LiverpoolLiverpool
2 : 0
WCTottenham Hotspur
95'

Koniec meczu! Po golach Sadio Mane z pierwszej połowy Liverpool pokonuje Tottenham w hicie 25. kolejki Premier League!

93'

Toby Alderweireld strzela z dystansu daleko od bramki Simona Mignoleta.

I You'll never walk alone śpiewają kibice "The Reds".

92'

Owacja na stojąco dla schodzącego z boiska Sadio Mane. Na ostatnie minuty doliczonego czasu gry wchodzi Trent Alexander-Arnold.

90'

Cztery minuty doliczone przez Anthony'ego Taylora.

89'

Adam Lallana trafiony korkami w głowę przez Kyle'a Walkera. Przy pomocniku Liverpoolu jest już sztab medyczny.

88'

Georginio Wijlnaldum próbował przelobować Hugo Llorisa, który niespodziewanie znalazł się poza polem karnym. Piłka poleciała po łuku, a nie po cięciwie. Francuz zdołał wrócić i złapać piłkę.

86'

Kibice Tottenhamu opuszczają już trybuny Anfield. Ich miny "mówią" wszystko.

83'

Coraz więcej nazwisk w protokole sędziowskim Anthony'ego Taylora. Szkoda, że dotyczy żółtych kartek. Jako ósmy ogląda ją Toby Alderweireld.

82'

Vincent Janssen zmienia Sona Heunga-Mina.

81'

Ragrnar Klavan wchodzi za kontuzjowanego Lucasa Leivę.

80'

Przerwa w grze. Z boiska nie podnosi się Lucas Leiva.

79'

Dawno nie było żółtej kartki. Ukarany zostaje Eric Dier.

76'

A w Liverpoolu za Philippe Coutinho pojawia się Emre Can.

76'

Moussa Sissoko zmienia Moussę Dembele.

74'

Philippe Coutinho strzela metr-półtora obok lewego słupka bramki Hugo Llorisa. Ten tylko odprowadził piłkę wzrokiem!

20:00

71'

Świeżo wprowadzony Harry Winks również znajduje się w protokole sędziowskim dot. żółtych kartek.

71'

53 159 widzów wybrało się na Anfield. Zapewne znaczna część nie żałuje.

69'

Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. James Milner z żółtą kartką.

68'

Harry Winks zmienia bezradnego Christiana Eriksena.

67'

Harry Kane bezpardonowo atakuje Nathaniela Clyne'a. Słuszny żółty kartonik na jego koncie.

65'

Ben Davies traci na prawej stronie piłkę na rzecz Sadio Mane. Sędzia Anthony Taylor dopatrzył się jednak przewinienia Senegalczyka.

63'

Jeszcze jedna akcja przynosi korner. Zbyt głębokie i wysokie dośrodkowanie pada łupem Simona Mignoleta.

62'

Simon Mignolet łapie piłkę kierowaną w pol e karne do Sona Heung-Mina.

19:48

Rzut oka na tabelę

60'

Roberto Firmino ruszył do prostopadłego z głębi pola Nie zauważył, że był na spalonym.

58'

Kontra gości. Harry Kane w roli prawoskrzydłowego centruje zbyt anemicznie w pole karne Liverpoolu. Joel Matip wybija piłkę w stronę linii środkowej.

56'

Harry Kane dopada do dośrodkowania CHristiana Erikena. Dokłada jedynie odpowiednio stopę, ale piłka trafia w słupek! Dobitka Sona Heung-Mina znajduje się w siatce, ale gol nie został uznany - spalony!

55'

Joel Matip również upomniany żółtym kartonikiem.

54'

When all the Saints (go marching in) niesie się po Anfield.

52'

Żółta kartka dla Jordana Hendersona za faul na Dele Allim.

50'

Dele Alli nie widział innej możliwości na przerwanie akcji rywala jak faulem. Ben Davies wybija piłkę po centrze z rzutu wolnego.

49'

Podbitą piłkę wybija na korner Harry Kane. Bez zagrożenia pod bramką Hugo Llorisa, ale będzie kolejny po zablokowanym uderzeniu Adama Lallany.

47'

Adam Lallana poskrobany na lewej stronie przez Kyle'a Walkera. Rzut wolny niemal przy chorągiewce.

46'

Tottenham zaczyna ze środka! W obu drużynach nie było zmian.

19:27

Wracamy na Anfield na drugie trzy kwadranse meczu Liverpool - Tottenham. Do przerwy prowadzą gospodarze po dwóch golach Sadio Mane.

19:25

19:20

Fantastyczne widowisko w czerwonej części miasta Beatlesów. Absolutna dominacja gospodarzy, którzy prowadzą tylko dwiema bramkami. Ben Davies nie będzie dobrze wspominał tego spotkania, bowiem to on miał duży "udział" przy straconych bramkach i kilkakrotnie był niemiłosiernie ogrywany przez rywali.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Czy "Koguty" zdołają postraszyć "The Reds"? Przekonamy się niebawem.

45'

Eric Drier główkuje i koniec pierwszej polowy na Anfield Road. Dublet Sadio Mane daje Liverpoolowi dwubramkowe prowadzenie nad Tottenhamem.

45'

+1' I korner wywalczony przez Adama Lallanę. Ósmy!

45'

Minuta doliczona. A w polu karnym Tottenhamu coraz goręcej.

44'

Zdaniem sędziego Moussa Dembele przekroczył przepisy w walce o piłkę w środku pola. Belg był mocno zdziwiony tą interpretacją Anthony'ego Taylora.

42'

Lucas Leiva wyskakuje najwyżej do centry z prawego narożnika. Posła piłkę wysoko nad bramką.

41'

Centrostrzał Roberto Firmino zablokowany przez Bena Daviesa. Korner dla "The Reds".

19:09

Roberto Firmino :)

36'

Kolejny atak Liverpoolu.Hugo Lloris broni strzał Georginio Wijnalduma.

34'

Duńczyk posłał piłkę na górną siatkę bramki Simona Mignoleta. Co ciekawe, za murem stał Roberto Firmino na wypadek strzału po ziemi.

33'

Po dalekim wykopie i zgraniu harry'ego Kane'a, Son Heung-Min został powalony przez Jamesa Milnera tuż przed linią 16. metra. Christian Eriksen ustawia piłkę...

32'

Hugo Lloris łapie piłkę po centrze z lewej strony.

31'

Płaskie uderzenie Philippe Coutinho w środek bramki nie sprawił problemów kapitanowi Tottenhamu.

30'

Hugo Lloris bardzo zaryzykował, wdając się w drybling na linii 16. metra. Na szczęście wygrał przebitkę z Roberto Firmino.

29'

Ben Davies nie przeciął podania do Sadio Mane. Ten jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Toby Alderweireld - wybił piłkę na uwolnienie.

27'

Żółta kartka dla Sona Heunga-Mina za przewinienie na Philippe Coutinho w środku pola.

26'

Nie ma bramki kontaktowej dla Tottenhamu! Prostopadłe podanie znalazło w polu karnym Sona Heunga-Mina, ale jego uderzenie broni Simon Mignolet! Po kilku sekundach piłkę sprzed linii bramkowej wybija Joel Matip po strzale Harry'ego Kane'a!

25'

Gromkie brawa dla Lucasa Leivy. Uprzedził szarżującego Harry'ego Kane'a wycofaniem piłki do własnego bramkarza.

23'

Tym razem bez zagrożenia pod bramką gości.

22'

Senegalczyk był bardzo bliski trzeciej bramki! Wykorzystałby nieporozumienie obrony Tottenhamu z Hugo Llorisem, ale Francuz z najwyższym zdołał odbić jego piłkę na rzut rożny!

18:52

18'

Fatalny błąd Toby'ego Alderweirelda, który traci piłkę na rzecz dwóch rywali. Ci ruszyli na bramkę rywala i atomowe strzały Roberto Firmino i Philippe Coutinho zostały zablokowane (odpowiednio przez bramkarza i jednego z obrońców "Kogutów"), ale piłka po woleju Sadio Mane znalazła się w siatce!

18'

CO SIĘ DZIEJE NA ANFIELD?! DUBLET SADIO MANE!!!

16'

Georginio Wijnaldum przejął piłkę w środku boiska i bez wahania posyła prostopadłe podanie do Senegalczyka. Ten mimo pressingu Bena Daviesa pokonuje Hugo Llorisa!

16'

GOL DLA LIVERPOOLU! SADIO MANE!!!

13'

Zagranie Dele Alliego nie znajduje adresata w polu karnym Liverpoolu. Po chwili zrobiło się groźnie w drugiej "szesnastce", gdzie po kopaninie uderzenie Roberto Firmino blokuje Toby Alderweireld.

11'

Christian Eriksen dostaje piłkę w pobliżu prawego narożnika pola karnego LFC. Strzela z woleja wysoko nad bramką Simona Mignoleta.

10'

Odpowiedź Tottenhamu. Lewą stroną spróbował zaatakować Harry Kane, ale powstrzymał go Joel Matip.

18:39

8'

Dobrze w to spotkanie weszli "The Reds". Zepchnęli "Koguty" do głębokiej defensywy. Ci rzadko wychodzą poza 30. metr od własnej bramki.

7'

I jeszcze jeden. Jedna "świeca" pada łupem Hugo Llorisa.

6'

Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy zapoczątkowana przez Victora Wanyamy. Najpierw została przerwana przed linią 16. metra, a po chwili zawodnicy Jürgena Kloppa zyskują rzut rożny.

4'

Eric Dier wybija piłkę z "szesnastki" sprzed nosa Sadio Mane.

3'

Kyle Walker walczył z Roberto Firmino w walce o górną piłkę. Zdaniem Anthony'ego Taylora przewinił Anglik. Szybkie wykonanie rzutu wolnym. po którym Philippe Coutinho podaje ciut nie w tempo w pole karne do Jamesa Milnera.

1'

Harry Kane w roli prawoskrzydłowego próbuje dośrodkować w pole karne. Zablokował go Lucas Leiva - rzut rożny. Piłkę wrzuconą z prawego narożnika przez Christiana Eriksena chwyta Simon Mignolet.

1'

Na gwizdek sędziego ze środka zaczynają gospodarze!

18:29

Na Anfield

18:28

Kibice gospodarzy śpiewają "You'll never walk alone". Fani Tottenhamu próbują ich zagłuszyć, ale bezskutecznie.

18:26

Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Kapitanami są Jordan Hernderson i Hugo Lloris.

18:24

Jeszcze filmowa zapowiedź starcia na Anfield

18:22

W pięciu ostatnich spotkaniach gospodarze zgromadzili zaledwie trzy punkty dzięki remisom. Dodatkowe dwie porażki osłabiły pozycję Jürgena Kloppa. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

Koniec końców, Liverpool jest na szóstej lokacie z dorobkiem 46 punktów. Do będących wyżej ekip z Manchesteru - United i City - traci odpowiednio 2 i 3 "oczka".

Na najniższym stopniu jest Arsenal (pokonało Hull Kamila Grosickiego), a wiceliderem jest Tottenham. Obie drużyny uzbierały 50 punktów. Liderem jest Chelsea (59).

18:19

Rezerwowi Liverpoolu: Loris Karius - Trent Alexandre-Arnold, Emre Can, Ragnar Clavan, Alberto Moreno, Divock Origi, Daniel Sturridge.

18:17

Powstrzyma "The Reds"?

18:14

Sędzią głównym dzisiejszego widowiska jest Anthony Taylor, Na liniach pomagać będą Adam Nunn i Stephen Child. Sędzią technicznym jest Mike Jones.

18:11

Rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm - Vincent Janssen, Georges-Kevin N'Koudou, Moussa Sissoko, Kieran Tripper, Kevin Wimmer, Harry Winks.

18:09

18:07

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

18:05

Chociaż Ekstraklasa wybudziła się z zimowego snu, to nie możemy zapominać o innych ligach. Szczególnie w przypadku hitów. Ma to miejsce w Anglii, gdzie za 25 minut Liverpool zmierzy się z Tottenhamem!