Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:52

Piłkarze Chelsea cieszą się na murawie, to samo robi sam Antonio Conte!

96'

Koniec, koniec, koniec! Cieszy się Londyn, cieszą się wszyscy kibice klubu ze Stamford Bridge, Chelsea Londyn wygrywa z West Bromwich Albion 1:0 i zostaje nowym mistrzem Anglii!

94'

Zablokowane dośrodkowanie Nacera Chadliego pewnie łapie Thibaut Courtois, bramkarz nie spieszy się ze wznowieniem gry.

94'

Dośrodkowanie Allana Nyoma w kierunku ustawionego w polu karnym Salomona Rondona ze spokojem wybija Gary Cahill.

91'

Sędzia dolicza pięć minut do drugiej połowy spotkania.

90'

Diego Costa w walce o piłkę fauluje obrońcę rywali. Chelsea broni się teraz całym zespołem, co jest zrozumiałe.

88'

Chwila przerwy w grze, na boisko wdarł się jeden z kibiców.

86'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Victor Moses zmieniony przez Kurta Zoumę. To był naprawdę dobry mecz Nigeryjczyka.

84'

Krycie Cesara Azpilicuety przy linii końcowej odpuścił Chris Brunt, co się na nim zemściło - obrońca Chelsea zagrywa piłkę do ustawionego pod samą bramką kolegi, co za emocje, The Blues kilka minut od tytułu mistrzowskiego!

82'

A JEDNAK! MICHY BATSHUAYI! CAŁY SEZON BYŁ REZERWOWYM, DZIŚ PRAWDOPODOBNIE DAJE CHELSEA TYTUŁ MISTRZOWSKI!

82'

Wchodzimy w ostatnie minuty spotkania, Chelsea ma coraz mniej czasu, ale robi się coraz ciekawiej!

80'

Ponownie Claudio Yaco faulowany przez Michy'ego Batshuayi. Belg coraz bliżej kartki. Piłka ustawiona jest około 30 metrów od bramki Chelsea.

78'

Katastrofalna próba Williana z około 30 metrów, piłka przelatuje w dalekiej odległości od bramki.

76'

Pierwsze zagranie Belga na boisku to faul na Claudio Yacobie 40 metrów od własnej bramki.

74'

...natomiast Michy Batshuayi zastępuje Pedro.

74'

Podwójna zmiana w Chelsea. Willian zmienia Edena Hazarda...

72'

Kolejna stuprocentowa sytuacja! Jake Livermore cudownym podaniem obsłużył Nacera Chadliego, były piłkarz Twente uderza niecelnie w znakomitej sytuacji, co to była za akcja, co za kontratak West Bromu!

72'

Marc Wilson z żółtą kartką za ostre wejście od tyłu w nogi przeciwnika.

70'

Salomon Rondon! Wenezuelczyk wychodząc sam na sam z Thibaut Courtoisem przewraca się, sporo pracy w defensywie wykonał David Luiz.

68'

Tym razem reprezentant Belgii dostał piłkę, wszedł z nią w pole karne, ale oddał bardzo mizerny strzał, który przeleciał wysoko ponad bramką przeciwnika.

66'

Bardzo mocne podanie Cesca Fabregasa do uciekającego na połowie przeciwnika Edena Hazarda, Belg jest wyraźnie niezadowolony z podania kolegi.

64'

Ostatnia roszada w składzie Tony'ego Pulisa. Gareth McAuley zmieniony przez Marca Wilsona.

61'

W polu karnym z Claudio Yacobem zderzył się Diego Costa, napastnik pada na murawę, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

59'

Kolejna roszada w ekipie The Baggies. Nacer Chadli melduje się na boisku w miejsce Jamesa McCleana.

59'

Dośrodkowanie Cesca Fabregasa i kolejny faul... tym razem w ataku, popełnił go Gary Cahill.

57'

Kolejne przewinienie zawodnika West Bromu, Chris Brunt niezgodnie z przepisami powstrzymał Edena Hazarda. To powinna być kartka dla zawodnika gospodarzy.

55'

Eden Hazard faulowany przez Claudio Jacoba blisko narożnika pola karnego.

53'

Co za zamieszanie pod bramką Bena Fostera, bliski samobójczej bramki był Craig Dawson, sytuację uratował sam bramkarz!

51'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Claudio Yacob zmienia młodego Sama Fielda.

49'

James McClean ruszył z błyskawicznym kontratakiem tuż przy linii bocznej, sędzia przerywa grę, arbiter stwierdził, że piłka po kontakcie z Irlandczykiem przekroczyła linię boczną.

47'

Znakomite uderzenie Victora Mosesa w kierunku dalszego słupka, mierzoną próbę piłkarze Chelsea fantastycznie do boku paruje Ben Foster!

46'

Pierwszy gwizdek Michaela Ollivera w drugiej połowie i zaczynamy, piłkę mają The Blues!

22:00

Piłkarze już na murawie, za moment ruszamy z drugą połową!

21:47

Chelsea gra dobrze, ale nie przeważa na tyle, by zdominować rywala. West Brom próbuje odegrać się za pomocą szybkich, zabójczych kontrataków. Liczymy na przełamanie strzeleckiej niemocy po kwadransie przerwy, zostańcie z nami!

45'

Koniec pierwszej połowy meczu na The Hawthorns. Do przerwy bez bramek.

45'

Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy spotkania.

44'

Pierwsza połowa dobiega końca, póki co należy przyznać, że drużyną lepszą byli zgodnie z oczekiwaniami goście, nie jest to jednak dominacja podobna do tej z poniedziałkowego spotkania z Middlesbrough.

42'

Z piłką w polu karnym przepycha się Diego Costa, skutecznie jednak przepchnął go Johnny Costa, przez co strzał reprezentanta Hiszpanii był niecelny! Mało kto jest w stanie tego dokonać!

40'

The Baggies mieli aut na wysokości pola karnego The Blues, ale podanie znad głowy było bardzo niedokładne, piłkę przejął Thibaut Courtois.

38'

Mocne uderzenie Pedro z około czternastu metrów mija słupek bramki Bena Fostera.

36'

Sam Field ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi jednego z rywali nieopodal linii środkowej.

34'

Prosta strata Cesara Azpilicuety i akcję na połowie Chelsea zaczyna Salomon Rondon.

32'

Eden Hazard w stuprocentowej sytuacji z około 10 metrów uderza tuż obok słupka - coraz bardziej pachnie golem na The Hawthorns!

30'

West Bromwich Albion konstruowało akcję na prawym skrzydle, piłka trafiła pod nogi Craiga Dawsona, obrońca zdecydował się na górne dostarczenie piłki w szesnastkę, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

28'

Zbyt mocne dośrodkowanie Cesara Azpilicuety ląduje w rękawicach Bena Fostera.

26'

Eden Hazard bardzo ostro potraktowany przez Allana Nyoma przed polem karnym, sędzia nie używa gwizdka, choć powtórki pokazują, że faul był ewidentny.

24'

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale z czasem do głosu doszli piłkarze Chelsea, którzy nie schodzą z połowy przeciwnika od kilku minut.

22'

Dalekie dośrodkowanie w głąb szesnastki, do piłki kolejny już raz dzisiaj dopada Gary Cahill, strzał obrońcy w ostatniej chwili zostaje zablokowany!

20'

Jeszcze jeden faul The Baggies, James McClean ukarany kartką za faul tuż obok linii bocznej pola karnego na Victorze Mosesie.

18'

Doskonałe rozegranie stałego fragmentu gry, krótkie podanie przed pole karne pod nogi Pedro, który uderza po ziemi, piłka po rykoszecie mija słupek o metr!

16'

Darren Fletcher upiera się, że nie faulował rywala przed polem karnym, sędzia upiera się i używa gwizdka, groźny rzut wolny dla Chelsea.

14'

Znakomita okazja do kontrataku po słabym wykonaniu kornera, West Bromwich wyszło z kontrą dwóch na jednego, katastrofalnie słabe podanie wykonał James McClean, który podał piłkę za plecy Salomona Rondona.

12'

Chris Brunt zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, sędzia nie zauważył kontaktu z ręką zawodnika gospodarzy, decydując jedynie o rzucie rożnym dla The Blues.

10'

Futbolówkę przed polem karnym opanował natomiast Pedro, były zawodnik Barcelony huknął jednak nad poprzeczką.

8'

Gary Cahill! Niezłe, głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne West Bromu, kapitan Chelsea zdążył do piłki, ale z kilku metrów z ostrego kąta kopnął niecelnie!

6'

Bardzo mocne górne podanie od Cesca Fabregasa niemal z linii środkowej do uciekającego w pole karne Pedro, Hiszpan nie zdołał opanować piłki! Obrona gospodarzy zaspała w tej sytuacji!

4'

Dwójkowa akcja Victora Mosesa i Pedro kończy się stratą tego drugiego po zbyt mocnym podaniu do linii końcowej.

2'

Rzut rożny dla The Baggies, piłka kierowana była na głowę Johnny'ego Evansa, ten jednak nie zdołał dobiec do mocnej wrzutki.

1'

Już w pierwszej minucie wydawałoby się niegroźny strzał Salomona Rondona głową mógł przelobować bramkarza, czujny pozostał Thibaut Courtois, który wybił piłkę za poprzeczkę!

1'

...pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz - przy piłce West Bromwich Albion!

20:57

Zawodnicy pojawili się na murawie, czas na losowanie stron...

20:55

Piłkarze już w tunelu!

20:50

Ustawienie taktyczne pretendentów do tytułu mistrzowskiego.

20:45

Faworytami dzisiejszego meczu są oczywiście goście, którzy będą dziś grać pod wysoką presją, jednak bez wątpliwości Chelsea jest drużyną, która jest w stanie sobie z nią poradzić.

20:40

Na The Hawthorns trwa rozgrzewka obu zespołów.

20:35

Rezerwowi Chelsea: Asmir Begović, Kurt Zouma, John Terry, Nathan Ake, Willian, N'Golo Kante i Michy Batshuayi.

20:30

Rezerwowi West Bromwich: Boaz Myhill, Marc Wilson, Claudio Yacob, James Morrison, Nacer Chadli, Jonathan Leko i Hal Robson-Kanu.

20:25

Gospodarze spisują się w tym sezonie najlepiej ze wszystkich "średniaków", zajmują wysokie ósme miejsce w tabeli.

20:20

Jeśli ktoś nie wie, warto przypomnieć, że wygrywając dzisiejszy mecz Chelsea zapewni sobie mistrzostwo Anglii.

20:15

Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu o mistrzostwo Premier League!