Czwartek, 16 lutego 2017, godz. 21:05
0 : 0
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
22:57

Jeszcze 90 minut przed nami. Najważniejsze, że nie straciliśmy bramki. Oby nie brakowało ostatniego podania w rewanżu

- powiedział "na gorąco" Canal+ Michał Kucharczyk

Do meczu w Amsterdamie jeszcze trochę czasu. Tymczasem za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski. W tym miejscu zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl. Jutro rusza 22. kolejka Ekstraklasy.

93'

Kolejne nieudane zagranie Michała Kucharczyka, tym razem do Miroslava Radovicia, zwieńczyło mecz przy Łazienkowskiej. W pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy Legia bezbramkowo remisuje z Ajaksem Amsterdam.

91'

Michał Kucharczyk zagrywa po linii do Guilherme. W to zagranie włożył ciut za dużo siły.

90'

David Fernandez Borbalan dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

86'

Nazwiska nie grają, gdy ważna jest sprawa drużyny. Justin Kluvert, który na boisku pojawił się w 72. minucie, ustępuje miejsce obrońcy, Heiko Westermannowi.

85'

Centra Łukasz Brozia została wybita poza linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, ale udało się szybko odzyskać piłkę. Nieudanym dośrodkowaniem "popisał się" Guilherme.

84'

I żółta dla Davy'ego Klaassena za protesty.

84'

Ajax kończy mecz (co najmniej) w "dziesiątkę"! Faulem taktycznym powstrzymał w kole środkowym Guilherme.

82'

Ostatnia zmiana w Legii. Kasper Hamalainen na niespełna dziesięć minut regulaminowego czasu gry za Vadisa Odjidję-Ofoe.

80'

Donny van de Beek melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Hakim Ziyech.

79'

28 742 widzów na stadionie.

78'

Arkadiusz Malarz odbija piłkę po uderzeniu Lasse Schöne z narożnika pola bramkowego! Ciągle bezbramkowy remis przy Łazienkowskiej!

76'

Przewinienie Hakima Ziyecha blisko własnego pola karnego. Legioniści szybko wykonali rzut rożny, po którym na minimalnym ofsajdzie był Miroslav Radović.

73'

Płaskie uderzenie Hakima Ziyecha nie mogło zaskoczyć (a tym bardziej pokonać) Arkadiusza Malarza. Ten czekał, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

72'

Justin Kluivert zmienia Bertranda Traore.

71'

Podbita piłka prze mur po uderzeniu Guilherme wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Andre Onany.

70'

Kenny Tete również z "żółtkiem". Za powalenie Tomasz Jodłowca ok. 23 metrów od bramki Ajaksu.

69'

Mroslav Radović znokautował rywala w walce o górną piłkę. Został upomniany żółtą kartką, więc nie zagra w rewanżu.

65'

Maciej Dąbrowski wybija piłkę na rzut rożny przed rozpędzonym Bertrandem Traore..

63'

Miękkie zagranie do Bertranda Traore. Ten przymierzył z woleja prosto w legionistów.

62'

Łukasz Broź wykosił Amina Younesa na lewej stronie, blisko bocznej linii pola karnego. Żółta kartka.

61'

Seria rzutów rożnych dla Legii. Davy Klaassen główkuje do Kenny'ego Tete, który ruszył z kontrą. Szybko stracił piłkę, a ta została pod nogami Miroslava Radovicia. Zagranie do Michała Kucharczyka było zbyt anemiczne.

59'

I jeszcze na skrzydle. Za Waleriego Kazaiszwiliego pojawia się Guilherme.

58'

Jacek Magiera decyduje się na zmianę. Na murawie jest już Michał Kucharczyk za Tomasa Necida.

54'

Bilard w "szesnastce" Legii po uderzeniu Kenny'ego Tete. Ostatecznie Michał Pazdan wybija jak najdalej.

53'

Vadis Odjidja-Ofoe przejmuje odbitą piłkę na 20. metrze od bramki Andre Onany. Strzela jednak bardzo niecelnie.

52'

Kolejny solowy rajd Amina Younesa. Szybko stracił piłkę przed polem karnym Legii.

51'

Tomas Necid na minimalnym spalonym. Protesty kibiców Legii nic nie dały. Jeszcze doszło do starcia Czecha z Nickiem Viergeverem.

49'

Amin Younes "złamał" akcję w stylu Arjena Robbena z lewej strony do środka pola karnego. Na tym podobieństwo się zakończyło - został zablokowany.

48'

Za krótkie podanie do bramkarza mogło paść łupem Tomasa Necida. Mogło, gdyby nie szybka i przytomna interwencja bramkarza Ajaksu.

47'

Adam Hlousek przecina podanie adresowane do Kaspera Dolberga wybiciem na rzut rożny. Krótkie rozegranie, po którym futbolówka została wycofana do... Andre Onany.

46'

Legia zaczyna drugą połowę.

22:03

Zostawmy pierwszą połowę. Wracamy na Łazienkowską na drugie trzy kwadranse.

21:57

A na potwierdzenie słów

21:54

Nie jest źle. Obrona gra dość pewnie, ale "przód" wygląda trochę słabiej. Jedna okazja Tomasa Necida na przeciwnika takiej klasy jak Ajax. Dyskusyjna akcja miała w 8.minucie. Kolejne powtórki wykazują, że Arkadiusz Malarz trzymał piłkę za linią bramkową. Na jego szczęście sędzia bramkowy był przez niego.. zasłonięty.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia bezbramkowo remisuje z Ajaksem w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

43'

Nie ma gola dla gości! Kasper Dolberg posyła piłkę tuż nad bramką po świetnym podaniu Hakima Ziyecha!

39'

Niepilnowany Tomas Necid świetnie "gasi" piłkę po wrzutce Vadisa Odjidji-Ofoe! Czech strzela jednak w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarzowi gości!

37'

Coraz aktywniejszy jest Bertrand Traore! Przy biernej postawie Adama Hlouska posłał piłkę w stronę prawego dolnego rogu! Arkadiuszowi Malarzowi wyślizgnęła się piłka na korner!

35'

To była groźna kontra piłkarzy Petera Bosza! Amin Younes urwał się środkiem, po czym zagrywa do Hakima Ziyecha. Jego płaskie uderzenie broni Arkadiusz Malarz!

33'

Optymistyczna próba Michała Kopczyńskiego - chciał dalekim podaniem pominąć obronę Ajaksu by zagrać do Tomasa Necida. Bezskutecznie.

33'

I jeszcze raz. Poradził sobie z dwoma przeciwnika, ale jego strzał został zablokowany.

32'

Bertrand Traore znowu w roli głównej. Strzela nad bramką Arkadiusza Malarza.

31'

Akcję Hakima Ziyecha przerywa w ostatniej chwili Maciej Dąbrowski. Na prostopadłe podanie czekał Bertrand Traore.

30'

Piłka po strzale Miroslava Radovicia z prawej strony "szesnastki" przelatuje wysoko nad poprzeczką.

21:34

Najgroźniejsza okazja Ajaksu

27'

Rzut wolny dla gości z lewej strony. Ostro bita piłka przez Hakima Ziyecha nie sprawiła problemu defensywie Legii.

25'

Po aucie z lewej strony Vadis Odjidja-Ofoe zdecydował się na strzał z linii 16. metra. Piłka po rykoszecie wyszła na korner. Do wrzutki na bliski słupek wystartował Tomas Necid, lecz ten główkuje bardzo wysoko i daleko od bramki Andre Onany.

23'

Zdaniem Davida Fernandeza Borbalana faulował w środku pola. Lekkie zdziwienie wśród zawodników, także... Ajaksu.

20'

Michał Pazdan, bez zbędnych formalności, wybija piłkę "na uwolnienie" po kornerze gości.

18'

Zapędzony w kozi róg Adam Hlousek traci piłkę na rzecz Davinsona Sancheza. Goście z "piątki".

17'

Pierwszy celny strzał Belga. Przymierzył zza pola karnego w stronę prawego dolnego rogu. Andre Onana chwyta piłkę.

16'

Vadis Odjidja-Ofoe wywalczył rzut rożny. Piłka po wrzutce Miroslava Radovicia nie przyniosła zagrożenia pod bramką Ajaksu.

15'

Czujny jak ważka Andre Onana pewnie interweniuje poza polem karnym. Zdecydowanym wyjściem wyprzedza Waleriego Kazaiszwiliego.

13'

Adam Hlousek powalony przez Kenny'ego Tete w walce o górną piłkę. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Nie minęła chwila, jak Czech został nieprzepisowo faulowany przez Kaspera Dolberga.

11'

Hakim Ziyech na prawym skrzydle centruje w pole karne. Obrona mistrza Polski wyjaśnia sytuację.

10'

Waleri Kazaiszwili przejmuje piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego Ajaksu. Minął krótkimi zwodami dwóch rywali, ale piłkę zabrał mu trzeci - Hakim Ziyech. A w "uliczkę" wybiegał Adam Hlousek...

9'

Sędzia widział przewinienie Macieja Dąbrowskiego na Kasperze Dolbergu 30 metrów od bramki Legii. Szybko rozegrany rzut wolny i atak pozycyjny przerwany.

8'

Arkadiusz Malarz ratuje Legię przed utratą gola! Davy Klaassen dobiega do centry z lewej strony boiska, ale jego strzał z kilkunastu metrów został obroniony tuż przed linią bramkową!

6'

Vadis Odjidja-Ofoe w roli lewoskrzydłowego poradził sobie z Kennym Tete. Belg popędził na bramkę gości, ale zdaniem sędziego faulował wcześniej rywala.

5'

Kasper Dolberg urwał się Michałowi Pazdanowi przed linią 16. metra. W polu karnym nie poradził sobie z Maciejem Dąbrowskim, który pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

Po chwili Tomas Necid był na ofsajdzie.

3'

Crossowe podanie Łukasza Brozia było za mocne do Tomasa Necida. Andre Onana chwyta piłkę we własnym polu karnym.

2'

Tomasz Jodłowiec chciał "zabrać się" z piłką ze środka pola do "szesnastki" Ajaksu. Jednak podanie do niego przeciął Nick Viergever.

1'

Atak Ajaxu środkiem przerwany - Kasper Dolberg był na ofsajdzie.

1'

Na gwizdek Davida Fernandeza Borbalana zaczynają ze środka goście!

21:03

Losowanie stron. Kapitanami są Miroslav Radović i Davy Klaassen.

21:02

Legia - Ajax

21:00

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Czas na hymn Ligi Europy!

20:53

Niespełna kwadrans do rozpoczęcia meczu. Przenosimy się więc na Łazienkowską!

20:50

Jak wygląda bilans Ajaxu z polskimi drużynami? Wygrał wszystkie cztery mecze, a bilans bramkowy jest następujący: 13:1.

Wiosna (nie)nasza, czyli dwumecze polskich klubów w europejskich pucharach wiosną w XXI wieku:

20:44

Gospodarze znaleźli się w tej fazie rozgrywek po występach w Lidze Mistrzów. Piłkarze Besnika Hasiego i Jacka Magiery zdobyli 4 punkty, dzięki czemu wyprzedzili w tabeli ostatnim meczu Sporting Lizbona (3).

Z kolei 33-krotny mistrz Holandii bez trudu poradził sobie w fazie grupowej LE. Zdobył 14 punktów, a przeciwnikami byli: Standard Liege, Celta Vigo i Panathinaikos Ateny.

20:41

Sędzią głównym jest David Fernandez Borbalan. Na liniach będą mu pomagali Roberto Alonso i Raul Cabanerro. Sędzią technicznym jest za to Diego Babero Sevilla. Najbliżej bramek - poza bramkarzami, rzecz jasna ;) - będą Carlos Gómez oraz Juan Martinez Munuera.

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu hiszpańskim arbitrów w La Liga. Oby dzisiaj nie mówiło się źle o pracy tej "szóstki"

20:38

Goście ruszyli na ostatnią rozgrzewkę przed meczem

20:36

I rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Jakub Rzeźniczak, Jakub Czerwiński, Sebastian Szymański, Guilherme, Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen.

20:34

Prawdopodobnie będzie komplet widzów. Oficjalną frekwencję podamy w relacji

20:31

Od pewnego czasu znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy, Jacek Magiera i Peter Bosz, mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Ajaksu Amsterdam: Diederik Boer - Jairo Riedewald, Heiko Westermann, Mateo Cassierra, Donny van de Beek, Abdelhak Nouri, Justin Kluivert.

20:30

a

20:28

Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Piotra Bernaciaka:

20:25

Polska liga wznowiła rozgrywki w miniony weekend. Legia wygrała w Gdyni z Arką po golu Tomasza Jodłowca. Z kolei Ajax ma już rozegrane pięć meczów w Eredivisie. Zdobyła w nich komplet punktów strzelając aż 11 goli, a straciła zaledwie jeden (do lidera, Feyenoordu, traci pięć punktów).

Taki obrót spraw mocno buduje morale przed starciem w Warszawie. Liczmy jednak, że Legia tanio skóry nie sprzeda.

20:23

Na relację NA ŻYWO z pierwszego meczu o 1/8 Ligi Europy zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:20

I zapachniało w Warszawie Europą. Z przerwy zimowej wróciła nie tylko Ekstraklasa, lecz także Liga Europy. Za 45 minut, w 1/16 LE, Legia Warszawa zmierzy się z Ajaksem Amsterdam! Te dwa spotkania są niejako traktowane u mistrzów Polski jako rewanż za dwumecz sprzed dwóch lat, kiedy holenderski zespół okazał się lepszy wygrywając w dwumeczu aż 4:0 (strzelcem trzech goli był Arkadiusz Milik, jednego Nick Viergever). Jak będzie teraz?