Koniec meczu! Bayern Monachium - SC Freiburg 4:1!

90'

90+5. GOOOLLL!! Joshua Kimmich nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem idealnego podania głową Roberta Lewandowskiego!

90'

90+1. GOOOLLL! Franck Ribery wykończył kontratak przeprowadzony przez Arjena Robbena i podwyższa prowadzenie Bayernu na 3:1!

90'

Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały 4 minuty.

88'

Havard Nielsen zmienia Alexandra Ignojovskiego.

87'

Pożegnanie Philippa Lahma. Niemca zmienił Rafinha.

84'

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił 31. bramkę w sezonie! Na ten moment korona króla strzelców trafia w ręce Gabończyka.

82'

Xabi Alonso właśnie zakończył swoje ostatnie spotkanie w karierze! Zmienił go Franck Ribery.

80'

Swoją sytuację miał Robert Lewandowski, ale Alexander Schwolow obronił uderzenie Polaka!

78'

Indywidualna akcja Comana, ale dośrodkowanie Francuza zostało zablokowane przez obrońcę gości.

76'

GOOOLLL!!! Ależ odpowiedź gości. Nils Petersen otrzymał piłkę w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem strzelił kontaktową bramkę! Bayern - Freiburg 2:1!

73'

GOOOLLL!!! Arturo Vidal precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonuje bramkarza Freiburga i podwyższa prowadzenie Bayernu!

73'

Mamy kolejną zmianę w drużynie gości. Mike Frantz opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Julian Schuster.

71'

Kingsley Coman został sfaulowany w środkowej strefie boiska i gospodarze będą mieć rzut wolny.

70'

Fantastycznie w bramce Tom Starke, który obronił dwa bardzo dobre uderzenia zawodników Freiburga!

67'

Nils Petersen zmienia Janika Haberera.

66'

Widać dużą różnice w zaangażowaniu obydwóch drużyn. Bayern chce dograć to spotkanie tracąc jak najmniej sił, natomiast Freiburg walczy o europejskie puchary.

63'

Indywidualna akcja Kingsleya Comana, ale pomocnik Bayernu zbyt długo prowadził piłkę i stracił ją na rzecz obrońców gości.

61'

Freiburg stara się kontratakować gospodarzy, ale na razie nie przynosi to żadnych efektów.

58'

Duża przewaga Bayernu, który stara się stwarzać sytuacje Robertowi Lewandowskiemu. Polak walczy o koronę króla strzelców.

55'

Bardzo dobry fragment gry w wykonaniu gości, ale obrońcy Bayernu poradzili sobie z zagrożeniem w polu karnym i wybili piłkę na aut.

53'

Arturo Vidal ostro potraktował przeciwnika i zostaje ukarany żółtą kartką.

52'

Tom Starke odważnym wyjściem bramki przerwał kontratak Freiburga. Bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarzy.

50'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Arjen Robben, ale piłka po nodze jednego z obrońców opuściła boisko.

48'

Joshua Kimmich faulował w walce o górną piłkę i sędzia przerwał grę, którą wznowi bramkarz gości.

47'

Alexander Schwolow fantastycznie obronił uderzenie Roberta Lewandowskiego z pięciu metrów! To powinna być bramka!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

45'

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy choćby o minutę. Do przerwy Bayern o bramkę lepszy od Freiburga.

44'

43'

Borussia już prowadzi z Werderem. Bramkę na 2:1 zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Obecnie Lewandowski i Gabończyk mają po 30 goli.

41'

Robben do Lahma, a ten dośrodkował w kierunku Roberta Lewandowskiego. Polak w ekwilibrystyczny sposób uderzał głową, dlatego nie był w stanie posłać piłki w światło bramki.

39'

Xabi Alonso dopadł piłki na 25. metrze i zdecydował się na natychmiastowy strzał. Hiszpan wyraźnie chybił.

37'

Jeszcze jedna próba strzału Robbena lewą nogą. Piłka musnęła jeszcze gracza Freiburga i Bawarczycy mają rzut rożny.

35'

Sytuacyjny strzał Roberta Lewandowskiego z szóstego, ale instynktownie piłkę odbił Alexander Schwolow.

32'

Próbowali gracze Freiburga przedrzeć się prawą stroną. Futbolówkę na szóstym metrze dostał Nicolas Höfler, ale minimalnie chybił!

29'

Składną, kombinacyjną akcję Bayernu wykończył Joshua Kimmich, ale skutecznie w bramce interweniował Alexander Schwolow

26'

26'

Pierwsza groźna akcja gości. Mike Frantz uderzył pod poprzeczkę, ale znakomicie obronił Tom Starke.

24'

Akcja trójki Coman - Vidal - Mueller. Niemiecki zawodnik oddał strzał z 15. metrów, ale zablokował go Nicolas Hoefler.

21'

Potężny strzał Arturo Vidala z dystansu. Chilijczyk niewiele się pomylił.

18'

Robert Lewandowski strzela gola. Polak po podaniu Xabiego Alonso był jednak na pozycji spalonej. Bramka nieuznana.

17'

Po rzucie rożnym piłkę tuż za polem karnym zebrał Robert Lewandowski. Mimo trudnej pozycji zdecydował się na strzał. Został on zablokowany.

15'

Jeszcze jedna akcja Robbena. Tym razem strzał Holendra z pola karnego ofiarnie zablokował Marc-Oliver Kempf.

13'

Arjen Robben kolejny raz zdecydował się na strzał. Tym razem piłka po uderzeniu Holendra poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

11'

Tymczasem w Dortmundzie Borussia przegrywa z Werderem Brema 0:1 po golu Zlatko Junuzovicia.

10'

Joshua Kimmich zastąpił kontuzjowanego Boatenga.

9'

Uraz Jerome'a Boatenga. Wydaje się, że obrońca Bayernu nie wróci już na boisko.

7'

Strzelał głową Robert Lewandowski. Akcję przerwał gwizdek sędziego. Polak był na pozycji spalonej.

5'

Arjen Robben w klasycznej dla siebie akcji. Zszedł do środka na lewą nogę i oddał precyzyjny strzał z okolic narożnika pola karnego. Golkiper Freiburga musiał wyciągać piłkę z siatki! Asystował Xabi Alonso.

4'

GOOOOOL! ARJEN ROBBEN!

3'

Dośrodkowanie Arjena Robbena w pole karne, ale Arturo Vidal nie był w stanie oddać strzału.

1'

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Jochena Dreesa. Od środka rozpoczęli gracze Freiburga!

15:31

Mecz w Monachium rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem. Za nami już powitanie kapitanów i tradycyjne losowanie.

15:29

Trwa pożegnanie Philippa Lahma i Xabiego Alonso.

15:22

15:16

Rezerwowi Freiburga: Gikiewic, Abrashi, Nielsen, Kübler, Petersen, Schuster, Söyüncü.

15:14

Ławka rezerwowych Bayernu: Weinkauf, Costa, Rafinha, Alcántara, Ribery, Kimmich, Sanches.

15:12

O trzecią w karierze koronę króla strzelców Bundesligi walczy natomiast Robert Lewandowski. Prowadzący w klasyfikacji Polak ma na koncie 30 trafień, a Pierre-Emerick Aubameyang jedno mniej.

15:08

Sobotni mecz jest okazją do pożegnania dwóch wielkich zawodników. Piłkarskie kariery kończą kapitan Bawarczyków Philipp Lahm i Hiszpan Xabi Alonso.

15:03

Zapraszamy na relację na żywo z meczu ostatniej kolejki Bundesligi sezonu 2016/17. Na Allianz Arenie Bayern zmierzy się z Freiburgiem!