Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 0
Bayern MonachiumBayern Monachium
94'

A nawet na pewno! Ostatni gwizdek Tobiasa Stielera, po którym Borussia Dortmund pokonuje Bayern w hicie 11. kolejki Bundesligi! Jedyną bramkę strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, który powinien mieć dzisiaj dublet!

94'

Zdaniem sędziego Thomas Müller fauluje Sokratisa w walce o górną piłkę. To chyba był ostatni atak Bawarczyków.

93'

To chyba była piłka meczowa Roberta Lewandowskiego. Jednak nie dość, że uderzył głową minimalnie obok lewego słupka, to jeszcze uczynił to ze spalonego!

91'

Jeszcze żółta kartka dla Renato Sanchesa za faul na Julianie Weiglu.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej części meczu.

89'

Christian Pulisić na ostatnie minuty za kontuzjowanego Marcela Schmelzera.

88'

... i Francka Ribery'ego.

88'

Sędzia nie panuje nad boiskowymi wydarzeniami. Doskoczyło do niego kilku zawodników obu drużyn. Chce kartkami uspokoić wydarzenia. Upomniał Adriana Ramosa...

20:18

Robi się nerwowo na Signal Iduna Park

bvb bay

86'

Marcel Schmelzer nie podnosi się z murawy. Mimo to Bawarczycy nie wybijają piłkę na aut, co nie podoba się dortmundzkiej publiczności. Dopiero po ponad minucie Sokratis zablokował Thomasa Müllera, gdzie piłka wyszła poza linię końcową.

84'

Skutecznie blokowany Thomas Müller tylko musnął piłkę po centrze z lewej strony Davida Alaby. Ta ląduje w rękawicach Romana Bürkiego.

83'

81 360 widzów na Signal Iduna Park śledzi "Der Klassiker".

81'

Gonzalo Castro strzela na wiwat. "Kontry nie będzie". Za to Robert Lewandowski powalczył i jest rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Romana Bürkiego.

20:11

"Setka" zmarnowana przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga

78'

Borussia w ataku. Atak prawą flanką został jednak powstrzymany, ale gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywala.

77'

Owacje na stojąco dla Mario Götze, który kończy występ w dzisiejszym szlagierze. Wchodzi Gonzalo Castro.

75'

Renato Sanches zabrał się z piłką na bramkę. Jego akcję przerywa gwizdkiem sędzia. Jego zdaniem był spalony.

74'

Renato Sanches zastępuje Xabiego Alonso.

73'

Zablokowane dośrodkowanie Davida Alaby na rzut rożny.

20:04

Strzał od niechcenia Xabiego Alonso.

71'

Ależ to była sytuacja Pierre'a-Emericka Aubameyanga! Ogromny błąd popełnił Xabi Alonso, któremu uciekła piłka. Gabończyk ruszył na bramkę, ale jego uderzenie lewą nogą w siatkarskim stylu broni Manuel Neuer! To powinien być gol!!!

68'

I od razu pierwsze przewinienie Erika Durma. Bez konsekwencji kartkowej.

67'

... a w BVB za Andre Schürrle pojawia się Erik Durm.

67'

Rafinha zmienia Philippa Lahma...

66'

Piłka po uderzeniu Douglasa Costy przeleciała wysoko nad bramką Romana Bürkiego.

19:56

Nieuznany gol Francka Ribery'ego

64'

Tym razem Adrian Ramos faulowany przez Jerome'a Boatenga. Chwila oddechu dla żółto-czarnej defensywy.

63'

Zdaniem sędziego Adrian Ramos przesadził z agresją w walce o górną piłkę. Faulowany był Philipp Lahm.

19:53

Cały Manuel Neuer

62'

Zadrżały dortmundzkie serca po uderzeniu !Xabiego Alonso z dystansu. Niby strzelił od niechcenia, ale trafił w poprzeczkę!

60'

I jeszcze jeden, po którym Borussia wybija piłkę na uwolnienie.

59'

Brazylijczyk zagrywa na prawą stronę do Philippa Lahma. Jego centrę zablokował wracający Marcel Schmelzer. Korner nie przynosi zagrożenia.

58'

Douglas Costa zmienia Joshuę Kimmicha.

58'

Roberrowi Lewandowskiemu prześlizgnęła się piłka pod stopą. Kontra Borussii w postaci dalekiego podania zastopowana przez interweniującego poza polem karnym... Manuela Neuera.

57'

Gospodarze zamknęli przed własną bramką. Jednak zagranie Jerome'a Boatenga było dalekie od ideału. Piłkę łapie Roman Bürki.

55'

Franck Ribery trafia do siatki tuż przy prawym słupku. Jego radość nie trwała długo - Francuz był na minimalnym spalonym!

54'

Stojący tyłem do bramki na 18. metrze Robert Lewandowski wypuszcza sobie mocno piłkę, ale został przyblokowany przez Marca Batrrę.

53'

Adrian Ramos urwał się prawą stroną. W ostatniej chwili zablokował go Mats Hummels. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

19:43

50'

Mario Götze ostro skosił Francka Ribery'ego. Żółta kartka.

48'

Robertowi Lewandowskiemu brakowało centymetrów, by sięgnął piłkę po centrze z prawej strony. Efektownie, "na Spidermana" wypiąstkował ją Roman Bürki

46'

Gabończyk był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia! Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem na wysokości lewego narożnika pola bramkowego!

46'

Pierre-Emerick Aubameyang zaczyna ze środka!

19:34

Dodatkowe ciekawostki od Tomasza Hajty:

• 134 Sprinty 114
  • 800 m więcej przebiegła Borussia Dortmund
  • Sokratis wygrał 71% pojedynków, Mats Hummels - 70%
19:27

Powracamy na Signal Iduna Park na drugie trzy kwadranse meczu Borussia Dortmund - Bayern. Do przerwy prowadzą gospodarze po bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Dla Gabończyka to 12. gol w sezonie (Robert Lewandowski ma 7 trafień)

A kto spodziewał się "rulety" po Niemcu?

45'

Xabi Alonso centruje idealnie na dalszy słupek do Matsa Hummelsa. Jego strzał głową nie sprawił problemów Romanowi Bürkiemu.

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę "Der Klassiker". Borussia prowadzi z Bayernem po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga

44'

Było blisko bramki wyrównującej! Ostre wstrzelenie Francka Ribery'ego mogło zakończyć się asystą przy przypadkowym trafieniu Joshuy Kimmicha! Piłka o centymetry minęła prawy słupek!

43'

I jeszcze jeden korner. Tym razem po akcji Francka Ribery'ego z Marciem Bartrą. Piłka spada na 20. metr do Thiago Alcanrtary. Ten strzela obok bramki.

42'

Kolejny atak polskiego napastnika daje rzut rożny. Ten został fatalnie rozegrany, co wykorzystał Marcel Schmelzer.

41'

Błąd Mario Götze ok. 30 metrów od własnej bramki. Piłkę przechwycił Robert Lewandowski, który ruszył na bramkę gospodarzy. Wślizgiem powstrzymał go Sokratis, a do odbitej piłki nie zdążył Thomas Müller.

40'

Atak pozycyjny Bayernu na połowie Boussii. Ponad 20 podań i Philipp Lahm zgrał wślizgiem w "szesnastkę" (po crossie Xabiego Alonso) do Thiago Alcantary, który uderzając wolejem ledwie musnął piłkę.

37'

Przerwa w grze. Philipp Lahm ucierpiał w starciu z Sokratisem. Po chwili kapitan Bawarczyków może grać dalej.

35'

Joshua Kimmich nie zdołał opanować futbolówki na prawej stronie. Gospodarze od bramki.

33'

Pospieszył się Philipp Lahm z podaniem. Zagrał zbyt głęboko w boks Borussii, co wykorzystuje Roman Bürki.

Po chwili crossowe podanie Juliana Weigla okazało się za wysokie dla Marcela Schmelzera.

19:04

32'

Kontrę Adriana Ramosa przerywa sędzia - jego zdaniem Kolumbijczyk faulował Matsa Hummelsa. Wkurzonego Thomasa Tuchela musiał uspokajać Tobias Stieler.

30'

Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez gości. Robert Lewandowski podaje na wprost bramki ciut za mocno do Thomasa Müllera. `

29'

Po chwili Manuel Neuer broni płaski strzał Marcela Schmelzera.

28'

Łukasz Piszczek przecina podanie kierowane do Davida Alaby na 14. metrze. Zapoczątkował kontrę, którą anemicznym uderzeniem zakończył Andre Andre Schürrle

27'

Marc Bsrtra fauluje na prawej stronie Roberta Lewandowskiego. Już do sędziego doskoczyło kilku Bawarczyków, domagając się drugiej żółtej kartki dla Hiszpana. Bezskutecznie.

26'

Franck Ribery na lewej stronie. Doskoczyło do niego dwóch zawodników BV,B i został zablokowany. Piłka jakoś znalazła się w "szesnastce" Borussii, ale Robert Lewandowski strzela głową nad poprzeczką.

24'

Thiago Alcantara na spalonym.

23'

Joshua Kimmich uderza z ok. 25 metrów wysoko nad bramką gospodarzy.

21'

Po rzucie rożnym nieczysto w piłkę trafił Robert Lewandowski. Piłkę łapie Roman Bürki.

20'

Andre Schürrle w kilkanaście sekund był przy obu polach karnych. Najpierw w ostatniej chwili powstrzymał Thiago Alcantarę, a po chwili atomowe uderzenie broni Manuel Neuer!

19'

Żółta kartka dla Marca Bartry za faul.

18'

Ajajaj! Dwójkowa akcja Mario Götze z Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem. Drugi z wymienionych uderza podcinką tuż nad Manuelem Neuerem z ostrego kąta, ale nikt z żółto-czarnych nie wepchnął piłki do siatki!

17'

Nie jest dobrze - Robert Lewandowski kuleje. Tuż przed swoją akcją był poza grą

16'

Manuel Neuer chwyta piłkę po centrze Adriana Ramosa. Szybkie wznowienie gry poprzez dalekie zagranie do Roberta Lewandowskiego. Ten traci jednak futbolówkę w prosty sposób.

18:47

Kapitana akcja bramkowa Borussii Dortmund

14'

Kolejna akcja Bayernu. Franck Ribery podaje na lewą stronę do szeroko ustawionego Davida Alaby, którego dośrodkowanie wybija Marc Bartra.

13'

Goście próbują szybko odpowiedzieć. Przed linią 16. metra Łukasz Piszczek powstrzymuje Roberta Lewandowskiego.

10'

12. gol Gabończyka w Bundeslidze! Piłka trafiła na 18. metr do Łukasza Piszczka, który zagrał na prawą stronę pola karnego do Mario Götze. Ten podaje na wprost bramki do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który na wślizgu uderza tuż obok lewego słupka!

10'

GOL DLA BORUSSII! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

9'

Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego zagrywa ciut za słabo w pole karne do Adriana Ramosa. Uprzedził go Mats Hummels, który przy każdym kontakcie z piłką jest wygwizdywany przez kibiców BV.B.

7'

Atak gości prawą stroną okazał się zupełnie nieudany. Jeszcze Thomas Müller faulował w ofensywie.

5'

24. mecz Roberta Lewandowskiego w Der Klassiker. Strzelił po 5 bramek dla Borussii i Bayernu.

4'

Daleka piłka Philippa Lahma z pominięciem drugiej linii do Roberta Lewandowskiego była skazana na porażkę. Łapie ją Roman Bürki.

3'

Adrian Ramos chciał górą zagrać na lewą stronę pola karnego do Andre Schürrle, lecz Kolumbijczyk posyła zbyt niską piłkę. Jerome Boateng przecina podanie.

1'

Gwizdek sędziego i Bayern zaczyna ze środka!

18:29

Rozpoczęcie poprzedza minuta ciszy ku pamięci Alfreda Schmidta, byłego piłkarza BVB w latach 1956-68. Alfred Schmidt

18:28

Przywitanie z sędziami. Kapitanami są Marcel Schmelzer i Philipp Lahm.

18:26

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

18:25

18:24

Nadeszła wielka chwila, więc przenosimy się na Signal Iduna Park na mecz Borussia Dortmund - Bayern!

18:21

Jesteśmy BVB! Gramy u siebie i chcemy wygrać

- powiedział przed chwilą Thomas Tuchel stacji SkySports

18:18

Pierre-Emerick Aubameyang - Robert Lewandowski. Niecodzienny pojedynek snajperów Bundesligi

18:17

Zachęcam do pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to hitowe starcie w Bundeslidze?

A także odsyłam do tej lektury: Dziś Borussia - Bayern. Hajto: Bayern może zmiażdżyć ligowych rywali

18:14

Borussia nie jest w stanie wygrać w lidze z Bayernem od... 11 kwietnia 2012 r. Wówczas legendarną bramkę strzelił... Robert Lewandowski piętką. Teraz stanie po drugiej stronie barykady, wraz z Matsem Hummelsem.

A kiedy Bayern wywiózł stąd komplet punktów? Patrząc na ligę, to całkiem niedawno - 4 kwietnia 2015 r. Jeszcze wcześniej, bo 14 sierpnia br., w finale Superpucharu Niemiec było 2:0 dla bawarskiej drużyny (Arturo Vidal i Thomas Müller)

18:07

Przed tym meczem rozegrano już sześć spotkań 11. kolejki Bundesligi. Stawce niespodziewanie przewodzi RB Lipsk po pokonaniu Bayernu Leverkusen 3:2. Bawarczycy, którzy uzbierali 24 punkty, tracą do beniaminka trzy "oczka". BVB jest szóste (18 punktów). Zwycięstwo może dać skok na najniższy stopień podium.

18:04

Arbitrem głównym dzisiejszego szlagieru jest Tobias Stieler. Na liniach będą mu pomagać Sascha Thielert i Matthias Jöllenbeck. Sędzią technicznym jest za to Guido Kleve.

18:02

I rezerwowi BVB: Roman Weidenfeller - Ousmane Dembele, Nuri Sahin, Chrsitian Pulisić, Shinji Kagawa, Gonzalo Castro, Erik Durm.

18:00

"Fryzura odpowiednia na ławkę?"

17:57

A oto obiecani rezerwowi. Zacznijmy od gości, czyli Bayernu Monachium: Sven Ulreich - Douglas Costa, Rafinha, Juan Bernat, Holger Badstuber, Renato Sanches, Julian Green.

17:54

Przed meczem pojawiało się wiele typów wyników. Jaki rezultat podał znany i lubiany Tomasz "Antizipieren" Hajto?

17:51

Wyjściowe składy poznaliśmy nie tak dawno. Zanim pojawią się rezerwowi, warto zapoznać się z zapowiedzią:

17:47

Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

17:45

Na to spotkanie czekało całe piłkarskie Niemcy (i zapewne w innych krajach również) od dłuższego czasu. Wreszcie, w 11. kolejce Bundesligi, mamy hit nad hitem - Der Klassiker! Za 45 minut Borussia Dortmund podejmie Bayern Monachium. My także będziemy śledzić to spotkanie, w których do pierwszej minuty zagrają Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski!