Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

22:25

Kibiców z Polski na pewno cieszy świetna dyspozycja Roberta Lewandowskiego, choć "Lewy" mógł zdobyć tych bramek więcej.

22:24

3 bramki Lewandowskiego, 3 asysty Muellera. 6:0 dla Bayernu. Czy to trzeba jakkolwiek komentować? Totalna dominacja Bawarczyków. Werder nie pokazał w tym meczu zupełnie nic, może poza brakiem komunikacji w obronie. No ale z drugiej strony, grali dziś z Mistrzem Niemiec.

90'

Jeszcze była szansa dla Bayernu, główkował Mueller, ale nie trafił. A sędzia nie przedłużał tego meczu. 90 minut i koniec!

88'

Lennart Thy zmienia Fina Bartelsa. Ostatnia zmiana w tym meczu.

87'

Janek Sternberg ukarany żółtą kartką. Pierwsza kartka w tym meczu.

86'

Pięknie wita się z Bundesligą Carlo Ancelotti.

85'

Ładna indywidualna akcja Bartelsa, który świetnie minął dwóch zawodników Bayernu i oddał strzał, lecz był on zbyt słaby. Ale został nagrodzony brawami przez...kibiców Bayernu.

81'

Bayern się bawi, a piłkarze Werderu stoją i patrzą. Fatalna dyspozycja gości.

78'

David Alaba opuszcza boisko, a w jego miejsce Juan Bernat.

78'

Lekko dyskusyjny ten rzut karny. Eggestein zaznaczył swą obecność bardzo szybko. Najpierw w bardzo ryzykowny sposób przyjmował piłkę na klatkę w polu karnym, a po chwili szarpnął za bark Rafinhę, za co arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i takim trochę lekceważącym strzałem pokonał Wiedwalda, choć golkiper Werderu wyczuł Polaka.

77'

HAT TRICK LEWANDOWSKIEGO!!!

76'

RZUT KARNY DLA BAYERNU!

74'

Roszada również w ekipie z Bremy, za Floriana Grillitscha na boisku zameldował się Maximilian Eggestein.

74'

Zmiana w Bayernie, za kapitana, Philippa Lahma na boisko wbiega Rafinha.

74'

Kapitalna akcja trójki Lahm - Mueller - Ribery. Najpierw kilka podań wymienionych przez pierwszą dwójkę, po czym dokładne dogranie Muellera do wbiegającego w pole karne Francuza, który pewnym strzałem podwyższa wynik!

73'

RIBERY!! 5:0, POGROM!! CO ZA AKCJA!

72'

To powinien być kolejny gol! Mueller świetnie znalazł się w polu karnym, wziął na zamach Diagne, przekładając piłkę na lewą nogę, ale stoper Werderu zdołał jeszcze dostawić nogę i przyblokować strzał Niemca!

66'

Kapitalna akcja z Muellerem. Świetna klepka, kapitan Bawarczyków wparował w pole karne i potężnym strzałem na dłuższy słupek pokonał Wiedwalda!

66'

LAHM!!! 4:0!!!

63'

Zmiana również w Bayernie, plac gry opuszcza strzelec pierwszej bramki - Xabi Alonso, a wchodzi za niego Joshua Kimmich.

63'

Pierwsza zmiana w Werderze, Janek Sternberg zmienia Arona Johannssona.

63'

"Siadło" nam tempo tego meczu. Bayern już nie atakuje z taką intensywnością, ale nie ma się co dziwić.

58'

Bartels bardzo niebezpiecznie podawał do Wiedwalda, blisko przejęcia był Lewandowski. Ale dobrze się to dla Werderu skończyło.

57'

Kolejna ładna akcja Bayernu. W końcowej fazie Lahm zagrał przed pole karne do wbiegającego Vidala, Chilijczyk oddał strzał, ale zbyt słaby i piłka w rękach bramkarza Werderu.

55'

Ładna, zespołowa akcja gospodarzy, wrzutka Alcantary wybita jednak za linię końcową. Korner.

53'

Była szansa! Dobra wrzutka Fritza, dogranie to zamykał Caldirola, ale trafił w boczną siatkę!

53'

Pierwsza akcja Werderu w tej odsłonie, Hummels wybija na korner.

51'

Mueller faulowany przez Caldirolę. Kartki nie ma, ale jest reprymenda od arbitra.

48'

Niebezpieczny wślizg Thiago Alcantary, ucierpiał Gebre-Selassie.

47'

Strata Grillitscha w środku pola, szybka piłka do Muellera, który ładnie przymierzył i dograł dokładnie do wbiegającego Polaka, a ten nieco w stylu Zlatana Ibrahimovicia wpakował piłkę do siatki!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! LEWANDOWSKI!! 40 sekund drugiej połowy i już gol!

46'

Werder zaczyna drugą połowę tego meczu!

21:35

Piłkarze powoli wracają na murawę, za moment początek drugiej połowy.

21:23

Totalna dominacja gospodarzy. Werder w zasadzie tylko w jednym fragmencie tej połowy znalazł się pod polem karnym Bawarczyków. Bayern prowadzi 2:0, choć tak naprawdę to mogli tych bramek zdobyć co najmniej dwa razy tyle, a sam Lewandowski powinien schodzić na przerwę z hat-trickiem.

45'

Koniec pierwszej połowy! Bayern po bramkach Xabiego Alonso i Roberta Lewandowskiego prowadzi z Werderem 2:0!

45'

Sporo górnych piłek do Lewandowskiego. Kilka z nich Polak przyjął i miał już kilka naprawdę dobrych okazji do powiększenia dorobku bramkowego, ale na razie Lewandowski tylko z jednym golem.

43'

Lewandowski! Sprzed pola karnego, ale broni Wiedwald! Wściekły bramkarz Werderu, bo obrońcy nawet nie kiwnęli palcem!

40'

LEWANDOWSKI I NIE MA GOLA!! ALEŻ SZANSA POLAKA!! Kapitalne zagranie na jeden kontakt z Muellerem, Lewy uderzył, piłka po nodze golkipera Werderu trafiła w poprzeczkę!

36'

Javi Martinez! Dobra wrzutka Alcantary, Hiszpan najwyżej wyskoczył w polu karnym, ale Wiedwald łapie piłkę.

35'

Lewandowski najpierw oddał strzał, który został zablokowany, a po chwili wywalczył rzut rożny.

32'

MUELLER! 30 metrów do bramki, a Niemiec zdecydował się na strzał, piłka trafiła w słupek i trafiła pod nogi Lewandowskiego, który miał w zasadzie pustą bramkę, ale posyła futbolówkę wysoko nad bramką!

31'

Alcantara na linię szesnastki do Muellera, ten fantastycznie się złożył do strzału i szybko oddał strzał, ale broni Wiedwald!

30'

Goście wybijają już piłkę na oślep, a Bayern niemal całym zespołem na połowie Wederu. Stawiam, że Neuer też się już kręci gdzieś przy linii środkowej :-)

26'

Bauer świetnie odebrał piłkę Ribery'emu, ale za chwilę i tak stracił. Teraz Alcantara mięciutko w pole karne do Vidala, a ten w dość ekwilibrystyczny sposób próbował oddać strzał - bez powodzenia.

25'

Znów ofensywa Bayernu, wrzutka Alaby do wbiegającego Vidala, ale zbyt wysoko.

23'

Niedokładne zagranie Vidala do Muellera, a reprezentant Niemiec fauluje Diagne.

21'

Bawarczycy po tych dwóch szybkich nokdaunach lekko się cofnęli, co spowodowało, że na dłużej piłkę przejęli piłkarze z Bremy. Ale na razie niewiele to daje.

18'

Neuer blisko błędu, ale na jego szczęście Johannsson nie przejął piłki.

17'

Lewandowski ładnie powalczył o piłkę w środkowej części boiska i szybko chciał uruchomić Muellera, ale zagrał zbyt głęboko i Diagne bez problemów przejął piłkę.

14'

GENIALNE podanie Ribery'ego! Z własnej połowy wypuścił Lewandowskiego sam na sam, aczkolwiek Polak był wyrzucony na lewą stronę pola karnego. Robert jednak świetnie ułożył sobie piłkę i kapitalnym, technicznym strzałem podwyższył prowadzenie Bayernu!

12'

LEWANDOWSKI GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! 2:0!!

11'

No, Werder ma szczęście! Świetna szansa Muellera, ale strzał zablokowany. Futbolówka trafiła pod nogi - najpierw Lewego, a po chwili Ribery'ego, ale Bremeńczycy "zamurowali" bramkę i finalnie wybili piłkę!

10'

Wrzutka Lahma na pole karne, głową wybił Caldirola. Piłka trafiła do czyhającego na około 20. metrze Xabiego Alonso, który po przyjęciu kapitalnie uderzył z woleja, nie dając szans na interwencję Wiedwaldowi!

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! XABI ALONSO, ALEŻ BRAMKA!!

7'

Mueller! Ładna zespołowa akcja Bawarczyków. Najpierw Xabi Alonso dobrze zagrał na prawo do wbiegającego Alcantary, a ten z pierwszej piłki zagrał do niepilnowanego Muellera, ale jego strzał po rykoszecie mija bramkę.

6'

Piękne zagranie Matsa Hummelsa z głębi pola do Roberta Lewandowskiego, ale "Lewy" niedokładnie przyjmuje piłkę.

3'

Ładne zagranie Alcantary do Ribery'ego, ale świetna interwencja Yatabare tuż na skraju pola karnego. Od bramki Wiedwald.

3'

Wrzutka w pole karne w kierunku Lewandowskiego, ale pewne wyjście golkipera Werderu.

1'

Pierwszy gwizdek i zaczynamy! Nowy sezon 2016/17 Bundesligi czas start!

20:31

18 flag z herbami klubów uczestniczących w tym sezonie w Bundeslidze zostało zaprezentowanych na murawie.

20:31

Piękna ceremonia otwarcia nowego sezonu na murawie Allianz Areny. Piłkarze wychodzą na murawę!

20:28

Już za moment zaczynamy.

20:28

W drużynie gości kontuzjowani m.in. Claudio Pizarro czy Max Kruse.

20:22

20:16

Składy już w komplecie i oczywiście najważniejsza informacja - Robert Lewandowski w wyjściowej jedenastce Bawarczyków.

20:08

Jak będzie radził sobie Bayern pod wodzą Carlo Ancelottiego? Jak bardzo ten Bayern będzie się różnił od tego z czasów Pepa Guardioli?

20:06

Werder zaliczył natomiast aż 11 meczów po zakończeniu ubiegłego sezonu. 5 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki (w tym zeszłotygodniowa w Pucharze Niemiec).

20:04

Przed pierwszym meczem w nowym sezonie Bundesligi, podopieczni Carlo Ancelottiego rozegrali 8 spotkań. 6 z tych spotkań zakończyli zwycięsko (w tym Superpuchar z Borussią oraz spotkanie Pucharu Niemiec z FC Carl Zeiss Jena), dwukrotnie zaś przegrywali, z czego jedno spotkanie w rzutach karnych (z AC Milan).

20:00

Ostatni raz Bawarczycy nie wygrali w lidze z Werderem...6 lat temu (remis 0:0). Ostatni raz natomiast piłkarze z Bremy zdobyli 3 punkty w potyczce z Bayernem aż 8 lat temu (wygrana 5:2 w Monachium). Seria zatem fatalna. Czy goście mają jakiekolwiek szanse przełamać się w dzisiejszym meczu?

19:53

Dobry wieczór! Witam serdecznie i zapraszam na relację live z meczu inauguracyjnego Bundesligi! Już o 20:30 Mistrz Niemiec podejmie na Allianz Arena Werder Brema!