Swansea CitySwansea City
17:54

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

17:53

Chelsea wygrywa dzisiejszy mecz zasłużenie, całkowicie dominując rywala przez 90 minut. Swansea miało kilka lepszych momentów, ale na przestrzeni całego meczu było drużyną gorszą.

94'

Koniec spotkania na Stamford Bridge, Chelsea wygrywa ze Swansea 3:1!

92'

Na boisku nie dzieje się już nic godnego uwagi. Przy piłce utrzymują się już tylko gospodarze, wymieniając podania na całej długości boiska.

90'

Mecz został przedłużony o cztery minuty.

88'

Diego Costa mógł jeszcze raz ukąsić Łabędzie, tym razem nieco przekombinował z dryblingiem w szesnastce, przez co ostatecznie został zablokowany.

86'

...natomiast Kurt Zouma wchodzi na boisko zmieniając Victora Mosesa.

85'

Dwie zmiany w Chelsea. Willian zmienia Edena Hazarda...

85'

Całkiem podobny rajd wykonał Eden Hazard, błyskawicznie odgrywając piłkę pod bramkę do Diego Costy. Napastnik Chelsea nie zwykł marnować takich sytuacji.

84'

Diego Costa wyjaśnia wszelkie wątpliwości - 3:1 dla The Blues!

83'

Po rajdzie Nemanji Maticia po lewym skrzydle piłka dotarła do N'Golo Kante, były piłkarz Leicester City uderza ponad bramką w dogodnej sytuacji.

81'

Luciano Narsingh na ostatnie dziesięć minut zastępuje na murawie Wayne'a Routledge'a.

80'

Z żółtą kartką Leroy Fer, został ukarany za zatrzymanie ruszającego z piłką Edena Hazarda.

79'

Na ten moment inicjatywę przejęli goście, którzy chcą w końcówce przycisnąć liderów Premier League. Ostatnie minuty zapowiadają się ciekawie!

77'

...a Jordan Ayew zmienia Thomasa Carrola.

76'

Nemanja Matić zastępuje Pedro.

75'

David Luiz z żółtą kartką za bezpardonowe potraktowanie Fernando Llorente przed własnym polem karnym.

75'

Za moment doczekamy się pierwszej zmiany. Do wejścia na boisko przygotowany Nemanja Matić.

74'

Akcja dwóch Hiszpanów - Cesc Fabregas posłał podanie do swojego kolegi z zespołu, Pedro uderzył zza pola karnego, wykorzystując padający deszcz, który przeszkodził w interwencji Łukaszowi Fabiańskiemu. Bramkarz reprezentacji Polski mógł zachować się nieco lepiej.

72'

Gol, do siatki trafia Pedro! Chelsea wychodzi na prowadzenie!

69'

Po chwili kontrowersja po drugiej stronie boiska - starcie Alfiego Mawsona z Diego Costą w szesnastce Swansea, obaj piłkarze padli na murawę, sędzia zdecydował, że faulowany był obrońca.

67'

Piłkę w polu karnym przyjął Gylfi Sigurdsson, piłka odbija się od ręki Cesara Azpilicuety, sędzia nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki - bardzo kontrowersyjna decyzja, Łabędziom chyba należała się jedenastka!

65'

Victor Moses szarżuje z piłką w pole karne, po wejściu w szesnastkę oddał ją do Pedro, Hiszpan decyduje się na błyskawiczne odegranie piętką do... nikogo.

63'

Chelsea póki co bije głową w mur. Chyba nadszedł czas na dokonanie zmian w zespole.

61'

Bezpańska piłka od N'Golo Kante pada łupem Łukasza Fabiańskiego.

59'

Akcja The Blues zakończona niecelnym podaniem Diego Costy, który zbyt mocno posłał górną piłkę w kierunku Pedro.

57'

Bardzo niebezpieczne zagranie Diego Costy w polu karnym rywala, Brazylijczyk z hiszpańskim obywatelstwem mógł trafić rywala czubkiem buta w twarz, wobec czego arbiter odgwizdał wejście nakładką.

55'

Sytuację próbował zmienić Thomas Carrol, ale w pojedynku z Cesarem Azpilicuetą na lewej flance musiał uznać wyższość rywala.

53'

W drugiej połowie poza słabo wykonanym rzutem wolnym ani na chwilę gra nie przeniosła się na połowę gospodarzy. Cały czas atakują zawodnicy Antonio Conte.

51'

Poprzeczka ratuje Swansea, co za petarda Cesca Fabregasa! Znakomitym podaniem obsłużył go Eden Hazard (który to już raz dzisiaj?)

49'

Faul wracającego na własną połowę Edena Hazarda na Gylfim Sigurdssonie. Tym razem dośrodkowanie Islandczyka znacznie gorsze niż pod koniec pierwszej połowy.

47'

Chelsea od pierwszych minut drugiej połowy bierze się do roboty, ale jeszcze raz zatrzymuje ją Łukasz Fabiański. Polak popisuje się piękną paradą po strzale Edena Hazarda.

46'

...piłka w grze, mają ją zawodnicy Swansea City!

17:01

Już za moment wracamy do gry...

16:49

Chelsea dominuje, prowadzi grę, co nie podlega żadnej dyskusji, goście prawie wcale nie utrzymują się przy piłce, mimo to zdołali zdobyć bramkę, która daje im remis. Taki rezultat nie zadowala gospodarzy, po przerwie z pewnością będzie ciekawie. Za chwilę wracamy, zostańcie z nami!

45'

Koniec pierwszej połowy w Londynie. Do przerwy remis.

45'

Hiszpan był chyba na minimalnym spalonym, ale sędzia uznał tego gola. Napastnik wykorzystał znakomite zagranie Gylfiego Sigurdsssona z rzutu wolnego... praktycznie ze środka boiska.

45'

No proszę, w doliczonym czasie gry Swansea wyrównuje! Fernando Llorente po dośrodkowaniu z rzutu wolnego!

45'

Do pierwszej połowy została doliczona jedna minuta.

44'

Znakomity rajd Pedro, hiszpański skrzydłowy chciał chyba powtórzyć bramkę Edena Hazarda w meczu z Arsenalem, jego rajd zakończył się zablokowaniem strzału przez Alfiego Mawsona.

42'

Goście mogli odpowiedzieć akcją Leroya Fera, pomocnik próbował odegrać piłkę w polu karnym do Wayne'a Routledge'a, napastnika Swansea świetnie przepchnął David Luiz.

40'

Mierzone górne podanie od Cesca Fabregasa do Pedro w ostatniej chwili przecina Alfie Mawson, rzut rożny dla gospodarzy nie dał im korzyści.

38'

Po niezłej wrzutce z rzutu wolnego do strzału doszedł Gary Cahill, uderzając minimalnie niecelnie!

36'

Z kartką także Martin Olsson, defensor nieprzepisowo zatrzymał Victora Mosesa tuż obok pola karnego.

35'

Kyle Naughton ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za faul przy linii środkowej boiska.

33'

31'

Goście niezwykle rzadko przebywają na połowie The Blues, Thibault Courtois wciąż pozostaje bezrobotny. Wyróżnia się tylko szukający błędu rywala Gylfi Sigurdsson.

29'

Cesar Azpilicueta bezbłędnie zatrzymuje Thomasa Carrola przy linii bocznej. Chelsea wciąż gra jak z nut.

27'

Fantastyczna interwencja Łukasza Fabiańskiego! Polak znakomicie broni strzał z półwoleja w wykonaniu Cesca Fabregasa z około siedmiu metrów!

25'

Fernando Llorente odebrał piłkę Davidowi Luizowi 25 metrów od bramki Chelsea, ale błąd kolegi znakomicie naprawił N'Golo Kante.

23'

Koszmarne zagranie Kyle'a Naughtona w kierunku Łukasza Fabiańskiego, było bardzo blisko bramki samobójczej. Futbolówkę w ostatniej chwili zatrzymał bramkarz reprezentacji Polski.

21'

Bardzo aktywny dotychczas hiszpański pomocnik z około dziesięciu metrów pokonuje Łukasza Fabiańskiego po dograniu Edena Hazarda. Imponuje dzisiaj współpraca Belga z Hiszpanem.

19'

Gol, do siatki trafia Cesc Fabregas! 1:0 prowadzi Chelsea!

17'

Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Edenie Hazardzie, do piłki podchodzi raz jeszcze Cesc Fabregas, wrzutka Hiszpana zatrzymała się na Kyle'u Naughtonie.

15'

Efektowna akcja Chelsea. Piłkę w polu karnym dostał Eden Hazard, Belg wystawia piłkę przed pole karne Cescowi Fabregasowi, strzał Hiszpana po rykoszecie mija bramkę Swansea!

13'

Thomas Carrol próbował uruchomić kolegę podaniem tuż przy linii bocznej, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka opuściła boisko.

11'

Póki co przy piłce są głównie The Blues, Swansea stosuje bardzo wysoki pressing.

9'

Kontratak londyńczyków zmarnowany, z piłką poza boisko wyszedł Diego Costa.

7'

Goście odpowiadają dośrodkowaniem z rzutu rożnego, wrzucał Gylfi Sigurdsson, a bardzo bliski trafienia w futbolówkę był Federico Fernandez - mogło być bardzo groźnie!

5'

Rzut wolny dla gospodarzy, do piłki podszedł ponownie Cesc Fabregas, ale tym razem pewnie radzi sobie defensywa Łabędzi.

3'

Wydawałoby się znakomite podanie od Cesca Fabregasa do Edena Hazarda wbiegającego w pole karne, akcję przerwał sędzia, który dopatrzył się spalonego.

2'

PO krótkim rozegraniu rzutu rożnego strzał zza pola karnego oddał Pedro - piłka mija poprzeczkę o ponad metr.

1'

...pierwszy gwizdek sędziego, mecz rozpoczęty przez gospodarzy!

15:57

Losowanie stron za nami i...

15:56

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę Stamford Bridge!

15:54

Faworytem spotkania są oczywiście The Blues. Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko? Zaczynamy już za chwilę!

15:46

Rezerwowi Swansea: Kristoffer Nordfeldt, Angel Rangel, Jordi Amat, Leon Britton, Andre Ayew, Luciano Narsingh i Borja Baston.

15:45

Rezerwowi Chelsea: Asmir Begović, Kurt Zouma, John Terry, Ruben Loftus-Cheek, Willian i Michy Batshuayi.

15:44

Do meczu pozostał już tylko kwadrans!

15:35

Liderujące tabeli Chelsea ma na ten moment osiem punktów przewagi nad wiceliderem z Etihad Stadium. Piętnaste Swansea po dwóch zwycięstwach w trzech ostatnich meczach złapało wiatr w żagle, oddalając się od strefy spadkowej.

15:28

W bramce Łabędzi tradycyjnie mecz rozpocznie Łukasz Fabiański.

15:25

Dzisiejszy mecz będzie 300. występem Cesca Fabregasa w Premier League - to pierwszy Hiszpan, który zaliczył aż tyle występów na angielskich boiskach.

15:16

Znamy już składy obu drużyn na to spotkanie.

15:15

Dzień dobry, wita Państwa Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Chelsea - Swansea! Pierwszy gwizdek już za 45 minut.