Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 0
FC IngolstadtFC Ingolstadt 04
94'

Zawodnicy Thomasa Tuchela długo utrzymywali się przy piłce, wymieniając masę krótkich podań. Czas szybko zleciał, więc sędzia gwiżdże po raz ostatni. Borussia Dortmund pokonuje skromnie Ingolstadt po trafieniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga z pierwszej polowy.

90'

Daniel Sibert dolicza aż 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Ostatnia zmiana u gości. Lukas Hinterseer za Aldredo Moralesa.

88'

W ostatnich minutach Marvin Matip gra w roli środkowego napastnika. Niewiele brakowało, by to przyniosło powodzenie w postaci bramki wyrównującej. Jednak uderzył z pola karnego obok bramki gospodarzy.

84'

Druga zmiana po stronie gości. Na placu gry pojawia się Maurice Multhaup, który zastępuje Almoga Cohena.

83'

Mikel Merino wchodzi za Gonzalo Castro...

81'

"Żółtko" na koncie Markusa Suttnera za faul.

79'

Coraz bardziej chaotyczna gra w ostatnich minutach. Niezbyt podoba się to kibicom na Signal-Iduna Park.

22:10

77'

... a w ekipie gospodarzy Andre Schürrle pojawia się za bezproduktywnego Christiana Pulisicia.

75'

Za Sonny'ego Kittela pojawia się Pascal Gross.

72'

Z pomocnikiem BVB wszystko w porządku. Wraca do gry.

70'

Romain Bregerie niespodziewanie podłączył się do akcji ofensywnej. Chciał jak taran przedrzeć się w pole karne BVB. Jedynie... staranował Gonzalo Castro. Ten niefortunnie upadł na bark i w asyście lekarza musi opuścić plac gry.

67'

Niezła wrzutka Markusa Suttnera, po którym Sokratis pewnie główkuje na uwolnienie.

67'

Zdaniem sędziego Łukasz Piszczek faulował Dario Lezacno ok. 30 metrów od własnej bramki. Na murawie leży nie pierwszy raz Matthias Ginter.

64'

Łukasz Piszczek nie zdążył do centry z rzutu wolnego. Tuż przed nim pojawił się interweniujący Romain Bregerie.

61'

Almog Cohen ucierpiał w starciu z Gonzalo Castro. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana. Przy zawodniku Ingolstadt są już lekarze.

59'

Gdyby nie Marvin Matip, to Shijni Kagawa wyszedłby sam na sam z Martinem Hansenem. Kameruńczyk zdołał szczęśliwie przeciąć podanie kierowane do pomocnika BVB.

21:45

Parady Romana

57'

Julian Weigl zmienia Raphaela Guerreiro.

54'

Żółta kartka dla Florenta Hadergjonaja za podwójny faul. Najpierw na Marcelu Schmelzerze, a chwilę później na Matthiasie Ginterze.

53'

To powinien być gol! Sokratis uderza tuż obok lewego słupka po centrze z lewego narożnika!

49'

Christian Pulisić "szukał" prostopadłym podaniem gabońskiego napastnika. "Nie znalazł" go.

46'

Goście chcieli zacząć z wysokiego "C", a tu... kolejna litera alfabetu po uderzeni Matthew Lackiego - posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

46'

Drugie trzy kwadranse rozpoczęte. Obie strony przystępują do nich bez zmian.

21:27

Ostatnie pięć spotkań gabońskiego snajpera

21:26

Wracamy do Dortmundu, gdzie dobiega przerwa w spotkaniu inauguracyjnym 25. kolejkę Bundesligi, w którym Borussia podejmuje FC Ingolstadt. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

21:21

Gościom nie można odmówić chęci, ale przy braku umiejętności niekoniecznie mogą wiele wskórać. Chociaż zawodnicy Maik Walpurgis stworzyli 3 groźne sytuacje, w których dwukrotnie górą był Roman Bürki, a raz Alfredo Morales główkował z bliska obok bramki.

Borussia zapewne chciałaby zgarnąć komplet punktów jak najmniejszym nakładem sił. Dość szybko strzelona bramka pozwoliła "ustawić" grę.

Jak będzie wyglądać druga polowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Ekonomicznie grając Borussia Dortmund prowadzi z FC Ingolstadt po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga w 14. minucie.

45'

Raphael Guerreiro mógł, a właściwie powinien, wpisać się na listę strzelców! Marnuje świetną kontrę strzelając z kilkunastu metrów nad poprzeczką!

42'

Kolejna próba z dystansu Dario Lezcano. Roman Bürki z "piątki".

41'

Marcel Schmelzer przejmuje świetne podanie, po zagraniu Erika Durma, na lewej stronie pola karnego rywala. Strzela z woleja obok bramki Martina Hansena.

39'

Roman Bürki ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Najpierw na Supermana odbija piłkę po centrze z lewej stronie, po czym broni nogą strzał Sonny'ego Kittela!

37'

Próba dwójkowej akcji Matthew Leckiego z Sonnym Kittelem. Podanie zwrotne pierwszego z wymienionych było nie w tempo - Kittel był na spalonym.

35'

Tym razem nie ma zmiłuj. Żółta kartka dla Dario Lezcano za skoszenie Erika Durma. Dla Paragwajczyka to... pierwsze "żółtko" w tym sezonie.

34'

Dario Lezacno uderza zza pola karnego wysoko nad bramką gospodarzy.

32'

Ostre starcie o piłkę Sonny'ego Kittela z Gonzalo Castro. Wszystko musiał wyjaśniać sędzia, który nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

30'

Jęk zawodu kibiców BVB po uderzeniach Christiana Pulisicia i Erika Durma. Strzał z woleja pierwszego z wymienionych zablokował Marvin Matip, a dobitka drugiego przeleciała wysoko nad poprzeczką.

28'

Matthew Leckie przeniósł się na lewą stroną. Zagrywa w "uliczkę" do Markusa Suttnera, lecz połapał się w tym Łukasz Piszczek, przecinając podanie.

27'

Kolejna okazja przed Alfredo Moralesem.Po centrze z prawej strony główkuje z kilku metrów obok prawego słupka!

26'

Alfredo Morales przejmuje bezpańską piłkę ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Uderzył płasko daleko od bramki Romana Bürkiego.

23'

Bardzo ryzykowne zagranie Romaina Bregerie'a do własnego bramkarza. Bliski przejęcia piłki na linii 16. metra był Pierre-Emerick Aubameyang. Zabrakło mu bardzo niewiele.

21'

Sonny Kittel próbował przedrzeć się środkiem w pole karne. Skutecznie powstrzymał go Matthias Ginter.

20'

Rzut wolny dla gości z prawej strony. Po mocnej wrzutce Almoga Cohena piłkę z własnej "szesnastki" wybija głową Łukasz Piszczek.

20:50

TAK STRZELA PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG

16'

Przyjezdni ruszyli do odrobienia straty. Dario Lezcano nie zdołał oddać strzału na bramkę Romana Bürkiego, a zderzył się z Erikiem Durmem.

14'

Z Erikiem Durmem było wszystko w porządku, więc piłkarze Thomasa Tuchela szybko wznowili grę. Lewym skrzydłem pognał Marcel Schmelzer, który podaje w pole karne do Gabończyka, Ten mimo obrońcy zdołał uderzyć nie do obrony!

14'

GOL DLA BVB! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

13'

Sędzia przerywa atak pozycyjny gospodarzy - zauważył, że na murawie leży Erik Durm.

9'

Niezła wrzutka na 9. metr do Sokratisa. Jego strzał głową nie sprawił problemów Martinowi Hansenowi.

8'

Łukasz Piszczek "poklepał" w środku pola z Gonzalo Castro, który posyła dalekie podanie na prawe skrzydło do Erika Durma. Jego centrę zablokował wślizgiem Marcel Tisserand. Korner dla gospodarzy.

6'

Matthew Leckie próbował urwać się prawym skrzydłem. Bez trudu poradzili sobie z nim Raphael Guerreiro z Marcelem Schmelzerem.

4'

W odpowiedzi dalekie zagranie na wolne pole do Dario Lezcano było za mocne. Ostatecznie Roman Bürki wznawia grę z "piątki".

3'

Próba akcji BVB lewą stroną. Marcel Schmelzer wywalczył rzut rożny, który jednak nie przyniósł zagrożenia.

1'

Na gwizdek Daniela Siberta ze środka zaczynają gospodarze!

20:28

Marcel Scmelzer i Marvin Matip przy arbitrze głównym.

BVB - Ingolstadt. Losowanie stron

20:26

Obie "jedenastki" wychodzą już na murawę! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

20:23

Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn

• Borussia Dortmund: Pierre-Emerick Aubameyang (22 gole/1 asysta), Ousmane Dembele (6/10), Łukasz Piszczek (5/1), Raphael Guerreiro (4/4)
  • FC Ingolstadt: Almog Cohen (4/0), Dario Lezcano (4/2), Lukas Hinterseer (3/1), Markus Suttner (3/3)
20:20

Rezerwowi BVB: Roman Weidenfeller - Marc Bartra, Emre Mor, Andre Schürrle, Mikel Merino, Felix Passlack, Julian Weigl.

20:14

W rundzie jesiennej mecz zakończył się remisem 3:3 (2:0). Bramki zdobywali Almog Cohen i Dario Lezcano (dwie), a dla żółto-czarnych Pierre-Emerick Aubameyang, Adrian Ramos i Christian Pulisić w doliczonym czasie gry.

20:11

Rezerwowi FC Ingolstadt: Orjan Nyland - Anthony Jung, Roger, Pascal Gross, Lukas Hinterseer, Max Christiansen, Maurice Multhaup.

20:08

20:05

Piłkarze Thomasa Tuchela, którzy dzisiaj poznali rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (AS Monaco), zgromadzili do tej pory 43 punkty. Tracą 6 "oczek" do RB Lipsk, a do Bayernu Monachium...aż 16.

Na drugim biegunie jest Ingolstadt z 19 punktami na koncie, które wyprzedza jedynie Darmstadt (15). Po cienkiej czerwonej linii balansują VfL Wolfsburg, Werder Brema i wcześniej wspomniany HSV, które mają 26 punktów.

20:02

Na relację z tego spotkania spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:00

Inauguracja 25. kolejki Bundesligi przypada w Dortmundzie, za za 30 minut trzecia w tabeli Borussia Dortmund zmierzy się z przedostatnim w FC Ingolstadt. Komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu jest niezbędny obu drużynom - gospodarzom, by przedłużyć nadzieje w walce o mistrzostwo, beniaminkowi zaś na ucieczkę ze strefy spadkowej (będące na barażowym miejscu HSV ma 7 punktów przewagi). Kto dzisiaj zrealizuje ten plan?