Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
0 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
95'

Koniec meczu na Veltins-Arena! Bayern, mimo że nie zagrał porywająco, wygrywa w Gelsenkirchen z Schalke po golach Roberta Lewandowskiego i Joshuy Kimmicha (asysta "Lewego") w ostatnich dziesięciu minutach!

93'

Rzut wolny dla Schalke z prawej strony. Obrona Bayernu pewnie i spokojnie wybija piłkę.

92'

Prosta strata gospodarzy w środku pola zapoczątkowała kontrę. Piłkę na środku dostaje Robert Lewandowski, który popędził środkiem na bramkę. Zagrał na prawą stronę pola karnego do Joshuy Kimmicha, który uderzył po dalszym rogu nie do obrony!

92'

GOL! JOSHUA KIMMICH!!!

90'

... i Abdula Baby Rahmana.

90'

Starcie bark w bark Thiago Alcantary z Abdulem Babą Rahmanem! Żółta kartka dla Hiszpana...

90'

Manuel Gräfe dolicza pięć minut.

89'

Kolejna okazja "Lewego". Dopadł do prostopadłego podanie i strzela, po rykoszecie, tuż obok bramki gospodarzy! "Tylko" rzut rożny, ale wznowienie gry nie będzie takie szybkie - w stronę Thomasa Müllera lecą plastikowe kubki z piwem.

86'

Sead Kolasinac wchodzi za Benjamina Stambouliego.

84'

Ralf Fährmann pewnie chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Thomasa Müllera.

83'

Gospodarze próbują szybko odpowiedź. Jednak dalekie podanie Abdual Baby Rahmana nie znajduje adresata w "szesnastce" Bayernu.

81'

Javi Martinez podaje prostopadle na 30 metrów między obrońców Schalke, gdzie linię złamał Naldo. Piłkę przejmuje Robert Lewandowski, który w sytuacji sam na sam z Ralfem Fährmannem uderzył pod poprzeczkę, nie do obrony!

81'

GOL DLA BAYERNU! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

79'

Bawarczycy mają problem by przebić się pod bramkę Schalke. Gospodarze bronią się 6-7 zawodnikami.

77'

David Alaba strzela z dystansu nad bramką Ralfa Fährmanna.

22:07

74'

Ojojoj! Ostre wstrzelenie piłki przez Davida Alabę przechodzi wzdłuż linii bramkowej! Najpierw nie trafił w nią Thomas Müller, a będący za nim Robert Lewandowski strzela intuicyjnie tuż nad poprzeczką!

72'

To powinien być gol dla Bayernu! Douglas Costa niepotrzebnie włożył za dużo siły w uderzenie z 18 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką!

71'

Renato Sanches kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest Joshua Kimmich.

71'

Arturo Vidal upomniany żółtą kartką za faul.

70'

Po rzucie wolnym nastąpił korner dla Königblauen. Lekkie uderzenie Maxa Meyera głową nie sprawiło kłopotów Manuelowi Neuerowi.

69'

Leon Goretzka popędził co sił w nogach środkiem pola. Minął dwóch rywali i sytuację faulem taktycznym musiał ratować Renato Sanches. Mistrz Europy ogląda "żółtko".

67'

Max Meyer zastępuje Klaasa-Jana Huntelaara. Trener gospodarzy, Markus Weinzierl, nie chce ryzykować pogłębienia urazu "Huntera".

65'

Klaas-Jan Huntellar znowu poturbowany po zderzeniu z Thiago Alcantarą. Holender w asyście medyków opuszcza murawę.

64'

62 271 kibiców na trybunach Veltins-Aren.

63'

Pewna interwencja Ralfa Fährmanna na przedpolu - wybiegł do piłki na 30. metr, uprzedzając Thomasa Müllera.

60'

... a Douglas Costa zastępuje Francka Ribery'ego.

60'

Podwójna zmiana w Bayernie. Arturo Vidal wchodzi za Xabi Alonso...

59'

Thomas Müller szukał miękkim dośrodkowaniem Roberta Lewandowskiego. Ten przegrał pojedynek główkowy, a strzał Francka Ribery'ego mija bramkę w bezpiecznej odległości.

57'

Krótka przerwa w grze. Tym razem drobnego urazu doznał Klaas-Jan Huntelaar, który źle upadł po walce o górną piłkę. Wydaje się, że może grać dalej.

56'

Ależ okazja Klaasa-Jana Huntelaara! Niewiele mu brakowało by pokonał Manuela Neuera po tym, jak trafił w poprzeczkę!

54'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Breel Embolo zastępuje Jewhena Konopliankę.

53'

Robert Lewandowski strzela nad murem i tuż obok bliższego słupka!

52'

Za trzecim razem Franckowi Ribery'ego co prawda nie udało się podać, ale wywalczył rzut wolny ok. 25 metrów od bramki gospodarzy.

50'

Francuz tym razem przeszedł na środek. Zagrał za mocno do Philippa Lahma. Aut dla Schalke w pobliżu chorągiewki.

49'

Indywidualna akcja Francka Ribery'ego lewą stroną. Jego płaskie zagranie w pole karne okazało się za głębokie - piłkę łapie Ralf Fährmann.

48'

Rzut wolny dla Schalke z prawej strony. Naldo przegrywa pojedynek główkowy z... Thiago Alcantarą.

46'

Od razu groźna akcja Roberta Lewandowskiego z Thomasem Müllerem. Pierwszy z wymienionych poradził sobie z Naldo, ale z dośrodkowaniem nie było już tak dobrze. Poradzili sobie obrońcy Königblauen.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Nie tylko w obu zespołach, ani też w kwestii sędziego.

21:33

Wracamy na Veltins-Arena na drugie trzy kwadranse meczu Schalke - Bayern. Do przerwy mamy bezbramkowy remis. czy tak będzie po ostatnim gwizdku sędziego?

21:24

Po pierwszym meczu ligowym, przegranym 0:1 z Eintrachtem Frankfurt, w ekipie Schalke doszło do aż 6 zmian. I trzeba przyznać, że postawa Königblauen pozytywnie zaskakuje. Co prawda na początku meczu dali się stłamsić Bawarczykom, ale w miarę upływu czasu zdołali stworzyć kilka groźnych okazji.

Po stronie gości Robert Lewandowski nie miał "setki". Jego strzały albo były niecelne, albo został blokowany.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

48'

Koniec pierwszej połowy. W hicie 2. kolejki Bundesligi dobrze spisujące się Schalke bezbramkowo remisuje z Bayernem.

47'

Atak pozycyjny Bayernu od własnego pola karnego do drugiego. Strzał Davida Alaby z lewego narożnika "szesnastki" został zablokowany. Rzut rożny, po którym pewnie piąstkuje Ralf Fährmann.

45'

Jeszcze trzy minuty potrwa pierwszą połowę. Tyle dolicza Manuel Gräfe.

44'

Robert Lewandowski strzela z pola karnego bardzo niedokładnie. Niepocieszony jest nie tylko polski napastnik, lecz także Carlo "Carletto" Ancelotti.

42'

Leon Goretzka zagrywa szeroko do Benedikta Höwedesa. Jego podbite dośrodkowanie pada w polu bramkowym, gdzie niepewnie interweniuje Manuel Neuer. Na jego szczęście bez konsekwencji.

38'

Żółta kartka dla Benedikta Höwedesa za skoszenie Francka Ribery'ego.

38'

Jewhen Konoplianka wrzucił wyższy bieg i wbiegł w pole karne Bayernu! Jego dośrodkowanie z ostrego kąta z trudem sparował Manuel Neuera (po zagraniu został skoszony przez Matsa Hummelsa). Klaas-Jan Huntelaar nie zdołał strzelić na bramkę!

36'

Podbity centrostrzał Francka Ribery'ego z ostrego przechodzi nad poprzeczką Ralfa Fährmanna. Rzut rożny nie przyniósł korzyści.

35'

Klaas-Jan Huntelaar dostaje piłkę w polu karnym po dalekim wyrzucie z autu. Zgrywa przed bramkę do nikogo, poza Manuelem Neuerem.

33'

Niespodziewanie to gospodarze zamknęli Bayern na ich połowie. Seria rzutów z autu nieznacznie przybliża gości do linii środkowej.

31'

Francuskie starcie na lewej stronie. Zdaniem sędziego to Benjamin Stambouli faulował Francka RIbery'ego.

27'

Na rozgrzewkę ruszył Frank Willenborg, sędzia techniczny.

26'

Przerwa w grze z powodu niecodziennej kontuzji - urazu doznał... sędzia Manuel Gräfe. Piłkarze obu drużyn, korzystając z tej przerwy, uzupełniają płyny.

25'

Atak pozycyjny Bayernu przed polem karnym Schalke. Franck Ribery włożył ciut za dużo siły w centrę. Aut bramkowy.

24'

Kapitalna okazja Bayernu! Thomas Müller ruszył prawą flanką i zagrał płasko w pole karne do nadbiegającego Roberta Lewandowskiego. Ten uderzył metr-półtora obok dalszego słupka!

22'

Benjamin Stambouli blokuje dośrodkowanie Philippa Lahma z prawej strony. Korner dla gości nie przynosi zagrożenia.

21'

Kolejna okazja Leona Goretzki. Tym razem uderzył obok bramki Manuela Neuera.

20:51

19'

Ależ szczęście Bayernu! Po centrze z lewej strony Leon Goretzka strzela głową z kilku metrów w stronę prawego słupka. Na linii stał jednak David Alaba!

18'

Zupełnie nieudane uderzenie Jewhena Konoplianki. Ostatecznie Manuel Neuer wznawia grę z "piątki".

17'

Naldo przyzwyczaił do zapędów pod bramkę rywala. Skosił go spóźniony Mats Hummels, który zostaje upomniany żółtą kartką.

Żółta z odcieniem lekkiej czerwonej

– skwitował tę interwencję Tomasz Hajto.

15'

Koronkowa akcja Bayernu z lewej strony do prawej. Philipp Lahm zagrywa w narożnik pola karnego do Thomasa Müllera, który podaje do Roberta Lewandowskiego. Ten nie zdołał uderzyć na bramkę.

14'

Sześciu piłkarzy Bayernu było gotowych do bezpośredniego uderzenia. Huknął Xabi Alonso w stojącego w murze... Francka Ribery'ego.

13'

Robert Lewandowski wywalczył piłkę na 30. metrze i ruszył na bramkę Schalke! Ograł 2-3 rywali i został skoszony przez Nabila Bentaleba.

11'

Klaas-Jan Huntelaar na spalonym.

10'

Naldo z efektowną ruletą przedarł się środkiem, po czym zagrał na prawe skrzydło do Jewhena Konoplianki. Jego dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez obronę Bayernu.

9'

Nieśmiały atak gospodarzy. Anemiczny płaski strzał Maxima Choupo-Motinga zza pola karnego w stronę lewego słupka broni Manuel Neuer.

7'

Franck Ribery w sobie znany sposób przedarł się lewą stroną, przy linii końcowej, w "szesnastkę" gospodarzy. Jego strzał z narożnika pola bramkowego zablokował Matija Nastasić i Naldo. Piłkę łapie Ralf Fährmann.

5'

Thomas Müller na spalonym. Piłkarze Schalke nie mieli okazji, by wyjść z piłką poza linię środkową.

3'

Prostopadłe podanie do Thomasa Müllera w pole karne. Chciał efektownie, piętką, zgrać piłkę do Thiago Alcantary, lecz zrobił to niedokładnie.

2'

Bawarczycy zamknęli rywala przed jego polem karnym. Thomas Müller zgrywa piłkę w "szesnastkę" do Roberta Lewandowskiego, który walczył o pozycję z Naldo. Brazylijczyk upadł na murawę, co sędzia zakwalifikował jako faul polskiego napastnika.

1'

Dobre crossowe podanie na lewej stronie przejmuje David Alaba, którego podbitą centrę na rzut rożny wybija Naldo.

1'

Gwizdek Manuela Gräfe i ze środka zaczynają Königblauen!

20:28

Losowanie stron. Kapitanami są Benedikt Höwedes i Philipp Lahm.

20:20

W ekipie gospodarzy brakuje kontuzjowanych Coke oraz Leroya Goretzki. Pierwszy z nich skarży się na uraz kolana, a drugi - barku. Pod znakiem zapytania stał występ Naldo, ale problemy z plecami nie stanęły na przeszkodzie, by był w wyjściowym składzie.

Z kolei w Bayernie nie ma Holdera Badstubera (uraz mięśniowy), Jerome'a Boatenga (kontuzja uda) i Arjena Robbena (pachwina).

20:15

Rezerwowi Schalke: A. Nübel - D. Aogo, B. Embolo, J. Geis, S. Kolasinac, M. Meyer, S. Riether.

20:10

Rezerwowi Bayernu Monachium: S. Ulreich - J. Bernat, D. Costa, Rafinha, J. Green, J. Kimmich, A. Vidal.

20:08

Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Jacka Czaplewskiego:

20:05

O tym, jak ważny jest ten mecz dla niemieckich kibiców (nie tylko w Gelsenkirchen i Monachium) świadczy m.in. ta krótka filmowa zapowiedź

20:02

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego szlagieru!

20:00

Po przerwie na mecze reprezentacji w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji, wracamy do piłki nożnej w klubowym wydaniu. Na inaugurację Bundesligi Schalke, w hicie drugiej kolejki, podejmie Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w wyjściowym składzie.