Niedziela, 6 listopada 2016, godz. 18:00
ACF Fiorentinawikipedia
1 : 1
sampdoriaSampdoria Genua
19:59

Już byli w ogródku, witali się z gąską. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Viola spuściła z tonu po zmianie stron i z minimalnym nakładem sił chciała zainkasować komplet punktów. Jednak gol Luisa Muriela zepsuła ten plan.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24

94'

Nicola Rozzoli kończy mecz na Artemio Franchi po strzale Borjy Valero. Fiorentina remisuje z Sampdorią 1:1. Karol Linetty zagrał przez pierwsze 45 minut.

93'

Żółta kartka dla Pedro Pereiry .

91'

Christian Puggioni w kapitalnym stylu broni strzał Josipa Ilicicia!

90'

Cztery minuty doliczone.

89'

Federico Chiesa zagrywa prostopadle w pole karne do Borjy Valero Ten niepotrzebnie chciał zachować się altruistycznie zagrywając przed bramkę do Nikoli Kalinicia. Piłkę przechwycił Milan Skriniar. Lepszym rozwiązaniem byłoby uderzenie.

87'

Matias Vecino na ostatnie minuty za Hrvoje Milicia.

85'

Bruno Fernades ma mocno rozregulowany celownik. Uderza z bliskiej odległości daleko obok bramki gospodarzy.

83'

Ante Budimir wchodzi za zmęczonego Luisa Muriela

82'

Bez zagrożenia.

81'

Defensywa Sampdorii radzi sobie z dośrodkowaniem Josipa Ilicia. Korner.

81'

Atak gospodarzy lewą stroną przerwany faulem Pedro Pereiry. Może być groźnie.

80'

6 Spalone 3

79'

Z groźnie zapowiadającą się akcją zaczepną wychodzili piłkarze Vincenzo Montelli. Niestety, Luis Muriel był na minimalnym spalonym.

77'

Nikola Kalinić kolejny raz na spalonym.

75'

Seria rzutów rożnych Fiorentiny nie przynosi zagrożenia pod bramką Christiana Puggioniego

73'

Gonzalo Rodriguez chyba zapomniał, że ma żółtą kartkę, i sfaulował napastnika Sampdorii. Sędzia jeszcze oszczędził kapitana Violi.

71'

... a w ekipie gospodarzy na murawie melduje się Carlos Sanchez za Milana Badelja

71'

Pedro Pereira zastępuje Jacopo Salę.

70'

Milan Badelj upomniany żółtą kartką.

70'

Odpowiedź Sampdorii. Po płaskim podaniu z prawej strony Luis Muriel przepuszcza piłkę do Fabio Quagliarelli. Ten został zablokowany.

69'

Rzut wolny z lewej strony boiska nie sprawił problemów defensywie Violi. Ta wyszła z kontrą, która została przerwana kilka metrów za linią środkową.

66'

Niewiele brakowało, by drugi centrostrzał zamienił się w gola! Zagranie Bruno Fernandesa z ok. 30 metrów mogło zaskoczyć Cipriana Tatarusanu. Ten zdołał obronić kąśliwe zagranie Portugalczyka!

65'

Federico Chiesa zastępuje bezbarwnego Cristiana Tello.

63'

Bruno Fernandes postanowił zaatakować lewą stroną Jego dośrodkowanie było nieudane.

62'

Josip Ilicić za skoszenie Luisa Muriela.

59'

Filippo Bernardeschi nie sięga piłki po zagraniu Borjy Valero w "szesnastce" gości. Ci wznawiają grę od bramki.

57'

Vasco Regini podłączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował w pole karne na bliższy słupek. Tam Luis Muriel uderza głową nie do obrony!

57'

REMIS! LUIS MURIEL!!!

54'

Bruno Fernandes upomniany żółtą kartką za faul.

53'

Hrvoje Milić bliski podwyższenia prowadzenia! Minimalnie chybił, zamykając dośrodkowanie.

52'

Nieudane uderzenie Edgara Barreto z dalszej odległości. Viola zaczyna z "piątki".

51'

Z kontrą wyszli gospodarze za sprawą solowej akcji Josipa Ilicicia. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Korner nie przynosi jednak zagrożenia.

50'

Początek drugiej połowy należy do gości. Fiorentina nastawiła się na kontry.

49'

Dennis Praet był bliski strzelenia gola wyrównującego! Uderza z kilku metrów tuż przy prawym słupku, ale z najwyższym trudem paruje piłkę Ciprian Tatarusanu!

19:11

46'

Ciprian Tatarusanu broni strzał Fabio Qugliarellego z dystansu.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Jednak Polaka nie zobaczymy po zmianie stron. W jego miejsce Dennis Praet.

19:03

Powracamy do Florencji na drugie trzy kwadranse meczu Fiorentina - Sampdoria. Do przerwy prowadzą gospodarze po centrostrzale Filippo Bernardeschi. Jak odpowiedzą Karol Linetty i spółka?

45'

Koniec pierwszej połowy. Fiorentina prowadzi z Sampdorią po golu Filippo Bernardeschiego.

45'

Żółta kartka dla Gonzalo Rodrigueza

43'

Filippo Bernardeschi na ofsajdzie.

41'

Gospodarze uspokoili i tak senne tempo meczu. Sampdoria rzadko przekracza z piłką linię środkową

39'

Nikola Kalinić wpisuje się na listę strzelców! Jego radość zostaje przerwana przez sędziego, który odgwizdał spalonego

37'

Krótko rozegrany rzut rożny i centrostrzał Filippo Bernardeschiego zatrzymuje się w siatce! Piłki nie sięgnął Davide Astori, a odbiła się przed bramkarzem!

37'

GOL! FILIPPO BERNARDESCHI!!!

36'

Nikola Kalinić dostaje tym razem dobre podanie od kolegi z zespołów. W ostatniej chwili zablokował go Matias Silverstre. Korner.

33'

Hrvoje Milić przedarł się lewą stroną i wpadł z piłką w pole karne rywala. Zagrywa na środek "szesnastki" nie w tempo do Nikoli Kalinicia.

32'

Portugalczyk strzela, po dośrodkowaniu z narożnika, w sam środek bramki. Ciprian Tatarusanu chwyta piłkę.

32'

Zablokowane dośrodkowanie Bruno Fernandesa. Sampdoria ma rzut rożny.

31'

Przewinienie Josipa Ilicicia na Jacopo Sali. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki, a mógł.

29'

Gra wznowiona. Z bramkarzem gości wszystko jest w porządku.

27'

Przerwa w grze. Christian Puggioni doznał urazu w momencie starcia z Christianem Tello. Konieczna jest pomoc medyczna.

25'

Luis Muriel w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne do Fabio Quagliarelli. Wyżej od niego wyskoczył Gonzalo Rodriguez.

24'

Płaskie i anemiczne uderzenie Filippo Bernardeschiego z ok. 20 metrów nie mogło zaskoczyć Christiana Puggioniego. Ten spokojnie łapie piłkę.

22'

Nikola Kalinić znowu na spalonym.

20'

Ależ okazję marnuje Luis Muriel po podaniu Edgara Barreto! Kolumbijczyk huknął z lewej strony pola karnego bardzo niecelnie!

18'

Nikola Kalinić odbiera dobre dośrodkowanie Josipa Kalinicia, ale nieczysto musnął piłkę. Christian Puggioni z "piątki".

17'

Vasco Regini wyjaśnia sytuację we własnej "szesnastce" wybiciem poza linię końcową. Wespół z Karolem Linettym radzą sobie z wrzuconą z narożnika piłką.

15'

Faul Karola Linetty'ego w środku pola na Josipie Iliciciu. Bez konsekwencji kartkowej.

14'

Milan Skriniar lekko pomylił się w obliczeniach przy przecinaniu podania w stronę Nikoli Kalinicia. Chorwat nie sięgnął piłki, ale pressingiem zyskał rzut rożny. Po nim był na spalonym.

12'

Bez zagrożenia pod bramką Christian Puggioni, Na dodatek w walce o górną piłkę przewinił Hrvoje Milić.

11'

I jeszcze jeden po tym, jak uderzenie Filippo Bernardeschiego zostało zablokowane.

10'

Po interwencji Milana Skrinara Fiorentina ma rzut rożny z prawej strony.

9'

Nikt nie zamykał dośrodkowania Christiana Tello ze skrzydła. Atak gospodarzy spalił na panewce.

6'

Widać, że Gonzalo Rodriguez nie jest napastnikiem. Dostał świetne podanie w polu karnym gości, skąd strzela minimalnie obok bramki!

4'

Nikola Kalinić na spalonym.

3'

Szansę miał też Fabio Quagliarella. Uderza z pola karnego obok prawego słupka bramki Cipriana Tatarusanu.

2'

Luis Muriel strzela z dystansu nad poprzeczką!

1'

Gospodarze zaczynają ze środka!

18:02

17:59

Już są! Z głośników rozbrzmiewa hymn rozgrywek, O Generosa.

17:54

Gonzalo Rodriguez i Vasco Regini są dzisiaj kapitanami. Obie drużyny już szykują się do wyjścia na murawę.

17:51

Drużyna z Genui nie może wygrać we Florencji od... 26 września 2009 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Fabio Bazzani oraz Stefano Sacchetti. Jak będzie dzisiaj?

17:48

Obecnie gospodarze plasują się na 8. miejscu z dorobkiem 16 punktów. Mająca o dwa "oczka" mniej Sampdoria jest czternasta.

17:47

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Nicola Rizzoli. Na liniach będą mu pomagali Riccardo Di Fiore oraz Claudio La Rocca. Sędzią technicznym jest za to Pasquela De Meo.

17:44

17:41

Rezerwowi Fiorentiny: Bartłomiej Drągowski, Luca Lezzrini - Sebastian De Maio, Mauro Zarate, Matias Vecino, Maximiliano Oliveira, Carlos Salcedo, Carlos Sanchez, Sebastian Christoforo, Federico Chiesa, Khouma Babacar.

17:38

17:35

Rezerwowi Sampdorii: Titas Krapikas, Andrea Tozzo - Luka Krajnc, Filip Djurdjić, Dodo, Mirko Eramo, Ricardo Alvarez, Pedro Pereira, Patrik Schick, Ante Budimir, Dennis Praet, Luca Cigarini.

17:32

Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko