Niedziela, 15 stycznia 2017, godz. 14:30
Manchester CityManchester City
16:30

Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot, dziękuję za uwagę. A już za godzinę "Bitwa o Anglię". Manchester United vs Liverpool!

95'

Koniec! Everton zdemolował Manchester City, całkowicie zasłużenie wygrywając 4:0. Kapitalne spotkanie w wykonaniu "The Toffees".

94'

Jak padł gol? Ależ wejście Lookmana! Asystował rewelacyjny Davies. 19-letni piłkarz dostał dobre podanie i świetnie wykończył akcję, łapiąc Bravo "na wykroku".

94'

GOL! LOOKMAN! WEJŚCIE SMOKA!

90'

...i Otamendiego.

90'

Zagotowało się, sędzia rozdaje kartki. Dla Lukaku...

90'

Doliczone cztery minuty.

90'

Schodzi Barkley, który rozegrał świetne spotkanie. Za niego nowy nabytek "The Toffees" - Ademola Lookman. 19-letni zawodnik przyszedł z Charltonu za około jedenaście milionów funtów.

89'

Sterling położył Funesa Moriego, lecz został powstrzymany przez Williamsa.

88'

Lukaku ośmieszył kilku rywali, ale finalnie został zablokowany.

87'

Goście bez wiary w cokolwiek, druga połowa bardzo słaba w wykonaniu "Citizens".

84'

Lukaku bliski drugiego gola, jego sprytny strzał okazał się minimalnie niecelny.

82'

Kamera pokazuje smutnego Guardiolę. Jego zespół został wypunktowany przez piekielnie skutecznych "The Toffees".

79'

Jak padł gol? Davies przeprowadził nieprawdopodobną akcję przez pół boiska, oddał piłkę do Barkleya, ten po chwili sprytnie mu odegrał, a 18-letni pomocnik świetnie wykończył akcję i podcinką pokonał Bravo. Niesamowite zachowanie Daviesa, znakomity mecz tego piłkarza! City na kolanach.

79'

3:0! POZAMIATANE! TOM DAVIES!

78'

Toure z wolnego prosto w ręce Roblesa.

77'

Próby zdobycia kontaktowej bramki przez City są - delikatnie mówiąc - niekoniecznie udane.

75'

Silva brutalnie potraktował Daviesa, dostał za to żółtą kartkę.

73'

McCarthy w miejsce Barry'ego. Dobrą robotę wykonał dziś doświadczony pomocnik gospodarzy.

72'

Everton oddał dziś... dwa strzały. Goście - osiem.

72'

Aguero zza pola karnego, czujnie Robles, który sparował piłkę na rzut rożny.

70'

Szykuja się zmiany w obu zespołach.

69'

Sagna dośrodkował w pole karne, piłkę na rzut rożny wybił Williams. Po chwili Otamendi niecelnie.

67'

Okres spokojniejszej gry, nic specjalnie się nie dzieje.

64'

Mirallas schodzi z boiska. Za niego debiutujący Schneiderlin!

62'

Ofensywna zmiana w drużynie gości. Iheanacho w miejsce Zabalety.

61'

Kiepska wrzutka.

60'

Mirallas już na boisku. City w natarciu, po interwencji Holgate'a będzie korner.

57'

Leży na boisku Mirallas, którego zahaczył Zabaleta. Przerwa w grze.

56'

Kartka dla Holgate'a.

55'

Coleman zbyt głęboko i wysoko w pole karne.

54'

Stones doszedł do podania Silvy i strącił piłkę głową, ale zabrakło mu precyzji.

53'

Barkley faulował Zabaletę, rzut wolny dla gości. Okazja na wrzutkę.

51'

Piłka w siatce, ale Sterling uderzał już po gwizdku arbitra. Futbolówka wcześniej wyszła za linię bramkową.

49'

Czy goście się podniosą? Może i 2:0 to niebezpieczny wynik, ale łatwo odnieść wrażenie, że podopieczni Guardioli mają przed sobą trudne zadanie.

47'

Jak padł gol? Mirallas dostał piłkę w okolicach pola karnego i bez zastanowienia huknął na bramkę. Bravo bez szans! 2:0!

47'

GOOOOOL! MIRALLAS NA 2:0! ALEŻ POCZĄTEK EVERTONU!

46'

Druga połowa rozpoczęta.

15:19

Pierwsza połowa była pasjonująca. Choć goście grają lepiej, to "The Toffees" są na prowadzeniu po świetnej akcji Daviesa i Mirallasa, perfekcyjnie wykończonej przez Lukaku. Druga odsłona zapowiada się równie ciekawie! Wracamy za około kwadrans.

45'

Przerwa! Everton 1:0 Manchester City.

45'

Ładna akcja gości, do wrzutki doszedł Sagna, który mocno uderzył głową. Piłkę z linii bramkowej wybił Davies!

45'

Doliczone dwie minuty, tymczasem z bólu zwija się Robles. Golkiper gospodarzy zderzył się z własnym obrońcą - Williamsem.

45'

Wrzutka w pole karne, dobrze ustawił się Bravo i złapał piłkę.

44'

Kontra Evertonu, Lukaku zatrzymany przez Otamendiego. Korner dla "The Toffees".

43'

Trwa pozycyjny atak gości.

41'

Clattenburg dał ostatnie ostrzeżenie ostro grającemu Funesowi Moriemu. Następnym razem będzie żółta kartka.

40'

Holgate ofiarnie we własnym polu karnym. I skutecznie.

38'

Sterling przylutował zza pola karnego, piłka minimalnie przeleciała ponad bramką! Zabrakło niedużo.

37'

Aguero minimalnie minął się z piłką na piątym metrze, było bardzo blisko!

36'

Baines walczył w polu karnym City z tabunem zawodników rywali, ale ostatecznie się przewrócił i stracił piłkę.

34'

Jak padł gol? Davies znakomicie przejął piłkę, uruchomił Mirallasa, a ten kapitalnie podał do osamotnionego w polu karnym Lukaku. Belgijski snajper wykorzystał zagranie rodaka i bez przyjęcia uderzył w róg bramki. Everton 1, City 0!

34'

GOOOOOL! Lukaku! 1:0!

31'

Akcja Zabalety i De Bruyne'a, Argentyńczyk złapany na minimalnym spalonym.

29'

De Bruyne prosto w mur.

28'

Rzut wolny dla gości z około dwudziestu metrów. Będzie groźnie.

27'

Silva znalazł się oko w oko z Roblesem po genialnym podaniu De Bruyne'a. Hiszpański pomocnik powinien zakończyć to bramką, jednak zaprzepaścił tę dobrą okazję.

26'

Barkley bardzo niecelnie do Mirallasa. Brakuje dokładności piłkarzom Evertonu.

25'

Kapitalne podanie De Bruyne w stronę Sterlinga, ten zdołał oddać strzał, ale kropnął prosto w Roblesa.

24'

Płaskie podanie Silvy w stronę Aguero, niecelnie. Przekombinowali goście.

23'

Rzut wolny dla City z niezłej pozycji, Holgate sfaulował Aguero. Będzie dobra okazja na centrę.

19'

Długa piłka od Sterlinga w stronę rozpędzonego Zabalety. Doświadczony Argentyńczyk był bliski dojścia do tego podania, zabrakło bardzo niewiele.

18'

Od kilku minut przeważają podopieczni Pepa Guardioli. Niezwykle żwawo poczyna sobie Sterling, który raz za razem sprawia problemy zawodnikom gospodarzy.

16'

Znów płaskie podanie De Bruyne'a w pole karne. Czyhającego na piłkę Aguero uprzedził dobrze interweniujący Williams.

15'

Kwadrans już za nami. Na razie oglądamy dobre spotkanie, prowadzone w szybkim tempie.

14'

Znów szarżował aktywny Sterling, tym razem Robles pewnie złapał piłkę na piętnastym metrze.

12'

Co tu się dzieje! Zamieszanie po wrzutce z kornera, następnie arcyszybka kontra gości, De Bruyne posłał piłkę do stojącego w polu karnym Sterlinga, ten minął Roblesa, ale ostatecznie przewrócił się, powstrzymywany też przez Bainesa. Wydaje się, że arbiter powinien odgwizdać jedenastkę dla gości.

11'

Przedzierał się Sterling, ale Funes Mori i Williams poradzili sobie ze skrzydłowym "Citizens". Po chwili szybka akcja Evertonu, będzie rzut rożny.

10'

Piłka w bramce gości, ale asystujący Coleman został złapany na spalonym. Świetna akcja Evertonu, na razie "The Toffees" prezentują się dużo lepiej.

8'

Głęboka centra Barry'ego na długi słupek, Lukaku zabrakło trochę miejsca i od bramki Bravo.

6'

Aguero nie dał rady ograć Williamsa, Barry przejął piłkę i próbował uruchomić Lukaku, przesadził jednak z siłą podania.

4'

Dalekie podanie w stronę Barkleya i Lukaku. Ofsajd.

3'

Aguero popędził za piłką w stronę bramki gospodarzy, ale ubiegł go czujny Robles, który wybił futbolówkę w pole.

2'

Pierwsza próba gości, podanie De Bruyne'a w pole karne zablokowane przez defensorów Evertonu.

1'

Rozpoczęli!

14:31

Minuta ciszy poświęcona zmarłemu byłemu selekcjonerowi reprezentacji Anglii - Grahamowi Taylorowi.

14:29

Sędziować będzie Mark Clattenburg.

14:22

Starcie Evertonu z City to przetarcie przed daniem głównym dzisiejszej futbolowej niedzieli w Anglii. O 17:30 odbędzie się kolejna odsłona "Bitwy o Anglię", czyli meczu Manchesteru United z Liverpoolem.

14:17

Obie drużyny spotkały się w październiku na Etihad Stadium. Po bramkach Nolito i Lukaku mecz zakończył się remisem 1:1. W ostatniej kolejce City wygrało 2:1 z Burnley, a Everton 3:0 z Southampton. W razie braku trzech punktów dziś, goście pozostaną na piątym miejscu w tabeli, na które zostali zepchnięci po wczorajszej demolce, jaką Arsenal zafundował Swansea.

14:13

Być może szansę na debiut w barwach "The Toffees" otrzyma Morgan Schneiderlin, który znalazł się wśród rezerwowych.. Francuski pomocnik został kilka dni temu pozyskany z Manchesteru United. Everton zapłacił za niego 24 miliony funtów.

14:11

Rezerwowi Evertonu: Maarten Stekelenburg, Phil Jagielka, Morgan Schneiderlin, Ademola Lookman, James McCarthy, Aaron Lennon, Enner Valencia

Rezerwowi City: Willy Caballero, Aleksandar Kolarov, Aleix Garcia, Fabian Delph, Jesus Navas, Leroy Sane, Kelechi Iheanacho

14:10

Zapraszamy na relację ze spotkania Everton - Manchester City. Pierwszy gwizdek za około dwadzieścia minut.