SSC Napolinapoli
1 : 1
Lazio RzymLazio Rzym
93'

Antonio Damato gwiżdże po raz ostatni! Napoli dzieli się punktami z Lazio i w tabeli pozostaje status quo - zajmują odpowiednio czwarte oraz trzecie miejsce w Serie A. Jednak jutro strata do Milanu i Romy może się zwiększyć...

92'

Kontra Lazio. Filip Djordjević został powstrzymany przez Kalidou Koulibaly'ego.

91'

Wydaje się, że Dries Mertens chciał zagrać w pole karne do Piotra Zielińskiego. Ten stał przed linią 16. metra.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Udany powrót Sergeja Milinkovica-Savicia do defensywy. Skutecznie powstrzymał rajd Elseida Hysaja w taki sposób, że piłka odbiła się od Albańczyka, po czym wyszła poza linię końcową.

87'

.. a w Lazio Cristiano Lombardi jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Ciro Immobile.

87'

Allan za Marka Hamsika.

86'

Filip Djordjević na spalonym. Będzie więc zmiana.

85'

Urazu doznał Marek Hamsik. Ten drepcze po murawie, ale nie ma przerwy w grze, by dokonać zmiany.

83'

Balde Keita kończy wstęp w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się Filip Djordjević.

82'

Obrona Lazio radzi sobie z dośrodkowaniem Faouzi Ghoulama. Nie ma nawet rzutu rożnego.

81'

Za Jose Marię Callejona wchodzi Omar El Kaddouri.

80'

Seria ataków Napoli przypomina jeźdźca bez głowy. Halloween się skończyło, ale strachu nie ma pod bramką gości..

78'

Patricio Gil zmienia Senada Lulicia.

76'

Atak Lazio lewą stronę. Piłka uciekła spod nogi Ciro Immobile. Wykorzystał to Elseid Hysaj, który spokojnie wycofał ją do bramkarza.

75'

Marek Hamsik strzela z dystansu daleko od prawego słupka bramki gości. Słowak jest wściekły, że to nie wpadło.

73'

Dries Mertens przedarł się lewą flanką, przepuszczając piłkę między nogami Felipe Andersona. Belg więcej z tej akcji nie wyciągnął.

71'

Tym razem golkiper Lazio spokojnie łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Manolo Gabbiadiniego.

69'

Na strzał z ok. 20 metrów zdecydował się Piotr Zieliński. Federico Marchetti odbija piłkę do boku!

68'

I pierwsza akcja Włocha, który pada w "szesnastce" po starciu ze Stefanem Radu. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

67'

Maurizio Sarri miał dość nieporadności Lorenzo Insigne. Zmienia go Manolo Gabbiadini.

66'

Jose Maria Callejon podaje na lewą stronę pola karnego do Lorenzo Insigne, który z ostrego kąta strzela bardzo niecelnie.

64'

Udana interwencja bramkarza gości poza polem karnym. Uprzedził wybiegającego do piłki Jose Marii Callejona.

22:15

62'

Federico Marchetti z najwyższym trudem paruje atomowe uderzenie Elseida Hysaja!

58'

Markowi Hamsikowi brakowało centymetrów, by zmieścić piłkę w siatce tuż przy prawym słupku! Uderzył z ok. 20 metrów po świetnym prostopadłym podaniu Piotra Zielińskiego!

54'

Marco Parolo zagrał w pole karne do Balde Keity. Ten "zatańczył" z Faouzi Ghoulamem, po czym uderzył po bliższym rogu. Piłka przeszła po rękawicach Pepe Reiny i wpadła do siatki!

54'

54'

CO ZA ODPOWIEDŹ LAZIO! BALDE KEITA!!!

53'

Kapitan gospodarzy przeprowadził indywidualną akcję i płaskim uderzeniem w prawy dolny róg otwiera wynik meczu!

53'

GOL! MAREK HAMSIK!!!

52'

Federico Marchetti łapie piłkę po centrze Faouzi Ghoulama.

51'

Stefan Radu upomniany żółtą kartką za faul.

50'

W odpowiedzi Federico Marchetti paruje na korner uderzenie Lorenzo Insiegne! Piłka zmierzała w światło bramki

48'

Kolejna akcja Włocha, który strzela z ostrego kąta obok prawego słupka!

48'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy! Bramkarz Napoli z problemem paruje uderzenie Ciro Immobile z kilku metrów!

46'

Szybki przechwyt Felipe Andersona w środku pola. Ten podaje prostopadle do Ciro Immobile ciut za mocno. Pepe Reina chwyta piłkę.

46'

Napoli zaczyna ze środka!

21:54

Gwizdy "witają" wchodzącym na murawę piłkarzy Lazio. Lekko opóźnia się rozpoczęcie drugie połowy.

21:45

Losing my Religion zwiastuje drugie trzy kwadranse meczu Napoli - Lazio? Patrząc na to, co działo się w pierwszej połowie, można tracić wiarę w futbol. Liczmy na nawrócenie...

45'

Koniec pierwszej mało ciekawej połowy. SSC Napoli bezbramkowo remisuje z Lazio Rzym

44'

Sergej Milinkovic-Savic wyskakuje najwyżej do dośrodkowania. Strzela głową wysoko nad poprzeczką.

43'

Faul Kalidou Koulibaly'ego na lewej stronie. Poszkodowany Marco Parolo domagał się kartki dla Senegalczyka. Nic nie wskórał

41'

Przerwa w grze. Sędzia główny musiał coś wyjaśnić trenerowi gości, Simone Inzaghiemu. Szybka wymiana zdań i gra wznowiona.

40'

Kontra Lazio przynosi rzut rożny. Dobrą wrzutkę z narożnika pewnie chwyta Pepe Renia.

38'

Piotr Zieliński przejmuje piłkę w polu karnym. Znalazł się tuż przy linii końcowej i zagrał na wprost bramki... do nikogo. Dries Mertens i Lorenzo Insigne byli spóźniony o ułamek sekundy.

36'

Faouzi Ghoulam podaje nie w tempo do napastników.

34'

Dries Mertens posyła piłkę z pola karnego nad bramką Federico Marchettiego.

33'

Obie drużyny w "dziesiątkę".

32'

Kolejna udana interwencja Basy w pojedynku z Insigne. Z kontrą próbowali wyjść goście, ale Ciro Immobile był faulowany. Bardziej jednak ucierpiał Elseid Hysaj.

30'

Ciro Immobile ne spalonym.

28'

Lorenzo Insigne niepotrzebnie wdał się w drybling w lewym narożniku pola karnego rywala. Bez wysiłku odebrało mu ją Dusan Basta.

27'

Kontra rzymian została zniweczona przez Marco Parolo, któy za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Vlad Chiriches, który ją przejął i dał się sfaulować. Żółta kartka dla pomocnika Lazio.

25'

Stały fragment gry nie zagroził Lazio.

24'

Piłka po uderzeniu Driesa Mertensa prześlizgnęła się przez mur i przeszła tuż obok lewego słupka!

23'

Dries Mertens faulowany przez Marco Parolo ok. 25 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

22'

Prostopadłe podanie Marka Hamsika do Jose Marii Callejona przechwytuje dobrze ustawiony Dusan Basta.

21'

Niepotrzebne górne podanie Elseida Hysaja z pominięciem drugiej linii. Piłkę pewnie chwyta Federico Marchettiego.

20'

Zdaniem sędziego Lorenzo Insigne był na spalonym. Jeżeli tak, to na minimalnym.

18'

Dalekim wybiciem Pepe Reina zapoczątkował kontrę Napoli, w której Lorenzo Insigne został powstrzymany czysto tuż przed linią 16. metra. Wydawało się, że Włoch chciał wymusić rzut karny. Bezskutecznie.

17'

Brazylijczyk długo ubierał but. Wreszcie przeprowadził akcję, po której zyskał korner. Bez zagrożenia.

15'

Przerwa w grze. W ferworze walki Felipe Anderson stracił... but.

13'

Mecz może się podobać! Na atomowe uderzenie z blisko 30 metrów zdecydował się Lorenzo Insigne. Bramkarz Lazio z problemami paruje piłkę do boku!

12'

Balde Keita strzela metr obok prawego słupka!

11'

Anemiczny strzał Driesa Mertensa nie sprawił problemu Federico Marchettiemu.

10'

Dzieje się pod obiema bramkami. Piotr Zieliński przejął piłkę na 25. metrze i podaje na prawo do Jose Marii Callejona. Jego płaskie wstrzelenie przecina Stefan Radu.

9'

Nie udało się lewą stroną, to goście spróbowali zaatakować prawą flanką. Marco Parolo został zastopowany przez Kalidou Koulibaly'ego.

8'

Ciro Immobile niespodziewanie znalazł się na pozycji lewoskrzydłowego. Zagrywa niedokładnie do wbiegającego w "szesnastkę" Balde Keity.

6'

Lorenzo Insigne strzela z woleja wysoko nad poprzeczką bramki Federico Marchettiego.

5'

Elseid Hysaj podłączył się prawą stroną do akcji ofensywnej. Miękko wrzucił w pole karne do Driesa Mertensa, ale podanie przechwycił Wesley. Futbolówka spadła pod nogami Marka Hamsika, lecz jego przerzut do Jose Marii Callejona na lewą stronę był daleki od ideału.

3'

Belg został powstrzymany przez Stefana Radu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie sprawiło problemów defensywie Lazio.

2'

Odpowiedź Napoli mogła przynieść bramkę! Driesowi Mertensowi minimalnie się pomylił, uderzając z "szesnastki" tuż obok lewego słupka!

1'

Od razu do ataku rzucili się goście. Strzał Ciro Immobile z pole karnego nie sprawił problemów Pepe Reinie.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

20:44

Obie "jedenastki" wychodzą na murawie przy dźwiękach "Go West" zespołu Pet Shop Boys. Ci, którzy nie wiedzą jaka to melodia, mała podpowiedź - mogą poćwiczyć przed piątkiem "Polska, Biało Czerwoni".

20:42

Przenosimy się do Neapolu na mecz SSC Napoli - Lazio Rzym!

20:40

Ostatnie dwa mecze kończyły się na korzyść neapolitańczyków. W poprzednim sezonie wygrywali u siebie 5:0 (gole - Higuain 2, Allan, Insigne, Gabbiadini), a w Rzymie trafiali Higuain i Callejon.

Lazio ostatni raz wywiozło komplet punktów ze Stadionu Św. Pawła 31 maja 2015 r. Po emocjonującej wymianie ciosów mecz zakończył się 4:2 dla rzymian. Na dwie bramki Higuaina (zmarnował też karnego) odpowiedzieli Parolo, Cadreva, Onazi i Klose.

20:36

Maurizio Sarri nie ma do dyspozycji tylko jednego zawodnika, Arkadiusza Milika. Z kolei w Lazio nie zobaczymy Stefana de Vrija oraz Jordana Lukaku. Wszyscy zmagają się kontuzjami.

20:32

Dla Piotra Zielińskiego jest to 12. występ w Serie A, ale szósty w wyjściowym składzie. W sumie na boisku przebywał 535 minut. Ile dzisiaj zagra z rzymianami?

20:30

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Antonio Damato. Na liniach będą mu pomagali Marco Barbiati oraz Salvatore Longo. Sędzią technicznym jest za to Andrea Manzaloni.

20:27

Stawką tego spotkania jest wskoczenie na podium. Przyjezdni plasują się na czwartej pozycji z dorobkiem 21 punktów. O jedno "oczko" mniej mają piłkarze spod Wezuwiusza.

Liderem jest Juventus, który uzbierał 27 punktów (jutro gra z Chievo). Swoje mecze w niedzielę rozegrają (druga) AS Roma (23 pkt.; z Bologną) i trzeci AC Milan (22 punkty; z Palermo).

20:23

Rezerwowi Napoli: Rafael, Luis Sepe - Ivan Strinić, Emanuele Giaccherini, Allan, Jorginho, Christian Maggio, Nikola Maksimović, Manolo Gabbiadini, Marko Rog, Lorenzo Tonelli, Omar El Kaddouri.

20:19

Rezerwowi Lazio: Thomas Strakosha, Ivan Vargić - Wesley Hoedt, Danilo Cataldi, Ricardo Kishna, Filip Djordjević, Vinicius Freisa, Bastos, Moritz Leitner, Christiano Lombardi, Alessandro Murgia.

20:15

W drugim sobotnim meczu 12. kolejki Serie A SSC Napoli zmierzy się z Lazio Rzym. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty zagra Piotr Zieliński!