karne3 : 2
23:30

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Zapraszam na kolejne relacje LIVE przeprowadzane przez nasz portal. Dobranoc!

23:27

Gospodarze byli skuteczniejsi w konkursie jedenastek i to oni zagrają w ćwierćfinale Pucharu Niemiec!

132'

Salomon Kalou pudłuje! Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką! BORUSSIA DORTMUND po konkursie rzutów karnych awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec!

132'

Castro! Bramka i czas na ostatnią serię!

131'

Allagui! Wydaje się, że Burki broni, jednak piłka ląduje w bramce!

131'

Aubameyang! Piłka w bramce! 2:1 dla BVB

130'

ALEXANDER ESSWEIN! Jest bramka dla Herthy! 1:1

130'

Christian Pulisić... i też nie ma bramki! BVB 1:0 Hertha

129'

DARIDA! Roman Burki broni!

128'

Ousmane Dembele i 1:0 dla Borussii Dortmund!

127'

FABIAN LUSTENBERGER... Trafia w poprzeczkę!

23:19

Czas na wyczekiwane "jedenastki"!

120'

Koniec dogrywki. Borussia Dortmund 1:1 Hertha BSC. O AWANSIE ZADECYDUJĄ RZUTY KARNE!

119'

Sokratis Papastathopoulos nie zgadza się z decyzją sędziego i... otrzymuje drugą żółtą kartkę! Co za absurdalne zachowanie defensora Borussii Dortmund!

119'

Sokratis Papastathopoulos ukarany żółtą kartką.

118'

Czwarta zmiana w drużynie gości. Przy okazji jest to tzw. "wędka". Juliana Schiebera zastępuje na placu gry Sami Allagui.

114'

Salomon Kalou wbiegł z piłką w pole karne Borussii, jednak 31-latek zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i z interwencją zdążył Marc Bartra.

111'

Dośrodkowanie Durma w pole karne Herthy, John Anthony Brooks wybił piłkę na rzut rożny.

109'

Alexander Esswein sfaulowany przez Gonzalo Castro. Żółta kartka dla piłkarza gospodarzy i rzut wolny dla Herthy.

106'

Czas na drugą część dogrywki. Ousmane Dembele wraca na plac gry.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki. Borussia Dortmund wciąż remisuje z Herthą 1:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec.

104'

Borussia chwilowo w osłabieniu.

102'

Ousmane Dembele zgłasza problemy mięśniowe.

98'

Gospodarze przeprowadzili ciekawą akcję, jednak ostatecznie Erik Durm nie zdołał oddać strzału. Wykopem od bramki rozpocznie Rune Jarstein.

96'

Trzecia zmiana w ekipie gości. Z boiska schodzi Genki Haraguchi, a na murawie melduje się Alexander Esswein.

95'

Zawodnicy Borussii Dortmund rozgrywają piłkę na połowie gości, jednak na razie dobrze ustawiona jest defensywa Herthy.

91'

Czwarta (tak, to nie jest błąd!) zmiana w zespole Borussii Dortmund. Marco Reusa zastępuje Andre Schuerrle.

91'

Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki. Przy piłce zawodnicy Herthy BSC.

90'

Koniec drugiej części spotkania, a więc czekamy na dogrywkę!

90'

Deniz Aytekin doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry.

87'

Dośrodkowanie w pole karne Herthy, piłka trafiła do Reusa, a ten zdecydował się na uderzenie. Piłka poszybowała jednak nad bramką przyjezdnych.

87'

Kolejny korner dla BVB. Tym razem dobrze w defensywie spisał się Maximilian Mittelstadt.

85'

Na strzał z dystansu zdecydował się Pierre-Emerick Aubameyang, jednak uderzenie nie było zbyt mocne i piłkę złapał Rune Jarstein.

84'

Pal Dardai decyduje się na drugą roszadę w swoim zespole. Pera Skjelbreda zmienia Fabian Lustenberger.

83'

Znów w natarciu podopieczni Tuchela. Salomon Kalou wybił piłkę na rzut rożny.

82'

Minimalnie pomylił się Ousmane Dembele! 19-letni Francuz dopadł do piłki w polu karnym Herthy i oddał techniczny strzał, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki.

79'

Na minimalnym spalonym złapany został Julian Schieber. Piłka dla gospodarzy.

78'

Marc Bartra został ukarany żółtą kartką za faul na przeciwniku. Rzut wolny dla Herthy BSC.

77'

Trzecia zmiana w zespole Borussii Dortmund. Z boiska zszedł Raphael Guerreiro, a na placu gry zameldował się już Gonzalo Castro.

75'

Marco Reus wbiegł w pole karne Herthy i padł na murawę. Deniz Aytekin jednak nie dopatrzył się faulu na 27-letnim Niemcu. Powtórki pokazują, że arbiter podjął dobrą decyzję.

70'

I kolejne przewinienie. Tym razem Sokratis Papastathopoulos sfaulował Skjelbreda.

70'

Ostry faul Sebastiana Langkampa na Aubameyangu. Rzut wolny dla dortmundczyków.

66'

Ależ interwencja bramkarza Herthy! Potężne uderzenie z dystansu oddał Raphael Guerreiro, jednak piłkę na rzut rożny wybił Rune Jarstein.

63'

Deniz Aytekin znów musiał pokazać żółtą kartkę piłkarzowi Herthy. Tym razem kartonik obejrzał Maximilian Mittelstadt.

60'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Za Vedada Ibisevicia wchodzi Julian Schieber, który do Herthy trafił właśnie z BVB.

58'

I znów piłka w bramce Herthy, jednak gol nie zostaje uznany! Aubameyang wpakował piłkę do siatki gości, jednak sędzia uznał, że futbolówkę w rękawicach miał już Rune Jarstein.

57'

Genki Haraguchi zdecydował się na strzał z dystansu, jednak uderzenie 25-letniego Japończyka okazało się niecelne.

55'

Marco Reus znalazł się w dobrej sytuacji na oddanie strzału, jednak zdecydował się na podanie. Ostatecznie Borussia wywalczyła rzut rożny.

54'

Uzupełnienie. Szybkiego powrotu do zdrowia!

52'

Nierozważne zachowanie Vladimira Daridy. Żółta kartka dla zawodnika gości.

50'

Mogło być już 2:1 dla BVB! Strzał Reusa zablokowany i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

47'

Dembele trafił w słupek, piłka wróciła w pole karne. Po chwili Pulisić dograł do Marco Reusa, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Herthy.

46'

Natomiast Łukasza Piszczka zmienił Christian Pulisić.

46'

Tuchel zdecydował się na dwie zmiany w swoim zespole. Marcela Schmelzera zastąpił na placu gry Matthias Ginter.

46'

Wracamy do gry! W posiadaniu futbolówki zawodnicy "Die Alte Dame".

21:33

Podopieczni Thomasa Tuchela przegrywają przed własną publicznością z Herthą BSC 0:1. Bramkę dla gości w 27. minucie zdobył Salomon Kalou.

45'

Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund przegrywa u siebie z Herthą BSC 0:1.

45'

Arbiter doliczył minutę do pierwszej części spotkania.

43'

Vladimir Darida zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka przeleciała kilka metrów obok bramki Borussii Dortmund.

41'

Marco Reus dogrywa w pole karne, Aubameyang dostawia nogę i piłka ląduje w siatce Herthy. Bramka jednak nie zostaje uznana, ponieważ wcześniej Reus znalazł się na spalonym.

39'

I kolejna żółta kartka dla zawodnika Herthy BSC. Tym razem ukarany został Niklas Stark.

38'

Spokojniejszy fragment meczu. Podopieczni Thomasa Tuchela rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

34'

Zaostrzyło się nam spotkanie na Signal Iduna Park. Dembele sfaulowany przez Skjelbreda. Norweg zasłużenie obejrzał żółtą kartkę.

33'

Darida ostro potraktowany przez Juliana Weigla. 21-letni Niemiec ukarany żółtym kartonikiem.

32'

Dośrodkowanie Marco Reusa w pole karne gości. Niecelne uderzenie głową oddał Marc Bartra.

31'

Marcel Schmelzer sfaulowany na lewym skrzydle przez Petera Pekarika. Żółta kartka dla piłkarza Herthy.

28'

Dośrodkowanie Vladimira Daridy w pole karne Borussii Dortmund, Salomon Kalou uprzedza Łukasza Piszczka i ładnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy!

27'

GOOOOL! 1:0 dla Herthy BSC. Strzelcem gola Salomon Kalou.

26'

JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ? Rzut rożny dla Herthy. Brooks uderza, piłka trafia w Burkiego, a Vedad Ibisević pudłuje głową z kilku metrów.

25'

Odpowiedź przyjezdnych. Instynktowne uderzenie z dystansu Vladimira Daridy, jednak piłkę bez większych problemów złapał Roman Burki.

22'

Kolejna akcja Borussii. Dembele szukał dalekim podaniem Reusa, jednak 27-letniego Niemca uprzedził bramkarz Herthy BSC.

20'

Dembele po raz kolejny pokazał swoją szybkość, dośrodkował futbolówkę w pole karne Herthy i Sebastian Langkamp wybił ją na rzut rożny.

17'

I jeszcze raz Pierre-Emerick Aubameyang! Reprezentant Gabonu oddał groźny strzał, jednak świetnie w bramce spisał się Rune Jarstein, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

15'

Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł sam na sam z bramkarzem Herthy, jednak Gabończyk nie zachował zimnej krwi i zmarnował dogodną sytuację. Aubameyang próbował jeszcze wymusić "jedenastkę", jednak arbiter nie dał się nabrać.

13'

Faul na rozpędzonym Dembele. Żółtą kartką ukarany John Anthony Brooks.

10'

Ależ sytuację mieli goście! Sokratis Papastathopoulos zagapił się i stracił futbolówkę na rzecz Vedada Ibisevicia. 32-latek popędził na bramkę Borussii, jednak Sokratis w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem i ostatecznie goście wywalczyli tylko rzut rożny.

8'

Jeszcze jeden rzut wolny dla dortmundczyków. Dośrodkowanie w pole karne gości i kolejna dobra interwencja defensorów Herthy.

6'

Na prawym skrzydle sfaulowany został Erik Durm. Kolejny rzut wolny dla BVB.

4'

Szybki rewanż... Raphael Guerreiro ostro potraktował Vedada Ibisevicia.

3'

Raphael Guerreiro sfaulowany na środku boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek Deniza Aytekina! Przy futbolówce podopieczni Thomasa Tuchela.

20:43

20:40

Zawodnicy obu zespołów wychodzą już na plac gry. Za kilka minut początek spotkania!

20:28

Głównym arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Deniz Aytekin. 38-letniego arbitra na liniach wspomogą Christian Dietz i Eduard Beitinger. Sędzią technicznym będzie Arne Aarnink.

20:23

20:20

Dzisiejsze spotkanie rozgrywane jest w ramach Pucharu Niemiec, jednak warto spojrzeć na to, jak obie drużyny radzą sobie w rozgrywkach Bundesligi. Po 19 kolejkach Borussia Dortmund zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Hertha BSC ma na koncie 33 "oczka" i dzięki temu plasuje się na 6. pozycji w ligowej tabeli.

20:16

Ławka BVB: Roman Weidenfeller, Gonzalo Castro, Andre Schuerrle, Matthias Ginter, Shinji Kagawa, Felix Passlack, Christian Pulisić.

Ławka Herthy: Thomas Kraft, Valentin Stocker, Sami Allagui, Alexander Esswein, Julian Schieber, Fabian Lustenberger, Jordan Torunarigha.

20:12

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. W wyjściowej jedenastce Borussii Dortmund znalazł się Łukasz Piszczek, który w przeszłości występował w zespole z Berlina.

20:10

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec. Borussia Dortmund zmierzy się na własnym stadionie z Herthą BSC. Początek spotkania o 20:45!