manchester unitedManchester United
22:40

To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:39

Czerwone Diabły cieszą się na murawie, ich cel został osiągnięty - w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Mistrzów!

95'

Koniec! Manchester United wygrywa z Ajaxem Amsterdam 2:0 i wygrywa Ligę Europy!

93'

Długa piłka w pole karne United trafia w ręce Sergio Romero, który prawdopodobnie przez chwilę sobie z nią poleży.

91'

Sędzia Damir Skomina dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy meczu.

90'

Na boisku pojawia się Wayne Rooney, Anglik zmienia Juana Matę. Czy to pożegnanie pomocnika z Czerwonymi Diabłami?!

87'

To powinno być 0:3! Jesse Lingard wybiega sam na sam z bramkarzem niemal od linii środkowej, ale ostatecznie daje się przegonić i upada w polu karnym, nie ma mowy o faulu!

86'

W końcówce przewagę mają wciąż zawodnicy Ajaxu, ale United nadal pozostaje niesamowicie pewne w obronie.

84'

Druga zmiana w Manchesterze United. Marcus Rashford zmieniony przez Anthony'ego Martiala.

82'

Frenkie de Jong zastępuje Jairo Riedewalda.

80'

Za chwilkę na murawie pojawi się jeszcze Frienkie de Jong.

78'

...a także Juan Mata.

78'

Żółte kartki oglądają sprawca całego zamieszania Jairo Riedewald...

77'

Ander Herrera ostro starł się z Davym Klaassenem...

74'

Jesse Lingard zastępuje strzelca drugiego gola, Henrika Mkhitaryana.

73'

Hakim Ziyech uderza katastrofalnie, prosto w mur - doskonała szansa zmarnowana!

71'

Henrik Mkhitaryan zagrywa piłkę ręką przed polem karnym, to doskonała okazja do strzału dla piłkarzy Petera Bosza!

70'

Druga zmiana w Ajaxie. Lasse Schoene zmieniony przez Donny'ego van de Beeka.

68'

Marcus Rashford pada na murawę w okolicach narożnika pola karnego, sędzia mógł pokusić się o użycie gwizdka, piłkę jednak przejęli Holendrzy.

66'

Długo konstruowana akcja Ajaxu kończy się niecelnym strzałem Hakima Ziyecha zza szesnastki.

64'

Dośrodkowanie Paula Pogby trafia na głowę Marouane'a Fellainiego, Belg główkuje na bramkę, uderza jednak prosto w bramkarza!

62'

Kasper Dolberg zmieniony przez Davida Neresa. Bezbarwny występ Duńczyka.

60'

Juan Mata ładnym podaniem piętą w pole karne chciał uruchomić jednego z kolegów, ale ci nie zdołali odczytać jego zamiarów i nie ruszyli nawet do piłki.

58'

Joel Veltman ostro fauluje Juana Matę wyprowadzającego atak United, Holender otrzymuje żółtą kartkę.

56'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę młodego defensora Ajaxu, ale piłka tylko odbija się od niego.

54'

Matthijs De Ligt bardzo odważnie powstrzymał Marcusa Rashforda przy linii środkowej - gdyby nie ta interwencja, napastnik wychodziłby sam na sam z bramkarzem.

52'

Marouane Fellaini bardzo ryzykownie wchodzi w nogi Lasse Schoene, nie umknęło to uwadze sędziego. Belg ukarany kartką za przerwanie kontry Ajaxu.

50'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Ajaxu przedłuża Chris Smalling, piłka spada pod nogi Ormianina, który ekwilibrystycznym strzałem podwyższa prowadzenie Czerwonych Diabłów!

48'

Bramka, jest już 2:0! Henrik Mkhitaryan, 2:0 dla United!

47'

Ostre wejście Amina Younesa w nogi Marouane'a Fellainiego tuż przed polem karnym piłkarzy z Manchesteru, piłka właśnie dla nich.

46'

Ruszamy z drugą połową finału, piłkę ma Ajax Amsterdam - wszystko będzie jasne już za trzy kwadranse!

21:43

21:40

Mecz nie porywa, choć w pierwszej połowie mieliśmy okazję obejrzeć kilka ciekawych sytuacji. Ajax pokazuje, że potrafi zamknąć United na ich połowie, zapewne tak właśnie będzie także po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy w Sztokholmie!

45'

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy meczu.

43'

Davy Klaassen mocnym podaniem chciał uruchomić Kaspera Dolberga, ale Duńczyk nie miał szans - podanie było bardzo niecelne.

41'

Davinson Sanchez bliski popełnienia koszmarnego błędu w starciu z Juanem Matą przy linii własnego pola karnego, pomocnik United był bliski przejęcia piłki i stanięcia oko w oko z bramkarzem, obrońca w ostatniej chwili naprawił swój błąd.

39'

Paul Pogba faulowany przez Joela Veltmana na połowie Czerwonych Diabłów. Teraz to piłkarze Jose Mourinho chcą uspokoić swoją grę, bo w ostatnich minutach wkradła się w nią nerwowość.

37'

Co za rajd, Bertrand Traore! Piłkarz Ajaxu przebojem przedarł się przez defensywę United, minął kilku obrońców, by dać się ograć tuż przed bramką! Co za akcja!

35'

Od momentu utraty bramki wyraźnie lepszym zespołem są Holendrzy.

33'

Bertrand Traore przedziera się z piłką przed polem karnym, napastnik pada tuż przed polem karnym, sędzia nie używa gwizdka. Kontrowersyjna decyzja sędziego.

31'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, Henrik Mkhitaryan ukarany za faul na Joelu Veltmanie przy linii środkowej.

29'

Manchester United długo konstruował swoją akcję, przerwał ją sędzia, który dopatrzył się zagrania ręką Marcusa Rashforda w środku pola. Dobra decyzja arbitra.

27'

Długie prostopadłe podanie Henrika Mkhitaryana w kierunku Marcusa Rashforda w pole karne pada łupem golkipera Ajaxu.

25'

Efektowny rajd Antonio Valencii przez prawą flankę kończy się petardą Ekwadorczyka w kierunku bramki, bardzo mocny strzał broni Andre Onana.

22'

Ajax nie może pogodzić się z utratą gola i błyskawicznie rusza do ataku.

20'

Piłka trafia przed pole karne do Paula Pogby, Francuz uderza mocno, piłka odbija się od Davinsona Sancheza i wpada do siatki obok bezradnego golkipera, co za pech Holendrów!

18'

Gooooool! Paul Pogba! 1:0 dla Manchesteru United!

15'

Składna akcja zespołu z Amsterdamu kończy się podaniem do Bertranda Traore w okolice narożnika pola karnego, piłkarz wypożyczony z Chelsea uderza mocno, pewnie interweniuje Sergio Romero.

13'

Po nieco słabszym początku meczu Ajax przejął piłkę i stara się powymieniać podania w środku pola.

11'

Wydawałoby się zbyt mocne podanie z autu trafiło do Juana Maty, hiszpański pomocnik odegrał błyskawicznie pod bramkę w kierunku Marouane'a Fellainiego, Belg mija się z piłką metr od bramki, zabrakło bardzo niewiele!

10'

Dośrodkowanie Marcusa Rashforda z lewej strony boiska wybite na aut przez wracającego na własną połowę Hakima Ziyecha.

9'

Długie podanie w kierunku Jairo Riedewalda kończy się stratą Ajaxu - stoper nie miał szans, by dobiec do tego podania, piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

7'

Marcus Rashford złapany na spalonym przy linii końcowej boiska.

5'

Skuteczna interwencja Antonio Valencii zatrzymuje akcję Matthijsa De Ligta przy linii bocznej.

4'

Davinson Sanchez faulowany w środku pola, piłka jednak i tak wraca do zawodników United.

3'

Ciekawe, głębokie dośrodkowanie Daleya Blinda z rzutu wolnego przedłużył Chris Smalling, pod bramką skutecznie interweniuje Andre Onana.

2'

Szybka interwencja Andre Onany kończy się bolesnym zderzeniem bramkarza z Joelem Veltmanem, obrońca musi dojść do siebie.

1'

Pierwszy gwizdek Damira Skominy i zaczynamy mecz, przy piłce Manchester United!

20:45

Za nami minuta ciszy, czekamy już tylko na pierwszy gwizdek!

20:43

Przywitanie drużyn za nami, czas na losowanie stron.

20:42

Po raz ostatni w tym sezonie, czas na hymn Ligi Europy.

20:40

Zawodnicy pojawiają się na murawie stadionu w Sztokholmie!

20:37

Friends Arena przygotowana jest doskonale, stadion jest już wypełniony, czekamy tylko na piłkarzy!

20:33

Co ciekawe, pierwszy raz od dawna nie odbędzie się również oficjalna ceremonia rozpoczęcia finału.

20:29

Ponadto oba zespoły będą grały z czarną opaską na ramieniu.

20:27

Przed pierwszym gwizdkiem kibice zgromadzeni na stadionie uczczą pamięć ofiar zamachu w Manchesterze minutą ciszy.

20:23

Rezerwowi United: David de Gea, Timothy Fosu-Mensah, Phil Jones, Michael Carrick, Jesse Lingard, Anthony Martial i Wayne Rooney.

20:19

Rezerwowi Ajaxu: Diederik Boer, Kenny Tete, Heiko Westermann, Frenkie De Jong, Donny van de Beek, Justin Kluivert i David Neres.

20:15

Sędzią dzisiejszego finału będzie pan Damir Skomina ze Słowenii.

20:11

Trzeba przyznać, że dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny drogę do finału pokonały nie bez problemów, ale oglądając ich spotkania zdecydowanie nie można było narzekać na nudę.

20:07

20:03

Piłkarze powalczą dziś o właśnie to trofeum, które jest jednocześnie biletem do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

20:00

Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, ruszamy z relacją na żywo z meczu finałowego Ligi Europy! Ajax Amsterdam - Manchester United!