Swansea CitySwansea City
2 : 0
Leicester CityLeicester City
93'

Koniec spotkania! Swansea dowiozło dwubramkowe prowadzenie i pokonuje Leicester! Łukasz Fabiański zachowuje czyste konto!

91'

Islam Slimani już wychodził sam na sam z Łukaszem Fabiańskim. Akcję Algierczyka przerwał gwizdek sędziego - dopatrzył się faulu.

Kilku zawodników doskoczyło do siebie. Jonathan Moss szybko rozdzielił towarzystwo.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Luciano Narsingh wchodzi za Wayne'a Routledge'a. Co ciekawe, Anglik pojawił się na boisku za kontuzjowanego Nathana Dyera w 6. minucie.

88'

Gwizdek sędziego - Robert Huth pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki w polu karnym Swansea.

87'

Jeszcze nie było takiego zespołu w Premier League, który w sześciu spotkaniach z rzędu nie strzelił gola. Tak niestety jest w przypadku Leicester. W tym roku nie znaleźli drogi do siatki rywala.

86'

Chóralne śpiewy kibiców "Łabędzi" na Liberty Stadium. Powoli świętują zwycięstwo nad mistrzem Anglii.

85'

Kyle Naughton wybija piłkę na korner po wrzutce z prawej flanki. Wybicie na uwolnienie na połowę. gości. Stamtąd Kasper Schmeichel kopie do nikogo.

Jeszcze dosżło do przepychanki między Jordanem Ayew a Wesem Morganem.

18:43

Uwieczniona w kadrze interwencja Łukasza Fabiańskiego

83'

Atak pozycyjny "Lisów" zakończył się niepotrzebną stratą. Jordan Ayew chciał od razu zagrać na skrzydło do Gylfiego Sigurdssona, ale szybszy od niego był będący poza polem karnym Kasper Schmeichel.

82'

Gylfi Sigurdsson przejął piłkę w polu karnym w taki sposób, że zgubił tym zagraniem Wesa Morgana. Strzał jednak pozostawił wiele do życzenia.

80'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Daniel Amartey wyjaśnia sytuację wybiciem na aut.

78'

"Radość" kibiców na stadionie po fatalnym strzale Jamesa Vardy'ego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

76'

Kyle Naughton zahaczył Demaraia Graya. Nie ma kartki. "Lisy" szybko wznowiły grę. Akcja zakończyła się fiaskiem, gdy piłkę złapał Łukasz Fabiański.

74'

20 391 widzów na Liberty Stadium.

73'

Wilfred Ndidi posłał piłkę zza pola karnego wysoko nad bramką Łukasza Fabiańskiego.

72'

Owacja na stojąco i gromkie brawa dla schodzącego Fernando Llorente. Na murawie jest już Jordan Ayew.

70'

Groźnie zapowiadała się kontra Swansea. Jednak podanie na wolne pole do Martina Olssona okazało się za mocne.
Danny Simpson
kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Zmienia go Daniel Amartey.

68'

Riyad Mahrez podaje nie w tempo w "szesnastkę" do Jamesa Vardy'ego.

A do wejścia szykuje się Daniel Amartey.

64'

Pierwszy (!) celny strzał na bramkę Łukasza Fabiańskiego! Polski bramkarz z najwyższym trudem broni strzał Islama Slimaniego z bliskiej odległości!

61'

Martin Olsson podłączył się do akcji ofensywnej. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

18:16

57'

"Żółtko" dla Benjamina Chilweela za faul.

56'

Benjamin Chilwell wywalczył piłkę na lewej stronie, ale zdaniem sędziego zrobił to przekraczając przepisy.

55'

Kasper Schmeichel z najwyższym trudem paruje uderzenie Gylfiego Sigurdssona!

54'

Anemiczne uderzenie Riyada Mahreza nawet nie zmierzało w stronę bramki. Zostało zablokowane przez Federico Fernandeza.

51'

Dośrodkowanie Wayne'a Routledge'a nie znajduje adresata w "szesnastce" gości

48'

Fernando Llorente był bliski podwyższenia prowadzenia! Posłał piłkę tuż obok lewego słupka po strzale głową!

46'

Grra rozpoczęta!

46'

... a za Christiana Fuchsa będzie grać Benjamin Chilwell.

46'

Podwójna zmiana w ekipie gości: Islam Slimani zmienia Marca Albrightona...

18:00

Wracamy na Liberty Stadium na drugą połowę meczu tuż nad strefą spadkową między Swansea a Leicester. Do przerwy prowadzą gospodarze po golach Alfiego Mawsona i Martina Olssona.

Mała ciekawostka: Leicester straciło 14. i 15. gola w ostatnim kwadransie pierwszej połowy.

17:55

Trudno zagrozić gospodarzom, jeżeli nie oddaje się ani jednego strzału na bramkę. W tym roku mistrzowie Anglii nie strzelili gola w Premier League i widać, że to nie jest przypadek.

Piłkarze Paula Clementa kontrolowali pierwsze trzy kwadranse. Zadali dwa ciosy, dzięki którym będzie się grało lepiej po zmianie stron. Jednak jak mawia klasyk "2:0 to niebezpieczny wynik". Czy tak będzie i tym razem?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy! W meczu na dnie Premier League Swansea prowadzi z Leicester po golach Alfiego Mawsona i Martina Olssona!

45'

+2' Szwed ruszył do prostopadłego podania i huknął z pola karnego w stronę bliższego słupka! Kasper Schmeichel był bez szans!

45'

+2' GOL DO SZATNI MARTINA OLSSONA!!!

45'

+1' Fernando Llorente nie zdążył do dośrodkowania z prawej flanki. Robert Huth zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

45'

Jonathan Moss dolicza 4 mimuty. To głównie pokłosie urazu Nathana Dyera.

45'

Łukasz Fabiański łapie piłkę po centrze z lewej strony.

42'

Seria błędów piłkarzy Swansea na własnej połowie. Ostatecznie aut dla Leicester. Goście nie zdołały przedrzeć się przez zasieki rozstawione 30 metrów od bramki Łukasza Fabiańskiego.

39'

Piłka minęła Jacka Corka w środku pola, ale nie dopuścił do tego, by tak było w przypadku RIyada Mahreza. Skosił Algierczyka jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

17:40

Paul Clement i Claudio Ranieri

37'

Obrońca "Łabędzi" dopada do piłki w polu karnym i kieruje ją do siatki tuż przy prawym słupku!

37'

GOL DLA SWANSEA! ALFIE MAWSON!!!

36'

Żółta kartka dla Roberta Hutha.

35'

Gylfi Sigurdsson przejmuje piłkę na 20. metrze. Uderzył technicznie obok bramki mistrza Anglii.

34'

Danny Simpson stanął na linii strzału Wayne'a Routledge'a. Po chwili jego uderzenie z woleja paruje z trudem Kasper Schmeichel!

31'

Wayne Routledge przesadził z agresją w walce o piłkę. Rzut wolny dla "Lisów" na własnej połowie.

17:30

Nathan Dyer pozostał na meczu z unieruchomioną nogą

Nathan Dyer

27'

Bardzo ryzykowne, aczkolwiek udana interwencja Alfiego Mawsona. Ograł na zamach Demaraia Graya we własnym polu karnym.

26'

Żółta kartka dla Leroya Fera za skoczenie Jamesa Vardy'ego.

24'

Kontra Swansea przynosi rzut rożny. Nieźle centrował Leroy Fer na bliższy słupek. Najwyżej wyskoczył tam Robert Huth, który wybija piłkę na uwolnienie.

23'

Tym razem uderzenie Riyada Mahreza nie znajduje adresata. A wrzutkę Danny'ego Drinkwatera łapie Łukasza Fabiański.

22'

Zablokowany strzał Fernando Llorente zapoczątkował kontrę gości. Do momentu strzału Jamesa Vardy'ego akcja groźnie się zapowiadała. Jednak Anglik został zablokowany.

19'

Zdaniem sędziego Robert Huth nie powalił Martina Olssona przed własnym polem karnym. Na dodatek "Lisy" zaczynają z autu.

17'

Riyad Mahrez wywalczył rzut rożny. Po wrzutce Demaraia Graya Wes Morgan strzela głową daleko od bramki Łukasza Fabiańskiego.

17:15

Maskotka Leicester na trybunie

14'

Martin Olsson powstrzymany na lewej stronie przez Danny'ego Simpsona. Aut dla gospodarzy na wysokości linii oddzielającą środek boiska. Po chwili Wes Morgan skutecznie wygarnia piłkę spod nóg Fernando Llorente.

11'

Zakotłowało się pod bramką Polaka. Sytuację wyjaśnia Federico Fernandez.

11'

Faul Alfiego Mawsona na rozpędzonym Demaraiu Grayu. Łukasz Fabiański ustawia... jednoosobowy mur.

9'

Futbolówka nie dociera do Jamesa Vardy'ego w polu karnym Swansea. Jeszcze zza pola karnego zdecydował się na strzał Wilfred Ndidi, ale został zablokowany.

9'

Próba gry "Łabędzi" na jeden kontakt. Na prawym skrzydle piłki nie opanował Leroy Fer.

7'

Zablokowany strzał Alfiego Mawsona głową. Jeszcze jeden korner, po którym piłkę wybija Christian Fuchs.

6'

Wayne Routledge zmienia kontuzjowanego Nathana Dyera.

5'

Wayne Routledge zaczął intensywną rozgrzewkę. A Nathan Dyer w asyście lekarza udaje się poza linię boczną.

4'

Wilfred Ndidi blokuje Kyle'a Naughtona. Będzie rzut rożny, ale jego wybicie poprzedza interwencja medyczna - urazu nabawił się Nathan Dyer.

3'

Gospodarze protestują! Ich zdaniem strzał Fernando Llorente zablokował ręką Wes Morgan. Sędzia puszcza grę.

2'

Zdaniem sędziego Marc Albrifgton faulował Leroya Fera ok. 30 metrów od bramki Kaspera Schmeichela.

1'

Prawą flanką chciał pognać Nathan Dyer. Zrobił to tak szybko, że za linią środkową... zgubił piłkę.

1'

Na gwizdek sędziego zaczynają przyjezdni!

16:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Jack Cork i Wes Morgan.

16:54

Warto odnotować, że 100. metr między słupkami "Łabędzi" rozegra Łukasz Fabiański.

16:52

Gospodarze dzisiejszego meczu są na 16. pozycji w lidze z dorobkiem 21 punktów. Przegrali ostatnie cztery spotkania i mają zaledwie "oczko" przewagi na otwierające strefę spadkową Hull.

Jednak między tymi spotkaniami jest ekipa Swansea, która w pięciu ostatnich meczach zanotowała 3 zwycięstwa i 2 porażki.

16:49

Rezerwowi Swansea: Kristoffer Nordveidt - Jordi Amat, Stephen Kingsley, Luciano Narsingh, Angel Rangel, Wayne Routledge, Jordan Ayew.

16:46

Sędzią głównym tego spotkania jest Jonathan Moss. Na liniach będą mu pomagać Edward Smart i Andy Garratt. Sędzią technicznym jest za to Roger East.

16:44

100. mecz w barwach Leicester zagra kapitan, Wes Morgan

16:42

Rezerwowi Leicester: Ron-Robert Zieler - Daniel Amartey, Benjamin Chilwell, Andy King, Ahmed Musa, Shinji Okazaki, Islam Slimani.

16:40

Czy dzisiaj uśmiechnie się szczęście do gospodarzy? W poprzedniej kolejce przegrali z Manchesterem City tracąc gola w doliczonym czasie gry

16:37

Relację NA ŻYWO z tej "gry na dnie", w ramach 25. kolejki Premier League, poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

16:35

Po cichu liczyliśmy na występ w tym meczu trzech Polaków, ale niestety okazało się, że Claudio Ranieri nie wziął do Swansea Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustkę. I to mimo że zaprezentowali się całkiem nieźle w pucharowym meczu z Derby County.

A tak między słupkami "Łabędzi" będziemy mieć Łukasza Fabiańśkiego, który postara się powstrzymać "Lisy". Z jakim skutkiem?