Niedziela, 22 stycznia 2017, godz. 13:00
Southamptonsouthampton
3 : 0
Leicester CityLeicester City
94'

Koniec meczu na St. Mary's Stadium. Southampton pewnie pokonuje Leicester 3:0. Bartosz Kapustka podniósł się z ławki jedynie na rozgrzewkę, ale nie wszedł na boisko.

93'

37 - Leicester straciło już więcej bramek niż w mistrzowskim sezonie.

92'

Atak pozycyjny gospodarzy na połowie rywala przy donośnym śpiewie "When all the saints go marching in". Błyskawiczne przyspieszenie, po którym Shane Long strzela tuż nad poprzeczką.

90'

Czwarty raz w tym sezonie Premier League mistrzowie Anglii tracą co najmniej 3 gole.

Cztery minuty doliczone.

88'

Nieporozumienie Danny'ego Simpsona i Kaspra Schmeichela mógł wykorzystać Shane Long. Irlandczyk nie trafił jednak w piłkę po wrzutce Jamesa Warda-Prwose'a.

86'

DUSAN TADIĆ PEWNIE POD POPRZECZKĘ!
Kasper Schmeichel rzucił się w stronę prawego słupka, ale nie miał szans, by sięgnąć piłkę!

85'

Jeszcze żółta kartka dla kapitana Leicester.

85'

Shane Long urwał się lewą stroną i wpadł w pole karne "Lisów". Tam powalił go Wes Morgan. Rzut karny!

83'

James Ward-Prowse strzela w boczną siatkę. Czujne oko liniowego zasygnalizowało to zagranie już zza linii końcowej.

83'

Wes Morgan zablokował na lewej stronie Shane'a Longa, ale "Święci" mają rzut rożny.

82'

Niespodziewanie Christian Fuchs strzela prawą nogą z ok. 25 metrów metr obok lewego słupka bramki gospodarzy.

80'

30 548 widzów na trybunach St. Mary's Stadium.

79'

Shane Long wchodzi za Jaya Rodrigueza.

76'

Nathan Redmond na spalonym.

75'

Wes Morgan kieruje piłkę głową do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Jamajczyk może odetchnąć z ulgą - jego samobój nie zostaje uznany!

74'

Bartosz Kapustka rozgrzewa się. Być może wejdzie na ostatni kwadrans.

73'

Jordy Clasie melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Pierre-Emile Hojbjerg.

72'

West Morgarn przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z zaledwie 4 metrów! Kapitan "Lisów" ma czego żałować!

71'

Po chwili solowa akcja Demaraia Greya lewą stroną. Już składał się do dośrodkowania, gdy zablokował go wracający Cedric Soares.

70'

Rykoszet po strzale Oriola Romeu nie mógł zaskoczyć Kaspra Schmeichela.

70'

Kontry nie będzie po strzale Danny'ego Drinkwatera - poiłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

67'

Wilfred Ndidi podaje nie w tempo do Maca Albrightona. Fraser Forster od bramki.

66'

Robert Huth dwukrotnie blokuje strzały rywala z dystansu. Gospodarze dążą do podwyższenia prowadzenia. Strzał Jaya Rodrigueza broni bramkarz Leicester.

63'

... ale wcześniej zmiana. Za Shinjiego Okazakiego pojawia się Ahmed Musa.

14:20

63'

Przeciągnięte dośrodkowania Christiana Fuchsa i Marca Albrightona. Fraser Forster od bramki...

62'

Tym razem próbował James Ward-Prowse. Huknął wysoko nad bramką Kaspra Schmeichela.

60'

Powinno być po meczu! Podanie Christiana Fuchsa do Roberta Hutha przejął Pierre-Emile Hojbjerg. Przebiegł kilka metrów i w sytuacji sam na sam z rodakiem uderzył obok lewego słupka!

57'

Półwolej Marca Albrightona zza pola karnego nie sprawił problemów Fraserowi Forsterowi.

55'

Jack Stephens pojawia się na placu gry.

55'

Fraser Forster nie chce przejąć opaski kapitana od kolegi. Przy owacji na stojąco Virgil van Dijk opuszcza plac gry.

53'

Virgil van Dijk wybija piłkę po dalekim podaniu Wesa Morgana. Holender usiadł na murawie. Będzie konieczna zmiana.

52'

Virgil van Dijk wraca do gry. Został nagrodzony brawami przez kibiców "Świętych".

50'

Gospodarze w "dziesiątkę". Fraser Forster wznawia grę dalekim wybiciem z rzutu wolnego.

49'

Przerwa w grze. Virgil van Dijk zderzył się z Jamie'em Vardym. Konieczna jest pomoc medyczna.

14:06

Na meczu jest selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate

47'

Jay Rodriguez nie sięga piłki kilka metrów od bramki Kaspra Schmeichela po centrostrzale Pierre'a-Emile'a Hojbjerga! Mimo to minęła słupek w nieznacznej odległości!

46'

Druga odsłona rozpoczęta!

46'

W ekipie gości zmiana - Marc Albrighton będzie grać w miejsce Nampalysa Mendy'ego.

13:57

Wracamy na St. Mary's Stadium na drugą połowę meczu Southampton - Leicester. Do przerwy zasłużenie prowadzą gospodarze 2:0.

13:52

Southampton - Leicester. Statystycznie o I połowie

45'

+2' Jay Rodriguez pada w polu karnym "Lisów" przed nadciągającym wślizgiem Robertem Huthem. Sędzia gwiżdże... oznajmiając koniec pierwszej połowy. Southampton zasłużenie prowadzi z Leicester po gola Jamesa Warda-Prowse'a i Jaya Rodrigueza.

45'

+1' Jamie Vardy w roli lewoskrzydłowego zagrywa na 5. metr w stronę Shinjiego Okazakiego. Japończyk strzel a w bezpiecznej odległości od bramki gospodarzy.

44'

Kasper Shmeichel pewnie piąstkuje po rzucie rożnym.

43'

Jamie Vardy chciał przedrzeć się w "szesnastkę" gospodarzy. Na przeszkodzie stanął jednak Cedric Soares.

43'

"Święci" z Southampton strzelają pierwszy raz 2 gole u siebie od 16 października 2016 r. Wówczas pokonali Burnley 3:1.

41'

Damarai Gray próbuje zmniejszyć rozmiary porażki. Strzela jednak bardzo niedokładnie.

39'

Po dobrym dośrodkowaniu Ryana Bertranda z rzutu wolnego, piłkę niefortunnie zgrywa w okolice lewego narożnika pola bramkowego głową Robert Huth. Tam dopada do niej Jay Rodriguez który jakimś cudem zdołał ją zmieścić między bramkarzem a słupkiem!

39'

GOL! JAY RODRIGUEZ!!!

38'

Gra będzie wznowiona przez Southampton z rzutu wolnego.

37'

Przerwa w grze. Pierre-Emile Hojbjerg zderzył się z Jamie'em Vardym. Obaj nie podnoszą się z murawy.

35'

Ostro bita piłka z rzutu rożnego przez Jamesa Warda-Prowse'a. Wes Morgan na wszelki wypadek główkuje poza linię końcową. Jeszcze jedna wrzutka - z drugiego narożnika - i pewnie piąstkuje Kasper Schmeichel.

13:35

34'

Leicester traciło gola na wyjeździe jako pierwszy w 12 z 13 spotkań...

32'

Bez zagrożenia i piłkarze Claude'a Puela chcieli wyjść z kontrą. Przerwał ją gwizdkiem sędzia, który dopatrzył się zagrania ręką Jaya Rodrigueza.

31'

Technicznie uderza Damarai Grey, ale trafia w mur. Piłka wychodzi na rzut rożny.

30'

Shinji Okazaki faulowany ok. 25 metrów od bramki Southampton. Może być groźnie.

28'

Oriol Romeu mija się z piłką na 5. metrze. Spóźnił się o ułamek sekundy...

27'

Gospodarze idą za ciosem! Dośrodkowanie Ryana Bertranda nie znajduje adresata, ale strzał Cedrica Soaresa - po rykoszecie - wychodzi na rzut rożny.

25'

Dla odmiany prawą flanką urwał się Cedric Soares, który podaje przed pole karne do Anglika. Ten wszedł w "szesnastkę" i uderzył o dalszym rogu nie do obrony!

25'

GOL DLA "ŚWIĘTYCH"! JAMES WARD-PROWSE!!!

22'

Największe zagrożenie ze strony gospodarzy jest po atakach Ryana Bertranda. Leicester jeszcze bez klarownej sytuacji, poza anemicznym strzałem Wilfreda Ndidiego.

18'

Dobra kontra gospodarzy mogła przynieść prowadzenie! Płaskie uderzenie Nathana Redmonda z kilku metrów broni Kasper Schmeichel tuż przy prawym słupku!

16'

Wilfred Ndidi decyduje się na strzał z blisko 30 metrów. Piłka zjechała mu po nodze jak po rynnie i po koźle wpadła do "koszyczka" bramkarza "Świętych".

14'

Jamie Vardy nie zdołał dobiec do prostopadłego podania z głębi pola. Fraser Forster chwyta piłkę.

12'

W odpowiedzi Jay Rodriguez główkuje z 8 metrów daleko od bramki mistrzów Anglii.

12'

Damarai Grey wycofuje piłkę w stronę lewego narożnika pola karnego gospodarzy, gdzie niepilnowany był Christian Fuchs. Ten centruje bardzo dobrze, choć ciut za wysoko dla Jamie'go Vardy'ego.

9'

"Lisy" mają problem, by oddalić grę od własnego pola karnego. Nie radziły sobie, ale strzał Pierre'a-Emile'a Hojbjerga przelatuje wysoko nad bramką

7'

Próba kolejnej akcji gospodarzy lewą stroną. Dusan Tadić podaje jednak niedokładnie do rozpędzonego Ryana Bertranda. Kasper Schmeichel z "piątki".

6'

Nathan Redmond wyskakuje najwyżej w "szesnastce" rywala do dośrodkowania z lewej strony Ryana Bertranda. Piłka po uderzeniu głową ląduje na górnej siatce!

4'

Podobnie było z centrą Ryana Bertranda. Piłka poleciała wysoko nad bramką "Lisów".

3'

W odpowiedzi atak Christiana Fuchsa lewą stroną zakończony zbyt głębokim dośrodkowaniem. Bez zagrożenia pod bramką Frasera Forstera.

1'

Przepychanka Kaspra Schmeichela z Dusanem Tadiciem w lewym narożniku pola bramkowego. Piłka odbiła się od Serba i wyszła poza linię końcową. Goście z "piątki".

1'

Gospodarze zaczynają ze środka!

12:56

Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Virgil van Dijk i Wes Morgan.

12:52

Oni nie zagrają

• Southampton: Jose Fonte (obrońca, 17/0), Steven Davis (pomocnik, 17/0), Sofiane Boufal (pomocnik, 11/1), Alex McCarthy (bramkarz, 0/0), Charlie Austin (13/6, czołowy strzelec), Matt Targett (obrońca, 4/0)
  • Leicester: Riyad Mahrez (napastnik (20/3), Islam Slimiani (napastnik, 13/5), Daniel Amaertey (pomocnik, 17/1) - wszyscy powołani na PNA, Leonardo Ulloa (pomocnik, 12/1), Marcin Wasilewski (obrońca, 1/0)
12:49

Ostatnie zwycięstwo gości na St. Mary's Stadium na poziomie Premier League miało miejsce... 29 kwietnia 2000 r. Wcześniej miały miejsce mecze na zapleczu ligi.

2 października 2016 r. był bezbramkowy remis.

12:45

Gospodarze będą chcieli przełamać serię czterech porażek z rzędu, które mocno wpłynęły na pozycję "Świętych" w tabeli. 24 punkty zdobyte w 21 kolejkach dają piłkarzom Claude'a Puela 13. lokatę.

To i tak lepiej niż w przypadku Leicester. Trzy "oczka" mniej od rywala na koncie plasują aktualnych mistrzów Anglii na 15. miejscu. Nad strefą spadkową, którą otwiera Crystal Palace, ma 5 punktów przewagi.

12:42

Rezerwowi Southampton: Stuart Taylor - Jordy Clasie, Shane Long, Cuco Martins, Sam McQueen, Jack Stephens, Joshua Sims.

12:40

Statystyki Roberta Hutha w tym sezonie Premier League

12:37

Rezerwowi Leicester: Ron-Robert Zieler - Marc Albrighton, Yohan Benalouane, Banjamin Chilwell, Bartosz Kapustka, Andy King, Ahmed Musa.

12:35

To bardzo ważny mecz. Na wyjeździe rozegraliśmy dobre spotkanie, ale nie zdobyliśmy trzech punktów. Mam nadzieję, że dzisiaj osiągniemy wynik, jaki chcemy

12:32

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski.

12:30

Niedzielny "maraton" spotkań relacjonowanych w GOL24 zaczynamy w Southampton, gdzie "Święci" zmierzą się z "Lisami", czyli Leicester City. Na ławce rezerwowych gości jest Bartosz Kapustka. Marcin Wasilewski poza kadrą.