Niedziela, 29 stycznia 2017, godz. 17:30
FSV MainzFSV Mainz
1 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
92'

Koniec! FSV Mainz remisuje przed własną publicznością z mizernie grającą po przerwie Borussią Dortmund. Niewiele brakowało, by na Opel Arena został komplet "oczek".

92'

Jak niewiele brakowało do sensacji! Po zagraniu Levina Oztunailiego piłkę na 18. metrze dostaje Pablo de Blasis! Ten uderzył płasko tuż przy lewym słupku! Na jego nieszczęście nie od tej strony, od której by chciał!

90'

Felix Zwayer dolicza 2 minuty do drugiej odsłony.

89'

Aaron Seydel huknął z dystansu wysoko nad bramką Romana Bürkiego.

88'

Tak wyrównuje Danny Latza

86'

Szansa dla BVB ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny z ok. 30 metrów. Sokratis wyskakuje do wrzutki z pozycji spalonej.

19:14

Race fanów FSV po golu

85'

Christian Pulisić ma "rozbujać" atak BVB. Wchodzi na ostatnie minuty za Gonzalo Castro.

84'

Gospodarze poczuli krew! Nikt jednak nie zamknął akcji po wrzutce Guido Donatiego

82'

Zabójcza odpowiedź piłkarzy Martina Schimidta. Levin Oztunali dośrodkował na dalszy słupek z prawej flanki i Danny Latza, uprzedzając Łukasza Piszczka, uderzył głową "tam, skąd przyszła"

82'

REMIS! DANNY LATZA!!!

82'

Jonas Lossl broni strzał Marcela Schmelzera

81'

Atak gości przynosi rzut wolny ok. 25 metrów od bramki rywala. Marcel Schmelzer ustawie piłkę...

78'

Seria przewinień Pablo de Blasisa w ofensywie. Wytrącił z równowagi skaczącego do główki Sokratisa.

78'

Kolejna akcja, w której uczestniczył Andre Schürrle. Huknął z dystansu daleko od bramki Jonasa Lossla.

75'

Hiszpan również upomniany.

75'

Starcie Andre Schürrle z Jairo Sampeiro. Obaj mieli uwagi do postawy przeciwnika, więc sędzia Felix Zwayer musiał zareagować kartkami dla obu zawodników.

73'

A w ekipie FSV ostatnia zmiana. Pablo de Blasis za Yoshimariego Muto.

72'

Na murawie melduje się Ousmane Dembele, który zastępuje zmęczonego Pierre'a-Emericka Aubemayanga. Gabończyk w czwartek wrócił z PNA. Nie powiększył dorobku bramkowego w Bundeslidze (14) i dalej o dwa trafienia wyprzedza Anthony'ego Modeste'a i Roberta Lewandowskiego.

19:00

Krkić ogląda mecz FSV Mainz - Borussia Dortmund ze swoim managerem, Carlesem Puyolem

69'

Równo 34 000 widzów przyszło na Opel Arena w Mainz.

68'

Aaron Seydel zmienia Fabiana Freia. Gospodarze będą grać na dwóch środkowych napastników.

66'

Za Raphaela Guerreiro pojawia się Mario Götze.

65'

Gonzalo Castro przeciął podanie kierowane do rozpędzonego Fabiana Freia. Z piłką zabrał się Łukasz Piszczek, który przebiegł prawie połowę boiska, po czym dośrodkował w pole karne. Tam Pierre'a-Emericka Aubameyanga uprzedził Niko Bungert.

63'

Atak pozycyjny gości na własnej połowie. Piłkarze FSV nie kwapią się do wysokiego pressingu.

61'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Andre Ramalho wchodzi w miejsce "żółtego" Jeana-Philippe'a Gbamina.

58'

Ożywili się kibice BVB po efektownej "rulecie" Raphaela Guerreiro w środku pola. Nie ma co się dziwić - mecz nie porywa, mimo że prezentuje wysoki poziom piłki. Średnio 2-3 piętra.

55'

Danny Latza pognał środkiem i podaje przed 16. metr do Jairo Sampeiro. Jego strzał po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Roman Bürki pewnie chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z lewego narożnika.

18:43

Tuż po rozpoczęciu spotkania kibice FSV Mainz odpalili race

54'

Żółta kartka dla Jeana-Philippe'a Gbanina za "stempel" na nodze Gonzalo Castro.

52'

Zdaniem sędziego Sokratis faulował Levina Oztunaliego na lewej stronie. Ostre dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia - Julian Weigl wybija piłkę głową poza pole karne.

50'

Prostopadłe podanie do Marco Reusa byłoby za mocne nawet dla Usaina Bolta. Jonas Lossl z "piątki".

49'

Sokratis chaotycznie, aczkolwiek skutecznie, wybija piłkę z własnego pol karnego po dośrodkowaniu Fabiana Freia. Szybki przechwyt, po którym udało się wywalczyć rzut wolny. Obrona BVB wychodzi z opresji.

18:35

46'

Druga połowa rozpoczęta przez BVB. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

45'

Bez doliczania nawet minuty Felix Zwayer kończy pierwszą połowę. FSV Mainz przegrywa przed własną publicznością z Borussią Dortmund po golu Marco Reusa już w 2. minucie

44'

Jeszcze jeden korner, po którym Łukasz Piszczek wyskakuje najwyżej do centry z narożnika. Posyła piłkę głową metr nad poprzeczką. Spodziewał się lepszego wykończenia.

43'

To mogło być 2:0 dla BVB Podanie na wolne pole otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang, który poradził sobie na przedpolu z Jonasem Losslem, ale Stefan Bell wybija piłkę na rzut rożny.

42'

Jonas Lossl spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Marco Reusa z lewej strony.

18:12

Kibice BVB żegnają Nevena Suboticia. Życzą mu powodzenia w nowym klubie, FC Köln

40'

Gonzalo Castro traci piłkę na 30.metrze od bramki gospodarzy na rzecz Jairo Samperio, który ruszył z kontrą. Pognał co sił w nogach, ale skutecznie przerwał jego rajd wracający Łukasz Piszczek.

37'

Marco Reus przejmuje piłkę od Łukasza Piszczka i od razu zagrywa na bliższy słupek. Liniowy wychwycił, że strzelec gola podawał już zza linii końcowej.

34'

Roman Bürki pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Guido Donatiego. Kontra BVB została przerwana kilka metrów za linią środkową.

33'

Mała ciekawostka: Marco Reus strzelił 11 goli w 14 meczach z FSV Mainz.

32'

Było groźnie pod drugą bramką. Dalekim wyrzutem z autu popisał się Daniel Brosinski. Do futbolówki wyskoczył Jean-Philippe Gbamin, który posyła piłkę nad poprzeczką.

18:01

30'

Bez zagrożenia. Ostatecznie Jonas Lossl wznawia grę z "piątki".

29'

Solowa akcja Gonzalo Castro przynosi rzut rożny z prawej strony.

26'

Jairo Samperio już myślał jak zakończy akcję, że zapomniał sprawdzić swojego ustawienia. Był na kilkumetrowym spalonym.

23'

Po chwili Portugalczyk zagrywa w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Temu niewiele brakowało, by sięgnąć futbolówkę przed bramkarzem.

22'

Jonas Lossl spokojnie chwyta piłkę po uderzeniu Raphaela Guerreiro.

21'

Łukasz Piszczek wznawia grę dalekim wyrzutem z autu. Ciężar gry szybko przeniósł się w okolice 30. metra od bramki FSV, gdzie faulowany był Andre Schürrle.

18'

Pierre-Emerick Aubameyang wygrał pojedynek ze Stefanem Bellem w "szesnastce" gospodarzy. Ciut za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Jonas Lossl.

17:47

Bojan Krkić w FSV Mainz?

14'

Gol Yoshimariego Muto nie zostaje uznany! Dopadł w "szesnastce" do prostopadłego podania i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela do siatki tuż przy prawym słupku! Zdaniem liniowego był na spalonym.

12'

Dobra interwencja Łukasz Piszczka. Wyrósł jak spod ziemi przed Levinem Oztunailim, wybijając piłkę głową.

17:41

Gol Marco Reusa

10'

Ofensywna trójka BVB na spalonym.

8'

Chaotyczna gra obrony Mainz. Daniel Brosinski nerwowo wybija piłkę na aut przed Andre Schürrle.

7'

Okazja dla pikarzy z Moguncji. Dalekie podanie do Fabiana Freia, któremu odskoczyła piłka przed polem karnym Borussii. W "boksie" łapie ją Roman Bürki.

4'

Goście idą za ciosem. Jednak uderzenie Raphaela Guerreiro zza linii 16. metra zostało zablokowane przez Stefana Bella.

2'

Andre Schürrle urwał się prawą flanką i po podprowadzeniu piłki przez kilkanaście metrów podaje do Marco Reusa przed pole karne. Ten ustawił sobie piłkę, po czym uderzył nie do obrony!

2'

BŁYSKAWICZNY GOL DLA BVB! MARCO REUS!!!

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:29

Dla Marcela Schmelzera do jubileuszowy mecz - 300. w barwach Borussii Dortmund.

17:26

Przenosimy się na Opel Arena w Mainz! Obie "jedenastki" wychodzą powoli na murawę! Za moment losowanie stron, w którym wezmą udział kapitanowie - Niko Bungert i Marcel Schmelzer.

17:24

Do kadry gości wrócił Pierre-Emerick Aubameyang, który zakończył udział w Pucharze Narodów Afryki. Czy dzisiaj wpisze się na listę strzelców i umocni się w klasyfikacji?

17:21

Gospodarze obecnie plasują się na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W przypadku dzisiejszej wygranej może skoczyć nawet na 9. lokatę.

Z kolei żółto-czarni uzbierali 9 "oczek" więcej, dzięki czemu są na piątym miejscu. Zwycięstwo pozwoli awansować na najniższy stopień podium, a strata do Bayernu wynosiłaby 12 punktów.

17:18

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Felix Zwayer. Na liniach pomagają mu Marco Achmüller oraz Matthias Jöllenbeck.Sędzią technicznym jest za to Christoph Bornhorst.

17:16

Rezerwowi FSV Mainz: Jannik Huth - Andre Ramalho, Gaetan Bussmann, Pablo de Blasis, Aaron Seydel, Gerrit Holtmann, Alexander Hack.

17:14

17:12

Rezerwowi BVB: Roman Weidenfeller - Marc Bartra, Ousmane Dembele, Mario Götze, Christian Pulisić, Shinji Kagawa, Erik Durm.

17:10

17:08

Na to spotkanie Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

17:06

Na zakończenie 18. kolejki Thomasa Tuchela czeka sentymentalna podróż do Moguncji, gdzie prowadzona przez niego Borussia Dortmund zmierzy się z jego poprzednim klubem, FSV Mainz. W wyjściowym składzie gości jest oczywiście Łukasz Piszczek. A początek meczu już za 25 minut!