LiverpoolLiverpool
1 : 1
Chelsea LondynChelsea Londyn
22:54

"The Blues zremisowali pierwszy mecz od 11 września 2016 r. Tym samym przerwali serię 18 bezkompromisowych spotkań.

93'

Mark Clattenburg patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Na Anfiled Road Liverpool remisuje z Chelsea (1:1) w hicie 23. kolejki Premier League!

93'

Michy Batshuayi na sekundy doliczonego czasu gry pojawia się za Diego Costę.

92'

Gospodarze zamknięci we własnym polu karnym. Udało się przerwać grę po obwodzie Chelsea, więc Sadio Mane ruszył prawym skrzydłem. Piłkę na aut wślizgiem wybił Marcos Alonso.

91'

Roberto Firmino wyskakuje najwyżej w polu karnym Chelsea do dośrodkowania. Jego strzał głową z kilku metrów nie sprawił problemu Thibaut Courtois.

90'

Divock Origi zastępuje Adama Lallanę.

90'

Zdaniem sędziego James Milner fauluje Pedro na prawej. Dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia, ale po chwili piłka trafia do N'Golo Kante, którzy przymierzył z ok. 20 metrów tuż obok prawego słupka!

87'

Ten powrót Jordana Hernderona uratował "The Reds" przed utratą gola! W ostatniej chwili zablokował wślizgiem Pedro.

85'

Diego Costa urwał się Joelowi Matipowi spod krycia. Zbiegł z linii 16. metra do prawej strony pola karnego. Tam "przejął go" Dejan Lovren, więc płaskie uderzenie Hiszpana wyłapuje Simon Mignolet.

83'

Druga zmiana w ekipie gości. William udaje się w stronę ławki,a w jego miejsce pojawia się Cesc Fabregas.

22:40

53 157 widzów na trybunach Anfield Road.

22:39

Radość Simona Mignoleta po obronionej "jedenastce"

79'

William z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

78'

Simon Mignolet obronił siódmą "jedenastkę" w Premier League od sezonu 2011/12. Żaden inny bramkarz w tej lidze nie może pochwalić się lepszym wynikiem.

76'

SImon Mignolet broni strzał Diego Costy z jedenastu metrów! Wyczuł intencję strzelca, rzucając się w stronę lewego słupka!

75'

Co się dzieje?! Diego Costa zostaje zahaczony w polu karnym przez Joela Matipa! Mark Clattenburg wskazuje na "wapno"!

75'

I jest wyczekiwana zmiana. Za Philippe Coutinho pojawia się Sadio Mane.

73'

Po krótkiej przerwie ożywili się kibice "The Reds" - niebawem na boisko ma wejść Sadio Mane.

71'

Pedro zmienia Edena Hazarda.

22:29

Fragment "cieszynki" "biegnącego Holendra"

70'

Emre Can nie zdołał opanować piłki w "szesnastce" Chelsea po zagraniu Jordana Hendersona z głębi pola.

69'

W odpowiedzi Adam Lallana w roli prawoskrzydłowego. W dośrodkowanie włożył zdecydowanie za dużo siły - piłka poleciała w trybuny. Thibaut Courtois z "piątki".

68'

W bramce Simon Mignoleta znalazł się... Diego Costa. Wślizgiem chciał skierować piłkę po centrostrzale Williama. A tak sam wjechał za linię bramkową.

66'

Eden Hazard ruszył środkiem na bramkę gospodarzy. Ok. 30 metrów od niej powstrzymał go wracający Geo Wijnaldum. Co ważne, czyściutko odebrał piłkę Belgowi.

65'

Victor Moses fauluje Jamesa Milnera blisko własnego pola karnego. Obrońca Liverpoolu domagał się kartki dla Nigeryjczyka. Bezskutecznie.

63'

Ależ niesie się The Fields of Anfield Road na trybunach! Ciarki przechodzą! I pieśń o Stevenie Gerrardzie na melodię Que Sera Sera.

22:18

Holender strzela 14. gola w karierze na boiskach Premier League. Zawsze trafiał w meczach, gdy jego zespół był gospodarzem

59'

"Żółtko" dla Jamesa Milnera za podcięcie rywala.

57'

Jordan Henderson przerzuca piłkę na lewą stronę pola karnego do Jamesa Milnera, który poczekał na kozioł i głową zgrywa piłkę w centralną część "szesnastki" do Geo Wijnalduma, który uderzeniem głową pokonuje Thibaut Courtois!

57'

REMIS! GEORGINIO WILJNALDUM!!!

55'

Próba akcji Edena Hazarda z Williamem i Victorem Mosesm. Podanie Brazylijczyka do ostatniego z wymienionych było bardzo niedokładne. Simon Mignolet z "piątki".

53'

N'Golo Kante w roli prawoskrzydłowego... na spalonym.

52'

W odpowiedzi przed szansą stanął Victor Moses. Nigeryjczyk przejął piłkę po błędzie Jamesa Milnera. Strzela z ostrego kąta w prawy słupek!

50'

Dejan Lovren huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki "The Blues".

49'

Jak to spartolił Roberto Firmino!!! Fantastyczna kontra "The Reds" - w finalnej akcji Adam Lallana podaje piętką w pole karne do Brazylijczyka, który chciał za szybko to zakończyć strzałem. Nieatakowany posłał piłkę na wiwat. To powinien być remis!

48'

Błąd Joela Matipa ok. 30 metrów od własnej bramki. Eden Hazard nie zdołał go wykorzystać, bowiem z odsieczą popędził Dejan Lovren.

22:04

Zapowiada się ciekawa druga odsłona

46'

Diego Costa kopie ze środka! Bez zmian w obu "jedenastkach".

21:57

Wracamy do czerwonej części miasta Beatlesów, gdzie dobiega końca przerwa w hitowym starciu Liverpoolu z Chelsea Londyn. Do przerwy prowadzą goście po golu Davida Luiza z rzutu wolnego.

21:52

Premier League przyzwyczaiło nas do intensywności i fantastycznych spotkań. Ale nikt nie spodziewał się takiego wykonania rzutu wolnego (tak jak hiszpańskiej inkwizycji). Po chwili David Luiz doznał urazu, który może spowodować dłuższą przerwę w grze.

A jak będzie wyglądać druga polowa? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Po doliczeniu dwóch minut Mark Clattenburg kończy pierwszą połowę na Anfield Road. W hicie 23. kolejki Premier League Chelsea prowadzi z Liverpoolem po trafieniu Davida Luiza.

45'

Żółtą kartką zostaje upomniany Jordan Henderson za faul taktyczny.

43'

Cesar Azpilicueta radzi sobie z Roberto Firmino na lewej stronie. Aut z szybkim rozegraniem - na tyle szybki, że Brazylijczyk był na spalonym.

42'

Sadio Mane prawdopodobnie nie wejdzie na boisko. Podczas rozgrzewki naciągnął mięśnie - miał okład na kolanie.

41'

Nathaniel Clyne dawno nie zapędził się prawym skrzydłem. Zagrywa płasko przed pole karne - w stylu Łukasza Piszczka - skąd Victor Moses wybija piłkę poza linię boczną. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką "The Blues".

39'

Geo Wijnaldum nie zdołał opanować piłki w polu karnym Chelsea. W przeciwieństwie do Thibaut Courtois.

21:37

Antonio Conte "żyje" przy linii bocznej

36'

Dalekie zagranie na wolne pole do Philippe Coutinho spaliło na panewce. Piłkę chwyta bramkarz Chelsea.

34'

David Luiz wraca na murawę. Sęk w tym, żę kuleje. Rozgrzewają się John Terry i Kurt Zouma.

33'

Było groźnie pod bramką Thibaut Courtois po rzucie rożnym Jamesa Milnera. Nieczysto piąstkował, lecz skutecznie zaasekurował go Cesar Azpilicueta.

32'

Nie jest dobrze! David Luiz podkręcił staw kolanowy - będzie konieczna zmiana!

31'

N'Golo Kante przerywa atak Roberto Firmino prawą stroną. Zapoczątkował kontrę Diego Costy i Edena Hazarda, ale została ona przerwana przez Simona Mignoleta. Ten wybiegł daleko od bramki i wybił na uwolnienie.

29'

Goście idą za ciosem! Zyskali rzut wolny, po którym ostro bita piłka przez Williama odbiła się tuż przed Simonem Mignoletem. Ten szczęśliwie paruje piłkę do boku!

21:28

7. gol Davida Luiza w 100. meczu w Premier League

24'

Ależ "Niebiescy" zaskoczyli "Czerwonych"! Takiego rozegrania rzutu wolnego nikt się nie spodziewał - William ustawiał piłkę, a tu David Luiz uderzył prostym podbiciem nad murem tuż przy lewym słupku!

24'

GOL! DAVID LUIZ!!!

23'

Eden Hazard powalony przez Adama Lallany niespełna 30 metrów od bramki Simona Mignoleta.Może być groźnie.

21:22

Na Anfield, na Anfield fajnie jest

23'

Kolejna akcja Williama prawą flanką. Jego płaskie zagranie w pole karne do Diego Costy przecina Joel Matip. Aut niemal z narożnika boiska nie przynosi zagrożenia.

20'

Krótkie oraz szybkie rozegranie. Ostatecznie piłka trafia na lewą stronę "szesnastki" do Gary'ego Cahilla. Ten był na spalonym.

19'

"The Blues" w komplecie. Chcieli od razu wykorzystać - strzał Williama z ok. prawego narożnika pola karnego blokuje James Milner. Rzut rożny.

17'

Stempel Joela Matipa na nodze Diego Costy. Ten domagał się kartki dla rywala, ale bezskutecznie. Niemniej najskuteczniejszy strzele Chelsea i Premier League (15 goli) zbiegł do linii bocznej, by wymienić obuwie.

16'

Przerwa w grze. Gorąca dyskusja Antonio Conte z Markiem Clattenburgiem. Szybko Włoch podszedł do Juergana Kloppa by się wyściskać ;)

15'

Dejan Lovren zbiegł do lewej strony do Wiliama. To wystarczyło, by nastraszyć Brazylijczyka. Wybiegł z piłką poza linię boczną.

14'

Oklaski na trybunach... po niedokładnym zagraniu Nemanji Maticia do Edena Hazarda.

21:13

11'

Wydawało się, że z akcji Liverpoolu nic nie wyjdzie, jak piłkę przed linią 16. metrze zgubił Philippe Coutinho. Zdołał ją odzyskać przed N'Golo Kante, po czym wystawił Geo Wijnaldumowi. Ten huknął zza zasłony, ale Thibaut Courtois kapitalnie paruje strzał do boku!

8'

Crossowe podanie na wolne pole było za mocne do biegnącego lewą stroną Jamesa Milnera. Początek meczu należy zdecydowanie do gospodarzy.

8'

"The Blues" nie przegrali ani razu w pięciu ostatnich meczach na Anfield Road.

7'

Roberto Firmino odbiera dobre podanie z lewej strony w "szesnastce" gości.Naciskany przez Davida Luiza podaje niedokładnie na 25. metr do Philippe Coutinho. Londyńczycy ruszyli z kontrą, która została przerwana nawet przed linią środkową.

5'

Daleki wykop Belga i gwizdek arbitra. W walce o górną piłkę ucierpiał Marcos Alonso. Ogarnął się, po czym pokazał Markowi Clattenburgowi, że może grać dalej.

4'

Nie wyszło prawą, to gospodarze zaatakowali lewą stroną. Roberto Firmino miał być adresatem prostopadłego podania, ale był skutecznie blokowany przez wracającego Victora Mosesa. Thibaut Courtois z "piątki".

3'

Dobre dośrodkowanie na 5. metr, gdzie jednak David Luiz wyskakuje wyżej od... trzymającego go za włosy Dejana Lovrena. Niebezpieczeństwo zażegnane.

2'

Geo Wijnaldum na prawym skrzydle zostaje zablokowany przez Nemanję Maticia. Po chwili Serb wybija piłkę na rzut rożny, przerywając huraganowy atak "The Reds".

1'

Gwizdek sędziego Marka Clattenburga zaczyna pierwszą połowę! Ze środka Liverpool!

20:57

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Jordan Hernderson i Gary Cahill.

20:54

Mała ciekawostka (od Przemysława Rudzkiego z Przeglądu Sportowego): "pod wodzą Kloppa na 14 spotkań ligowych z MU, MC, Tottenhame, Chelsea i Arsenalem Liverpool przegrał zaledwie jedno".

20:50

Dziesięć minut do rozpoczęcia meczu! Jakim wynikiem zakończy się to starcie? "The Reds" nie było w stanie ograć u siebie Chelsea od pięciu spotkań, notując 3 remisy (ostatnie 2 rzędu). Na przełamanie czekają od 8 maja 2012 r. Czy dzisiaj ono nastąpi?

20:45

Mark Clattenburg wraca na Anfield w roli sędziego po niespełna 7 tygodniach. Wówczas prowadził tutaj mecz z West Hamem United zakończony wynikiem 2:2.

Z kolei ostatni mecz Chelsea prowadził... 27 sierpnia 2016 r. Na tarczy wracali z Londynu piłkarze Burnley FC (0:3).

20:42

Jak już wspomniałem na początku, Chelsea jest liderem rozgrywek z dorobkiem 55 punktów (po 22 kolejkach!). O osiem "oczek" wyprzedza Arsenal (podejmuje dzisiaj Watford). Trzeci jest Tottenham (46 punktów, wyjazd z Sunderlandem).

Czwarty Liverpool traci do dzisiejszego rywala 10 punktów, a po piętach depczą obie drużyny z Manchesteru - City (43 punkty) i United (41).

Tak więc w czołówce jest przytulnie jak w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu.

20:38

Antonio Conte ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Z kolei jego vis a vis nie może postawią na Danny'ego Ingsa, Oviemuno Ejarię i Marko Grujicia, których wykluczają kontuzje. Niemal do ostatniej chwili trwało doprowadzenie do gry Nathaniela Clyne'a. Ten znalazł się nawet w wyjściowym składzie.

20:35

Wielkimi krokami zbliża się 50. bezpośredni mecz w lidze. Jak wygląda dotychczasowy bilans?

Liverpool - Chelsea w Premier League

• 19 zwycięstw Liverpoolu
  • 11 remisów
  • 19 zwycięstw Chelsea
20:32

Jeżeli gospodarze zejdą z tego spotkania na tarczy, to zanotowaliby czwartą domową porażkę z rzędu (uwzględniając mecz Pucharu Ligi Angielskiej z Southampton)! Tak złej formy przed własną publicznością nie było od... 1923 r. Ostatni komplet punktów piłkarze Juergena Kloppa zdobyli na kilka godzin przed Sylwestrem, pokonując Manchester City 1:0 (Geo Wijnaldum).

"The Blues" zaś z pięciu ostatni delegacji przywieźli aż 12 punktów. To oznacza, że ponieśli porażkę, która przerwała ich fantastyczną serię zwycięstw z rzędu.Tym zespołem był Tottenham (2 gola Dele Alliego)

20:29

Sędzią głównym starcia tytanów w czerwonej części miasta Beatlesów jest Marc Clattenburg. Na liniach będą mu pomagać Simon Bennett i Richard West. Sędzią technicznym jest za to Neil Swarbrick.

20:26

Rezerwowi Liverpoolu: Loris Karius - Ragnar Klavan, Daniel Sturridge, Sadio Mane, Alberto Moreno, Lucas Leiva, Divock Origi.

20:24

Jubileusz Davida Luiza, który po raz setny zagra w Premier League

20:22

Rezerwowi Chelsea: Asmir Begović - Cesc Fabregas, Kurt Zouma, Pedro, Michy Batshuayi, Nathianel Chalobah, John Terry.

20:20

"The Reds" już na Anfield Road

20:17

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego hitu!

20:15

Najlepsza ofensywna (51 goli) kontra najszczelniejsza defensywa (15). Pojedynek taktyków - Juergen Klopp kontra Antonio Conte. Liverpool - Chelsea? To oczywiste, że czeka nas szlagier 23. kolejki Premier League, w którym piąta drużyna ligi zmierzy się z liderem! Początek meczu już za 45 minut!