Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
19:58

Nieudany debiut Waldemara Fornalika w Piaście Gliwice. W meczu 10. kolejki jego nowa drużyna przegrała u siebie z Arką Gdynia 0:1 (0:0). Bramkę na początku drugiej połowy zdobył Rafał Siemaszko. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo żółto-niebieskich w tym sezonie.

93'

Koniec meczu! Arka Gdynia zwycięża w Gliwicach 1:0 w debiucie Waldemara Fornalika!

92'

Próbują jeszcze gospodarze. Martin Konczkowski do Macieja Jankowskiego, a ten wycofał z prawej strony na dziesiąty metr w pole karne. Wszyscy gracze Piasta wbiegli jednak zbyt głęboko.

90'

Arbiter Mariusz Złotek o trzy minuty przedłużył spotkanie w Gliwicach.

89'

Aleksander Jagiełło wstrzelił piłkę "na aferę" w pole karne gdynian. Defensorzy Arki górą w powietrznym starciu.

89'

Damian Zbozień faulował Sasę Żivca i obejrzał żółty kartonik.

87'

Martin Konczkowski wbiegł z prawej strony w pole karne i wycofał do Sasy Żivca. Graacz Piasta w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką!

85'

Jagiełło przyjął piłkę po dośrodkowaniu Vassiljeva i zdecydował się na strzał. Niewiele zabrakło, żeby zaskoczyć Steinborsa, który był ustawiony przy innym słupku. Futbolówka minimalnie minęła bramkę.

82'

Vassiljev podał do Rugasevicia, a ten trafił w jednego z rywali. Gliwiczanie domagają się rzutu wolnego, bo uważają, że zawodnik Arki dotknął piłki ręką. Arbiter pozostaje jednak niewzruszony i kontynuuje grę.

80'

Na ostatnią zmianę zdecydował się także Waldemar Fornalik, który posłał na plac gry Aleksandra Jagiełło. W stronę ławki kieruje się natomiast Joel Valencia.

78'

Ostatnia roszada w drużynie przyjezdnych. Schodzi Rafał Siemaszko, wchodzi były zawodnik Piasta Gliwice, Ruben Jurado.

77'

Żółtym kartonikiem ukarany Uros Korun.

76'

Sedlar nie popisał się celnością i futbolówka powędrowała prosto do rywali. Na szczęście dla gliwiczan nic groźnego z tej sytuacji nie wynikło i to oni znów są w posiadaniu piłki.

74'

Piesio próbował wypuścić pędzącego prawą stroną Szwocha, ale zrobił to zbyt mocno i futbolówka opuściła boisko.

72'

Bardzo groźny strzał w wykonaniu Mateusza Szwocha! Futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę.

71'

Zmiana także w drużynie Waldemara Fornalika. Stojana Vranjesa na placu gry zmienił Łukasz Krakowczyk.

70'

Kolejna zmiana w zespole z Gdyni. Mateusz Szwoch pojawił się na boisku w miejsce Michała Nalepy.

68'

Konczkowski zacentrował w pole karne. Piłkę na rzut rożny wybił jednak Sołdecki.

66'

Valencia zagrał do Zivca, ten popędził ile sił i odegrał futbolówkę do Vassiljeva. Estończyk zdecydował się na strzał w bardzo dobrej sytuacji, ale trafił w słupek.

64'

Sędzia podyktował rzut wolny dla Arki około 25 metrów od bramki. Na dośrodkowanie zdecydował się Marciniak. Dobrze piąstkował jednak Szmatuła, który tym samym zażegnał niebezpieczeństwo.

62'

Zmiana także w zespole Arki. Marcusa Da Silvę zmienił Patryk Kun.

58'

Waldemar Fornalik dokonał pierwszej zmiany - Michal Papadopulos został zastąpiony przez Macieja Jankowskiego.

56'

Sasa Żivec obejrzał żółty kartonik. Gracz Piasta symulował faul w polu karnym Arki.

54'

Joel Valencia sfaulował jednego z rywali kilka metrów przed własną bramką, za co został ukarany żółtą kartką.

55'

Marciniak wypuścił Siemaszkę, który wbiegł z futbolówką w pole karne, a następnie wystawił ją Piesio. Zawodnik Arki trafił prosto w Szmatułę.

50'

GOOOOOL!!! 0:1! Futbolówka powędrowała w pole karne i po małym zamieszaniu głową do bramki wpakował ją Rafał Siemaszko.

48'

Vassiljev próbował zaskoczyć Steinborsa strzałem z dystansu, jednak trafił prosto w dobrze ustawionego golkipera Arki.

47'

Gliwiczanie mieli 15 minut na rozmowy, ale mimo tego ich komunikacja na boisku nie uległa poprawie. Kolejny raz z tego powodu piłka opuściła plac gry.

46'

Nalepa zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Futbolówka przeleciała nad bramką.

46'

46'

Arbiter rozpoczął drugą część spotkania. Tym razem od środka goście z Gdyni.

45'

Sędzia skrócił męki kibiców i zaprosił obie jedenastki do szatni po regulaminowych 45 minutach. W Gliwicach do tej pory bez bramek.

44'

Siemaszko próbował rozegrać dwójkową akcję z Nalepą. Pod bramką Piasta mogłoby być naprawdę groźnie, jednak ostatecznie Siemaszko padł na murawę, co nie spotkało się z reakcją sędziego i z kontratakiem ruszyli gliwiczanie.

42'

Arka długo rozgrywała piłkę. Ostatecznie futbolówka została dośrodkowana w pole karne i po przegranym pojedynku główkowym całą akcję niecelnym strzałem zamknął Kakoko.

38'

Gospodarze mieli teraz rzut rożny. Vassiljev zdecydował się dośrodkować futbolówkę w pole karne, a tam głową uderzył ją Vranjes. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

37'

Gliwiczanie pognali z kontratakiem. Zivec dograł piłkę poruszającego się właśnie lewym skrzydłem Rugasevicia, a ten posłał piłkę wgłąb obrońców Arki, którzy wybili futbolówkę.

36'

Goście z Gdyni przejęli piłkę na połowie Piasta i całą akcję strzałem w trybuny zakończył Da Silva.

34'

Piesio dograł futbolówkę do wbiegającego głęboko w pole karne Nalepy. Defensorzy Piasta byli jednak na miejscu i w porę zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką.

32'

Celność na pewno nie jest dziś mocną obu zespołów. W poczynaniach Piasta i Arki dominują raczej elementy chaosu.

29'

Sprzed pola karnego uderzył Valencia. Pomocnik Piasta zamknął akcję swojego zespołu strzałem w środek bramki. Futbolówka w rękach Steinborsa.

26'

Na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Vassiljev. Tym razem futbolówka po ziemi minęła lewy słupek bramki o dobre kilka metrów.

24'

Sedlar sfaulował Siemaszkę i goście mieli rzut wolny z niedużej odległości. Ostatecznie akcję swojego zespołu zamknął Da Silva. Futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką Szmatuły.

21'

Kakoko nie popisał się prostym podaniem do Marciniaka i piłka opuściła boisko. Z kolejnym atakiem ruszają gospodarze.

19'

Valencia wypatrzył wbiegającego w pole karne Vassiljeva i od razu skierował do niego piłkę. Estończyk minął dwóch rywali i... piłka opuściła plac gry.

18'

Konczkowski dograł futbolówkę płasko w pole karne, ale defensorzy Arki wybili ją poza linię boczną boiska. Piast wznowił z autu.

16'

Zivec podał do Vassiljeva, a ten przedłużył do Valencii, który uderzył na bramkę nieco celniej niż jego kolego z drużyny.

14'

Papadopulos powalczył przed polem karnym rywali, przewrócił się, ale wstał i podał piłkę do Konczkowskiego, ten odegrał ją do Valencii, który wystawił ją Vassiljevowi. Estończyk jednak mocno przestrzelił.

12'

Goście z Gdyni próbowali kreatywnie rozegrać stały fragment gry. Futbolówka pojawiła się na placu gry po wrzucie z autu i ostatecznie trafiła do Marciniaka, który posłał ją w trybuny.

10'

Zivec odegrał piłkę do swojego kolegi z drużyny, a ten dośrodkował ją w pole karne, gdzie czekał na nią Papadopulos. Futbolówka po strzale głową przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

8'

Gliwiczanie długo rozgrywali piłkę bez większego pomysłu, aż w końcu przejęli ją rywale, konstruują teraz atak pozycyjny.

6'

Po rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Piesia, który podjął próbę strzału na bramkę, trafiając prosto w jednego z rywali. W posiadaniu futbolówki są więc teraz gliwiczanie.

5'

Piesio wpadł z futbolówką w pole karne, a następnie wystawił ją Nalepie. Jego strzał został jednak zablokowany i goście będą mieli rzut rożny.

3'

Piłkarze obu zespołów stoczyli aż kilka pojedynków w powietrzu, aż w końcu gliwiczanie wybili futbolówkę w stronę Steinborsa.

2'

Pierwsza akcja meczu i już mogło być groźnie! Zivec wypuścił w pole karne Papadopulosa, ale ostatecznie obeszło się bez zagrożenia pod bramką rywali i z piątego metra rozpocznie Steinbors.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i od środka rozpoczęli gospodarze!

17:56

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

17:55

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Mariusz Złotek. Na liniach pomagać będą mu Radosław Siejka oraz Michał Pierściński.

17:52

Rezerwowi Arki Gdynia: Pilarz, Socha, Zarandia, Jurado, Szwoch, Kun, Danch

17:50

Rezerwowi Piasta Gliwice: Rusov, Jankowski, Angielski, Jagiełło, Mójta, Krakowczyk, Hebert

17:49

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na przedstawienie rezerwowych.

17:47

Na ławce trenerskiej gliwickiego zespołu zadebiutuje dziś Waldemar Fornalik, który w środę został zaprezentowany jako następca Dariusza Wdowczyka.

17:45

Witamy serdecznie prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie już za 15 minut Piast Gliwice podejmie Arkę Gdynia w meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!