Niedziela, 24 września 2017, godz. 15:30

Koniec spotkania w Lubinie! Zagłębie pokonuje Sandecję!

92'

Patrik Mraz uderza mocno, ale prosto w Martina Polacka.

90'

"Żółtko" dla Łukasza Janoszki za faul na Adrianie Danku i być może jedna z ostatnich szans Sandecji na wyrównanie.

89'

Adrian Danek z żółtą kartką za przerwanie faulem kontrataku Zagłębia.

86'

Mecz ponownie uspokoił się, Sandecja nie jest już chyba w stanie odpowiedzieć.

84'

Jakub Tosik zmienił Patryka Tuszyńskiego.

82'

Za moment ostatnia zmiana w Zagłębiu.

80'

Doskonały centrostrzał Filipa Jagiełło delikatnie tylko musnął Jarosław Kubicki, bramkarz Sandecji tym razem nie zdążył udanie interweniować. Zagłębie na prowadzeniu!

80'

Nareszcie pada bramka! Jarosław Kubicki pokonuje Michała Gliwę!

78'

Gospodarze wciąż przeważają, ale nadal niewiele z tego wynika.

76'

Adrian Danek zmienia Wojciecha Trochima.

76'

5473 kibiców obecnych dziś na stadionie w Lubinie.

74'

Arkadiusz Woźniak melduje się na murawie w miejsce Alana Czerwińskiego. Dobry mecz wahadłowego gospodarzy.

72'

Wciąż czekamy na pierwszego gola, choć sytuacji było co nie miara.

70'

Grzegorz Baran ostro fauluje Filipa Jagiełło, to równie dobrze mogła być czerwona kartka.

68'

Pierwsza zmiana w zespole Zagłębia. Filip Jagiełło zmienia Bartłomieja Pawłowskiego.

65'

Druga zmiana w Sandecji. Bartłomiej Kasprzak zmieniony przez Mateusza Cetnarskiego.

64'

Bartłomiej Pawłowski przewraca się w polu karnym, lubinianie ponownie bezskutecznie domagają się jedenastki!

62'

Bartłomiej Pawłowski oddaje piłkę ustawionemu przed polem karnym Patrykowi Tuszyńskiemu, ten uderza wprost w stojącego przed nim defensora.

60'

Niezły, ale trochę za mocny strzał Bartłomieja Kasprzaka, piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Zagłębia.

58'

Na boisku melduje się Filip Piszczek, który zmienia Aleksandyra Kolewa.

56'

Patryk Tuszyński faulowany około 40 metrów od bramki Sandecji.

54'

To była zdecydowanie najlepsza okazja w tym spotkaniu.

52'

Bartłomiej Pawłowski po perfekcyjnym podaniu prostopadłym od Jakuba Świerczoka przegrywa w sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą!

50'

Michal Piter-Bućko z żółtą kartką za faul na Bartłomieju Pawłowskim w środku pola.

49'

Sandecja odpowiada groźnym kontratakiem i podaniem do Michala Pitera-Bucko, który nie trafia w piłkę w polu karnym Zagłębia!

47'

Michał Gliwa popełnił błąd wychodząc z bramki, strzał Jakuba Świerczoka powinien trafić do pustej bramki, zablokował go jednak Patrik Mraz!

46'

Mecz wznowiony, czekamy na bramki!

16:30

Zawodnicy wracają na drugą połowę meczu.

16:19

Zagłębie miało dość dużo groźnych sytuacji strzeleckich, ale nadal nie potrafi tego udokumentować. Sandecja próbuje odpowiedzieć kontrami, jednak póki co nie są one groźne - goście pozostają bez choćby jednego celnego strzału.

45'

Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy w Lubinie.

45'

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Dziwna sytuacja - wydawało się, że Michał Gliwa złapał piłkę po podaniu jednego z kolegów, sędzia jednak ponownie nie reaguje.

42'

Po świetnym pierwszym kwadransie mecz nieco uspokoił się.

40'

Tym razem arbiter dopatrzył się przewinienia, ale w drugą stronę - Bartłomiej Pawłowski fauluje zawodnika Sandecji przy linii środkowej.

38'

Wydawało się, że Patryk Tuszyński był faulowany przez Plamena Krachunova - powtórki pokazują, że sędzia pomylił się, nie dając Zagłębiu rzutu wolnego tuż przed polem karnym.

36'

Zagłębie stara się zabiegać przeciwnika w środku pola, wymieniając dużo szybkich podań.

34'

Zablokowane uderzenie Tomasza Brzyskiego pada łupem Martina Polacka.

32'

Mocne podanie prostopadłe Patrika Mraza w kierunku Aleksandyra Kolewa mija napastnika w niewielkiej odległości - mogła z tego wyniknąć bardzo groźna sytuacja dla gości!

30'

Sposób gry Miedziowych może się bardzo podobać nie tylko kibicom tej drużyny, ale także widzom przed telewizorami. Oglądamy sporo ciekawych akcji, gospodarze nie boją się szukać nieszablonowych rozwiązań.

28'

Adrian Basta ostro faulowany przez Łukasza Janoszkę. Zawodnik Sandecji nie podnosi się z murawy.

26'

Ależ parada Michała Gliwy! Golkiper Sandecji w niesamowity sposób paruje do boku piękne uderzenie z woleja Jarosława Kubickiego!

24'

Bartłomiej Pawłowski! Świetna akcja byłego piłkarza Malagi! W widowiskowym stylu przyjął piłkę w polu karnym i uderzył z półobrotu tuż obok słupka!

22'

Kontratak Sandecji kończy się mocnym podaniem na prawą stronę boiska do Bartłomieja Dudzica, ten jednak nie opanował piłki i opuściła ona boisko.

20'

Michał Gliwa odważnie wychodzi z bramki i wygarnia piłkę sprzed głowy Jakuba Świerczoka.

18'

Póki co zdecydowanie lepsze okazje stwarza sobie Zagłębie.

16'

Michał Gliwa faulowany przez Patryka Tuszyńskiego w walce o piłkę po rzucie rożnym dla lubinian. Grę wznowi bramkarz.

14'

Co za akcja Zagłębia Lubin! Efektowna wymiana podań Alana Czerwińskiego z Patrykiem Tuszyńskim kończy się strzałem tego drugiego z kilku metrów, fantastycznie jednak broni Michał Gliwa!

12'

Dośrodkowanie dociera do Jarosława Jacha, młody defensor uderza bez zastanowienia, piłka trafia w obrońcę i po rykoszecie odbija się od poprzeczki! Miedziowi atakują coraz groźniej!

11'

Adam Matuszczyk przyblokowany przez Michała Gliwę metr od bramki! Korner dla Zagłębia.

9'

Bartłomiej Pawłowski faulowany w środku pola.

7'

Dośrodkowanie Łukasza Janoszki było bardzo precyzyjne, Jakub Świerczok zamiast strzelać z pierwszej piłki zdecydował się jednak na przyjęcie piłki na klatkę piersiową, futbolówka odskoczyła mu i trafiła do Michała Gliwy! To była niezła okazja!

5'

Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z narożnika boiska kierowane było na dalszy słupek, ale nie doskoczył do niego Aleksandyr Kolew.

4'

Rzut rożny dla Sandecji po zablokowanym dośrodkowaniu Bartłomieja Dudzica.

3'

Odważne uderzenie Adama Matuszczyka z linii szesnastu metrów przelatuje obok bramki Michała Gliwy.

2'

Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie, choć Sandecja dość mocno naciska.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i gramy, piłkę ma Zagłębie Lubin!

15:27

Piłkarze meldują się na murawie stadionu w Lubinie!

15:20

Rozgrzewka obu zespołów dobiegła końca, do meczu pozostało około dziesięciu minut!

15:15

Sandecja w razie zwycięstwa może awansować na podium Ekstraklasy, Zagłębie natomiast zdobywając trzy punkty zrówna się z liderującym Górnikiem Zabrze.

15:10

Rezerwowi Sandecji: Łukasz Radliński, Lukas Kuban, Maciej Korzym, Michał Gałecki, Adrian Danek, Mateusz Cetnarski i Filip Piszczek.

15:05

Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus, Kamil Mazek, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik i Arkadiusz Woźniak.

15:00

Sędzią meczu będzie pan Dominik Sulikowski z Gdańska.

14:50

Pierwszym niedzielnym starciem będzie mecz doskonale spisującego się w tym sezonie Zagłębia z grającą nadspodziewanie dobrze Sandecją - liczymy na niezły mecz!

14:45

Z tej strony Piotr Bernaciak, będę mieć przyjemność poprowadzić dla Państwa niedzielę z Ekstraklasą - zaczynamy relację live z meczu Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz!