3 : 0
RB LipskRB Lipsk
1. połowa3 : 0
90'

Felix Zwayer gwiżdże po raz ostatni! Bayern wgrywa w hicie 16. kolejki Bundesligi RB Lipsk 3:0!

89'

Neuer pomaga w rozegraniu z obrońcami...na 40. metrze. Każdy kontakt z piłką był kwitowany owacją trybun.

89'

Jeszcze jedna groźna okazja Bayernu! Strzał Bernata zostaje w ostatniej chwili zablokowany! Jeszcze anemiczny strzał bez wysiłku łapie Gulacsi.

87'

Po chwili Ribery obija poprzeczkę z kilku metrów!

86'

Gulacsiz problemami, ale skutecznie, paruje strzał Douglasa Costy z rzutu wolnego!

85'

Selkie ładne wychodził środkiem z kontrą, ale zamiast zagrać na skrzydło, niepotrzebnie wdał się w drybling. Akcja straciła na tempie i ostatecznie stracił piłkę.

82'

Ostatnia zmiana w ekipie RB Lipsk. Oliver Burke wchodzi za Marcela Sabitzera.

80'

Gulacsi uprzedza na przedpolu rozpędzonego Ribery'ego.

79'

Douglas Costa na luzie ogrywa 2-3 rywali na prawej stronie "szesnastki" pola karnego gości posyła piłkę na drugą stronę "szesnastki" do Bernata. Jego mocne, płaskie, uderzenie blokuje Poulsen.

77'

Przewinienie Xabiego Alonso w ofensywie bez konsekwencji kartkowej.

Obie strony wyczekują końca meczu. Z różnych przyczyn.

21:37

Robert Lewandowski jest pierwszym zawodnikiem, który strzelił [co najmniej jednego] gola wszystkim drużynom w Bundeslidze

75'

Na ostatni kwadrans pojawia się Joshua Kimmich. W stronę ławki udaje się Arturo Vidal.

71'

75 000 widzów na Allianz Arena w hicie 16. kolejki Bundesligi. Komplet.

68'

Robert Lewandowski jest kolejny raz na spalonym.

67'

Bayern zdecydował się krótko rozegrać rzut rożny, ale nie zakończył akcji strzałem.

Juan Bernat zastępuje Davida Alabę/

65'

Nie ma drugiego gola Roberta Lewandowskiego! Dostał świetne podanie od Ribery'ego i lobnął Gulacsiego. Piłka jeszcze musnęła węgierskiego bramkarza, po czym wylądowała na górnej siatce!

64'

Po chwili Ribery na spalonym.

63'

Davie Selke ruszył do prostopadłego podania na wolne pole, nie patrząc na ustawienie obrony Bayernu. To był błąd - dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

61'

Robert Lewandowski chciał przyjąć piłkę w stylu kung-fu. Prawie mu się udało - futbolówka trafiła go jeszcze w rękę. co zauważył sędzia.

59'

Davie Selke wchodzi za Timo Wernera.

58'

Korner gości nie przyniósł zagrożenia pod bramką Neuera. Z kontrą ruszył Alcantara, który został zahaczony przez Marcela Sabitzera - żółta kartka.

56'

Dwa faule Arturo Vidala w odstępie kilkunastu sekund. Za drugim razem sędzia sięga po żółtą kartę.

55'

Groźnie zapowiadała się kontra Bayernu, ale Ribery zagrywa nie w tempo do Roberta Lewandowskiego. Spodziewał się piłki do nogi, a nie na wolne pole.

54'

Zagranie Hiszpana na 20. metr do Douglasa Costy, który strzela z woleja obok bramki gości.

53'

Faul Ilsankera na lewej stronie boiska. Piłkę ustawia Alcantara...

51'

Kolejna okazja Roberta Lewandowskiego! Przegrywa jednak pojedynek sam na sam z Gulacsim!

49'

Bez zagrożenia pod bramką Gulacsiego.

48'

Robert Lewandowski wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawej strony boiska. Po interwencji Ilsankera piłka wychodzi na rzut rożny.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

... a w Bayernie za Francka Ribery'ego będzie grać Arjen Robben.

46'

W ekipie gości od początku drugiej połowy będzie występować Dominik Kaiser za Naby'ego Keitę.

20:57

Wracamy na Allianz Arena na drugie trzy kwadranse meczu Bayern - RB Lipsk. Do przerwy prowadzą gospodarze aż 3:0 po trafieniach Thiago Alcantary, Xabiego Alonso i Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego. Goście grają o jednego zawodnika mniej po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Emil Forsberg za faul na Philippie Lahmie w 30. minucie.

20:51

45'

Koniec pierwszej połowy. Bayern lekko, łatwo i przyjemnie prowadzi z RB Lipsk 3:0. Goście grają w "dziesiątkę" od 30. minuty po czerwonej kartce Emila Forsberga

20:48

"JEDENASTKA" ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

44'

"Lewy" pewnie, na dwa tempa, strzela przy prawym słupku. Gulacsi rzuca się w stronę lewego.

44'

ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

43'

Douglas Costa pada w polu karnym po starciu z Gulacsim! Sędzia wskazuje na "wapno"!

42'

Sabitzerowi brakowało centymetrów, by przejąć piłkę w polu karnym Bayernu. Złapał ją Neuer.

42'

Robert Lewandowski strzela daleko od lewego słupka bramki gości.

39'

W odpowiedzi Werner "szukał" prostopadłym" zagraniem Poulsena przed bramką Neuera. Nie znalazł go.

38'

Gulacsi na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu Robbena z lewej strony pola karnego.

36'

Faul taktyczny Poulsena w ofensywie. Na jego szczęście bez konsekwencji kartkowej.

20:35

Czerwona kartka dla Forsberga

33'

Orban nie dał się ograć "na obieg" Alcantarze przed własną "szesnastką".

30'

CZERWONA KARTKA DLA EMILA FORSBERGA!!! Skosił w środku pola wychodzącego na czystą pozycję Lahma!

29'

Forsberg strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Neuer z trudem paruje piłkę!

20:30

"PASÓWKA" XABIEGO ALONSO!!!

25'

"Wielbłąd" defensywy gości przed własnym polem karnym. Piłkę przechwycił Robert Lewandowski, który podał na 18. metr do Alcantary. Ten prostopadłym zagraniem "uruchomił" Alonso, który płaskim strzał "tam, skąd przyszła" podwyższa prowadzenie!

25'

GOL! XABI ALONSO!!!

24'

Faul Alaby w ofensywie przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Bayernu.

20:24

GOL THIAGO ALCANTARY

21'

Dośrodkowanie Douglasa Costy nie znajduje adresata w polu karnym. Na wszelki wypadek Ilsanker posyła piłkę na rzut rożny.

20'

Płaski strzał Demme'a zza pola karnego nie sprawił problemu Neuera.

19'

Gospodarze idą za ciosem - potężne uderzenie Douglasa Costy trafia w lewy słupek!

17'

Po płaskim podaniu Lahma Robert Lewandowski trafia w prawy słupek bramki Gulacsiego, ale dobitka Alcantary do "pustaka" jest już skuteczna!

17'

GOL! THIAGO ALCANTARA!!!

16'

Robbenowi uciekła piłka, co na moment wykorzystał Halsterberg, który wybił piłkę na 30. metr. Podążający z asekuracją Lahm centruje na dalszy słupek za krótko. Vidal zostaje zablokowany.

14'

Douglas Costa szczęśliwie przedarł się lewą stroną i z linii końcowej zagrywa na 5. metr. Obrońcy gości wybijają piłkę poza linię końcową tuż przed Robertem Lewandowskim.

12'

Dośrodkowanie Robbena nie znajduje Roberta Lewandowskiego w "szesnastce" gości. Gulacsi wznawia grę od bramki.

10'

Indywidualna akcja Lahma prawą flanką przynosi rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie z narożnika przechodzi przez całe pole karne RB Lipsk.

8'

Niepewna interwencja Neuera na 5. metrze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zdaniem sędziego bramkarz Bayernu był faulowany przez Forsberga.

8'

Douglas Costa skutecznie odcięty od podania przez Ilsankera, który zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

6'

Kolejna akcja wicelidera. Keita nie zdołał oddać strzału na bramkę Neuera z kilkunastu metrów.

4'

Groźnie zapowiadała się kontra RB Lipsk, której nie zdołał sfinalizować Poulsen. Nie trafił w piłkę na wślizgu w polu karnym Bayernu po zagraniu Wernera.

Po chwili Robben na spalonym.

3'

Robert Lewandowski traci piłkę w środku pola na rzecz Keity.

2'

Douglas Costa zagrywa na 25. metr do rozpędzonego Alaby, który traci piłkę na rzecz dwóch piłkarzy gości. Po chwili - na prawej stronie - przewracany przed "szesnastką" był Robben. Sędzia jednak puścił grę.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

19:59

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar zamachu w Berlinie.

19:56

Przenosimy się na Allianz Arena na mecz Bayern - RB Lipsk! Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę!

19:52

Kapitanami są Philipp Lahm i Willi Orban.

19:49

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Felix Zwayer. Na liniach będą mu pomagali Thorsten Schiffner i Stefan Lupp. Sędzią technicznym jest za to Martin Petersen.

19:45

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Franck Ribery, Rafinha, Thomas Müller, Juan Bernat, Joshua Kimmich, Renato Sanches.

19:39

Rezerwowi RB Lipsk: Marius Müller - Oliver Burke, Dominik Kaiser, Zsolt Kalmar, Rani Khedira, Benno Schmitz, Davie Selke.

19:33

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację z tego spotkania.

19:30

Gdyby ktoś powiedział, że mecz Bayernu Monachium z RB Lipsk byłby na szczycie Bundesligi, to zostałby uznany za niepoprawnego optymistę. Za pół godziny zmierzą się w 16. kolejce i bez wątpienia jest to hit - Bawarczycy prowadzą w stawce dzięki lepszemu bilansowi bramek.