To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

94'

Koniec meczu! Pogoń bardzo szczęśliwie z trzema punktami w Gliwicach!

93'

Gol jak z FIFY! Dośrodkowanie z rzutu rożnego w doliczonym czasie gry i drużyna gorsza z przebiegu meczu jest bardzo bliska zwycięstwa, pewnym strzałem dośrodkowanie zamknął Sebastian Rudol.

92'

Cisza w Gliwicach! Sebastian Rudol trafia na 1:2 w doliczonym czasie gry!

91'

Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Ależ szczęście Jakuba Szmatuły, po strzale Dariusza Formelli bramkarz wypluł piłkę przed siebie, prosto w kierunku Adama Frączczaka, futbolówka przelatuje... między nogami napastnika!

89'

Strzał z bardzo ostrego kąta w wykonaniu Adama Mójty mija słupek bramki w bardzo niewielkiej odległości!

87'

Płaskie dośrodkowanie Denisa Gojko pod bramkę wybija Cornel Rapa.

85'

O ile cały mecz mógł uśpić kibiców na stadionie, tak końcówka jest pełna emocji, Piast wygląda teraz na drużynę, która wciąż myśli dziś o zwycięstwie, Pogoń już tylko się broni.

83'

Piast atakuje dalej. Denis Gojko szukał dryblingu przy linii bocznej, ale sędzia liniowy słusznie zauważył, że piłka opuściła plac gry.

81'

Martin Bukata! Piłkarz Piasta przyjął piłkę przed polem karnym, miał sporo miejsca, uderzył tuż nad poprzeczką!

79'

Znakomicie zrehabilitował się Adam Mójta, świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego posyłając piłkę na głowę Michala Papadopulosa, który uderza obok bezradnego bramkarza!

78'

Piast odpowiada bardzo szybko, Michal Papadopulos na 1:1!

77'

Adam Mójta nie upilnował Dariusza Formelli, który po prostopadłym podaniu Dawida Korta znakomicie wykończył akcję pewnym strzałem!

75'

Nareszcie pada gol, 1:0 dla Pogoni Szczecin, Dariusz Formella w debiucie!

75'

Ostatnia roszada w tym meczu. Michal Papadopulos melduje się na boisku w miejsce Konstantina Vassiljeva.

73'

Ostatnia zmiana w Pogoni. Kamil Drygas zmieniony przez Rafała Murawskiego.

71'

Niezłe dośrodkowanie w kierunku stojącego pod bramką Dariusza Formelli, jego uderzenie skutecznie odbił na rzut rożny Martin Konczkowski.

69'

Adam Mójta zmienia bardzo zmęczonego Marcina Pietrowskiego.

68'

Zanosi się także na zmianę w ekipie gospodarzy.

67'

Adam Frączczak zastępuje Łukasza Zwolińskiego.

65'

Po rzucie rożnym dla szczecinian głową uderzał Tomasz Hołota - niecelnie.

63'

Pogoń chwilowo zamknęła Piasta w jego polu karnym.

61'

Tempo meczu i rozgrywania akcji wzrosło - minimalnie, ale wzrosło.

58'

Dariusz Formella wita się z nowym zespołem równie groźnym uderzeniem, co Konstantin Vassiljev kilka minut temu. Podkręcone, mierzone uderzenie mija bramkę o mniej niż metr.

56'

Dariusz Formella debiutuje w Pogoni Szczecin, zmieniając Marcina Listkowskiego.

55'

Za moment zmiana w Pogoni.

53'

Zapachniało golem (!!!). Całkiem niezła, składna akcja Piasta zakończona została uderzeniem Konstantina Vassiljeva, piłka przeleciała tuż obok słupka, zabrakło bardzo niewiele!

51'

Zbyt lekki strzał z woleja Łukasza Zwolińskiego na bramkę łapie Jakub Szmatuła. Nareszcie jakiś celny strzał.

49'

Podanie Sasy Zivca do Martina Konczkowskiego do linii końcowej było zbyt mocne, by prawy obrońca do niego zdążył. Grę wznowi Łukasz Załuska.

48'

Górne podanie na prawe skrzydło do Denisa Gojko, młody piłkarz Piasta nie zdołał przyjąć piłki, ta odskoczyła mu i przejął ją Ricardo Nunes.

46'

Gramy, piłkę ma Piast, oby było lepiej!

46'

W przerwie całkiem logiczna zmiana. Denis Gojko zmienia bezproduktywnego Karola Angielskiego.

16:30

16:20

Czekamy na lepszy występ Piasta i Pogoni po przerwie!

16:20

Nie ma co się oszukiwać, póki co mecz ogląda się bardzo słabo, brakuje choćby celnych strzałów na bramkę, piłkarze dostosowali się do temperatury w Gliwicach.

45'

Nic ciekawego nie wydarzyło się w doliczonym czasie (i w pierwszej połowie), sędzia zaprasza zawodników do szatni.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

43'

W końcówce pierwszej połowy nieco odważniej atakuje drużyna gości.

41'

David Niepsuj nieźle przyjął piłkę na prawej stronie pola karnego, ale swoją wrzutkę posłał prosto do nikogo, nad głowami wszystkich zawodników w szesnastce.

39'

37'

Centra Ricardo Nunesa w pole karne nie trafiła do żadnego z zawodników ustawionych w szesnastce, kontra Piasta zakończyła się jednak tak szybko, jak się zaczęła.

35'

Póki co mecz stoi na słabym poziomie, przypomina to niestety póki co na razie sparing.

33'

Słaby strzał Konstantina Vassiljeva z około 30 metrów po ziemi mija bramkę w bezpiecznej odległości.

31'

Kamil Drygas fauluje Martina Bukatę w środku pola, ale Piast ponownie traci piłkę.

29'

Martin Bukata efektownym rajdem chciał przedrzeć się przez defensywę ze Szczecina, ale nadział się na rywala około 20 metrów od bramki. Należało chyba zdecydować się na podanie.

27'

Kolejna wrzutka wyłapana przez bramkarza, tym razem w pole karne dośrodkowywał Łukasz Zwoliński.

25'

Pogoń odpowiada słabej jakości dośrodkowaniem Dawida Korta, pewnie piłkę łapie Jakub Szmatuła.

23'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni po przepięknym mierzonym podaniu prostopadłym Konstantina Vassiljeva, jakimś cudem po uderzeniach Karola Angielskiego i własnie Estończyka piłka opuszcza plac gry!

21'

Inicjatywę przejęła Pogoń, choć póki co nie oglądamy zbyt intensywnych ataków na bramkę.

19'

Dośrodkowanie Davida Niepsuja zablokowane przez Marcina Pietrowskiego, aut dla Pogoni.

17'

Jakub Szmatuła po interwencji medycznej wraca do gry.

15'

Bardzo precyzyjne podanie Marcina Listkowskiego do Łukasza Zwolińskiego, napastnika ponownie zatrzymuje Jakub Szmatuła, który przypłacił interwencję kontuzją, obu to nie było nic poważnego.

13'

Póki co przy piłce stara się utrzymywać drużyna gospodarzy, Pogoń czeka na kontry.

11'

Jeśli chodzi o frekwencję przy Okrzei, to nie wygląda to najlepiej, na stadion przyszło dziś kilka tysięcy kibiców, w tym spora liczba gości ze Szczecina.

9'

Niezłe podanie od Konstantina Vassiljeva między Cornela Rapę a Kamila Drygasa w kierunku Karola Angielskiego, napastnik minimalnie spóźnił się do piłki.

7'

Karol Angielski faulowany przez Marcina Listkowskiego w środku pola.

5'

Prostopadłe podanie do Łukasza Zwolińskiego, napastnik wychodził sam na sam, ale znakomicie do boku przepchnął go Aleksandar Sedlar, co pomogło bramkarzowi skutecznie interweniować.

3'

Sam poszkodowany dośrodkowywał w kierunku Heberta, ale wrzutkę przejął Łukasz Załuska.

2'

Konstantin Vassiljev faulowany 30 metrów od bramki Pogoni.

1'

Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka, piłkę ma Pogoń Szczecin!

15:28

Mecz rozpoczną goście.

15:28

Piłkarze już nam murawie, czekamy tylko na losowanie stron...

15:24

Piłkarze już pojawiają się w tunelu...

15:16

Sędzią meczu będzie pan Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

15:09

Pogoda w Gliwicach dzisiaj wcale nie musi pomagać piłkarzom. Na termometrze równe 30 stopni Celsjusza - oby tempo meczu wcale nie było wakacyjne.

15:06

Rezerwowi Pogoni: Adria Henger, Adam Frączczak, Sebastian Walukiewicz, Jakub Piotrowski, Rafał Murawski i Hubert Matynia.

15:03

Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Aleksander Jagiełło, Łukasz Krakowczyk, Michal Papadopulos, Denis Gojko, Adam Mójta i Uros Korun.

14:55

Znamy składy obu drużyn. Większych niespodzianek w składach raczej nie ma.

14:46

Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Piast Gliwice - Pogoń Szczecin!