4 : 1
WikimediaBorussia M'Gladbach
1. połowa2 : 1
17:22

Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE. Przy okazji zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

90'

Ostatni gwizdek arbitra! Borussia Dortmund wygrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 4:1.

89'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Na placu gry zameldował się Emre Mor, a z boiska zszedł zmęczony Ousmane Dembele.

88'

Christian Pulisić wbiegł w pole karne gości i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

82'

Ostatnia zmiana w zespole Andre Schuberta. Andre Hahn wszedł na boisko, a z placu gry zszedł strzelec jedynej bramki dla "Źrebaków" - Raffael.

80'

Genialna asysta Marco Reusa i bramka Aubameyanga na 4:1:

78'

Roszada również w zespole Borussii Moenchengladbach. Thorgana Hazarda zmienił na placu gry Fabian Johnson.

78'

Druga zmiana w zespole Thomasa Tuchela. Christian Pulisić wchodzi w miejsce Marco Reusa.

75'

Szybka odpowiedź Borussii Dortmund, jednak w ataku faulował Marc Bartra.

74'

Dwa z rzędu rzuty rożne dla przyjezdnych, jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką Romana Weidenfellera.

73'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Jannik Vestergaard zastępuje na placu gry Mahmouda Dahouda.

69'

Dembele zagrał do Marco Reusa, ten ograł jednego rywala, odegrał piętką do Aubameyanga. Gabończyk z kilku metrów wpakował futbolówkę do bramki Borussii Moenchengladbach. Borussia Dortmund prowadzi ze "Źrebakami" już 4:1!

68'

GOOOOL! 4:1 dla Borussii Dortmund! Cóż za fenomenalna asysta Marco Reusa... a z trafienia cieszy się niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang.

65'

Marco Reus założył rywalowi siatkę, dograł w pole karne do Dembele. Francuz bez większego problemu okiwał obrońcę "Źrebaków" i ładnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych.

64'

GOOOOL! 3:1 dla Borussii Dortmund. Strzelcem bramki 19-letni Ousmane Dembele!

61'

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, tym razem dobrą interwencję zanotował Andreas Christensen.

59'

Zagranie do Marcela Schmelzera, jednak jeden z defensorów Borussii Moenchengladbach wybija piłkę na rzut rożny.

55'

Podanie Łukasza Piszczka do Aubameyanga, jednak strzał Gabończyka wybronił Yann Sommer.

54'

Interwencja Sokratisa Papastathopoulosa i pierwszy rzut rożny dla "Źrebaków".

52'

Odpowiedź Borussii Moenchengladbach. Marc Bartra w ostatniej chwili zablokował strzał Thorgana Hazarda.

50'

Łukasz Piszczek zagrywa w pole karne, Marco Reus piętką skierował piłkę do bramki gości, jednak 27-letni reprezentant Niemiec był na spalonym.

46'

Wracamy do gry! Od środka rozpoczęli podopieczni Andre Schuberta.

16:20

Podopieczni Thomasa Tuchela prowadzą do przerwy ze "Źrebakami" 2:1, choć pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Borussia Dortmund bardzo szybko doprowadziła do wyrównania, a w 15. minucie bramkę na 2:1 zdobył Łukasz Piszczek.

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Borussia Dortmund prowadzi na Signal Iduna Park z Borussią Moenchengladbach 2:1.

44'

Goście wychodzili z bardzo dobrą kontrą, jednak w decydującym momencie Lars Stindl zagrał futbolówkę ręką.

40'

Dembele wbiegł w pole karne gości, jednak 19-latek nieco się pogubił i ostatecznie wycofał futbolówkę w środkową strefę boiska.

38'

Bardzo niecelne uderzenie Marca Bartry z dystansu.

37'

Thomas Tuchel dokonuje pierwszej zmiany w swoim zespole. Z boiska zszedł Nuri Sahin, a na placu gry pojawił się Julian Weigl.

36'

Faul Łukasza Piszczka. Żółta kartka dla reprezentanta Polski.

34'

Znów groźnie pod bramką gości. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne BMG, jednak Ginter oddał minimalnie niecelny strzał. Yann Sommer rozpocznie wykopem z piątego metra.

33'

Cóż za fenomenalne podanie Dembele do Marco Reusa! Francuz zagrał prostopadłą piłkę do Reusa, jednak strzał 27-latka został zablokowany. Rzut rożny dla BVB.

31'

Dembele zbyt agresywnie walczył o futbolówkę i ostatecznie sfaulował Tobiasa Strobla.

29'

Łukasz Piszczek szarpnął prawym skrzydłem, jednak podanie Polaka przeciął jeden z defensorów Borussii M'Gladbach.

27'

Marco Reus prostopadle zagrywał do Aubameyanga, jednak Gabończyka ubiegł Yann Sommer.

23'

Interwencja w defensywie Tobiasa Strobla i Borussia Dortmund będzie wykonywać rzut rożny.

21'

Faul w ataku Marco Reusa. Rzut wolny dla "Źrebaków".

19'

Bramka Łukasza Piszczka:

16'

Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Dembele dośrodkował z rzutu rożnego, Bartra uderza w kierunku bramki, a Łukasz Piszczek głową skierował ją do bramki gości! To trzeci gol Piszczka w obecnym sezonie Bundesligi.

15'

GOOOOL! Łukasz Piszczek strzela bramkę na 2:1 dla Borussii Dortmund!

14'

Dembele sfaulowany przez Tobiasa Strobla. Zawodnik przyjezdnych ukarany żółtą kartką.

11'

Akcja gości, jednak znów dobrze interweniowali defensorzy dortmundczyków.

8'

Niesamowity początek spotkania! Borussia Dortmund straciła bramkę w 6. minucie, a po kilkudziesięciu sekundach doprowadziła do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, który znalazł się w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał Yanna Sommera.

7'

GOOOL! Ależ odpowiedź Borussii Dortmund. Pierre-Emerick Aubameyang!

7'

Dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła w pole karne BVB, Marc Bartra wybija piłkę głową na szesnasty metr, a tam znalazł się Raffael, który mocnym strzałem pokonał Romana Weidenfellera.

6'

GOOOL! 1:0 dla Borussii Moenchengladbach! Strzelcem gola Raffael!

5'

Pierre-Emerick Aubameyang minął golkipera gości, jednak nie miał już możliwości oddania strzału. Gabończyk zdecydował się więc na zagranie piłki na piąty metr, jednak zabrakło tam kolegi z drużyny.

3'

Niezbyt mocne dośrodkowanie w pole karne i zagrożenie oddalają defensorzy BVB.

3'

Faul Sahina i pierwszy stały fragment gry dla Borussii Moenchengladbach.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Przy piłce zawodnicy Borussii Dortmund.

15:30

Rozpoczęcie spotkania poprzedzi minuta ciszy. Przypomnijmy, że w poniedziałkowej katastrofie lotniczej zginęli piłkarze brazylijskiego klubu Chapecoense.

15:28

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na plac gry. Za chwilę początek spotkania!

15:26

Najwierniejsi kibice Borussii Dortmund licznie zgromadzili się na Signal Iduna Park.

15:22

Głównym arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie 39-letni Marco Fritz.

15:18

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na przedstawienie zawodników, którzy dzisiejsze spotkanie rozpoczną na ławkach.

Ławka BVB: Hendrik Bonmann, Erik Durm, Mario Goetze, Emre Mor, Christian Pulisić, Julian Weigl, Andre Schuerrle.

Ławka BMG: Tobias Sippel, Andre Hahn, Jonas Hofmann, Fabian Johnson, Tony Jantschke, Jannik Vestergaard, Nicolai Schulz.

15:15

W poprzednim sezonie oba bezpośrednie spotkania wygrała Borussia Dortmund. W rundzie jesiennej BVB wygrało u siebie 4:0, a na wyjeździe dortmundczycy wygrali 3:1. Czy dzisiaj również zwyciężą podopieczni Thomasa Tuchela?

15:12

Z kolei Borussia Moenchengladbach zremisowała na własnym stadionie z Hoffenheim 1:1. Gola dla „Źrebaków” strzelił 20-letni Mahmoud Dahoud. Borussia Moenchengladbach od pewnego czasu ma zdecydowanie gorszy okres. Ostatnie ligowe zwycięstwo odniosła… 24 września bieżącego roku (2:0 z Ingolstadt).

15:10

W poprzedniej kolejce BVB przegrało na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Bramkę dla Borussii strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, który z 13 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

15:08

Po 12 kolejkach Borussia Dortmund zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Natomiast Borussia Moenchengladbach plasuje się na 13. pozycji z 13 punktami na koncie.

15:05

Zapraszamy na relację tekstową z meczu Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach. Początek spotkania już o 15:30.