Olympique LyonOlympique Lyon
23:03

Za wspólnie spędzony czas bardzo dziękuję i zapraszam na kolejne relacje! Wszystkim życzę dobrej i spokojnej nocy!

23:02

Bardzo ciekawe widowisko oglądaliśmy na Stadio Olimpico. Olympique Lyon pokazuje, że jest jednym z głównym kandydatów na końcowe zwycięstwo. AS Roma walczyła, miała dużo sytuacji, ale to nie wystarczyło. Olympique Lyon był lepszy w tym dwumeczu nie ma co do tego wątpliwości!

95'

Koniec! Lyon w ćwierćfinale Ligi Europy!

95'

Sprytnie rozegrany rożny! Totti wycofał piłkę przed pole karne ale strzał nieudany!

94'

No i mamy rzut rożny! Ostatnia szansa dla Romy! Nawet Alisson w polu karnym gości!

94'

No i goście na czas przy narożniku gospodarzy.

93'

Świetna indywidualna akcja Fekira ale strzał zawodnika Lyonu broni Alisson i mamy rzut rożny dla gości.

92'

Aj niewiele zabrakło! Ładna akcja gospodarzy, dośrodkowanie Perottiego ale strzał głową Dzeko mija bramkę Lopesa!

91'

5 minut nadziei Romy!

90'

Ostatnia zmiana w ekipie Lyonu. Rafael zmienia Valbuene.

90'

Diego Perotti próbował podnieść leżącego Corneta i otrzymał za to kartkę.

88'

Bardzo mało czasu ma AS Roma. Może zaraz zobaczymy jakiś ostatni zryw graczy Spalettiego.

87'

Totti dogrywa z rzutu rożnego, ale strzał El Shaarawyego wysoko nad poprzeczką

86'

Za przedłużanie gry Anthony Lopes także ukarany żółtą kartką.

85'

Gonalons ukarany żółtą kartką.

85'

Sam na sam wychodzi Cornel z Alissonem ale Brazylijczyk świetnie radzi sobie w tej sytuacji!

84'

No i mamy wielką legendę na boisku! Francesco Totti zmienia Daniele De Rossiego!

84'

Nabil Fekir melduje się na murawie. Zmienia on Lacazette.

82'

Perotti ruszył lewą stroną, dograł w pole karne. Piłkę przejął El Sharrawy ale strzał Włocha zablokowany.

81'

Czy zawodnicy Romy wydobędą z siebie resztki sił? Brakuje im tylko albo aż jednego gola

78'

Dobrze rozegrana piłka przez gości, wstrzelenie w pole karne, ale znowu górą bramkarz Romy.

78'

Pierwsza zmiana u gości. Na boisku melduje sie Yanga-Mbiwa, który zmienia Emanuela Mammane.

77'

Błąd Fazio, dobry strzał z dystansu Tolisso ale Alisson na posterunku.

76'

Druga zmiana w ekipie z Rzymu. Mario Rui schodzi, a Diego Perotti wchodzi.

74'

Piłka w siatce ale na spalonym El Shaarawy. Jednak powtórki pokazały, że był to błąd liniowego.

73'

Manolas niedokładnie dogrywa i El Shaarawy nie dochodzi do zagranej przez Greka piłki.

70'

Emanuel Mammana kopnął w twarz Salaha i mamy drugą żółtą kartkę dla gości.

69'

Kolejne dośrodkowanie gospodarzy spokojnie łapie Lopes. W taki sposób nie zaskoczą Portugalczyka.

66'

Świetnie poklepali w polu karnym Romy zawodnicy gości, ale Cornet tragicznie przestrzelił w tej sytuacji!

64'

Lacazette kręcił, kręcił i kręcił aż sam się zakręcił i stracił piłkę.

64'

Pierwsza sytuacja El Sharrawyego! Pięknie minął kilku obrońców Lyonu, ale strzał Włocha mija słupek o kilka centymetrów!

62'

Nainggolan ukarany kartką.

61'

No i jednak mamy samobója! Dośrodkowanie Salaha, zamieszanie w polu karnym i mamy gola samobójczego! 5-4 w dwumeczu! Roma musi walczyć do końca!

60'

Gol samobójczy! Lucas Tousart trafia do własnej siatki!

59'

Blisko bramki samobójczej. Brak komunikacji między stoperami a bramkarzem Lyonu i mamy rzut rożny.

58'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Bruno Peresa zmienia Stephan El Shaarawy.

57'

Spore zamieszanie w polu karnym Romy ale ostatecznie piłkę złapał Alisson.

56'

Po dośrodkowaniu Ruiego na piłkę czyhał Dzeko, poźniej wysoko piłkę wybija defensywa gości i jeszcze mamy faul na bramkarzu francuskiej drużyny.

54'

Dośrodkowanie Lacazette ale Valbuena strzela wysoko ponad bramką.

54'

Techniczny strzał Bruno Peresa z pełnym spokojem łapie Lopes.

51'

Jak widać w powtórkach, sędzia miał racje.

50'

Salah pociągnięty w polu karnym przez Diakhabyego ale gwizdek Kassaiego milczy.

50'

Ładna akcja Lyonu przystopowana przez obrońców gospodarzy.

47'

Poprawka! Strzał Belga obronił Lopes!

47'

Mocne uderzenie gospodarzy na początku drugiej połowy! Nainggolan potężnym uderzeniem trafia w słupek!

46'

Zaczynamy drugie 45 minut! Kto będzie kolejnym ćwierćfinalistą Ligi Europy! Przekonajmy się!

21:56

Pierwsza część bardzo ciekawa. Z obu stron sporo się dzieję. W drugiej połowie Roma musi zdecydowanie ruszyć do ataku, jeżeli chce marzyć jeszcze o 1/4 Ligi Europy. Myślę, że jeszcze dużo będzie się działo! Zapraszam za 15 minut.

49'

Koniec pierwszej połowy.

49'

Dośrodkowanie Bruno Peresa, na piłkę czaił się Mario Rui ale Jalleta wyjaśnia sytuację.

47'

Pierwszy strzał Edina Dzeko w tym meczu. Mocne uderzenie Bośniaka, ale Lopes kolejny raz dobrze interweniuje.

46'

Brzydki faul Strootmana na Valbuenie. Holender musi uważać aby nie otrzymać drugiej żółtej kartki.

45'

4 minuty dolicza sędzia do pierwszej częsci.

43'

Bruno Peres pognał prawą stroną, podał do Strootmana. Pomocnik Romy dogrywa w pole karne, ale bezpańską piłkę łapie Lopes.

41'

Świetna sytuacja Romy! Salah świetnie piętą dogrywa do Strootmana, Holender na dwie raty próbuję pokonać Lopesa, ale bramkarz gości znakomicie broni oba strzały!

39'

Kolejna żółta kartka. Zasłużony kartonik dla Strootmana za faul w środku pola.

37'

W drużynie Lyonu na pewno brakuje Memphisa Depya. Holender w lidze gra bardzo dobrze a ostatnio strzelił pięknego gola z połowy boiska przeciwko Toulouse!

34'

Strzał Valbeuny, ale spokojnie piłkę łapie Alisson.

33'

Nainggolan jest dzisiaj nie możliwy. Kolejna próba Belga, tym razem dobry, soczysty strzał z woleja, ale piłka leci nad poprzeczką!

31'

Znowu Nainggolan w roli głównej, tym razem Belg świetnie wraca do defensywy i popisuje się idealnym czystym wślizgiem blokując strzał jednego z zawodników Lyonu.

29'

Nainggolan pracuje i pracuje. Próba strzału reprezentanta Belgii, ale uderzenie mija bramkę rywali.

27'

Lucas Tousart ukarany żółtą kartką.

27'

Próba prostopadłego zagrania do Salaha, ale Egipcjanin nie zdązył do piłki.

26'

Długie zagranie w stronę Lacazette, Francuz wygrywa pojedynek o piłkę, ale akcja nie nabrała tempa i znowu piłka dla gospodarzy.

23'

Diakhaby kopnięty po dośrodkowaniu Romy, przez swojego bramkarza i mocno ucierpiał obrońca gości.

23'

O dogrywkę dzisiaj będzie trudno, ale jeżeli tempo bramek by się utrzymało to może jednak zobaczymy dodatkowy czas w tym spotkaniu.

21'

Pierwsza żółta kartka w meczu. Po brzydkim faulu ukarany Kostas Manolas.

20'

Świetne dogranie do Nainggolana, ten próbuje wstrzelić piłke w głab pola karnego, domagają się rzutu karnego gospodarze, ale zagranie ręką obrońcy Lyonu przypadkowe.

19'

Szybko odrabiają straty gospodarze! Dośrodkowanie De Rossiego z rzutu wolnego, zamieszanie w polu bramkowym Lopesa i w dziwny sposób, chyba piętą pakuje futbolówkę do siatki Strootman!

18'

GOL! Kevin Strootman!

17'

Pochwaliłem defensywę gospodarzy w złą godzinę! Świetne dośrodkowanie Valbueny z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Diakhaby i mamy 0:1! Piekielnie cięzko będzie odrobić straty Rzymianom!

16'

GOL! Mouctar Diakhaby!

14'

Świetnie pracuje dzisiaj defensywa Romy. Goście nie mogą przebić się przez Rzymski mur.

12'

Lopes ucierpiał przy tej sytuacji. Portugalski bramkarz opatrywany.

12'

Dobra piłka do Salaha, Egipcjanin wyszedł sam na sam z Lopesem, ale bramkarz gości szybszy od skrzydłowego gospodarzy.

8'

Widać chęć szybkiego odrobienia strat w drużynie Spallettiego. Dużo dzieję sie pod bramką Lyonu, ale na razie bez konkretów.

7'

Kolejna niezła sytuacja Wlochów, ale faulowany bramkarz gości.

6'

Ale sytuacja gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu rożnego De Rossiego, potężny strzał Rudigera, ale Niemiec trafia w poprzeczkę! Po tym poprawka jednego z Rzymskich zawodników ale świetnie broni Lopes.

4'

Długie podanie w pole karne Lyonu, Edin Dzeko ładnie próbował zagrać piłkę ale niedokładnie.

3'

Na murawie leży Jallet, służby medyczne już udzielają pomocy.

1'

Szybko rozegrali piłkę gospodarze, ale dośrodkowanie Nainggolana zablokowane.

1'

Viktor Kassai gwiżdże po raz pierwszym! Zaczynamy!

21:01

No i gracze obu zespołów wychodzą na murawę!

20:54

Bardzo ciekawy pojedynek możemy ujrzeć na Stadio Olimpico dzisiejszego wieczoru. Dwóch świetnych napastników stanie po obu stronach barykady. Z jednej strony w AS Roma wystąpi Edin Dzeko, który w tym sezonie strzelił 20 bramek w lidze, a także z dorobkiem 8 trafień Bośniak jest najlepszym strzelcem Ligi Europejskiej. Z drugiej strony natomiast zobaczymy Alexandre Lacazette, który w tym sezonie zdobył 22 bramki w lidze francuskiej i 3 gole w Lidze Europy.

20:48

Patrząc na ostatnie wyniki obu drużyn, faworytem spotkania musi być Olimpique Lyon. Francuzi nie przegrali meczu od 11 lutego, a ostatnie 5 spotkań tej ekipy to 4 zwycięstwa i jeden remis. AS Roma natomiast w ciągu ostatnich 5 meczy wygrała tylko 2, a 3 razy musiała uznać wyższość rywali.

20:44

Dzisiejszego wieczoru drużyny zmierzą się ze sobą dopiero po raz czwarty w historii. Oprócz meczu sprzed tygodnia rozegrali ze sobą dwumecz 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2006/2007. Lepsi wtedy byli Rzymianie. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 0:0 lecz drugi po golach Manciniego i siedzącego dzisiaj na ławce Francesco Tottiego zakończył się rezultatem 2:0 dla włoskiej drużyny.

20:39

Niestety w żadnej z drużyn od pierwszych minut nie ujrzymy polskiego zawodnika. Wojciech Szczęsny tak jak zawsze w Lidze Europejskiej zasiadł dzisiaj na ławce, a Maciej Rybus w ostatnim czasie nie łapie się w ogóle do 18 meczowej. Dzisiaj jest tak samo.

20:34

Rezerwowi Olimpique Lyon: M.Gorgelin (B), S.Darder, N.Fekir, R.Ghezzal, Rafael, M.Yanga-Mbiwa

20:32

Rezerwowi AS Roma: W.Szczęsny (B), J.Jesus, Emerson, L.Paredes, D.Perotti, S. El Shaarawy, F.Totti

20:30

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Lyonu, wydaję się więc, że to Francuska ma dużo większe szanse na awans. Rzymianie muszą strzelić dwa gole nie tracąc żadnego. Zapowiada się ciekawy pojedynek w stolicy Włoch!

20:25

Witam wszystkich bardzo serdecznie! O 21:05 rozpocznie się rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Europejskiej pomiędzy drużyną AS Roma a Olimpique Lyon. Relację poprowadzi Bartłomiej Modzelewski.