8 : 0
wikimediaHamburger SV
1. połowa3 : 0
90'

Bastian Dankert nie chciał znęcać się nad przyjezdnymi i kończy mecz. Bayern gromi Hamburger SV aż 8:0.

17:17

ARJEN ROBBEN KOŃCZY STRZELANIE

87'

Douglas Costa podaje na prawe skrzydło w stronę "Latającego Holendra". Ten idealnie "zabrał się" z piłką w pole karne, gdzie po zagraniu na zamach Mergima Mavraja uderza nie do obrony przy dalszym, lewym słupku

87'

I JEST 8:0! ARJEN ROBBEN!!!

85'

Bayern, mimo że już gromi, to dąży do strzelenia ósmej bramki. Piłkarze HSV już dawno chcieliby być w szatni...

A na trybunach świętowanie okazałego zwycięstwa

82'

Przerwany atak HSV. Na spalonym był Aaron Hunt.

79'

Dalekie podanie Matsa Hummelsa na wolne pole do Thomasa Müllera zostało przecięte przez Joahana Djourou. Bawarczykom udało się szybko odzyskać piłkę i ponawia atak pozycyjny.

76'

Komplet 75 000 widzów na Allianz Arena ogląda kolejny pogrom Hamburgera SV.

74'

Red. Tomasz Urban z "Piłki Nożnej" przytacza ciekawą wypowiedź Sebastiana Prödla, byłego piłkarza m.in. Werderu Brema

72'

Luca Waldschmidt wchodzi na nieco ponad kwadrans za Filipa Kosticia.

72'

Gideon Jung przesadził z agresją w walce o piłkę. Ruszył do niej i przejechał korkami po głowie interweniującego Manuela Neuera. Po krótkiej scysji może grać.

16:59

DRUGIE TRAFIENIE KINGSLEYA COMANA

69'

Co strzał, to piłka zatrzymuje się w siatce. Kingsley Coman uderzeniem z woleja z ok. linii 16. metra kieruje piłkę do siatki tuż obok lewego słupka.

69'

DUBLET KINGSLEYA COMANA!!!

16:55

GOL KINGSLEYA COMANA

67'

Za Philippa Lahma pojawia się Rafinha. Opaskę kapitana przejmuje więc Manuel Neuer.

65'

Francuz urwał się lewą stroną po podaniu z głębi pola, po czym strzela obok bezradnego Rene Adlera.

65'

KINGSLEY COMAN TRAFIA DO SIATKI

62'

Aaron Hunt jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Nicolai Müller.

62'

Bayern wywalczył rzut rożny na lewej stronie. Dośrodkowanie Douglasa Costy było dalekie od ideału.

60'

... a w Bayernie Thiago Alcantarę zmienia Kingsley Coman.

60'

Zmiany, zmiany. Albin Ekdal zmienia Michaela Gregoritscha...

16:47

TRZECI GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

GOL DAVIDA ALABY

57'

Carlo Ancelotti oszczędza Roberta Lewandowskiego i już go zmienia. Na murawie pojawia się Renato Sanches.

56'

Asysta drugiego stopnia "Lewego", który prostopadłym podaniem uruchomił Thomasa Müllera. Ten przed wychodzącym z bramki Rene Adlerem zagrał do Davida Alaby, który kieruje piłkę do pustej siatki.

56'

SZYKUJE SIĘ POGROM! DAVID ALABA!!!

54'

Ustawiony na "dziewiątce" Arjen Robben dopada do bezpańskiej piłki i piętką podaje na lewą stronę pola karnego do Douglasa Costy. Ten odpuścił widząc nadbiegającego Roberta Lewandowskiego. Ten uderzył precyzyjnie tuż przy prawym, dalszym słupku!

54'

HATTRICK ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

53'

Michael Gregoritsch pada w "szesnastce" Bayernu po kontakcie z Matsem Hummelsem. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

52'

Philipp Lahm na spalonym.

51'

Nie ma gola Arjena Robbena! Holender popędził co sił prawą stroną i "złamał" akcję na środek pola karnego HSV. Uderzył w stronę lewego słupka, gdzie Rene Adler paruje piłkę do boku!

50'

Manuel Neuer pofrunął jak ptak, po czym łapie piłkę po uderzeniu Austriaka!

49'

Michael Gregoritsch został powalony przez Javiego Martineza niespełna 25 metrów od bramki Bayernu.

47'

Gotoku Sakai przeprowadza indywidualną akcję prawą stroną. Japończyk strzela zza pola karnego daleko od bramki Manuela Neuera.

46'

Goście zaczynają drugie trzy kwadranse. Bez zmian w obu ekipach.

16:27

Wracamy do Monachium, gdzie powoli dobiega końca w meczu 22. kolejki Bundesligi. Bayern prowadzi z Hamburgerem SV 3:0, a Robert Lewandowski zdobył już 2 gole. To jego 17. i 18. trafienie w tym sezonie. Obecnie jest liderem klasyfikacji strzelców, w której wyprzedza Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Anthony'ego Modeste'a (mają po 17 goli).

16:21

Wiele wskazuje na to, że czeka nas kolejny mecz do jednej bramki. Chociaż przez pierwszy kwadrans nic na to nie wskazywało. Jednak trafienie Arturo Vidala i Roberta Lewandowskiego zmieniły obraz widowiska. Czy "Dinozaury" będzie stać na chociaż jednego gola? Przekonamy się niebawem.

45'

Bastian Dankert, nie doliczając nawet sekundy, kończy pierwszą połowę. Na Allianz Arena Bayern prowadzi z Hamburgerem SV 3:0, a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski.

16:15

DRUGI GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

44'

Goście spróbowali odpowiedzieć. Lewis Holtby traci piłkę przed linią 16. metra na rzecz Javi Martineza.

42'

Thomas Müller w roli prawoskrzydłowego (po zagraniu Arjena Robbena) podaje na 8. metr do Douglasa Costy, którego płaskie uderzenie odbija Rene Adler. Do piłki dopada Robert Lewandowski, który mimo krycia przez Gideona Junga zdołał uderzyć pod poprzeczkę!

42'

ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA PO RAZU DRUGI!!!

39'

Mergim Mavraj radzi sobie z Robertem Lewandowskim przed własnym polem karnym. Jednak dla gospodarzy będzie aut na wysokości "szesnastki".

37'

W tym starciu urazu nabawił się Philipp Lahm. Rozgrzewkę rozpoczął Rafinha, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

36'

Żółta kartka dla Douglasa Santosa za faul na Philippie Lahmie.

16:06

• 10. gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze z rzutu karnego
  • 10. gol w 14. spotkaniu z HSV
  • 150. gol Bayernu przed własną publicznością w meczu z HSV
34'

Gideon Jung przyjmuje na ciało strzał Arjena Robbena. Lekko go zamroczyło, ale gra dalej. Ostatecznie Rene Adler wznawia grę z "piątki".

32'

Seria wrzutek Arjena Robbena z prawego skrzydła zostaje blokowana przez obronę HSV. Po centrze z lewej strony Davida Alaby Robertowi Lewandowskiemu brakowało ok. metra, by zmieścić ją w siatce.

31'

Po chwili "Latającemu Holendrowi" nie wyszedł strzał z woleja, ale Rene Adler na wszelki wypadek przenosi piłkę nad bramką. Mats Hummels główkuje obok prawego słupka.

29'

Philipp Lahm nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie, przy narożniku pola karnego. Dobre dośrodkowanie Arjena Robbena, po którym Robert Lewandowski strzela głową nad poprzeczką.

15:58

PEWNA "JEDENASTKA" ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

26'

Gościom zostały podcięte skrzydła. Dwa stracone gole w siedem minut... To 233 i 234 gol Bayernu w historii potyczek z HSV.

24'

ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!
Uderzył lekko, ale precyzyjnie i po ziemi, w sam środek bramki. Wyczekał gdzie rzuci się Rene Adler
.

23'

Zamieszanie w polu karnym HSV. Mergim Mavraj fauluje rywala i sędzia wskazuje na "wapno"!

15:52

GOL ARTURO VIDALA...

... I "SETKA" ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

21'

Kolejna okazja polskiego napastnika. Tym razem za mocno wypuścił sobie piłkę po zagraniu Thomasa Müllera. Łapie ją Rene Adler.

18'

Robert Lewandowski był bliski podwyższenia prowadzenia! Z kilku metrów huknął jednak w poprzeczkę!

17'

Nie udawało się prawą, to gospodarze zaatakowali lewą stroną. Urwał się nią David Alaba, który podaje przed linię 16. metra do Thomasa Müllera. Ten wystawia futbolówkę Chilijczykowi i mierzonym uderzeniem przy lewym słupku otwiera wynik spotkania!

17'

GOL DLA BAYERNU!!! ARTURO VIDAL!!!

14'

W odpowiedzi chaos przed bramką Rene Adlera. Thomas Müller i Arjen Robben nie zdołali... trafić w piłkę z kilku metrów.

13'

Korner dla "Dinozaurów". Piłka została wybita na ok. 30 metr. Stamtąd Douglas Santos zdecydował się na strzał. Piłka o centymetry minęła prawy słupek!

11'

Atak pozycyjny gości na połowie Bayernu (!) został szybko przerwany. Manuel Neuer wybija piłkę w koło środkowe do Roberta Lewandowskiego, który od razu zagrywa do boku do Arjena Robbena. Ten ruszył w swoim tempie po linii, gdzie przed polem karnym został powstrzymany przez Douglasa Santosa.

8'

Groźnie zapowiadała się kontra HSV. Michael Gregoritsch chciał prostopadłym podaniem uruchomić Nicolaia Müllera. Wślizgiem podaniem przeciął Mats Hummels, przez co piłka wyszła poza linię końcową.

6'

Atak Bawarczyków prawą flanką. Mocne dośrodkowanie Philippa Lahma nie znajduje w "szesnastce" Roberta Lewandowskiego. Rzut rożny również nie przynosi zagrożenia.

15:35

Okazały precel i kwiaty dla Carlo Ancelottiego. Smacznego :)

3'

Przyjezdni zyskali rzut rożny z lewej strony. Piłkę po niskiej wrzutce Nicolaia Müllera wybija Philipp Lahm.

2'

Zdaniem sędziego Nicolai Müller był faulowany w środku pola przez Arturo Vidala. Nieudany rzut wolny zapoczątkował kontrę Bayernu, lecz Arjen Robben został zastopowany.

1'

Gospodarze zaczynają ze środka!

15:28

Obie drużyny już na murawie! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Philipp Lahm i Gotoku Sakai

15:26

Na trybunie Allianz Arena

15:24

Za nieco ponad 5 minut rozpocznie się 104. mecz między tymi zespołami. Bilans jest zdecydowanie na korzyść Bawarczyków wygrali 62 spotkania, 22 kończyły się remisami, a tylko 19 na korzyść HSV. Bilans bramek prezentuje się następująco - 232:101.

15:22

Najskuteczniejsi strzelcy

• Bayern: Robert Lewandowski (17), Arjen Robben (7), Joshua Kimmich (4)
  • Hamburger SV: Michael Gregoritsch, Nicolai Müller i Bobby Wood (po 4), Filip Kostić i Kyriakos Papadopoulos (po 2)

104 62, 22, 19 232: 101

15:20

Gospodarze dzisiejszego spotkania są liderem Bundesligi z dorobkiem 50 punktów. O 5 "oczek" wyprzedza RB Lipsk, a Borussię Dortmund i Hoffenheim - aż 13.

Na drugim biegunie hierarchii jest SV Darmstadt (12 punktów), Ingolstadt (18) i będące na miejscu barażowym HSV (20). "Dinozaury", bo tak określa się ten zespół, w trzech ostatnich meczach zdobyli 7 punktów (wygrali z Bayerem i RB Lipsk oraz podzielili się punktem z Freiburgiem).

15:17

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Franck Ribery, Rafinha, Juan Bernat, Kingsley Coman, Joshua Kimmich, Renato Sanches.

15:12

Rezerwowi HSV: Tom Mickel - Albin Ekdal, Aaron Hunt, Matthias Ostrzolek, Dennis Diekmeier, Bobby Wood, Luca Waldschmidt.

15:10

Dla Carlo Ancelottiego to mecz numer 1000 na ławce trenerskiej

15:07

Relację NA ŻYWO z tego (oby nie jednostronnego) meczu poprowadzi Tomasz Górski.

15:05

5:0, 8:0, 3:1, 9:2, 5:0 i 6:0 - tak wygląda bilans ostatnich spotkań między tymi drużynami w Monachium. Tym samym przez HSV czeka bardzo ciężkie zadanie, by nie wrócić z wielkim bagażem straconych bramek. Czy dzisiaj się to powiedzie? A może zawodnicy Markusa Gisdola postarają się o inną sensację? Ile bramek strzeli Robert Lewandowski?
Na żadne z tych pytań nie znamy odpowiedzi, ale wieczorem na pewno poznamy na kilka z nich. Za 25 minut Bayern z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie zmierzy się z Hamburgerem SV!