1. połowa2 : 1
17:22

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

94'

Koniec meczu! Borussia Dortmund pokonała na własnym obiekcie Eintracht Frankfurt 3:1. Bramki dla BVB zdobyli Marco Reus, Sokratis Papastathopoulos i Pierre-Emerick Aubameyang, natomiast trafienie dla "Orłów" zanotował Marco Fabian.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

86'

Ależ kontra Borussii Dortmund. Ousmane Dembele podaje w pole karne do Aubameyanga, a Gabończyk z wielkim spokojem umieszcza piłkę w siatce!

86'

GOOOOOL! Pierre-Emerick Aubameyang zdobywa bramkę na 3:1!

84'

Dembele przekroczył przepisy gry. Rzut wolny dla przyjezdnych.

81'

Druga roszada w ekipie Niko Kovaca. Branimira Hrgotę zmienia Aymen Barkok.

79'

Kolejna akcja gospodarzy i znów sytuacji nie wykorzystuje Pierre-Emerick Aubameyang.

77'

Ostatnia zmiana w zespole BVB. Z placu gry zszedł Julian Weigl, a na boisku pojawił się Gonzalo Castro.

70'

70 minut gry za nami. Borussia wciąż prowadzi z Eintrachtem 2:1.

66'

Julian Weigl sfaulował Marco Fabiana. Rzut wolny dla Eintrachtu Frankfurt.

64'

Akcja Borussii Dortmund. Ousmane Dembele wywalczył rzut rożny.

61'

Sokratis Papastathopoulos sfaulowany przez Branimira Hrgotę. Rzut wolny dla Borussii.

58'

Pierre-Emerick Aubameyang z kilku metrów posyła piłkę wysoko nad bramką "Orłów".

56'

Pierwsza zmiana w zespole Niko Kovaca. Z boiska zszedł Anderson Ordonez, a na placu gry zameldował się już Ante Rebić.

55'

Dembele zbyt mocno zagrywał piłkę na prawe skrzydło do Christiana Pulisicia. Piłka dla Eintrachtu.

52'

Bastian Oczipka wybija piłkę. Aut dla BVB na wysokości pola karnego Eintrachtu.

49'

Branimir Hrgota z kilku metrów uderza nad bramkę BVB. Przy okazji 24-latek został złapany na spalonym.

46'

Natomiast w miejsce Svena Bendera wchodzi Matthias Ginter.

46'

Zmiana w zespole BVB. Marco Reusa zmienił Ousmane Dembele.

46'

Wracamy do gry! Przy futbolówce podopieczni Thomasa Tuchela.

16:22

Piłkarze swoją grą nie zachwycają, jednak na pewno zachwyciły nas gole, które padły w pierwszej części meczu. A co najważniejsze - wynik spotkania wciąż jest otwarty, dlatego możemy spodziewać się sporych emocji w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund prowadzi na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 2:1.

45'

Dośrodkowanie w pole karne Eintrachtu i niecelne uderzenie głową Sokratisa.

45'

Rzut rożny dla Borussii Dortmund po interwencji Jesusa Vallejo.

44'

Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

39'

Zbyt mocne zagranie w kierunku Aubameyanga i piłkę przejął golkiper Eintrachtu.

36'

Fantastyczna akcja i uderzenie Sokratisa Papastathopoulosa!

34'

GOOOOOOOL! Ależ piękne gole padają dziś na Signal Iduna Park! Sokratis Papastathopoulos huknął z dystansu, piłka wpada do bramki! Borussia prowadzi z Eintrachtem 2:1.

32'

Wyrównujący gol Marco Fabiana:

29'

GOOOOOL! Co za uderzenie Marco Fabiana, gol marzenie! Remis 1:1 w meczu Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt!

26'

Auć! Zderzenie dwóch piłkarzy Eintrachtu Frankfurt. Pomocy medycznej potrzebują Mijat Gacinović oraz Jesus Vallejo. Przerwa w grze.

25'

Roman Burki po efektownej interwencji postanowił zmienić rękawice.

23'

I kolejna akcja Eintrachtu Frankfurt. Mijat Gacinović strzela z kilku metrów w bramkarza BVB! Rzut rożny dla przyjezdnych.

21'

Mijat Gacinović oddaje strzał z kilkunastu metrów, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką Borussii Dortmund.

19'

Kolejne błędy defensorów Eintrachtu Frankfurt. Piłkę przejął Kagawa, który wbiegł w pole karne i oddał strzał, jednak dobrą interwencją popisał się Lukas Hradecky.

15'

Tak padła bramka na 1:0 dla Borussii.

13'

Rzut wolny dla Borussii Dortmund. Faulowany był Marco Reus.

12'

Mocne dośrodkowanie Marco Reusa w pole karne gości, jednak z piłką minął się Aubameyang.

11'

Każdy może zostać gwiazdą na YouTube...

9'

Nie ma gola! Kontratak Eintrachtu, Marco Fabian otrzymał futbolówkę na szóstym metrze, jednak zawodnik gości fatalnie spudłował. Wykopem od bramki rozpocznie Roman Burki.

7'

Gospodarze ze spokojem rozgrywają futbolówkę na własnej połowie boiska.

5'

4'

Christian Pulisić wykorzystał gapiostwo defensywy Eintrachtu, dobiegł do linii końcowej i zagrał piłkę na piąty metr. Tam świetnie znalazł się Marco Reus, który wpakował futbolówkę do bramki gości. Świetny początek BVB!

3'

GOOOOL! Marco Reus strzela gola na 1:0 dla Borussii Dortmund!

1'

Pierwszy gwizdek Roberta Hartmanna. Przy futbolówce Eintracht Frankfurt.

15:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry!

15:25

Za kilka minut początek spotkania!

15:21

Jednak w ostatnim czasie zdecydowanie gorzej wiedzie się podopiecznym Niko Kovaca. Piłkarze Eintrachtu Frankfurt swoje ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli... na samym początku lutego, gdy na własnym obiekcie pokonali Darmstadt 2:0. Czy "Kapryśna Diwa" w końcu przełamie fatalną passę?

15:17

Borussia Dortmund przystąpi do dzisiejszego meczu po dwóch porażkach z rzędu. Podopieczni Thomasa Tuchela w poprzedniej kolejce ligowej przegrali z Bayernem Monachium 1:4, a w środę dortmundczycy przegrali z AS Monaco 2:3 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów.

15:14

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 37-letni Robert Hartmann. Na liniach wspomogą go Christian Leicher i Markus Schuller.

15:10

W rundzie jesiennej Eintracht wygrał na własnym obiekcie z BVB 2:1. Bramki dla "Orłów" zdobyli wówczas Szabolcs Huszti i Haris Seferovic, natomiast trafienie dla Borussii Dortmund zanotował Pierre-Emerick Aubameyang.

15:07

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Czas poznać zawodników rezerwowych:

Borussia: Roman Weidenfeller, Erik Durm, Matthias Ginter, Ousmane Dembele, Raphael Guerreiro, Gonzalo Castro, Alexander Isak.

Eintracht: Leon Batge, Aymen Barkor, Danny Blum, Ante Rebić, Marco Russ, Marc Stendera, Guillermo Varela.

15:03

Po 28 kolejkach Borussia Dortmund zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 50 punktów, natomiast Eintracht Frankfurt ma na swoim koncie 38 punktów i plasuje się obecnie na 9. pozycji w lidze.

Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który ma 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lipskiem. Bayern zmierzy się dziś na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, z kolei RB Lipsk podejmie na własnym stadionie drużynę z Freiburga.

15:00

Serdecznie witamy i zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji LIVE z meczu Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt. Pierwszy gwizdek arbitra już o 15:30.