1 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
1. połowa0 : 2
94'

Koniec meczu! Werder Brema postraszył w drugiej połowie Bayern, ale ostatecznie przegrał 1:2 z mistrzem Niemiec

93'

"Żółtko" na koncie Douglasa Costy za faul taktyczny.

91'

Felix Wiedwald broni uderzenie Joshuy Kimmicha.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Faul taktyczny Maximiliana Eggesteina przerwał faulem taktycznym kontrę Bayernu Żółta kartka.

89'

Przewinienie Douglasa Costy na Finie Bartelsie. Zlatko Junuzović dwukrotnie centruje zbyt anemicznie.

88'

Było groźniej w drugiej "szesnastce"! Lamine Sane przeszedł do ataku i był bliski pokonania Manuela Neuera! W kluczowym momencie nie sięgnął piłki!

86'

Douglas Costa ruszył sam z kontrą. Strzela z dystansu bardzo niedokładnie.

85'

Groźna akcja Floriana Kainza. Ten miał możliwość uderzyć z ok. lewego narożnika pola karnego Bayernu, ale zdecydował się na wrzutkę do Maxa Kruse. Ten jest rosły,ale nie ma wyskoku dosiężnego koszykarzy z NBA.

84'

Czujny sędzia liniowy zauważył, że Robert Lewandowski zagarnął piłkę już zza linii końcowej. Felix Wiedwald z "piątki".

82'

I ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Florian Kainz zmienia Santiago Garcię.

80'

Rzut wolny dla gospodarzy. Thomas Delaney wyskakiwał najwyżej do dośrodkowania z prawej strony, ale piłka poleciała poza jego zasięgiem.

79'

Carlo Ancelotti zmienia skrzydłowych - najpierw Arjena Robbena, a teraz Francka Ribery'ego. Za Francuza pojawia się Douglas Costa.

77'

Dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii, na wolne pole, do Serge'a Gnabry'ego. Ten był na spalonym.

75'

Zlatko Junuzović pomylił piłkę nożną z zapasami. Łapał wpół Kingsleya Comana i żółta kartka na jego koncie.

72'

Santiago Garcia skosił jak trawę na wiosnę Joshuę Kimmicha. Sędzia najpierw musiał oddzielić zawodników od siebie, a potem pokazuje żółtą kartkę Argentyńczykowi.

71'

42 100 widzów na Weserstadion ogląda mecz Werder - Bayern.

70'

Fin Bartels zastępuje Roberta Bauera.

69'

Niezła centra Roberta Bauera z prawej strony w pole karne, ale Javi Martinez wybija piłkę. Ta po chwili znalazła się u nóg Maxa Kruse. Ten uderzył z woleja nad bramką gości.

66'

Za Arjena Robbena pojawia się Kingsley Coman.

65'

W odpowiedzi składna akcja Wederu, którą jednak niecelnym strzałem z pola karnego zakończył Serge Gnarby.

64'

Robert Lewandowski wzięty w kleszcze przez dwóch rywali traci na moment piłkę. Szybko ją odzyskał i piętką chciał zagrać do Arjena Robbena. Zamiar polskiego napastnika świetnie wyantycypował Niklas Moisander.

62'

Renato Sanches zmienia bezbarwnego Thomasa Müllera.

60'

Joshua Kimmich ofiarnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg Serge'a Gnabry'ego. Było groźnie w "boksie" Bayernu.

57'

Kibice Werderu ożywili się i zaczęli dopingować swoich pupili. Rzut rożny Zlatko Junuzovicia był wykonany bardzo źle.

16:46

Tak strzela Max Kruse

54'

Robert Lewandowski znowu leży na placu gry po przypadkowym starciu z Milosem Velijkoviciem. Nie ma rzutu karnego dla mistrzów Niemiec.

52'

Zlatko Junuzović urwał się lewą stroną i podaje w pole karne do Niemca, Ten poradził sobie z Davidem Alabą, po czym huknął nie do obrony!

52'

CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE! MAX KRUSE!!!

51'

Coraz bliżej gola jest Serge Gnabry! Po zagraniu Maxa Kruse strzela tuż obok lewego słupka!

49'

Franck Ribery kieruje piłkę do siatki po zagraniu z głębi pola. Gol nie zostaje uznany - Francuz był na minimalnym spalonym.

49'

Thomas Müller powstrzymany przez Felixa Wiedwalda. Dalekie wybicie do Serge'a Gnabry'ego, który uderzył płasko z dystansu zbyt lekko, by pokonać Manuela Neuera.

47'

Robert Lewandowski przejmuje piłkę na 30. metrze od bramki bremeńczyków. Zagrywa na prawo do Arjena Robbena, który w swoim stylu chciał sam zakończyć akcję. Uderzył jednak obok lewego słupka.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

16:33

Wracamy na Weserstadion na drugie trzy kwadranse meczu Werder Brema - Bayern Monachium.Do przerwy prowadzą goście, a bremeńczycy stracili po niespełna 20 minutach Claudio Pizarro

16:25

A to fenomenalne trafienie Davida Alaby pod koniec pierwszej połowy

16:21

Wyniki do przerwy w 18. kolejce Bundesligi. Asystę przy pierwszej bramce dla FC Köln zanotował Paweł Olkowski

45'

+1' Po chwili Sascha Stegemann kończy pierwszą połowę.Bayern prowadzi z Werderem po pięknych trafieniach Arjena Robbena i Daivda Alaby.

45'

Kapitalny "gol do szatni" w wykonaniu Austriaka - przymierzył idealnie nad murem i piłka po otarciu się od prawego słupka (tuż pod spojeniem) wpadła do siatki! Felix Wiedwald "nie doleciał" w porę!

45'

CO ZA GOL DAVIDA ALABY!!!

45'

Rzut wolny dla Bayernu ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Narada pięciu Bawarczyków...

44'

Bilans Arjena Robbena w ostatnich pięciu meczach jest imponujący - 4 gole i 3 asysty.

42'

Robert Bauer z "żółtkiem". Doskoczył do Francka Ribery'ego, odepchnął go i wrócił na pozycję.

40'

Robert Lewandowski mocno uderzony przez Milosa Velijkoviciowi w kole środkowym. Oberwał z łokcia w okolice nerki. Przerwa w grze.

39'

Maximilian Eggestein powalił Arjena Robbena w pobliżu prawego narożnika pola karnego. O dziwo grę wznawiają gospodarze.

38'

Zdaniem sędziego Saschy Stegemanna Thomas Müller faulował w ofensywie. Niemiec z uśmiechem przyjął tę interpretację.

37'

Thomas Müller przedłuża piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ta mija bramkę Felixa Wieldwalda o pół metra.

16:05

Akcja bramkowa gości

32'

"Latający Holender" znowu przed szansą. Tym razem futbolówka mu za bardzo odskoczyła. Wykorzystał to Niklas Moisander dalekim wybiciem.

30'

Ależ zabójcza kontra mistrza Niemiec! Joshua Kimmich rozrzucił akcję na lewą stronę, gdzie był niepilnowany Franck Ribery. Ten popędził do narożnika pola karnego i zagrał w jego centralną część. Tam Robert Lewandowski nie sięgnął piłki, ale biegnący kilka metrów za nim Arjen Robben uderzył bez przyjęcia tuż przy prawym słupku!

30'

GOL DLA BAYERNU! ARJEN ROBBEN!!!

29'

Kolejny celny strzał Werderu. Max Kruse, mimo "asysty" trzech rywali uderzył anemicznie w stronę bramki. Manuel Neuer chwyta.

28'

Dośrodkowanie Francka Ribery'ego zostało zablokowane. Rzut rożny. Niklas Moisander wybija piłkę po wrzutce z lewego narożnika.

27'

Groźna kontra bremeńczyków. Po podaniu z głębi pola od Maxa Kruse na strzał z linii 16. metra zdecydował się Serge Gnabry. Posłał piłkę w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Manuelowi Neuerowi.

25'

Starcie na wślizgu Xabiego Alonso z Lamine Saną. Bardziej ucierpiał Senegalczyk. Krótka przerwa w grze. Wydaje się jednak, że nic poważnego się nie stało.

23'

Milos Velijković blokuje wślizgiem uderzenie Davida Alaby zza pola karnego. Bezpańską piłkę przejął Serge Gnabry, który ruszył z kontrą. Ta po przekroczeniu linii środkowej zamieniła w atak pozycyjny.

22'

Robert Lewandowski dostaje piłkę na 25. metrze. Chciał podać do Arjen Robbena po linii w pole karne, a ten spodziewał się zagrania do nogi.

19'

Crossowe zagranie kapitana Bayernu na lewą stronę było bardzo niedokładne dla Davida Alaby - zagrał za plecy rozpędzonego Austriaka.

15:49

18'

Maximilian Eggestein zmienia kontuzjowanego Claudio Pizarro.

17'

Kolejny stały fragment gry gości. Po zgraniu na 8. metr Philipp Lahm był na spalonym.

17'

Kolejna akcja przynosi rzut rożny. Dobre dośrodkowanie, ale obrona Werderu wychodzi z opresji. Gorszą wiadomością jest to, że urazu doznał Claudio Pizarro. Będzie konieczna zmiana.

16'

14'

Lamine Sane nie opuszcza Roberta Lewandowskiego na krok. Pilnuje go od pierwszej sekundy meczu i jeszcze pewnie wybija po wrzutce Arjena Robbena.

13'

Manuel Neuer łapie piłkę we własnym polu karnym przed Maxem Kruse.

11'

W odpowiedzi Franck Ribery dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

10'

Claudio Pizarro zagrywa górą piłkę w "szesnastkę" do Santiago Garcii. Ten wolejem jedynie przeciął powietrze.

8'

Lamine Sane wyskakuje najwyżej we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony. A za jego plecami czyhał na piłkę Robert Lewandowski. Ta spadła na 25. metr do Daivda Alaby, który uderzył z powietrza obok bramki gospodarzy.

6'

Anemiczne dośrodkowanie Holendra z prawej strony. Obrońcy Werderu wybijają piłkę.

5'

Faul Niklasa Moisandera na Arjenie Robbenie. Nie zdecydował się sięgać do kieszonki, choć mógł.

4'

W odpowiedzi uderzenie z dystansu Francka Ribery'ego nie sprawiło problemu Felixowi Wiedwaldowi.

3'

Santiago Garcia na lewej stronie puścił piłkę obok Philippa Lahma i chciał go obiec. Kapitan Bayernu na to nie pozwolił, faulując go. Po chwili rzut rożny nie przynosi zagrożenia. Dodatkowo Claudio Pizarro był na spalonym.

1'

Przyjezdni zaczynają ze środka!

15:28

Może mała sonda przed rozpoczęciem meczu?

15:24

Przenosimy się na Wederstadion. Za kilka chwil obie drużyny wyjdą na murawę. Kapitanami są Zlatko Juzunović i Philipp Lahm.

15:18

Żeby "znaleźć" kiedy Werder wygrał u siebie z Bayernem, trzeba "włączyć" Bundesliga Geschichte. A tak poważniej: miało to miejsce 21 października 2006 r.

15:15

Bremeńczycy znajdują się tu nad czerwoną kreską z dorobkiem zaledwie 16 punktów (do będącego na miejscu barażowym HSV ma 3 "oczka" przewagi). Z kolei Bawarczycy są liderami. Zebrali 42 punkty.

15:12

Rezerwowi Werderu Brema: Michael Zettener - Ulisses Garcia, Maximilian Eggstein, Felix Bartels, Theodor Gebre Selassie, Florian Kainz, Oousmane Manneh.

15:10

Bilans Claudio Pizarro i Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze

15:08

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Douglas Costa, Juan Bernat, Kingsley Coman, Renato Sanches, Rafinha, Marco Friedl.

15:05

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

15:03

Trzeba przyznać, że "Lewy" ma patent na dzisiejszych rywali - w 8 spotkaniach strzelił aż... 10 bramek!

15:00

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania 18. kolejki Bundesligi, w którym Werder Brema zmierzy się przed własną publicznością z Bayernem Monachium. Oczywiście w wyjściowym składzie Bawarczyków jest Robert Lewandowski. Czy powiększy swój dorobek bramkowy?