Niedziela, 9 października 2016, godz. 18:00
UkrainaUkraina, herb
3 : 0
Wikimedia CommonsKosowo
93'

Koniec spotkania, 3:0 dla Ukrainy! To nie było tak przekonujące zwycięstwo Ukrainy, jak masakra Kosowa uskuteczniona przez Chorwację w ostatni czwartek, jednak i tak "Sbirna" może być dumna z dzisiejszego występu. Kosowo wcale nie wygląda na outsidera - młodzi piłkarze z Bałkanów zaprezentowali dzisiaj kilka ciekawych zagrań i akcji, ale to nie wystarczyło na rozpędzoną drużynę Andrija Szewczenki. Do zobaczenia na GOL24.pl!

89'

Kibice Ukrainy już wiedzą, że nic im tego zwycięstwa nie zabierze i odśpiewują swój hymn państwowy. Zostało jeszcze kilka minut, Kosowo szuka choćby honorowej bramki.

19:42

Po meczu! Jarmołenko długo kręcił kółka z piłką przed polem karnym, ale gdy w końcu wyłożył do Rotania, ten odwdzięczył się przepięknym uderzeniem z kilkunastu metrów w okienko kosowskiej bramki!

87'

GOOOLLL!!! ROTAŃ!!! 3:0 DLA UKRAINY!

85'

Po rzucie rożnym Rrahmani sięgnął piłki, jednak już musi wracać do obrony, bo jego strzał minął bramkę.

84'

Strzelił pierwszą bramkę, a teraz kończy mecz. Artem Kraweć (Ukraina) żegnany oklaskami przez fanów naszych sąsiadów, w jego miejsce Roman Zozula.

19:37

Teraz wszystko odbyło się zgodnie z przepisami! Kowałenko wypatrzył w polu karnym Jarmołenkę, który z obrońcą Kosowa na plecach mocno i pewnie strzelił w róg bramki Ujkaniego. Już po wszystkim?

81'

ALE JEST GOOOLLL!!! UKRAINA NA 2:0! JARMOŁENKO!

80'

Kolejna zmiana w szeregach Ukraińców. Nie ma już na boisku Jewhena Konoplanki, wszedł Ołeksandr Karawajew.

77'

Rotań trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał... przewinienie? Spalonego? Co tam się stało? To przecież był strzał z dystansu! Słaby dzień ma dziś arbiter z Holandii!

77'

Poprzeczka Bernarda Berishy! Długie podanie a'la Grosicki i strzał z bliska w poprzeczkę ukraińskiej bramki! Nie ma gola!

77'

Valmir Sulejmani (Kosowo) zmienia na boisku Fanola Perdedaja (Kosowo). Wkroczyliśmy w ostatni kwadrans, w którym o wiele śmielej poczyna sobie reprezentacja Kosowa.

76'

Arbiter pokazuje aut dla Kosowa, chociaż strzał B. Berishy zdaniem Kosowian był odbity ręką przez obrońcę reprezentacji Ukrainy.

74'

Kowałenko uderzał sprzed pola karnego. Siła razy gwałt, ale celność zerowa. Od bramki znowu Samir Ujkani.

74'

Miało być dośrodkowanie, zamiast tego wyszedł strzał. Piłka po uderzeniu Jarmołenki dla Ujkaniego.

72'

Ukraina odpuściła, czy to moment na wyrównującą bramkę dla Kosowa? Póki co piłkarze w kanarkowych koszulkach nie są w stanie przedrzećsię przez ukraiński środek pola.

67'

Kraweć inteligentnie wypatrzył Butkę, dośrodkowanie prawego obrońcy wybija zwarta obrona Kosowa. Goście cofnęli się do defensywy i nawet już nie nękają "Sbirnej" kontrami.

66'

Na ławce rezerwowych siada Milot Rashica (Kosowo), w jego miejsce Arber Zeneli.

65'

Samolubny strzał Konoplanki wybija obrona, tak samo próby dośrodkowania Rotania i Jarmolenki.

63'

Wielki talent Ołeksandr Zinczenko (Ukraina) dzisiaj nie zachwycił, zmienia go Rusłan Rotań.

62'

A teraz Piatow odbija nogą strzał z bliskiej odległości! Po rzucie rożnym znowu uderzał B. Berisha, pudło! Kosowo najbliżej wyrównania w tym meczu!

61'

Znowu bez rzutu karnego dla Ukrainy, tym razem od tyłu atakowany był Konoplanka. W odpowiedzi Bernard Berisha zawinął przy słupku, piłkę odbija Ujkani!

59'

Ujkani wypluwa strzał Konoplanki przed siebie. Nie było tam nikogo z Ukraińców, żeby dobić to uderzenie.

57'

Jest mała kontrowersja, zahaczany Butko upadał w polu karnym, nie ma rzutu karnego dla reprezentacji Ukrainy.

54'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, schodzi Alban Meha (Kosowo), w jego miejsce Bernard Berisha.

53'

Kolejny atak i niewiele brakowało do samobójczej bramki stopera reprezentacji Kosowa po dośrodkowaniu Jarmołenki.

53'

Znowu w natarciu Konoplanka, kilka susów i w końcu uderzenie. Płaski strzał ląduje w rękach Ujkaniego.

50'

Szarża Krawca pod samą bramkę Kosowa, strzał w bramkarza, ale chwilę wcześniej gwizdek. Napastnik Ukrainy był na spalonym.

46'

Wracamy na stadion Cracovii, w samą porę na drugą połowę meczu Ukrainy z Kosowem. Po pierwszej prowadzi przeważająca "Sbirna", ale po najmłodszym członku FIFA widać, że nie podda się tak łatwo!

45'

Koniec pierwszej połowy w Krakowie! Ani ta Ukraina mocna, ani Kosowo słabe, ale to "Sbirna" prowadzi po pierwszych 45 minutach meczu grupy I el. MŚ 2018. Do zobaczenia za kwadrans!

44'

Kolejny rajd Konoplanki, skrzydłowy przedarł się przez dwóch obrońców, jednak jego dogranie już nie dotarło do napastników.

42'

W wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności piłka spada pod nogi Zinczenki. Strzał celny, ale zbyt płaski i broni Ujkani.

38'

O mały włos, a mielibyśmy drugą bramkę dla Ukrainy! Jarmołenko huknął zza pola karnego i tylko interwencja Ujkaniego przedłużyła nadzieje Kosowa na korzystny wynik!

37'

Osamotniony Rashica czekał na wrzutkę w polu karnym Ukrainy, ale się nie doczekał. Zagranie było bardzo niedokładne i od bramki zaczyna Piatow.

18:32

Zmarnowana sytuacja Kosowa zemściła się na gościach błyskawicznie! Kąt był ostry a odległość spora, jednak Kraweć zmieścił piłkę w bramce! Rykoszet rykoszetem, ale to Ukraina prowadzi w Krakowie!

30'

GOOOOLLL!!! UKRAINA PROWADZI 1:0! ARTEM KRAWEĆ!

30'

Dobra okazja Kosowa! Z piłką popędził Rashica, ale uderzył prosto w Piatowa. Z dobitką pospieszył Muriqi, który był na spalonym.

28'

Aaaajjjjj!!! To była niemal dokładna kopia akcji Grosickiego z Lewandowskim we wczorajszym meczu. Dogranie z prawego skrzydła minęło trzech obrońców Kosowa, ale Kraweć na wślizgu nie trafił w piłkę kilka metrów od bramki!

26'

Akcja przenosi się pod druga bramkę, Butko wygarnia piłkę Rashicy spod nóg. Jeden z nielicznych wypadów Kosowa pod bramkę "gospodarzy".

23'

Konoplanka i nie ma! Znowu obok słupka! Całą akcję przygotował Stepanenko, Kraweć tyłem do bramki podal do Konoplanki, a ten płasko uderzył obok bramki!

23'

Kowałenko w nierównej walce pod linią końcową, jeden z obrońców z Kosowa wygarnia mu piłkę przed dośrodkowaniem.

20'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego kończy się wywrotką Kuczera w polu karnym. Kevin Blom widział to zupełnie inaczej niż kapitan Ukrainy i nie użył gwizdka.

19'

Żółta kartka dla Valona Berishy (Kosowo) za faul na własnej połowie.

15'

Kryeziu interweniuje w obronie i kończy całkiem obiecujący atak Ukraińców. Chwilę potem piłkę przejmuje Konoplianka i uderza w boczną siatkę!

13'

Do główki w polu karnym wyskoczył Konoplianka i prawie udało mu się oddać strzał. Rykoszet i rzut rożny dla Ukrainy... bez zagrożenia.

10'

Trochę "przyneuerował" Piatow po długiej piłce na Muriqiego, niebezpieczeństwo zażegnane przez bramkarza "Sbirnej".

8'

Dalekie dośrodkowanie Konoplianki nie doszło do żadnego z ukraińskich napastników, chociaż niewiele brakowało. W Krakowie dalej bez bramek.

6'

Piłkę podprowadza Rashica, gubi ją i znowu kontratak drużyny Andrija Szewczenki.

5'

Teraz Jarmołenko próbował dograć Krawcowi, wybija kosowska obrona. Lepiej zaczęli goście, ale inicjatywę szybko przejmuje "Sbirna".

4'

Okazja dla Ukrainy, Zinczenko strzela sprzed pola karnego obok bramki!

2'

Środkiem boiska przedarł się Shala, jego strzal blokuje ukraińska obrona.

1'

Zaczynamy mecz grupy I w Krakowie! Przypomnijmy - nie gra dziś Polska, tylko Ukraina i to z Kosowem!

17:59

Mimo że nie uzbierał się nawet tysiąc widzów (dzisiejsze spotkanie nie jest imprezą masową), na stadionie Cracovii może być całkiem głośno. Nawet kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Kosowa prowadzi doping.

17:56

Obie jedenastki już na murawie. Hymn Ukrainy poprzedzony tym kosowskim.

17:51

Dla zasady przypomnimy, że Ukraina gra dzisiaj z Kosowem w Krakowie przez... politykę. "Gospodarze" dzisiejszego spotkania nie uznają niepodległości Kosowa. Oprócz stadionu Cracovii, pod uwagę brano także Bułgarię i Turcję.

17:44

Czekamy na rozpoczęcie meczu przez holenderskiego sędziego Kevina Bloma. W międzyczasie zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi tego dość egzotycznego spotkania.

17:40

Pozostali rezerwowi to: Valmir Sulejmani, Avni Pepa, Besar Halimi, Besar Halimi, Bersant Celina, Albert Bunjaku, Arber Zeneli, Eroll Zejnullahu, Sinan Bytyqi, Bernard Berisha.

17:39

Na ławce Kosowa dwie ciekawe postaci. Bramkarz Adis Nurković w 2009 roku był testowany przez... Wisłę Kraków. 16-latek Labinot Kalashi to piłkarz szkółki FC Barcelona.

17:35

Rezerwowi Ukrainy to: Denys Bojko, Ołeksij Szewczenko, Jewhen Chaczeridi, Roman Zozula, Rusłan Rotań, Maksym Małyszew, Serhij Sydorczuk, Artem Fedećkyj, Serhij Rybałka, Jewhen Szachow, Ołeksandr Karawajew i Iwan Petriak.

17:30

Andrij Szewczenko i Albert Bunjaki odkryli karty przed dzisiejszym spotkaniem. Znamy już wyjściowe jedenastki reprezentacji Ukrainy i Kosowa.

17:04

Witamy z Krakowa, gdzie dzisiaj wyjątkowo nie gra reprezentacja Polski. Po wczorajszych emocjach mała gratka dla kibiców piłki nożnej. Pod Wawel przyjeżdża Ukraina, która w ramach grupy I el. MŚ 2018 zmierzy się tutaj z Kosowem. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego meczu!