Hertha BerlinHertha Berlin
2 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:25

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Przy okazji zapraszam wszystkich kibiców na kolejne relacje LIVE przeprowadzane przez nasz portal!

95'

KONIEC MECZU! Hertha pokonała na własnym obiekcie Borussię Dortmund 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Salomon Kalou oraz Marvin Plattenhardt, natomiast gola dla BVB zanotował Pierre-Emerick Aubameyang.

95'

Inteligentnie grają w końcówce spotkania gospodarze, którzy teraz wywalczyli rzut rożny.

94'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z boiska schodzi Genki Haraguchi, a na placu gry pojawił się już Sami Allagui.

93'

Taktyczny faul Christiana Pulisicia. Żółta kartka dla piłkarza Borussii Dortmund.

90'

Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90'

Również Ousmane Dembele (BVB) otrzymał żółty kartonik.

90'

Żółtą kartką ukarany został Mitchell Weiser (Hertha).

90'

Ależ zamieszanie na boisku, piłkarzy obu ekip zdecydowanie poniosły emocje.

88'

Dośrodkowanie w pole karne Herthy i bardzo dobra interwencja Rune Jarsteina.

88'

Kolejny rykoszet i znów BVB będzie wykonywać rzut rożny.

87'

Kolejna akcja przyjezdnych. Zablokowany strzał Bartry, rzut rożny dla Borussii Dortmund.

86'

Indywidualna akcja Mitchella Weisera, jednak 22-latek zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta opuściła plac gry.

84'

Ostatnia zmiana w ekipie Thomasa Tuchela. Z placu gry zszedł Andre Schuerrle, natomiast na murawie zameldował się już Mikel Merino.

82'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Zmęczonego Salomona Kalou zastępuje na boisku Maximilian Mittelstadt.

80'

Marc Bartra sfaulował rywala i obejrzał żółtą kartkę.

76'

Z boiska zszedł również Gonzalo Castro, a w jego miejsce wszedł Ousmane Dembele.

76'

Czas na zmiany w zespole gości. Erika Durma zastępuje Christian Pulisić.

75'

Gonzalo Castro mocno i równie niecelnie uderzał na bramkę Herthy.

72'

Potężne uderzenie wychowanka Norymbergi. Roman Burki bez szans, Hertha BSC prowadzi z Borussią Dortmund 2:1.

71'

GOOOOOOL! Kapitalny gol Marvina Plattenhardta bezpośrednio z rzutu wolnego.

70'

Mitchell Weiser sfaulowany przez Matthiasa Gintera. Żółta kartka dla zawodnika Borussii Dortmund.

69'

Pierre-Emerick Aubameyang technicznym strzałem próbował pokonać bramkarza Herthy, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka!

66'

Pal Dardai decyduje się na pierwszą zmianę w swoim zespole. Vedada Ibisevicia zastępuje na placu gry Mitchell Weiser.

65'

Rzut rożny dla BVB, jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

61'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany został Sebastian Langkamp (Hertha BSC).

60'

Bayern Monachium prowadzi z Eintrachtem Frankfurt 3:0, a dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski. Relacja tekstowa z tego meczu również na naszym portalu.

58'

Gonzalo Castro wybiegł na czystą pozycję, jednak zawodnik gości oddał niecelny strzał. Wykopem od bramki rozpocznie Rune Jarstein.

56'

Świetna akcja Borussii Dortmund. Kagawa zagrał do Aubameyanga, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Herthy BSC.

55'

GOOOOL! Pierre-Emerick Aubameyang strzela na 1:1.

54'

Salomon Kalou jest dziś nie do zatrzymania! 31-latek dwa razy ograł Erika Durma, dograł piłkę na piąty metr, jednak Hertha wywalczyła w tej sytuacji jedynie rzut rożny.

50'

Salomon Kalou idealnie przepuścił futbolówkę, ta trafiła do Skjelbreda, jednak 29-letni Norweg oddał niecelny strzał. To była bardzo ładna akcja gospodarzy!

47'

Aubameyang nie trafił w piłkę na piątym metrze! Było blisko wyrównania.

46'

Wracamy do gry! Przy futbolówce podopieczni Thomasa Tuchela.

16:18

Czas na piętnaście minut przerwy.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Hertha prowadzi z Borussią Dortmund 1:0. Bramkę dla gospodarzy w 11. minucie spotkania zdobył Salomon Kalou.

42'

Andre Schuerrle dośrodkował piłkę w pole karne, jednak dobrze interweniował Rune Jarstein.

39'

John Anthony Brooks powstrzymał, niewidocznego dziś, Aubameyanga. Rzut rożny dla BVB.

38'

Kagawa wbiegł w pole karne i wycofał futbolówkę na jedenasty metr, jednak bez problemu z zagrożeniem poradziła sobie defensywa gospodarzy.

35'

Sporo szarpanej gry. Borussia nie przypomina drużyny, która w ostatnich tygodniach wysoko pokonywała swoich rywali.

30'

W ostatnich minutach jesteśmy świadkami wielu niedokładnych podań.

26'

Sebastian Langkamp wraca do gry, a więc gospodarze już w komplecie.

25'

Stały fragment gry zakończony niecelnym strzałem Niklasa Starka.

24'

Rzut rożny dla Herthy, która od kilku minut gra w dziesiątkę.

22'

Przerwa w grze, uraz Sebastiana Langkampa.

19'

Starcie Bartry z Salomonem Kalou, jednak sędzia nakazuje grać dalej.

16'

Rzut rożny dla Herthy... Raphael Guerreiro wybija piłkę z linii bramkowej! Mogło być już 2:0 dla gospodarzy.

16'

Tak padła bramka dla Herthy BSC.

15'

Odpowiedź gospodarzy. Salomon Kalou oddał mocny strzał z dystansu, Roman Burki wybił piłkę na rzut rożny.

14'

Stały fragment gry nie zakończył się strzałem. Ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach bramkarza Herthy, Rune Jarsteina.

14'

Zablokowany strzał Raphaela Guerreiro. Kolejny korner dla przyjezdnych.

12'

Vedad Ibisević odebrał piłkę Ginterowi, wbiegł w pole karne i zagrał futbolówkę na trzeci metr. Tam znalazł się Salomon Kalou, który bez problemu wpakował piłkę do bramki Borussii Dortmund!

11'

GOOOOOOL! Hertha zdobywa bramkę na 1:0, strzelcem gola Salomon Kalou.

10'

Na strzał z dystansu zdecydował się Andre Schuerrle, jednak znów piłka przeleciała daleko od bramki Herthy.

9'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, interwencja obrońcy i BVB będzie wykonywać rzut rożny.

7'

Marc Bartra sfaulował rywala. Rzut wolny dla Herthy, jednak gospodarze zdecydowali się na wycofanie futbolówki.

6'

I szybka odpowiedź gospodarzy. Genki Haraguchi zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłka przeleciała obok bramki Borussii.

4'

Rzut rożny dla BVB. Dośrodkowanie w pole karne i niecelne uderzenie Matthiasa Gintera.

3'

Prostopadłe podanie Kagawy, w pole karne wbiegł Andre Schuerrle, jednak strzał 26-latka okazał się bardzo niecelny.

1'

Początek meczu! Przy futbolówce zawodnicy Herthy BSC.

15:27

Piłkarze obu zespołów wychodzą powoli na plac gry.

15:24

Już za kilka minut pierwszy gwizdek arbitra!

15:20

Głównym arbitrem meczu Hertha BSC – Borussia Dortmund będzie 37-letni Robert Hartmann. Na liniach pomagać mu będą Markus Hacker oraz Markus Schuller. Arbitrem technicznym będzie Florian Badstubner. Hartmann na poziomie Bundesligi poprowadził jak dotąd 65 spotkań.

15:16

W obecnym sezonie obie ekipy mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Jesienne ligowe spotkanie w Dortmundzie zakończyło się remisem 1:1. Natomiast w lutym Borussia spotkała się z Herthą w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Podstawowy czas gry również zakończył się wynikiem 1:1, a o awansie do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne, które zdecydowanie lepiej wykonywali podopieczni Thomasa Tuchela.

15:13

Borussia w lidze jest niepokonana od trzech spotkań. Ponadto drużyna z Dortmundu w środę wygrała z Benficą Lizbona 4:0 (4:1 w dwumeczu). W czterech ostatnich spotkaniach Borussia zdobyła 16 bramek, a straciła zaledwie dwa gole.

15:10

W poprzedniej kolejce Hertha przegrała na wyjeździe z HSV 0:1, natomiast Borussia Dortmund rozgromiła u siebie Bayer Leverkusen 6:2.

15:08

Po 23 kolejkach Hertha zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów, natomiast Borussia plasuje się na 3. pozycji z 43 punktami na koncie.

15:05

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Czas więc na przedstawienie piłkarzy, którzy spotkanie rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Hertha: Kraft, Allagui, Allan, Kade, Mittelstadt, Stocker, Weiser

Borussia: Weidenfeller, Dembele, Merino, Mor, Passlack, Piszczek, Pulisić

15:02

Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu Hertha BSC – Borussia Dortmund. Początek spotkania o 15:30!