Borussia DortmundBorussia Dortmund
3 : 1
SC FreiburgSC Freiburg
22:25

Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej z meczu Borussia Dortmund - SC Freiburg. Wszystkich kibiców i czytelników GOL24 zapraszamy na kolejne relacje LIVE przeprowadzane przez nasz portal, dobranoc!

22:22

Kolejne 3 punkty dopisuje sobie do konta Borussia Dortmund. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali z Freiburgiem 3:1. Beniaminek rozegrał całkiem niezłe spotkanie, ale to nie starczyło na rozpędzoną maszynę z Dortmundu. Drugą bramkę z rzędu dla Borussii zdobył Łukasz Piszczek, który jest obecnie w bardzo dobrej formie.

94'

Koniec spotkania w Dortmundzie! Borussia wygrała z Freiburgiem 3:1.

93'

Kąśliwy strzał Christiana Pulisicia i skuteczna interwencja Schwolowa.

92'

Ależ poklepali w polu karnym dortmundczycy! Weigl zagrał do Aubameyanga, ten piętką odegrał do Castro, a ten do Raphaela Guerreiro. 22-latek technicznym strzałem pokonał bramkarza Freiburga!

91'

Raphael Guerreiro strzela bramkę na 3:1! Piękna akcja Borussii Dortmund!

91'

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

88'

Dośrodkowanie w pole karne, niefortunna interwencja Nicolasa Hoeflera i Guerreiro znów będzie dogrywał piłkę z narożnika boiska.

87'

Aubameyang mógł strzelić gola na 3:1, ale Gabończyka w ostatniej chwili ubiegł Georg Niedermeier, który wybił piłkę na rzut rożny.

83'

Vincenzo Grifo odważnie wbiegł w pole karne Borussii, ale sytuację szybko wyjaśnili defensorzy.

80'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Ousmane Dembele siada na ławce, a na placu gry zameldował się już Sebastian Rode.

79'

Na spalonym złapany Ousmane Dembele.

76'

I kolejna żółta kartka. Tym razem arbiter ukarał Caglara Soyuncu.

76'

Aubameyang świetnie ominął w polu karnym obrońcę gości, następnie "położył" bramkarza, jednak akcję zakończył niecelnym strzałem.

74'

Gonzalo Castro popędził na bramkę gości. Zawodnik BVB oddał mocny strzał, ale Niedermeier zdążył z interwencją. Rzut rożny dla dortmundczyków.

73'

Akcja Freiburga zakończona strzałem Onura Buluta. Roman Burki wybija piłkę na rzut rożny.

71'

Na drugą zmianę w swoim zespole zdecydował się trener Borussii. Z boiska schodzi Mario Goetze, a na placu gry zameldował się już Raphael Guerreiro.

70'

Żółta kartka dla Sokratisa Papastathopoulosa za faul na Niederlechnerze.

68'

Ostatnia roszada w zespole gości. Strzelca bramki dla Freiburga zmienia Florian Niederlechner.

65'

Zaostrzyło się nam spotkanie na Signal Iduna Park. Castro przytrzymywany przez Hoeflera. Żółta kartka dla zawodnika Freiburga.

64'

Zmiana w drużynie Thomasa Tuchela. Emre Mora zastępuje na boisku Christian Pulisić.

64'

Rzut rożny dla dortmundczyków. Gospodarze sygnalizowali wcześniej faul na Dembele.

63'

Żółta kartka dla Christiana Guntera.

61'

Janik Haberer dograł piłkę na wolne pole do Philippa, nieudany odbiór zanotował Matthias Ginter i zawodnik beniaminka popędził na bramkę BVB. Philipp pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

60'

GOOOOL! Freiburg strzela kontaktowego gola! Na listę strzelców wpisał się Maximilian Philipp.

54'

Plac gry opuścił również Manuel Gulde, a w jego miejsce wszedł Georg Niedermeier.

54'

Czas na zmiany w zespole Christiana Streicha. Nilsa Petersena zastępuje Janik Haberer.

54'

Łukasz Piszczek dograł na skrzydło do Castro, ten podawał w pole karne do Aubameyanga, ale piłkę odbił zawodnik Freiburga. Do odbitej futbolówki dopadł reprezentant Polski, który bez problemu skierował ją do bramki beniaminka! Borussia prowadzi 2:0!

53'

GOOOOOL! 2:0 dla Borussii Dortmund, strzelcem gola Łukasz Piszczek!

52'

Mario Goetze zagrywał prostopadle do Aubameyanga. Reprezentanta Gabonu w ostatniej chwili ubiegł Caglar Soyuncu.

51'

I kolejna akcja Dembele! 19-latek oddał mocny strzał z lewej nogi, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Freiburga.

47'

Dembele znów dał pokaz swoich umiejętności. Golkiper Freiburga paruje piłkę na rzut rożny.

46'

Czas na drugą część meczu. Przy piłce podopieczni Thomasa Tuchela.

45'

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą po golu Pierre-Emericka Aubameyanga.

45'

Goetze dograł w pole karne do Dembele. Młodziutki Francuz podał futbolówkę przed bramkę rywala, a Aubameyang z dwóch metrów wpakował ją do siatki. Borussia zdobywa bramkę tuż przed końcem pierwszej części spotkania!

45'

GOOOOL! Borussia prowadzi z Freiburgiem. Pierre-Emerick Aubameyang trafia na 1:0!

42'

Vincenzo Grifo dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam faulowany był Marcel Schmelzer. Rzut wolny dla BVB.

41'

Interwencja Łukasza Piszczka w defensywie, rzut rożny dla beniaminka.

39'

Ostry Faul Dembele na Ignjovskim i żółta kartka dla młodego Francuza. Dembele decyzję arbitra skwitował brawami.

34'

Uderzenie Petersena i na raty broni Roman Burki, który do BVB przeszedł właśnie z Freiburga.

33'

Mor sfaulowany przez Nicolasa Hoflera, arbiter dyktuje rzut wolny dla BVB. Castro strzela prosto w mur i futbolówkę przejęli goście.

30'

Emre Mor zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. Piłka przeleciała bardzo daleko od bramki gości.

27'

Główka Matthiasa Gintera i... znów korner dla Borussii. Co za seria gospodarzy!

26'

Akcja Łukasza Piszczka prawym skrzydłem. Polak wywalczył rzut rożny dla BVB.

25'

Borussia zdecydowanie przejęła inicjatywę. Piłkarze Freiburga w głębokiej defensywie.

23'

I znów mocne uderzenie Emre Mora, piłka po rykoszecie trafia w poprzeczkę. Kolejny korner dla dortmundczyków.

20'

Strzał z dystansu Emre Mora, rzut rożny dla Borussii Dortmund.

18'

Pierre-Emerick Aubameyang oddał ładny strzał podcinką, ale piłka przeleciała obok bramki Freiburga!

14'

Dembele zdecydował się na indywidualną akcję lewym skrzydłem. Francuz dośrodkował w pole karne, ale dobrze spisała się defensywa Freiburga.

10'

Ousmane Dembele dośrodkował w pole karne, ale Alexander Schwolow uprzedził nadbiegającego Aubameyanga i pewnie złapał piłkę.

8'

Borussia dość nerwowo rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Sporo strat w zespole Tuchela.

5'

Vincenzo Grifo otrzymał piłkę na wolne pole, zawodnik Freiburga mógł wpisać się na listę strzelców, ale w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza Borussii Dortmund!

3'

Strzał Petersena, piłka odbiła się jeszcze od Łukasza Piszczka i goście będą wykonywać rzut rożny.

1'

Amir Abrashi doszedł do piłki, jednak Albańczyk oddał lekki i niecelny strzał.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra! Przy piłce podopieczni Christiana Streicha.

20:25

Mario Goetze wraca na Signal Iduna Park w roli piłkarza po... 1248 dniach. Czy będzie to szczęśliwy powrót? Za kilka minut początek spotkania w Dortmundzie!

20:22

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Christian Dingert. Dla 36-letniego sędziego będzie to 82. spotkanie poprowadzone na poziomie Bundesligi. Na liniach pomagać mu będą Arne Aarnink i Tobias Christ.

20:18

„Kicker” umieścił aż czterech zawodników Borussii Dortmund w jedenastce czwartej kolejki Bundesligi. W składzie znaleźli się Roman Burki, Łukasz Piszczek, Raphael Guerreiro oraz Pierre-Emerick Aubameyang.

20:15

W ostatniej kolejce Freiburg wygrał na własnym stadionie z Hamburgiem 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Nils Petersen. 27-letni napastnik wszedł wówczas na boisko w 69. minucie spotkania i po niespełna 60 sekundach trafił do bramki HSV.

20:13

Natomiast Freiburg jak na razie gra w kratkę – beniaminek w lidze dwa mecze wygrał i dwa mecze przegrał. Warto jednak zauważyć, że "Breisgau-Brasilianer" zanotowali porażki z Herthą i Kolonią, czyli z drużynami, które świetnie rozpoczęły ligowe rozgrywki.

20:10

Jeszcze wcześniej Borussia wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 6:0 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wicemistrzów Niemiec pokonał jak dotąd jedynie beniaminek z Lipska, który notabene bardzo dobrze rozpoczął swoją przygodę z Bundesligą.

20:08

W ostatniej kolejce, która rozgrywana była w środku tygodnia, podopieczni Thomasa Tuchela wygrali na wyjeździe z Wolfsburgiem 5:1, a jedną z bramek zdobył Łukasz Piszczek. Z kolei w ubiegłym tygodniu dortmundczycy roznieśli na własnym stadionie Darmstadt aż 6:0.

20:05

Piłkarze Borussii Dortmund świetnie rozpoczęli bieżący sezon. BVB po czterech kolejkach Bundesligi zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

20:03

Ławka Borussii: Roman Weidenfeller, Felix Passlack, Mikel Merino, Sebastian Rode, Raphael Guerreiro, Christian Pulisić, Shinji Kagawa.

Ławka Freiburga: Rafał Gikiewicz, Florian Niederlechner, Mike Frantz, Pascal Stenzel, Janik Haberer, Georg Niedermeier, Karim Guede.

20:00

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Łukasz Piszczek rozpocznie spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy, natomiast Rafał Gikiewicz zasiądzie na ławce Freiburga.

19:55

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji tekstowej z meczu Borussia Dortmund - SC Freiburg! Początek spotkania o 20:30.