Swansea CitySwansea City
17:56

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

17:56

Wejście smoka rezerwowego Niasse'a! 2 bramki w 9 minut dały zwycięstwo Tygrysom! Piłkarze Marco Silvy pozostają zatem w walce o utrzymanie! Druga połowa zdecydowanie lepsza od pierwszej, przede wszystkim zobaczyliśmy bramki.

95'

KONIEC MECZU!! HULL WYGRYWA ZE SWANSEA 2:1!

95'

Grosicki urwał się obrońcom, ale był na ofsajdzie.

94'

Chyba już nie zdążą goście odrobić strat. Piłka dla Hull.

93'

Meyler mógł zapewnić już 3 punkty Hull, ale uderzył zbyt słabo i Fabiański złapał piłkę!

92'

Dośrodkowanie Sigurdssona na głowę Mawsona i ten pewnie kieruje piłkę do siatki! Będa jeszcze emocje?

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MAWSON i Swansea ma bramkę!

91'

Podobnie jak w pierwszej połowie i tym razem arbiter dolicza 4 minuty.

90'

Za mocne dośrodkowanie Elmohamady'ego do Grosickiego, Polak nie zdążył uratować piłki.

87'

Niasse!! Było blisko hattricka! Najpierw wypuścił Grosickiego na lewej flance, ten odegrał do Senegalczyka, ale jego strzał obok słupka!

82'

Sigurdsson trafia w mur, a piłka po chwili ląduje za linią końcową. Od bramki zacznie Jakupović.

82'

Abel Hernandez opuszcza boisko, w jego miejsce David Meyler.

81'

Ayew faulowany przez Maguire, będzie szansa na strzał.

80'

Ależ miał nosa Marco Silva! Świetna piłka w pole karne, która była adresowana do Hernandeza, ale futbolówkę przejął Omar Niasse, który wpakował ją do siatki! 2:0!

78'

NIASSE!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! 2:0!!

78'

Grosicki ładnie przejął piłkę, ale jego zagranie do Niasse niedokładne. Aut dla gości.

76'

Kolejna zmiana w Hull, Lazar Marković ustępuje miejsca na boisku Ahmedowi Elmohamadi'emu.

73'

Faul Markovicia na Olssonie, żółta kartka.

72'

Ostatnia zmiana w Swansea, Wayne Routledge kończy swój udział w tym meczu, a w jego miejsce Luciano Narsingh.

71'

Świetna klepka Niasse'a i Hernandeza, ten drugi kapitalnym podaniem wypuścił kolegę na czystą pozycję, a Senegalczyk posłał piłkę obok bezradnego Fabiańskiego, dając tym samym prowadzenie Hull!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! NIASSE I JEST 1:0!!

67'

Niasse chciał minąć Amata "na zamach", ale brakło mu boiska i od bramki zacznie Fabiański.

65'

Szansa!! Grosicki minął Fabiańskiego, ale miał piłkę niemal na linii końcowej, chciał zagrać do środka do Hernandeza, ale jeden z obrońców dobrze wybija!

63'

Zmiana w ekipie Hull, Alfred N'Diaye opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Omar Niasse.

62'

JAKUPOVIĆ!! Kapitalna obrona! Sigurdsson dobrze przymierzył, piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale golkiper Hull sparował futbolówkę na korner!

61'

N'Diaye fauluje Sigurdssona około 25 metrów od bramki. Będzie szansa dla Islandczyka.

60'

Clucas ładnie zagrał do Hernandeza, ale znakomicie ubiegł go Fabiański!

59'

Carroll wrzuca na głowę Ayewa, ale ten główkuje bardzo niecelnie.

56'

Żółta kartka dla Toma Huddlestone'a za spóźniony wślizg w nogi Corka.

55'

ROUTLEDGE! Cóż za szansa! Pierwsza akcja Swansea w tej połowie, Sigurdsson świetnie wypuścił na lewej flance Carrolla, ten zagrał wzdłuż bramki, ale Jakupović odbił piłkę przed siebie, wprost pod nogi wbiegającego Routledge'a. Ten jednak fatalnie przestrzelił z 7 metrów!

52'

Grosicki... ależ fatalne wykonanie rzutu wolnego. Mina Marco Silvy mówi wszystko o wykonaniu tego stałego fragmentu.

51'

Mawson w bardzo głupi sposób fauluje Markovicia tuż przed polem karnym.

50'

Dośrodkowanie Grosickiego wybite, ale gospodarze nadal w posiadaniu piłki.

48'

Uderzenie Huddlestone'a z 20 metrów, ale broni Fabiański!

46'

Andre Marriner daje znak i goście rozpoczynają drugą połowę.

17:02

Wracamy na KCOM Stadium, za chwilę zaczynamy drugą, miejmy nadzieję CIEKAWSZĄ, odsłonę tego meczu.

16:54

Można powiedzieć, że delikatnie wieje nudą. W zasadzie jedyna dogodna okazja do bramki miała miejsce już na początku, lecz zmarnował ją Routledge. Hull jest zdecydowanie aktywniejsze od gości, jednak na niewiele się to zdaje, gdyż Łabędzie dobrze bronią dostępu do własnej bramki. Jeśli chodzi o grę Polaków, to Kamil Grosicki jest bardzo aktywny, widać, że "chce", jednak jak na razie z mizernym skutkiem. Jego dośrodkowania są słabe, rajdy niezbyt udane. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była przeciętna. Co do gry Łukasza Fabiańskiego, to nie można mieć zastrzeżeń, aczkolwiek nie był specjalnie nękany przez gospodarzy. Bardzo dobrze zachował się przy jedynej dogodnej dla gospodarzy okazji, kiedy to zdjął piłkę z głowy Hernandeza. Liczymy, że po przerwie gra się ożywi i przede wszystkim - padną bramki!

45'

Koniec pierwszej połowy, bez bramek na KCOM Stadium!

45'

....ale Olsson również ukarany kartką.

45'

Drobna sprzeczka, N'Diaye przepychał się z Olssonem, za co dostał kartkę...

45'

Grosicki na lewej stronie dobrze, szybko minął Amata, ale jego dośrodkowanie fatalne, zdecydowanie za mocne.

45'

Arbiter doliczył 4 minuty.

45'

A jednak. Fernando Llorente opuszcza plac gry, w jego miejsce Jordan Ayew.

45'

Dośrodkowanie Robertsona, główkuje Clucas, ale nad bramką!

43'

Robertson z Grosickim "na klepkę", ale dobra interwencja Amata i od bramki zacznie Fabiański.

42'

Wygląda na to, że nic poważnego się Polakowi nie stało.

40'

SZANSA!! Grosicki ładnie zagrał do Hernandeza, ale piłkę z głowy ściągnął mu Fabiański, który przy okazji ucierpiał w zderzeniu z zawodnikiem Hull!

40'

Llorente z powrotem na murawie, powinien dać radę grać.

38'

Fernando Llorente zwija się z bólu na murawie. Czyżby druga kontuzja w przeciągu kilku minut w szeregach Swansea? To z pewnością byłby spory cios dla Łabędzi. Hiszpan trzyma się za lewe udo, które ucierpiało w jednym z powietrznych pojedynków.

37'

Dynamiczny Marković zagrał na lewo do Robertsona, ten wypatrzył wbiegającego Grosickiego i do niego zaadresował futbolówkę, ale strzał reprezentanta Polski daleki od ideału i Fabiański bez kłopotu broni.

35'

Podopieczni Paula Clementa dobrze odcinają gospodarzom możliwości rozegrania przez środek boiska, wypychając ich z piłką w okolice środka boiska.

33'

I jest zapowiadana zmiana, Angel Rangel opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Jordi Amat.

31'

Llorente przyjął piłkę na około 7 metrze od bramki Hull, ale nie udało mu się odwrócić, by oddać strzał. Tymczasem z kontrą ruszył Grosicki, ale jego dośrodkowanie ponownie wybite. Przy okazji Rangel nabawił się urazu i będzie konieczna zmiana.

30'

Pierwsze 30 minut za nami, jak na razie widowisko mocno przeciętne. Tempo gry również nie powala na kolana.

29'

Grosicki w pojedynku z Rangelem, górą zawodnik Swansea, ale Hull ma korner.

27'

Clucas prosto w mur.

27'

Hernandez faulowany przez Fernandeza około 22 metrów od bramki Fabiańskiego. Będzie dobra okazja dla gospodarzy!

23'

Szybka kontra Swansea, ale Sigurdsson niedokładnie dogrywa do środka, po czym z odpowiedzią ruszają gospodarze, jednak wrzutka Grosickiego zablokowana.

21'

Carroll wbiegł w pole karne, chciał zagrać do środka do Routledge'a, ale dobrze wybija Robertson!

19'

Rzut rożny dla gości po nieudanej próbie wybicia piłki przez Robertsona. Dośrodkowanie Sigurdssona, ale wybijają defensorzy.

17'

Wrzutka w pole karne Hull, tam dobrze znalazł się Llorente, ale strzał byłego gracza Juventusu broni Jakupović!

16'

Ładna piłka do Llorente, ale arbiter sygnalizuje ofsajd.

14'

Grosik do Huddlestone'a, ten uderzył z 25 metrów, ale spokojnie broni Łukasz Fabiański.

13'

Nieudana wrzutka Kamila Grosickiego, ale gospodarze nadal przy piłce.

11'

Wrzutka Sigurdssona, ale Clucas szczęśliwie przejmuje piłkę i ta trafia ostatecznie w ręce Jakupovicia.

10'

Grosicki fauluje Rangela około 30 metrów od bramki, będzie szansa dla gości, a dokładniej dla Sigurdssona.

10'

ROUTLEDGE, NIE MA GOLA!! ALE CÓŻ ZA PODANIE SIGURDSSONA! Islandczyk posłał kapitalną prostopadłą piłkę do wychodzącego Routledge'a, ale ten w doskonałej sytuacji nie trafił do siatki - zatrzymał go Jakupović!

9'

Wyrzut z autu Rangela w kierunku Llorente, ale Hiszpan przy próbie dośrodkowania nie trafił w piłkę i od bramki rozpocznie golkiper Hull.

5'

Elabdellaoui blokuje wrzutkę i mamy pierwszy korner dla gości.

4'

Niedokładne zagranie do Routledge'a, od bramki Jakupović.

3'

Mocno cofnięci goście dobrze uniemożliwiają Tygrysom dostanie się w pobliże pola karnego.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy! Gospodarze od środka.

15:59

Gospodarze z nożem na gardle... Goście chcący uciec jak najdalej strefy spadkowej.. Zapowiada się świetne widowisko.

15:57

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na plac gry, zaczynamy już za chwilę!

15:45

Tak na dzień dzisiejszy wygląda dolna część tabeli Premier League

15:28

Przejdźmy teraz do drużyny z Liberty Stadium. Łukasz Fabiański i spółka znajdują się obecnie na 16. lokacie z przewagą 6 punktów nad dzisiejszym rywalem. W ostatnim czasie, od przejęcia drużyny przez Paula Clementa, piłkarze z Walii prezentują się całkiem przyzwoicie. 3 zwycięstwa spośród ostatnich pięciu spotkań, w tym spotkania z Leicester czy Southampton – to może napawać optymizmem. Wprawdzie w międzyczasie Łabędzie przegrały dwa spotkania, lecz trzeba spojrzeć z kim. Mecz z Manchesterem City (1:2) piłkarze z Liberty Stadium przegrali dopiero w doliczonym czasie spotkania, natomiast w meczu z Chelsea (1:3), goście dość długo stawiali opór, by ulec ostatecznie świetnie dysponowanym piłkarzom Antonio Conte.

15:27

Rzućmy teraz okiem na obecną formę obu ekip i ich sytuację w tabeli. Ekipa Kamila Grosickiego znajduje się obecnie na przedostatnim miejscu z dorobkiem 21 „oczek”. Do bezpiecznego miejsca poza strefą spadkową podopieczni Marco Silvy tracą 4 punkty. Jeśli chodzi o ostatnie wyniki Tygrysów, to ciężko cokolwiek o tej dyspozycji powiedzieć. W ostatnich 5. meczach ekipa gospodarzy dwukrotnie przegrywała, dwukrotnie remisowała i raz wygrała. Warto jednak zaznaczyć, że Hull wygrało z Liverpoolem (2:0) i zremisowało z Manchesterem United (0:0), natomiast uległo Arsenalowi (0:2) oraz Leicester (1:3). „W środku” znalazło się jeszcze spotkanie z Burnley (1:1).

15:22

15:20

W ostatnich meczach między Hull a Swansea lepiej radzą sobie piłkarze z KCOM Stadium. Na 5 ostatnich spotkań (wszystkie rozgrywki), gospodarze zgarnęli pełną pulę trzykrotnie, goście zaś dwukrotnie. Co warto zaznaczyć, 2 miesiące temu w FA Cup, Hull ograło u siebie Swansea 2:0, natomiast na początku sezonu ligowego na Liberty Stadium również triumfowały Tygrysy, pokonując rywala w takim samym stosunku, czyli 2:0.

15:20

Jak wygląda dotychczasowa historia spotkań między Tygrysami a Łabędziami? Obie ekipy mierzyły się ze sobą 30 razy. 10 meczów padło łupem Hull, 12 spotkań wygrali piłkarze z Walii, natomiast ośmiokrotnie drużyny dzieliły się punktami. Jeśli chodzi o bramki, to jest niemal „po równo”. Bilans 31:34 na korzyść Swansea.

15:13

Jak widać, Kamil Grosicki został dobrze przyjęty w Premier League. Hull stworzyło nawet specjalną "łatkę" do aplikacji Snapchat z naszym "Turbo Grosikiem"!

15:10

W ekipie gospodarzy dziś spore braki. Do składu wprawdzie może powrócić Curtis Davies, jednak poza grą pozostają Michael Dawson, Markus Henriksen, Dieumerci Mbokani, Ryan Mason, Moses Odubajo, Will Keane oraz Goebel Evandro. Po drugiej stronie sytuacja jest o wiele lepsza, gdyż z gry wykluczony jest jedynie Nathan Dyer.

15:06

Dzień dobry! Witam wszystkich gorąco w to sobotnie popołudnie. Dziś jesteśmy na KCOM Stadium gdzie z zaciekawieniem będziemy przyglądać się rywalizacji w dolnej części tabeli Premier League, bowiem Hull City podejmuje Swansea! Szczególną uwagę zwrócimy rzecz jasna na naszych reprezentantów w obu ekipach, czyli na Kamila Grosickiego i Łukasza Fabiańskiego. Startujemy o 16!