AugsburgFC Augsburg
21:53

Dziękujemy już Państwu za śledzenie dzisiejszej relacji i zapraszamy na kolejne! Dobranoc!

21:53

Borussia Dortmund straciła szanse na ligowe podium na koniec roku przez ten remis, natomiast Augsburg zdobywa cztery punkty w dwóch ostatnich meczach i piłkarze w spokojnych nastrojach mogą jechać na święta.

94'

Koniec spotkania w Dortmundzie, Borussia remisuje z Augsburgiem 1:1!

93'

Ależ była szansa w końcówce dla Augsburga. Weidenfeller podał piłkę wprost pod nogi rywala, ale goście nie zdołali tego wykorzystać!

91'

Arbiter dolicza co najmniej trzy minuty do podstawowego czasu meczu W Dortmundzie.

90'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Ji Dong-Won opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Halil Altintop.

89'

Kolejny raz świetna sytuacja dla Dortmundu! Aubameyang jeszcze raz znalazł się w znakomitej sytuacji, oddał strzał, który obronił bramkarz Augsburga, a nabiegający Castro i Schuerrle nie zdołali wpakować piłki do bramki!

89'

87'

Pulisić po raz kolejny robi dużo wiatru na prawej stronie boiska. Teraz nie podawał tylko sam decydował się kończyć akcje, ale bramkarz Augsburga pewnie interweniował.

82'

No i to była ostatnia akcja Francuza. Andre Schuerrle pojawia się w miejsce Ousmanea Dembele.

81'

Świetna indywidualna akcja Pulisića, dograł do Dembele, ale jego strzał blokowany.

78'

Druga zmiana w barwach Augsburga. Gojko Kacar zmienia Dominika Kohra.

77'

Gonzalo Castro dograł znakomitą prostopadłą piłkę do Aubameyanga, ale Gabończyk po raz kolejny uderza niecelnie.

73'

Zmiana także w zespole Augsburga. Markus Feulner pojawia się w miejsce Jana Moravka.

72'

Jest druga zmiana w zespole Borussii Dortmund. Boisko opuszcza Shinji Kagawa, a w jego miejsce pojawia się Gonzalo Castro.

69'

Żółta kartka dla Shinjiego Kagawy za taktyczny faul w środku pola.

67'

Kolejna niesamowita sytuacja Borussii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mikel Merino zgrał piłkę do Aubameyanga, ten nie trafił w piłkę, ale ta trafiła jeszcze do Merino, którego uderzenie zostało jednak zablokowane.

66'

Żółta kartka dla Konstantinosa Stafylidisa za spóźnione wejście w Dembele z boku pola karnego.

64'

Kolejne cudowne podanie Dembele do Aubameyanga, ten ruszył sam na sam z bramkarze Augsburga, ale całą akcję przerwał gwizdek arbitra oznajmiający spalonego.

60'

Ależ niesamowity kiks Kagawy! Dembele oszukał całą obronę Augsburga markując strzał i dogrywając do Kagawy, a ten w znakomitej sytuacji nie będąc naciskający przez nikogo nie trafił w piłkę!

55'

Wydawało się świetne prostopadłe podanie jednego z gracza Augsburga, ale Roman Weidenfeller przytomnie wyszedł z bramki i uprzedził napastnika gości.

54'

Daniel Baier został ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg w bocznej strefie boiska.

52'

No i po raz kolejny świetnie wymierzona piłka w pole karne Augsburga do Aubameyanga, ale teraz Gabończyk źle przyjął sobie piłkę.

51'

W odpowiedzi świetna okazja Dortmundu! Po dośrodkowaniu w pole karne Augsburga strzałem z przewrotki popisał się Aubameyang, ale Gabończyk pechowo trafił wprost w bramkarza rywali!

50'

Po raz kolejny jednoosobowa kontra Ji Dong-Wona, Koreańczyk uderzył wydawało się w samo okienko bramki, ale piłka minęła bramkę Borussii o centymetry!

49'

W drugiej połowie Dortmund podkręcił tempo. Teraz gospodarze poklepali sobie w polu karnym Augsburga, ale ostatecznie się pogubili i zawodnicy Augsburga mogli wybić piłkę.

48'

Niewiele po rozpoczęciu spotkania dwójkową akcję przeprowadzili Dembele i Kagawa. Japończyk zagrał do Dembele, a ten sprytnym strzałem z bliska doprowadził do wyrównania!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Ależ rozpoczęcie drugeij połowy przez Borussię! Ousmane Dembele wyrównuje rezultat spotkania!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę na Signal Iduna Park!

46'

W drugiej połowie nie będziemy oglądać już Marca Bartrę. Na pozycji stopera w drugiej części zastąpi go Sven Bender.

20:57

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie boiska. Za moment zatem rozpoczniemy drugą część spotkania.

45'

Koniec pierwszej części spotkania na Signal Iduna Park. Borussia Dortmund nieoczekiwanie przegrywa z Augsburgiem 0:1. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

No i po raz kolejny Dortmund stanął przed szansą! Pulisić świetnie wymanewrował obronę Augsburga, wrzucił w pole karne, ale minimalnie za wysoko i żaden z jego partnerów nie był w stanie dojść do tej piłki.

43'

No i teraz Dortmund miał szanse na wyrównanie! Po dośrodkowaniu Schmelzera piłka dotarła do Aubameyanga, ale ten strzałem głową nie zdołał trafić do bramki rywali.

41'

Końcówka pierwszej części spotkania jest wyjątkowo spokojna. Augsburgowi wystarczy ten wynik, a Borussia wyraźni nie ma pomysłu na grę.

37'

Ależ Augsburg miał szanse na podwyższenie prowadzenia! Świetna długa piłka powędrowała do Teigla, ale ten źle przyjął sobie piłkę. Fatalne błędy popełnia dzisiaj defensywa Dortmundu.

34'

Fatalne ustawienie obrony Borussii spowodowało, że po prostopadłym podaniu Ji Dong-Won mógł wyjść sam na sam z Romanem Weidenfellerem, pierwsze uderzenie Koreańczyka zdołał jeszcze obronić niemiecki bramkarz, ale z dobitką nie miał już żadnych szans!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Augsburg obejmuje prowadzenie po bramkce Koreańczyka Ji Dong-Wona!!!

32'

To chyba powinna być bramka dla Borussii! Po świetnym prostopadłym podaniu do Aubameyanga, Gabończyk z pierwszej piłki odegrał do Kagawy, a ten mocnym strzałem z pola karnego trafił wprost w bramkarza gości.

28'

Po dośrodkowaniu Schmelzera w pole karne Augsburga strzałem głową popisał się Ginter, ale Hitz zdołał wybić także ten strzał.

25'

Ależ niepewny jest dzisiaj duet hiszpańskich stoperów Borussii Dortmund, teraz Marc Bartra nieczysto trafił w piłkę we własnym polu karnym, ale po chwili naprawił swój błąd.

22'

Pulisić ambitnie ruszył z kontratakiem Borussii, ale w ostatnim momencie za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał dograć do dobrze wychodzącego na pozycję partnera.

20'

Teraz była szansa dla Augsburga na odpowiedź! Schmidt dograł w pole karne Dortmundu do Jana Moravka, ale jego strzał z woleja został zablokowany.

16'

Ależ świetnie przyjmował piłkę Ji Dong-Won od razu obracając się z nią w stronę bramki Dortmundu, został przewrócony przez Marca Bartrę, ale sędzia nie zdecydował się jeszcze ukarać Hiszpana żółtą kartką.

12'

Aubameyang z rzutu wolnego uderzył bardzo nieprzyjemnie dla bramkarza rywali, ale golkiper Augsburga z problemami zdołał odbić piłkę i uchronić swój zespół od straty bramki.

9'

Ależ Borussia była bliska zdobycia bramki! O indywidualną akcję pokusił się Mario Goetze i oddał precyzyjny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki Augsburga!

6'

Jednoosobowy kontratak Augsburga, Ji Dong Won ruszył z indywidualną akcją, oddał strzał, który jednak został zablokowany przez jednego z graczy Dortmundu.

5'

Po raz kolejny ten niesamowicie aktywny Dembele, z impetem wpadł w pole karne Augsburga i chciał znaleźć Augameyanga pomiędzy gąszczem nóg przeciwników. Nie udało mu się to.

4'

Po raz kolejny błyskawiczna akcja Dortmund. Dembele zagrał z pierwszej piłki z Goetze, piłka powędrowała do Schmelzera, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

3'

Pierwsza akcja zespołu gospodarzy. Gotze zagrał do Aubameyanga, ten próbował od razu uruchomić Dembele, ale podanie zablokował jeden z przeciwników.

20:00

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz w Dortmundzie!

19:58

Przed meczem będziemy mieć jeszcze minutę ciszy z powodu tragicznego zamachu w Berlinie.

19:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Signal Iduna Park, za moment początek spotkania!

19:56

Warto odnotować, że z powodu urazu mięśnia przywodziciela wciąż nieobecny w kadrze Borussii Dortmund jest Łukasz Piszczek.

19:53

Ławka rezerwowych Borussii: Bonmann (Br.), Bender, Castro, Mor, Passlack, Ramos, Schurrle.

19:51

Ławka rezerwowych Augsburga: Luthe (Br.), H.Altintop, Gunther-Schmidt, Janker, Kacar, Usami, Feulner.

19:42

W ostatniej kolejce Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Hoffenheim 2:2, a jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartę otrzymał Marco Reus. Augsburg natomiast wygrał u siebie z Borussią Monchengladbach 1:0 po bramce Hintereggera.

19:39

Borussia w tej chwili zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli ze stratą tylko jednego punktu do podium. Jednak do Bayernu i Lipska zespół z Dortmundu traci w tym momencie aż dziesięć punktów. Augsburg natomiast z dorobkiem siedemnastu punków zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z przewagą pięciu "oczek" nad będącym na miejscu barażowym Ingolstadt.