Wikimedia CommonsMiddlesbrough
22:51

Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:50

The Blues wybiegali sobie to zwycięstwo. Ich dominacja była niepodważalna, tak gra przyszły mistrz Anglii!

93'

Koniec meczu, Chelsea pewnie wygrywa z Middlesbrough 3:0 i jest o trzy punkty od mistrzostwa! Goście spadają z Premier League!

91'

Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy meczu.

90'

Zagrożenie zażegnane po interwencji Stewarta Downinga.

89'

Patrick Bamford brzydko fauluje Marcosa Alonso przy linii bocznej pola karnego, rzut wolny dla Chelsea w końcówce.

87'

Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Chelsea szanuje piłkę, Boro nie ma już nadziei choćby na zdobycie honorowego gola.

85'

Jak głosi jeden z banerów kibiców Chelsea - Kapitan, lider, legenda - John Terry zmienia Davida Luiza!

83'

Ostatnia zmiana w Middlesbrough. Alvaro Negredo zastąpiony przez Rudy'ego Gestede.

81'

Szansę od trenera dostaje Nathaniel Chalobah, który na ostatnie minuty zmienia Pedro Rodrigueza. To był udany mecz Hiszpana.

79'

Wreszcie wykazał się Brad Guzan! Golkiper Middlesbrough znakomicie broni nogami bardzo mocne uderzenie Victora Mosesa z bliskiej odległości, popisał się refleksem doświadczony bramkarz!

77'

Diego Costa tym razem w roli podającego w pole karne pod nogi uciekającego już Pedro Rodrigueza, Hiszpan uderza nad poprzeczką z około trzynastu metrów.

75'

Co do samego spotkania, to przyszedł moment, kiedy zawodnicy Boro mogą powymieniać kilka podań z rzędu, Chelsea szuka teraz swoich szans z kontry, jakby zbierając już siły na piątkowy mecz z West Bromwich Albion.

73'

Na trybunach trwa owacja, bowiem do rozgrzewki ruszył John Terry. Wygląda na to, że doświadczony obrońca może dzisiaj dostać kilka lub kilkanaście minut od szkoleniowca.

71'

Pierwsza roszada w zespole z Londynu. Willian melduje się na boisku w miejsce żegnanego przez kibiców owacjami Edena Hazarda.

69'

Pierwszy celny strzał gości z około 40 metrów po ziemi oddaje Adam Clayton, ale było to uderzenie, którego nie miał prawa nie obronić Thibaut Courtois.

67'

11 asysta Cesca Fabregasa w tym sezonie Premier League! Pomocnik Chelsea przyjął dokładne podanie od swojego kolegi, po czym uderzył ile sił w nogach. Bramka ponownie obciąża konto Brada Guzana - piłka ponownie wpadła do siatki między jego nogami, nie ma jednak mowy o bramce samobójczej, bowiem uderzenie Nemanji Maticia było kierowane w światło bramki.

65'

Nokaut! 3:0 dla Chelsea, gola strzela Nemanja Matić!

63'

Tempo spotkania zauważalnie spadło, miejmy nadzieję, że tylko na chwilę. Wciąż jednak to gospodarze mają mecz pod kontrolą.

61'

Adam Clayton zagrywa piłkę ręką w kole środkowym, trwa akcja The Blues.

59'

Efektowna, można wręcz powiedzieć że koronkowa wymiana podań między Diego Costą a Edenem Hazardem długo nie mogła zostać przerwana przez gości, którzy opamiętali się dopiero pod własnym polem karnym.

57'

...a Adama Traore opuszcza boisko na rzecz Patricka Bamforda, byłego piłkarza Chelsea.

57'

Dwie zmiany w Middlesbrough. Adam Forshaw zmieniony przez Granta Leadbittera...

55'

Napastnik Chelsea długo nie podnosił się z murawy po starciu z Martinem de Roonem, nie było mowy o faulu, ale grymas bólu na jego twarzy sugerował poważną kontuzję. Na szczęście jeden z podopiecznych Antonio Conte jest w stanie kontynuować grę.

53'

Marcos Alonso! To powinno być 3:0! Były piłkarz Fiorentiny dostaje podanie w polu karnym, decyduje się na odegranie futbolówki pod nogi czekającego na zagranie kolegi Diego Costy, napastnik mija się z piłką!

51'

The Blues nie spiesząc się konstruowali swoją akcję przed polem karnym, niecelnym strzałem zakończył ją Cesar Azpilicueta.

49'

Alvaro Negredo dzielnie walczył o piłkę z Davidem Luizem w narożniku boiska na połowie Chelsea, sędzia dopatrzył się faulu byłego piłkarza Sevilli.

47'

Ponownie Chelsea piorunująco zaczyna połowę! Pedro po bardzo mocnym uderzeniu mniej więcej z szesnastu metrów obija poprzeczkę!

46'

Piłka w grze, mają ją gospodarze!

22:00

Piłkarze wracają już na murawę stadionu Chelsea.

21:48

The Blues prowadzą w pełni zasłużenie, dosłownie szturmując bramkę Middlesbrough. Goście są bezradni, a ich ofensywa wygląda mizernie, bez lepszych perspektyw na drugą część meczu. Czekamy jednak na drugi akt koncertu gry gospodarzy na Stamford Bridge, zostańcie z nami, wracamy za chwilę!

45'

Koniec pierwszej połowy na Stamford Bridge, do przerwy Chelsea pewnie prowadzi z Middlesbrough 2:0!

45'

Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy meczu.

44'

Podanie z połowy Middlesbrough kierowane do Adamy Traore przejmuje Thibaut Courtois.

42'

Dośrodkowanie trafia na głowę Davida Luiza, ten jednak uderza daleko od bramki.

41'

Rzut wolny dla Chelsea, Marcos Alonso podchodzi do piłki i uderza w mur, piłka opuszcza boisko przez linię końcową i gospodarze mają rzut rożny.

39'

38'

Po chwili bramkarz Middlesbrough rehabilituje się, wychodząc do osamotnionego Victora Mosesa i ratując swoją drużynę przed utratą kolejnego gola!

36'

Asystentem Cesar Azpilicueta, który górnym podaniem obsłużył swojego rodaka, ten z bardzo ostrego kąta ekwilibrystycznym strzałem trafił w Brada Guzana, piłka odbija się do bramkarza, zmienia tor lotu i wpada do siatki! Ta sytuacja przypominała strzał byłego zawodnika Fiorentiny z samego początku spotkania!

34'

Marcos Alonso! 2:0 dla Chelsea, ależ pech Brada Guzana!

32'

Przez pierwsze dwa kwadranse drużyną dominującą byli oczywiście gospodarze, którzy prezentują się naprawdę efektownie - praktycznie nie schodzą z połowy rywala, szukają nieszablonowych rozwiązań przed polem karnym, pozostają bezbłędni w obronie.

30'

Naiwne, zbyt naiwne podanie w pole karne do Diego Costy z łatwością przejmuje Brad Guzan.

28'

Zaskakująca piłka kierowana do Martina de Roona trafia w pole karne, piłkarz ekipy gości uderza bez zastanowienia, ale prosto w nogi interweniującego defensora.

26'

Cesc Fabregas staje się pierwszym piłkarzem, który w sześciu sezonach Premier League notował przynajmniej dziesięć asyst.

24'

Co za asysta Cesca Fabregasa! Były pomocnik Arsenalu i Barcelony górnym podaniem uruchomił uciekającego w pole karne napastnika, który posłał piłkę po ziemi, między nogami bezradnego Brada Guzana!

23'

Co się odwlecze, to nie uciecze! Diego Costa na 1:0 dla Chelsea!

21'

Wyborna okazja Chelsea! Eden Hazard podaje piłkę na linii piątego metra w kierunku Diego Costy, napastnik spóźnił się o ułamek sekundy, przez co wślizgiem nie trafił nawet w piłkę, choć sam domaga się odgwizdania rzutu karnego, twierdzi, że był popychany!

19'

Bardzo płaskie i niedokładne dośrodkowanie Victora Mosesa pod bramkę Boro spokojnie wybija Fabio.

17'

Dobre podanie w pole karne do Edena Hazarda, ten chciał obsłużyć jednego z kolegów w polu karnym, jednak podał futbolówkę pod nogi ustawionego na jego skraju Cesca Fabregasa, który niecelnie uderzył z pierwszej piłki.

15'

Mocny strzał Davida Luiza bezpośrednio z rzutu wolnego przelatuje nad poprzeczką.

14'

Jeszcze raz w roli głównej Diego Costa - tym razem snajper był faulowany przez Fabio kilka metrów od pola karnego gości.

13'

Mocne zagranie do Diego Costy spod linii bocznej boiska. Napastnik nie zdążył do głębokiego dośrodkowania, ale i tak dziękuje koledze za samą próbę.

12'

Efektowne dośrodkowanie z fałsza w wykonaniu Adamy Traore, przytomny jednak pozostał Cesar Azpilicueta, który dobrze przeczytał zamiary rywala i zdołał dobiec do piłki i wybić ją głową.

10'

Marten de Roon przejmuje bardzo naiwne zagranie Pedro Rodrigueza przed polem karnym Boro.

8'

Piłka już dla The Blues, w środku pola przy wyprowadzaniu kontry boleśnie faulowany Cesc Fabregas.

7'

Adama Traore rozpoczął pierwszą groźniejszą akcję swojego zespołu rajdem przy linii bocznej, ostatecznie zdołał on wywalczyć jedynie rzut rożny.

6'

Diego Costa dostał piłkę po szybkiej akcji Chelsea rozgrywanej na małym obszarze, ale napastnik z hiszpańskim paszportem nie jest stworzony do takiej gry, co było widać, gdy stracił piłkę.

4'

Głębokie dośrodkowanie w szesnastkę zmierzało na głowę Davida Luiza, ostatecznie jednak minęło głowę defensora w niewielkiej odległości.

3'

Calum Chambers pociągnął za koszulkę Diego Costę tuż obok narożnika pola karnego - obrońca może się cieszyć, że nie został ukarany kartką.

2'

Ależ szybko mogli otworzyć wynik gospodarze! Znakomite dogranie na lewą stronę pola karnego pod nogi Marcosa Alonso, który uderza błyskawicznie, bardzo mocno, atomowa próba Hiszpana odbiła się od poprzeczki!

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i gramy, przy piłce Middlesbrough!

20:55

Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę Stamford Bridge!

20:50

Zarówno David Luiz, jak i N'Golo Kante mieli pauzować w dzisiejszym spotkaniu wobec kontuzji, Brazylijczyk jest dziś jednak do dyspozycji trenera, Francuza natomiast brakuje nawet na ławce rezerwowych.

20:45

Cesc Fabregas twierdzi, że to najprawdopodobniej najważniejszy mecz dla Chelsea od dwóch lat.

20:40

Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Craig Pawson.

20:35

Rezerwowi Middlesbrough: Dimitros Konstantopoulos, Antonio Barragan, Bernardo Espinosa, Grant Leadbitter, Patrick Bamford, Rudy Gestede i Adlene Guedioura.

20:30

Rezerwowi Chelsea: Asmir Begović, John Terry, Kurt Zouma, Nathan Ake, Nathaniel Chalobah, Ruben Loftus-Cheek i Willian.

20:25

Wobec takiej sytuacji nie trzeba chyba mówić która z drużyn jest faworytem dzisiejszego spotkania. Każdy inny wynik niż zwycięstwo zawodników Antonio Conte będzie ogromną sensacją.

20:20

Gospodarze wygrywając dzisiejszy mecz mogą już w ten piątek cieszyć się z mistrzostwa Anglii, goście natomiast pogodzili się już z prawdopodobnym spadkiem z Premier League.

20:15

Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy wieczór z Premier League, zapraszam na relację live z meczu Chelsea - Middlesbrough!