3 : 1
Everton FCEverton
1. połowa2 : 1
94'

Koniec spotkania! Liverpool wygrywa derby Merseyside z Evertonem 3:1 i zrównuje się z wiceliderem, Tottenhamem!

93'

You will never walk alone niesie się po Anfield Road.

92'

Estończyk pewnie wybija piłkę po centrze Masona Holgate'a. Obie strony czekają na koniec meczu.

91'

Ragnar Klavan wchodzi za Roberto Firmino.

90'

Anthony Taylor dokłada 4 minuty. A na boisku leży jeden z zawodników gości.

87'

Kevin Mirallas... Przedarł się środkiem mijając 4 rywali. Huknął z pola karnego wysoko nad poprzeczką.

85'

Zdaniem sędziego Romleu Lukaku faulował obrońcę Liverpoolu w walce o górną piłkę. Belg wydaje się być zdziwiony tą interpretacją zdarzenia.

84'

Kolejna próba strzału Trenta Alexandra-Arnolda. Znowu górą bramkarz "The Toffees".

83'

Atak pozycyjny "The Reds" na połowie Evertonu. Goście nie kwapią się do wysokiego pressingu, by odzyskać szybko piłkę.

82'

Kevin Mirallas zmienia Dominica Calverta-Lewisa.

81'

Oskrzydlająca akcja Nathaniela Clyne'a prawą flanką zakończona zbyt głębokim dośrodkowaniem. Joel Robles chwyta piłkę.

79'

Wrzutka Masona Holgate'a była ciut za wysoka dla Dominica Calverta-Lewisa.

78'

Divock Origi na spalonym.

76'

Romelu Lukaku ruszył sam co sił skrzydłem w stronę bramki Liverpoolu. Dejan Lovren po profesorsku odbiera mu piłkę. Piłka znalazła się w drugiej "szesnastce", skąd na uderzenie zdecydował się Trent Alexander-Arnold. Joel Robles zdołał odbić ją do boku.

73'

Trent Alexander-Arnold zmienia żegnanego brawami i owacją na stojąco Philippe Coutinho.

71'

Strata gości ok. 30 metrów od bramki "The Reds" mogła zakończyć się groźną kontrą. Gareth Barry zdołał przeciąć podanie kierowane do Philippe Coutinho.

70'

Gromkie brawa dla Simona Mignoleta za instynktowną interwencję po strzale Masona Hogate'a! Piłka zmierzała do siatki po rykoszecie, ale Belg zdołał koniuszkami palców zbić ją do boku!

68'

"Nakładka" Emre Cana - żółta kartka.

66'

... a za Matthew Penningtona melduje się na murawie Gareth Barry.

66'

Podwójna zmiana w Evertonie. Enner Valencia pojawia się za Toma Daviesa...

14:53

64'

Nosze nie są konieczne. Niemiec o własnym siłach zszedł za linię boczną, by po chwili pojawić się na murawie.

63'

Emre Can zwija się z bólu po starciu z obrońcą Evertonu. Noszowi w gotowości.

63'

"Żółtko" dla Ashleya Williamsa za skoszenie Emre Cana.

60'

Philippe Coutinho przejmuje piłkę w środku pola, i po przebiegnięciu z nią kilkunastu metrów, podaje do Belga. Ten strzałem tuż przy lewym słupku podwyższa prowadzenie!

60'

GOL! DIVOCK ORIGI!!!

59'

Divock Origi strzela zza pola karnego wysoko nad bramką gości.

58'

Mason Holgate chciał zagrać przed bramkę do niepilnowanego Romelu Lukaku. W ostatniej chwili zablokował go wślizgiem Dejan Lovren.

56'

Strzał Rossa Barkleya bez wysiłku broni bramkarz Liverpoolu.

Jednak wymuszona zmiana. Divock Origi zmienia Sadio Mane.

54'

Sztab medyczny jest już przy Senegalczyku. Przez moment "The Reds" będzie grać w "dziesiątkę".

53'

Przerwa w grze. Urazu w starciu z Leightonem Bainesesm nabawił się Sadio Mane.

52'

Ross Barkley wznawia grę z rzutu wolnego. Posyła podanie na prawą stronę do Masona Holgate'a, lecz ten został powstrzymany przez Geo Wijnalduma.

50'

Rzut rożny dla "The Toffees" nie przynosi zagrożenia pod bramką Simona Mignoleta. Ten wykopuje z "piątki".

49'

W odpowiedzi Emre Can chciał przeprowadzić akcję w stylu Philippe Coutinho z pierwszej połowy. Brakowało "truskawki na torcie" w postaci uderzenia na bramkę Joela Roblesa.

48'

Początek należy do gości. Ashley Williams uderza anemicznie po wrzutce z rzutu wolnego za lekko, by pokonać bramkarza Liverpoolu.

47'

Solowa akcja Rossa Barkleya spaliła na panewce. Akcja prawą stroną nie powiodła się, więc Simon Mignolet wznawia grę z "piątki".

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian

14:26

Wracamy na Anfield Road na drugie trzy kwadranse meczu Liverpoo - Everton w 30. kolejce Premier League. Do przerwy hit Merseyside jest dla "The Reds", którzy prowadzą 2:1.

14:25

Mathew Pennington zdobywa swoją pierwszą bramkę dla Evertonu. I to w derbach

45'

+2' Nic się nie wydarzyło przez ten czas na Anfield, więc pierwsza odsłona dobiegła końca. W hicie 30. kolejki Premier League, Liverpool prowadzi w derbach Merseyside z Evertonem 2:1

45'

Idrissa Gueye czyściutko odbiera piłkę Roberto Firmino we własnym polu karnym.

Sędzia Anthony Taylor dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Lekko spóźniony Tom Davies ruszył do prostopadłego podania. Skutecznie odciął go Simon Mingolet, pozwalając piłce wyjść poza linię końcową.

42'

Przerwa w grze wynikająca z faulu Lucasa Leivy. Ronald Koeman i reszta domagała się kartki dla Brazylijczyka, ale sędzia nie widział podstaw do sięgania do kieszonki.

41'

Dejan Lovren pewną główką wybija piłkę z "szesnastki" po wrzutce Leightona Bainesa.

40'

Siła złego na jednego. Idrissa Gueye i Leighton Baines radzą sobie z Roberto Firmino. Z kontrą ruszyli goście, którą przecina Emre Can. O piłkę ostro powalczył Ross Barkley, który zostaje upomniany żółtą kartką.

37'

Mason Holgate po profesorsku radzi sobie z Jamesem Milnerem blisko linii pola karnego. Za to zagranie został nagrodzony brawami przez kibiców "The Toffees".

34'

James Milner w roli lewoskrzydłowego zyskuje rzut rożny. Miękkie dośrodkowanie na 5. metr, gdzie interweniujący Joel Robles był faulowany przez Roberto Firmino.

32'

Brazylijczyk przeprowadził solową akcję, w której mijał piłkarzy Evertonu jak slalomowe tyczki. Uderzył technicznie z ok 12 metrów w stronę dalszego słupku nie do obrony, Joel Robles stał jak wryty!

32'

LIVERPOOL ZNOWU NA PROWADZENIU! KAPITALNE UDERZENIE PHILIPPE COUTINHO!!!

31'

"The Reds" rzucili się na rywala jak lew na antylopę. Phil Jagielka zdołał wyjaśnić sytuację dalekim wybiciem.

29'

Zawodnik Evertonu zachował się najprzytomniej w "szesnastce" gospodarzy, dopadajac do odbitej piłki i posyłając ją go siatki!

29'

.. i REMIS NA ANFIELD ROAD! MATTHEW PENNINGTON!!!

28'

Atak Evertonu przynosi korner. Leigton Baines ustawia piłkę...

26'

Inaczej było przy przewinieniu Toma Daviesa. Żółta kartka na jego koncie.

25'

Faul taktyczny Emre Cana w środku pola przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Evertonu. Sędzia jednak nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

22'

Phil Jagielka zdołał uderzyć głową daleko od bramki Simona Mignoleta.

13:52

21'

Jak było po dośrodkowaniu Idrissy Gueye, tak teraz - z drugiej flanki - centrę przeciągnął Tom Davies. Jednak po interwencji obrońcy Liverpoolu jest korner dla gości.

19'

Joel Robles ratuje swoich kolegów przed utratą drugiego gola! Z najwyższym trudem paruje uderzenie Emre Cana!

15'

Dośrodkowanie Idrissy Gueye nie znajduje adresata w polu karnym "The Reds".

13'

Oszołomieni piłkarze Ronalda Koemana nie są w stanie wyjść za linię środkową. Szybko stracona bramka lekko ich wybiła z rytmu.

10'

Gospodarze idą za ciosem. James Milner w stylu Arjena Robbena łamie akcję ze skrzydła do środka, po czym strzela zza pola karnego. Trafił w obrońcę "The Toffees".

8'

Po zagraniu Philippe Coutinho, Senegalczyk uderza płasko przy prawym słupku. Joel Robles nie zdążył z interwencją!

13:38

Początek spotkania poprzedziła minuta ciszy poświęcona Ronniemu Moranowi, byłemu zawodnikowi Liverpoolu i Evertonu

8'

GOL DLA LIVERPOOLU! SADIO MANE!!!

6'

Ciężar gry szybko przenosi się z jednego pola karnego w okolice drugiego. Zagranie piętką Philippe Coutinho do Jamesa Milnera przecina Phil Jagielka.

5'

Kolejna próba akcji Roosa Bartkleya. Podanie zwrotne kierowane do Dominica Calvert-Lewisa było przechwycone przez Dejana Lovrena.

3'

Przechwyt Lucasa Leivy, który od razu chciał prostopadłym podaniem uruchomić Roberto Firmino. Brazylijczyk nie zdążył do podania rodaka.

1'

Rajd Rossa Bartkleya prawą stroną został powstrzymany przez Joela Matipa. Dodatkowo Anglik faulował rywala w tej sytuacji.

1'

Na gwizdek Anthony'ego Taylora ze środka zaczynają goście!

13:28

Gromkie You will never walk alone niesie się po stadionie. Ciarki przechodzą!

Pora na losowanie stron - James Milner i Phil Jagielka.

13:25

Przenosimy się na Anfield Road na hit 30. kolejki i derby Meresyside!

13:21

Rezerwowi Liverpoolu: Loris Karius - Alberto Moreno, Divock Origi, Trent Alexandre-Arnold, Ben Woodburn, Marko Grujić, Ragnar Klavan

13:19

13:16

Po 29 meczach w Premier League, gospodarze dzisiejszego spotkania są na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 56 punktów. Do trzeciego Manchesteru City traci zaledwie "oczko", a drugiego Tottenhamu 3 punkty, Wydaje się, że 13 punktów dzielące do Chelsea może być nie do odrobienia.

Z kolei "The Toffees" są na siódmej lokacie (50 punktów). Obie ekipy z miasta Beatlesów dzielą Manchester United (52) i Arsenal.

13:13

Rezerwowi Evertonu: Maarten Stekelenburg - Jonjoe Kenny, Gareth Barry, Ademola Lookman, Kevin Mirallas, Arouna Kone, Enner Valencia.

13:11

13:09

Sędzią głównym dzisiejszego hitu jest Anthony Taylor. Na liniach będą mu pomagać Simon Bennett i Adam Nunn. Sędzią technicznym jest za to Rowan Atkinson.

13:07

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski.

13:05

Sobotni maraton piłkarski w GOL24 zaczynamy od mocnego uderzenia - derbami Merseyside. Za 25 minut Liverpool zmierzy się z odwiecznym rywalem, Evertonem, który nie może wygrać na Anfield Road od... 18 lat. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?