Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 19:00
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
1 : 0
94'

Koniec meczu! Ajax po golu Nicka Viergevera na początku drugiej połowy pokonuje Legię Warszawa i zagra w 1/8 finału Ligi Europy!

93'

"Szczupak" Tomasa Necida nie znajduje się w sieci. Andre Onana celebruje wybicie z "piątki" - żółta kartka.

92'

Michał Kucharczyk zwlekał z dośrodkowaniem i zyskał tylko rzut rożny. Po nim Ajax wyszedł z kontrą pięciu na jednego, ale anemiczne uderzenie Hakima Ziyecha broni Arkadiusz Malarz!

20:49

Najlepsze okazje Legii w drugiej połowie

90'

Anthony Taylor dolicza cztery minuty.

89'

Groźna kontra Ajaksu przerwana tuż przed polem karnym przez Michała Pazdana. Legia poszła za ciosem, lecz dośrodkowanie z prawej strony do Tomasa Necida było... fatalne.

86'

Dobre prostopadłe zagranie z głębi pola do Tomasa Necida. Ten za późno ruszył do piłki, co wykorzystał Davinson Sanchez.

85'

Żółta kartka dla Joela Veltmana za skoszenie Vadisa Odjidji-Ofoe.

84'

Michał Kucharczyk pada w polu karnym gospodarzy po starciu z Lasse Schoene. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego, ku niezadowoleniu skrzydłowego Legii.

83'

Hakim Ziyech efektownym dryblingiem minął Łukasza Brozia z "siatką". Ten jednak zdołał przerwać atak rywala we własnej "szesnastce".

82'

.. a w Legii debiutuje Daniel Chima Chukwu zmieniający Michała Kopczyńskiego.

81'

Abdelhak Nouri zmienia Kaspera Dolberga...

80'

Odbita piłka trafia przed pole karne do Hakima Ziyecha, Huknął od razu i trafił w Tomasa Necida. Piłka minęła bramkę Legii.

79'

Michał Pazda wyprzedził we własnej "szesnastce" czyhającego Kaspera Dolberga. Wybija piłkę poza linię końcową.

78'

W odpowiedzi Bertrand Traore znalazł się na pozycji prawoskrzydłowego. Prostym zwodem na zamach zgubił Adama Hlouska, po czym uderzył metr obok lewego, dalszego słupka!

77'

Po chwil mocniej zza pola karnego huknął Waleri Kazaiszwili. Posłał piłkę w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi Ajaksu.

76'

To mógł być gol dla mistrzów Polski! Po centrze z rzutu wolnego Maciej Dąbrowski wywalczył sobie miejsce do strzału.Anemiczną próbę broni Andre Onana

75'

Legia wychodziła z kontrą prawą stroną. Rajd Michała Kucharczyka przerwał faulem taktycznym Bertrand Traore - żółta kartka.

73'

Za Guilherme pojawia się Tomas Necid.

71'

Żółta kartka dla Davinsona Sancheza za niesportowe zachowanie - niepotrzebnie odkopnął piłkę przy rzucie wolnym dla Legii. W przypadku awansu nie zagra w kolejnej rundzie LE.

20:25

GOL AJAKSU AMSTERDAM

68'

Świetna dwójkowa akcja Kaspera Dolberga z Hakimem Ziyechem. Drugi z wymienionych dostał podanie w polu karnym i postanowił uderzyć w stronę dalszego słupka. Sporo brakowało, by wpisał się na listę strzelców.

66'

Michał Kucharczyk na spalonym.

66'

Wybita piłka przez obrońcę Legii trafia na 18. metr do Bertranda Traore. Jego anemiczne uderzenie nie sprawiło problemu Arkadiuszowi Malarzowi.

65'

Davy Klaassen w roli prawoskrzydłowego wywalczył rzut rożny po interwencji Michała Kopczyńskiego.

63'

Źle wykonany aut przez legionistów zapoczątkował groźnie zapowiadającą się kontrę. Łukasz Broź przegrał pojedynek z Aminem Younesem, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika Ajaksu.

60'

Dobrym pomysłem było przerzucenie na lewą stronę do Adama Hlouska. Jednak wykonanie było znacznie słabsze.

58'

Legia wywalczyła rzut wolny kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego. Ostro bita piłka przez Vadisa Odjidji-Ofoe, do krótej doskoczył Maciej Dąbrowski. Ten staranował piąstkującego Andre Onanę.

57'

Zmiana w Legii. Thibault Moulin zmienia Tomasza Jodłowca.

56'

Pierwszy (!) celny strzał Legii. Po rzucie rożnym Waleri Kazaiszwili uderzył technicznie w stronę lewego słupka. Andre Onana pewnie chwyta piłkę.

55'

Przechwyt Lasse Schoene, który z koła środkowego zagrywa między obrońców do Kaspera Dolberga. Szybszy od niego był wychodzący z bramki Arkadiusz Malarz.

20:11

52'

Po chwili Maciej Dąbrowski blokuje piłkę po centrostrzale Amina Younesa. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

51'

Legioniści "otworzyli się", przez co narazili się na kontrę. Na szczęście Michał Pazdan przeciął podanie Kaspera Dolberga do Davy'ego Klassena.

49'

Składna akcja gospodarzy z prawej strony do środka pola karnego. Strzał Amina Younesa z kilkunastu metrów odbił do boku Arkadiusz Malarz wprost pod nogi Nicka Viergevera. Ten posyła piłkę do "pustaka".

49'

GOL DLA AJAKSU! NICK VIERGEVER!!!

48'

Po chwili Łukasz Broź został nadepnięty. Szybkie wznowienie ze stratą, gdzie doszło do walki o piłkę Kaspera Dolberga z Michałem Kopczyńskim. Obaj padli na murawę, a sędzia dyktuje rzut wolny dla Legii.

46'

Łukasz Broź przecina podanie kierowane do Amina Younesa. Legioniści ruszyli z kontrą, gdzie powstrzymany był Michał Kucharczyk przez rywala. Przypadkowo "9" mistrzów Polski została trafiona piłką. Przerwa w grze.

46'

Gospodarze zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

20:01

Na murawie są już gospodarze. Po chwili wychodzą mistrzowie Polski.

20:00

Wracamy na Amsterdam ArenA na drugie trzy kwadranse rewanżowego spotkania meczu o 1/8 finału Ligi Europejskiej. Do przerwy Ajax bezbramkowo remisuje z Legią.

19:55

Statystyki z pierwszej połowy (źr.: flaschscore)

19:50

Niewiele dzieje się na murawie. Dominuje chaos w, którym żadna ze stron nie może się odnaleźć. Przewaga w posiadaniu piłki jest jednak po stronie Ajaksu, którym na drodze do bramki raz stanął słupek po uderzeniu Hakima Ziyecha.

Ustawienie Michała Kucharczyka na szpicy na razie nie zdaje egzaminu. A jak będzie po przerwie? Przekonamy się niebawem.

45'

Bertrand Traore wyskakuje jak z procy do centry Hakima Ziyecha. Wszedł za bardzo pod piłkę, przez co uderzył na wiwat.
Bez doliczenia nawet minuty sędzia kończy pierwszą połowę. W rewanżowym spotkaniu o 1/8 finału LE Ajax bezbramkowo remisuje z Legią
.

44'

Pośpiech jest złym doradcą. Vadis Odjidja-Ofoe posyła piłkę w pole karne do nikogo. Andre Onana z "piątki".

43'

Podanie Tomasza Jodłowca zostało zablokowane przez Joela Veltmana. Czujny Anthony Taylor zauważył zagranie ręką zawodnika Ajaksu.

42'

Doskonała okazja Legii! Vadis Odjidja-Ofoe zagrywa świetnie na prawą flankę do Waleriego Kazaiszwiliego. Ten odgrywa do Belga na 7. metr, lecz ten nie zdążył ze wślizgiem.

39'

Zdaniem sędziego Bertrand Traore faulował w walce o górną piłkę po centrze z rzutu rożnego. Legia wyszła z kontratakiem, który został zniweczony bardzo nieudanym zagraniem Adama Hlouska... wprost do Andre Onany.

36'

W odpowiedzi Davy Klaassen uderza głową wysoko nad poprzeczką po wrzutce Amina Younesa.

35'

Po rzucie wolnym udało się Legii wywalczyć korner. Piłka znalazła się na 20. metra pod nogami Belga, ale ten nieczysto w nią uderzył. W bezpiecznej odległości minęła bramkę gospodarzy.

34'

Rzut wolny dla Legii z lewej strony. Obrona Ajaksu radzi sobie z dośrodkowaniem Vadisa Odjidji-Ofoe.

33'

Udany powrót Michała Kopczyńskiego przed własne pole karne. Przeciął podanie kierowane do Kaspera Dolberga.

32'

Chaotyczny atak Michała Kucharczyka na wysokości prawego narożnika pola karnego Ajaksu. Zyskał rzut z autu, po którym nie udało się nic skonstruować. Andre Onana z "piątki".

31'

Atak pozycyjny Ajaksu na własnej połowie. Natychmiastowe przyspieszenie z zagraniem do Davy'ego Klaassena, który z ostrego kąta strzela w boczną siatkę!

28'

Hakim Ziyech zagrywa zbyt nonszalancko przed linię 16. metra do Kaspera Dolberga. Na chwilę piłkę przejęli legioniści. Stracili futbolówkę i gospodarze zyskali rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

26'

Po zagraniu Vadisa Odjidji-Ofoe ruszył skrzydłem Adam Hlousek. Zwolnił akcję, by podać w "szesnastkę" do Waleriego Kazaiszwiliego. Gruzin nie miał szans, by dobiec do piki.

25'

Przechwyt w środku pola i momentalne dalekie zagranie na wolne pole do Michała Kucharczyka. Poza własnym polem karnym pewnie interweniował Andre Onana.

23'

Jak nie szło lewą stroną, to piłkarze Petera Bosza zaatakowali prawą flanką. Adam Hlousek był faulowany. Chwila oddechu dla defensywy mistrza Polski.

22'

Kolejna groźna akcja gospodarzy lewą stroną. Tym razem Hakim Ziyech nie znalazł nikogo prostopadłym podaniem przed bramką Arkadiusza Malarza. Coraz goręcej pod bramką Legii.

20'

Ajezusmaria! Ziyech kropnął sprzed pola karnego i piłka trafiła w słupek! Fura szczęścia po stronie Legii.

19'

Posiadanie piłki: 62% Ajax - 38% Legia.

18'

Uderzenie Hakima Ziyecha lewą nogą, mocne, ale również bardzo niecelne.

17'

Minimalny kontakt Traore z Hlouskiem wykorzystany przez skrzydłowego gospodarzy. Będzie rzut wolny z 22 metrów.

15'

Ależ swobodnie wbiegł sobie w pole karne z prawej strony Bertrand Traore! Miał dużo miejsca, ale zdecydował się na uderzenie, które trafiło prosto w obrońców.

14'

Szczęśliwa interwencja obrońcy Ajaksu, który zatrzymał w polu karnym Vadisa Odjidję-Ofoe.

13'

Dryblował przy linii końcowej Guliherme, ale przegrał pojedynek jeden na jednego. Skończyło się boisko dla Brazylijczyka.

11'

Widać, że może to mecz w którym zadecyduje tylko jedna bramka. Obie drużyny grają zachowawczo. Nikt tutaj nie zamierza podejmować pełnego ryzyka w pierwszych minutach.

9'

Wpadł w pole karne Amin Younes z lewej strony, ale próba jego strzały zatrzymała się na nogach legionistów.

8'

Na wyraźnym spalonym złapany Michał Kucharczyk. Oddał jeszcze strzał, ale po gwizdku.

6'

Starał się napędzić kontratak Adam Hlousek, ale został zatrzymany.

5'

Na razie bezbłędnie gracze Magiery w defensywie. Ajax potrafi przyspieszyć.

3'

Wysoki pressing Legii, ale bardzo dobrze poradzili sobie gracze Ajaksu.

1'

Od środka zaczęła Legia. Gramy!

18:57

18:54

18:50

A kapitanem Legii będzie dzisiaj Michał Kopczyński.

18:40

No to jeszcze dla zabawy możecie wylosować wynik meczu ;)

18:36

- Szanse są zawsze, więc nawet przy porażce 0:1 nie można byłoby powiedzieć, że legioniści jechaliby do Amsterdamu na ścięcie głowy. Przy takim wyniku wszystko jest możliwe, jednak brak w rewanżu Miroslava Radovicia zrobi swoje. To jest piłkarz, który robi różnicę - ocenia sytuację Radosław Gilewicz, były napastnik VfB Stuttgart, obecnie komentator Eurosportu.

18:31

18:20

Czas na rozgrzewkę. Pierwszy gwizdek angielskiego sędziego już o godzinie 19.

18:18

Coś w tym jest ;)

18:11

Szkoleniowiec wicemistrza Holandii i aktualnego wicelidera tamtejszej ligi nie sprawiał wrażenia przejętego. - Nie lekceważymy Legii. Stać ją na awans - stwierdził. Mistrz Polski w ostatniej ligowej kolejce przegrał u siebie 1:3 z Ruchem Chorzów. - Zaskoczyła nas ta porażka. Ale analizowaliśmy nie tylko to spotkanie, lecz także to między nami. Poznaliśmy się już bardzo dobrze, więc trudno będzie kogokolwiek zaskoczyć - przyznał Bosz.

18:07

- Nie ćwiczyliśmy rzutów karnych. Wierzę, że do nich dojdzie. Chcemy wygrać w regulaminowym czasie gry - zapowiedział przed meczem trener Ajaksu Peter Bosz.

18:05

17:57

Znamy już także wyjściową jedenastkę gospodarzy.

17:56

O strzelenie gola wicemistrzom Holandii będzie niezwykle ciężko, bo Andre Onana zachowuje czyste konto od 15 stycznia tego roku, a więc już od siedmiu meczów. Żeby przypomnieć sobie ostatni przegrany przez Holendrów mecz na Amsterdam Arenie, trzeba sięgnąć pamięcią aż do końca wakacji, bo wtedy sensacyjną porażką 1:2 zakończyło się starcie Ajaxu z Willem II Tillburg. Nie ma wątpliwości - zadanie Legii jest niezwykle trudne.

17:52

Po ostatnim meczu pomiędzy Legią a Ajaxem w zeszły czwartek wiele osób uwierzyło, że być może rzeczywiście uda się wicemistrza Holandii pokonać, bo wcale nie pokazał on nic wielkiego w starciu z mistrzami Polski. Można stwierdzić, że spotkanie było wyrównane, choć nie powinno zakończyć się wynikiem 0:0, ponieważ obie drużyny miały naprawdę sporo dogodnych sytuacji strzeleckich - zabrakło zimnej krwi pod bramką. Wystarczy tylko wspomnieć niewykorzystane sytuacje Tomasa Necida czy Kaspera Dolberga. Mamy nadzieję, że skuteczność będzie znacznie lepsza w dzisiejszym rewanżu, bo przecież każdy bramkowy remis premiuje awansem Legię.

17:40

Rezerwowi Legia: Radosław Cierzniak, Dominik Nagy, Jakub Rzeźniczak, Thibault Moulin, Sebastian Szymański, Daniel Chukwu, Tomas Necid.

17:39

17:38

Poznaliśmy już skład legionistów. Za pauzującego za kartki Miroslava Radovicia od pierwszych minut zagra Guilherme, a swoją szansę na szpicy dostanie Michał Kucharczyk. Tomas Necid ostatnio był wyraźnie pod formą...

17:34

17:32

Dzień dobry! Dzisiaj, 23 lutego okaże się, kto zagra w kolejnej rundzie Ligi Europy, a kto pożegna się z pucharami. Już o godzinie 19 rozpoczniemy mecz Ajaksu Amsterdam z Legią Warszawa. Zapraszamy na relację na żywo!