Niedziela, 27 listopada 2016, godz. 15:00
3 : 1
Juventus TurynJuventus Turyn
1. połowa2 : 0
95'

Już nic więcej nie wydarzy się w tym meczu, bowiem sędzia kończy mecz! Genoa pokonuje Juventus 3:1, dla którego to trzecia porażka w lidze!

93'

Niedawno wprowadzony Davide Biraschi również zostaje upomniany żółtą kartką za faul na Pjaniciu.

92'

Stefano Sturaro upomniany żółtą kartką za przytrzymywanie.

90'

Paolo Mazzoleni dolicza aż 5 minut. To pokłosie m.in. kontuzji Bonucciego i Daniego Alvesa.

90'

Co prawda dośrodkowanie Edenilsona z rzutu wolnego było nieudane, to po nerwowej interwencji obrony gości, Genoa będzie mieć korner.

89'

Davide Biraschi na ostatnie minuty w miejsce Lucasa Ocamposa.

16:48

Tak strzela wolne Miralem Pjanić!

85'

Serge Gakpe melduje się na placy gry na ostatnie minuty. Zmienia Lucę Rigoniego

84'

"Stara Dama" idzie za ciosem. Mandżukić uderza jednak z woleja nad poprzeczką.

82'

Tym razem Bośniak nie pomylił się, uderzając z rzutu wolnego. Piłka zatrzepotała w siatce w jej lewym górnym rogu!

82'

GOL! MIRALEM PJANIĆ!!!

82'

Żółta kartka dla Isaaca Cofie. Niepotrzebny faul ok. 25 metrów od własnej bramki.

16:42

Nie wyglądało to dobrze

78'

Dani Alves wraca do gry, ale wyraźnie widać, że odczuwa dyskomfort. Zatem Juve w 10,5

77'

Żółtko dla Juana Cuadrado za podcięcie.

76'

Bardzo nieudany strzał Edenilsona z dystansu. Buffon od z "piątki".

75'

Przerwa w grze. Urazu nabawił się Dani Alves. Konieczna jest pomoc medyczna. A co gorsza, nie ma możliwości zmiany, gdyż limit został już wykorzystany.

73'

Kolejne przewinienie Ocamposa w ofenesywie. Jak tak dalej będzie grać, to może zostać upomniany żółtą kartką.

70'

Za Samiego Khedirę wchodzi Stefano Sturaro.

69'

Mandżukić uwikłany w drybling z dwoma rywalami w narożniku pola bramkowego z dwoma rywalami. Jeszcze Perin uniemożliwił Chorwatowi uderzyć na bramkę.

68'

Edenilson w miejsce Darko Lazovicia.

65'

Faul Bośniaka w ofensywie.

62'

Rzut rożny w wykonany przez Pjanicia nie przynosi powodzenia. Nie idzie dzisiaj Jventusowi.

60'

Crossowy przerzut Munoza na ponad 40 metrów ląduje na prawej stronie blisko chorągiewki, skąd w "szesnastkę" centruje Lazović. W to zagranie włożył za dużo siły. Poprawka Laxalta została zablokowana.

58'

Kontra "Starej Damy" przynosi rzut rożny. Po wrzutce Pjanicia najwyżej wyskakuje Mandżukić, który uderza głową wysoko nad poprzeczką.

58'

Było blisko czwartej bramki dla gospodarzy! Do prostopadłego podania Colfiego ruszył Simeone, który w sytuacji sam na sam z Buffonem - z ostrego kąta - uderzył pomiędzy nogami bramkarza Juve. Podbita piłka trafia w boczną siatkę!

56'

Rzut wolny dla Juve z ok. 30 metrów. Anemiczne dośrodkowanie Pjanicia nie sprawiło kłopotów defensywie Genoi.

16:14

Trzeci gol gospodarzy

53'

Gonzalo Higuain zastępuje Stephana Lichsteinera. Do defensywy idzie więc Dani Alves, a na prawe skrzydło Juan Cuadrado.

51'

Khedira strzela z bliska obok lewego słupka bramki Perina! Niemiec nie może uwierzyć, jak to nie wpadło!

16:11

Drugi gol "Chilito" Simeone

48'

Po zgraniu piłki głową przez Khedirę Mandżukić wziął na plecy Munoza. Chciał uderzyć z woleja, ale padł na murawę. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na jedenasty metr.

16:08

Pierwszy gol Giovanniego Simeone

46'

Ależ przestrzelił Pjanić. Jego strzały zza pola karnego - nie tylko ze stojącej piłki - niemal zawsze zatrzymują się w siatce! Tutaj sporo brakowało

46'

Druga połowa rozpoczęta!

16:02

Powracamy do Genoi na drugie trzy kwadranse meczu Genoa - Juventus. Do przerwy gospodarze prowadzą aż 3:0.

15:54

Tak w skrócie można podsumować to, co działo się w pierwszych trzech kwadransach. Juventus "pozostał" w szatni i już po trzech minutach przegrywał. Po nieco ponad kwadransie drugą bramkę zdobył Giovanni Simeona (syn Diego, trenera Atletico), by ostatecznie z trzema bramkami schodzić do szatni.

Czy Juventus się podniesie? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy! Genoa jest bezlitosna i gromi "Starą Damę" aż 3:0!

45'

Rincon fauluje Hernanesa w ofensywie.

44'

Mandżukić rozegrał do prawej strony wo niepilnowanego Cuadrado, który fatalnie centruje w "szesnastkę".

43'

Chorwat wraca do gry.

15:44

42'

Jeszcze Chorwat nie podnosi się z murawy. Na rozgrzewce jest już Higuain.

41'

Mandżukić powalony w polu karnym przez Ocamposa. Sędzia... nakazuje grać dalej! To powinien być rzut karny.

38'

Rzut wolny dla Juve z ok. 30 metrów. Pjanić strzela nad murem, ale ok. metr obok lewego słupka.

36'

Ocampos za mocno wypuszcza sobie piłkę, którą łapie Buffon.

35'

Benatia blokuje strzał Rigoniego zza pola karnego.

32'

Daniele Rugani zmienia kontuzjowanego Leonardo Bonucciego

31'

Bonucci wyraźnie kulejąc opuszcza plac gry.

30'

Na domiar złego "kołowrotek" w stronę ławki pokazuje Bonucci. Będzie konieczna zmiana.

28'

Zamieszanie po rzucie rożnym, gdzie najprzytomniej zachował się Simeone, który uderzył głową w stronę dalszego, prawego słupka. Przed bramką próbował interweniować Alex Sandro, ale uderzył piłkę kolanem tak, że ta przekroczyła linię bramkową. Zza niej dla formalności huknął Rugani

28'

SAMOBÓJ ALEXA SANDRO!!!

27'

Izzo podłączył się do akcji ofensywnej, by dośrodkować w pole karne Juve. Po interwencji Bonucciego jest rzut rożny.

25'

Po chwili Munoz wybija na aut po płaskim wstrzeleniu Alexa Sandro.

24'

Cofie przecina prostopadłe podanie Mandżuicia przed bramkę gospodarzy. A już za jego plecami czyhał Cuadrado.

24'

Żółta kartka dla Tomasa Rincona.

23'

Rigoni dostaje świetne podanie z lewej flanki, ale strzela z kilkunastu metrów wysoko nad bramką Buffona.

21'

Miękka wrzutka Daniego Alvesa w pole karne była skazana na porażkę. Pewnie interweniuje Izzo.

20'

Starcie Khediry z Munozem w środku pola. Goście domagali się kartki dla zawodnika Genoi. Bezskutecznie. A nieprzepisowo była przerwana groźnie zapowiadająca się kontra "Starej Damy".

17'

Peerin wznawia grę z "piątki" po nieudanym podaniu do Mandżukicia.

16'

Ocampos na spalonym.

15'

Pjanić, po akcji lewą stroną, wywalczył korner. Po interwencji Izzo jeszcze jeden stały fragment gry. Bez zagrożenia.

13'

Lazović ograł na lewej stronę Alexa Sandro i centruje na środek pola karnego. Tam "Cholito" Simeone uderza głową nie do obrony!

13'

DUBLET GIOVANNIEGO SIMEONE!!!

11'

Ależ nerwowo grają obrońcy "Starej Damy". Sytuację wyjaśnia Buffon, łapiąc piłkę na raty.

10'

Ocampos lekko "zakiwał"się na lewej stronie pola karnego gości. Wykorzystał to Dani Alves, który wybił piłkę.

9'

Prostopadłe podanie w "szesnastkę" do Simoeone okazało się ciut za mocne. Buffon pozwolił piłce wyjść poza linię końcową.

7'

Perrin broni strzał głową Cuadrado. Wyskok dosiężny Kolumbijczyka był imponujący. Strzał z 11 metrów już nie.

6'

Lichtsteiner radzi sobie na lewej stronie z Ruganim. Szwajcar umiejętnie nabił rywala w taki sposób, że wznawia grę od autu.

5'

"Stara Dama" próbuje szybko odpowiedzieć. Pjanić uderzył z dystansu wysoko nad bramką Perrina.

3'

"Wielbłąd" Bonucciego, który nonszalancko - "krzyżaczkiem" - chciał zagrać piłkę do kolegi. Przechwycił ją Rugani, który popędził na bramkę Buffona, by uderzyć zza linii 16. metra. Jego strzał i dobitkę Simeone obronił bramkarz Juve, ale wobec drugiej dobitki Argentyńczyka był już bez szans!

3'

GOL! GIOVANNI SIMEONE!!!

1'

Strata Hernanesa w środku pola. Piłkę przejął Simeone, ale podaje nie w tempo i anemicznie do rozpędzonego Laxalta. Przejął ją Benatia.

1'

Gwizdek sędziego i ze środka zaczynają gospodarze

14:58

I już zawodnicy są na placu gry przy brawach kibiców.

14:55

Za moment zawodnicy wyjdą na murawę. A z głośników rozbrzmiewa dobrze znane nam You'll never walk alone w wykonaniu Perry'ego Como.

14:54

Kapitanami są Burdisso i Buffon.

14:52

14:50

Ostatnie trzy mecze między tymi zespołami kończyły się zwycięstwami "Starej Damy" bez straty gola. Jak będzie dzisiaj?

14:48

Rezerwowi Genoi: Lamanna, Zima - Edenilson, Bieaschi, Fianozzi, Gakpe, Gentiletti, Nitcham, Ninković, Pandev,

14:45

14:42

Rezerwowi Juventusu: Aduero, Neto - Asamoah, Chiellini, Evra, Higuain, Kean, Marchisio, Rugani, Sturaro.

14:40

Niedzielny maraton piłki nożnej w GOL24.pl zaczynamy od Serie A, gdzie za 20 minut będąca w środku tabeli Genoa zmierzy się z liderem, Juventusem. Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski.