Koniec meczu. Polska zwycięża z Niemcami 1-0 po bramce Dawida Kownackiego

W samej koncówce na boisku pojawił się jeszcze Arkadiusz Reca. Zastąpił Mariusza Stępińskiego

Mitchell Weiser ukarany żółtą kartką

93'

Lipski mocno z rzutu wolnego na głowę Formelli. Nic z tego nie wyszło

92'

Stępiński otrzymał piłkę na połowie rywali, podał do Lipskiego a ten wywalczył rzut wolny

90'

Arbiter doliczył jeszcze trzy minuty

90'

Niemcy bardzo nie chca tutaj przegrać. Sane wciąż konstruuje ataki swojej drużynie. Nie są one jednak zamieniane na strzały

89'

Arnold z dystansu. To nie mogło się udać

89'

Wrąbel świetnie wyjął strzał Amiriego z prawej strony

88'

Dużo podań, trochę chaosu i walki - tak wyglądają ostatnie minuty tego spotkania

86'

Formella popędził skrzydłem i zagrał do środka . Piłkę odebrali jednak goście

84'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Niemców świetnie wybił Jaroszyński

83'

Timo Baumgartl obejrzał czerwoną kartkę za przerwanie wślizgiem kontrataku Polaków

82'

Niemcy nie zamierzają odpuścić. Wciąż walczą lecz to Polacy wychodzili teraz z kontratakiem

81'

Boisko opuścił strzelec jak na razie jedynego gola w tym meczu, Dawid Kownacki. Zastapiony przez kolegę z klubu Dariusza Formelle

81'

Weiser bardzo ofensywnie nastawiony w ostatnich minutach. zagrał w pole karne ale czający się tam Philipp nie zdołał oddac strzału

80'

Wrąbel niepewnie acz skutecznie piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

80'

Rajd Weisera prawym skrzydłem i centra do Philippa. Piłka wybita na korner

80'

Polacy mieli trochę szczęścia Philipp poślizgnął się w polu karnym i nie zdołał oddac strzału.

78'

Fajna współpraca Kędziory z Bednarkiem w defensywie nie pozwoliła gościom oddać strzału

77'

Buksa próbował zatrzymać atak gości prawą stroną. Dwójkowa akcja Sane - Weiser zakończona strzałem tego drugiego. Niecelnym

75'

Arnold z daleka. Celnie, ale lekko. Pewnie wybronił Wrąbel

73'

Strzał Kubickiego z dystansu. Wellenreuther z problemami ale wyszedł z tej sytuacji obronną ręką

73'

Lipski miał okazję wykonywać rzut wolny. Niemcy szybko wybili jednak piłkę

69'

Fajne przejęcie Weisera na połowie Polski, trochę zamieszania i wymiany podań. W końcu z dystansu uderzał Mukhtar. Niecelnie

68'

Rzut rożny w wykonaniu Arnolda nie przyniósł Polakom zagrożenia

67'

Sane urwał się na skrzydle, dośrodkował w pole karne, ale tam piłkę na korner wybił Jach

65'

I od razu kolejna roszada. Hany Mukhtar za Levina Oztunaliego

65'

Roszada również w gronie gości. Timo Baugartl za Niklasa Starka

65'

Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Adam Buksa za Przemysława Frankowskiego.

65'

Świetna interwencja Wrąbla. Instynktownie wybił piłkę po strzale z najbliższej odległości

64'

Akpoguma wybijał spod własnej bramki. Akcja Polaków spaliła na panewce

62'

Sane wyminał kilku Polaków lecz nie zaskoczył Kubickiego, który dobrze odcytał jego podanie i przejął piłkę

61'

Rzut wolny dla gości. Arnold podszedł do piłki i posłał ją w pole karne. Głową uderzał Sane. Zbyt delikatnie aby zaskoczyć Wrąbla

60'

Bramka dodała Biało-Czerwonym skrzydeł. Kolejna akcja i kolejny strzał. Minimalnie niecelnie

59'

Długie zagranie Jacha w kierunku Kownackiego. Ten uciekł Niemcom i zagrał w pole karne. Lipski dostał idealną piłkę pod samą bramkę, ale nie trafił

57'

GOL! Dawid Kownacki idealnie wykorzystał dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego i z najblizszej odległosci wpakował piłkę do siatki!

56'

Dośrodkowanie Lipskiego pod bramkę Niemiec równie szybko wbite jak i wybite. Będzie jednak rzut wolny dla gospodarzy

55'

Jeżeli narzekano na tempo gry w pierwszej połowie, to druga jest zdecydowanie wolniejsza. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Niemcy niby coś atakują, ale nie owocuje to strzałami

53'

Dobra interwencja Bednarka powstrzymała kolejny atak gości. Piłka krąży w okolicach środka pola

51'

Niemcy próbują, próbują i próbują przedrzeć się w pole karne Wrąbla, lecz ich wysiłki na niewiele się zdają. Polska fajnie wygląda w defensywie

49'

Tempo gry nie porywa, a nad kolejnymi akcjami panują Niemcy. Początek drugiej połowy raczej nie rozgrzał zgromadzonych na trybunach kibiców

47'

Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz Niemcy ruszyli do ofensywy. Spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Polaków

45'

Druga połowa rozpoczęta

45'

W przerwie zmienił się bramkarz w drużynie gości. Timon Wellenreuther zastąpił Michaela Zetterera

45'

Koniec pierwszej połowy. W Tychach do przerwy 0-0

44'

Arnold ze stałego fragmentu gry. Dobra interwencja Bednarka. Na chwilę wbił piłkę dalej od bramki

44'

Dobry powrót Frankowskiego pod własną bramkę. Wybił nadlatujące podanie na rzut rożny

43'

Niemcy próbują środkiem, próbują skrzydłami. Wciąż w ataku, Polacy całym zespołem walcza w defensywie. Na razie całkiem skutecznie.

42'

Niemcy wciąż w ofensywie. Ostatnie minuty spędzili na połowie gospodarzy. Wymieniają podania, kręcą się, lecz jedyne co potrafią ywalczyć to stałe fragmenty

39'

Frankowski przejął piłkę na własnej połowie i w środku boiska podał ją w kierunku Stępińskiego. Napastnik blokowany przez rywali szybko ją stracił

38'

Kownacki przedarł się skrzydłem, uciekł rywalom i dośrodkował pod bramkę. Stępiński i Lipski minęli się z piłką.

37'

Niemcy wciąz utrzymują się przy piłce. Sprawiają wrażenie jakby całkowicie panowali nad przebiegiem spotkania. Przewagi nie potrafią zamienić jednak na strzały

34'

Niemcy mieli okazję wykonywac rzut rożny. Arnold dośrodkował pod samą bramkę, lecz tam na piłkę już czekał Wrąbel.

32'

Oztunali przejął piłkę pod polem karnym Polaków, lecz nie zdołał nic ugrać. Niemcy długo przebywali na połowie przeciwników, ale na razie bez większego efektu

30'

Wrzutka Toljana w pole karne odebrana przez Bednarka. Atak Niemców zahamowany

29'

Lipski przejął piłkę na połowie przeciwnika, ale szybko ją stracił.

29'

Murawski zahamował kontrę Niemców odczytując tor lotu piłki.

28'

Jaroszyński mocnym podaniem pod pole karne. Najbliżej był Stępiński ale i on nie zdołał jej odebrać.

27'

Stępiński pędził środkiem boiska, ale stoperzy Niemiec nie pozwolili mu daleko dobiec.

26'

Kędziora pewnie zablokował wychodzącego z atakiem Toljana.

25'

Pewna interwencja Wrąbla po natarciu prawą stroną w wykonaniu Niemców

24'

Podanie Stępińskiego do Frankowskiego i zawodnik Jagiellonii mocno ruszył do przodu. Wbiegł pod pole karne i dośrodkowywał. Na posterunku Zetterer

23'

Arnold szukał szczęscia zza linii środkowej. Mocny strzał mógł zaskoczyć Wrąbla. Ale nie zaskoczył.

21'

Teraz interweniować musiał Wrąbel. Próbował Amiri, jednak jego strzał nie poleciał w światło bramki

20'

Kolejny strzał na bramkę gości. Tym razem Kownacki. Z pełnego biegu prosto w ręce Zetterera

19'

Frankowski uwolnil się od Oztunaliego i fajnie centrował do Stępińskiego. Strzał w środek bramki. Zetterer nie dał się zaskoczyć

18'

Skuteczna interwencja Wrąbla po stałym fragmencie gry w wykonaniu Arnolda.

17'

Szybszy atak Amiriego lewym skrzydłem. Popędził do przodu razem Z Toljanem. Wywalczyli rzut rożny

16'

Doośrodkowanie Amiriego z rzutu wolnego bez problemu przejęte przez Jaroszyńskiego.

14'

Niemcy dłuższą chwilę przebywali pod polem karnym gospodarzy. Wymieniali podania, krecili się, zmieniali pozycje. Polakom w końcu udało się wybić piłkę i na chwile oddalić zagrożenie

12'

Sane zagrał w pole karne do Oztunaliego. Ten jednak nie zdołał celnie podac do czającego się pod bramka partnera.

9'

Krótkimi podaniami goście wdarli się na połowę Biało-Czerwonych. Nie zdołali tam jednak wiele ugrać - dobra postawa Polaków w defensywie

8'

Sprytne zagranie piętą Oztunaliego w kierunku Toljana. Kędziora bynajmniej nie dał się zaskoczyć.

7'

Atak gości prawym skrzydłem. Długo walczyli pod polem karnym, ale nie dali rady Jaroszyńskiemu.

6'

Niemcy próbowali ruszyć do przodu, lecz ledwo przeszli środek boiska a już stracili piłkę.

4'

Muraawski próbował z dystansu. Strzał zablokowany, lecz futbolówka wpadła pod nogi Kędziory. Minimalnie nad poprzeczką.

3'

Sane pędził prawym skrzydłem. Schodząc do środka natknął się na Murawskiego, który odebrał mu piłkę.

3'

I sam go wykonywał. Podanie prosto pod nogi Toljana.

2'

Prostopadłe podanie Stępińskiego odebrał Frankowski. Popędził do przodu i zagrał w pole karne. Lipski wywalczył pierwszy w tym meczu korner

1'

Długa piłka Jacha na połowę Niemców. Trochę do nikogo

0'

I ruszyli! Od środka rozpoczął Jarosław Kubicki!

18:30

Polacy zagrają dzisiaj w biało-czerwonych strojach natomiast Niemcy na czarno-biało.

18:30

Za nami już przywitanie kapitanów - Tomasza Kędziory oraz Maximiliana Arnolda oraz losowanie stron.

18:26

Czas na hymny narodowe

18:25

Arbiter główny wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Z trybun rozlegają się gromkie brawa.

18:21

Arbitrem głównym tego spotkania będzie pochodzący z Czech Petr Ardeleanu. Asystować mu będą Tomas Mokrusch oraz Petr Blazej. Sędzią technicznym jest Polak, Tomasz Wajda.

18:17

Na trybunach gromadzi się natomiast coraz więcej osób. Według zapowiedzi frekwencja ma wynieść ponad 12 tysięcy.

18:10

Reprezentacja Niemiec zakończyła już rozgrzewkę. Polacy natomiast spędzają ostatnie chwile na murawie. Do rozpoczęcia pozostało już naprawdę niewiele

17:40

17:35

Znane już są składy obydwu zespołów:

17:29

Do rozpoczęcia spotkania pozostała jeszcze godzina. To wystarczająco dużo czasu aby zapoznać się z wywiadami z naszymi reprezentantami. Grającym w pierwszym składzie Dawidem Kownackim, rozpoczynającym na ławce Przemysławem Szymińskim oraz czekającym na debiut w U21 Damianem Szymańskim.

17:25

Do pierwszego składu po kontuzji powraca Paweł Jaroszyński. Lewy obrońca Cracovii pauzował od początku lipca. To będzie jego pierwszy mecz po przerwie. Wciąż nie wystąpił jeszcze w tym sezonie w lidze. Jak zaprezentuje się w reprezentacji? Przed kilkoma dniami udzielił nam wywiadu.

17:23

Już za nieco ponad godzinę zabrzmi premierowy gwizdek w Tychach. Reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się tutaj ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Szykuje się naprawdę dobre spotkanie zwłaszcza, że oba zespoły prezentowały ostatnim czasem dobrą formę