Tottenham HotspurWC
2 : 0
Chelsea LondynChelsea Londyn
94'

Michael Atkinson patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Fantastyczna seria Chelsea 13 zwycięstw z rzędu zostaje przerwana na White Hart Lane przez główkowy dublet Dele Alliego!

92'

Zmiana taktyczna w ekipie gospodarzy. Son Heung-Min na ostatnie minuty za bezbarwnego Harry'ego Kane'a.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Rzut rożny dla Chelsea nie przynosi żadnego zagrożenia pod bramką Hugo Llorisa.

87'

Żółta kartka dla Danny'ego Ros'a.

86'

...a w Tottenhamie udział w meczu kończy Dele Alli. Na placu jest już Moussa Sissoko.

85'

Michy Batshuayi wchodzi w miejsce Victora Mosesa. Antonio Conte przeprowadza tym samym ostatnią zmianę.

83'

Gra wznowiona. Jednak bohater Tottenhamu w dzisiejszym meczu wyraźnie kuleje.

83'

Przerwa w grze. Na boisku leży Dele Alli, który ucierpiał w starciu z Nemanją Maticiem.

22:39

80'

Antonio Cone wzmacnia ofensywę. Zdejmuje z boiska N'Golo Kante, a na murawie jest już Cesc Fabregas.

77'

Christian Eriksen decyduje się na bezpośrednie uderzenie! Na jego nieszczęście piłka przelatuje tuż obok bramki!

77'

Atak gospodarzy lewą stroną zastopował Victor Moses. Ten nie może się pogodzić z interpretacją Martina Atkonsona, który odgwizdał faul. Do bramki ok. 25 metrów.

75'

Atak Pedro zostaje przerwany gwizdkiem sędziego. Hiszpan był na pozycji spalonej.

74'

Za Moussę Dembele na placu gry pojawia się Harry Winks

73'

Seria rzutów rożnych dla gości. Tottenham radzi sobie w tych sytuacjach. Chelsea bije głową w mur.

71'

Toby Alderweireld bez wysiłku powstrzymuje Diego Costę we własnym polu karnym. Za tę interwencję został nagrodzony brawami.

69'

Pedro zagrywa ciut za mocno do Edena Hazarda. Hugo Lloris chwyta piłkę.

68'

Pedro zatańczył na lewej stronie "szesnastki" z Kyle'em Walkerem. Ostro bita piłka przed bramkę została wybita przez Erica Diera.

66'

Kyle Walker ruszył z kontrą prawą stroną. Wycofuje piłkę na 20. metr do Christiana Eriksena, którego centro-strzał został zablokowany.

65'

Zmiana w Chelsea. William zastępuje Marcosa Alonso.

64'

Kolejna próba Dele Alliego. Bez trudu opanował górne podanie z Davidem Luizem na plecach. Strzela z ostrego kąta nad bramką.

63'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na prawej stronie. Skrupulatnie zbliżając się do pola karnego "The Blues".

61'

Ofensywo--chaotyczna akcja N'Golo Kante przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Tottenhamu.

61'

Kibice gospodarzy już świętują. Śpiewają "When all the Sain.ts (go marching in)"

59'

Diego Costa musiał cofnąć się do drugiej linii, by być przy piłce. Zagrywa w pole karne do nikogo. Po chwili szczęścia próbował Pedro, ale jego strzał głową spokojnie broni Hugo Lloris.

22:15

54'

Anglik świetnie zamknął akcję po podaniu Chrsitiana Eriksena, posyłając piłkę przy prawym słupku!

54'

GOL! DELE ALLI PO RAZ DRUGI!!!

52'

Nemanja Matić strzela z dystansu wysoko nad bramką Hugo Llorisa.

50'

Dele Alli złapany w pułapkę ofsajdową.

49'

Starcie Moussy Dembele z Victorem Mosesem na pograniczu linii pola karnego. Nigeryjczyk padł na murawę, ale sędzie nie zdecydował się wskazywać na "wapno". Nie może w to uwierzyć Antonio Conte.

22:08

48'

Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

47'

Hugo Lloris szczęśliwie broni strzał Marcosa Alonso z czterech metrów! Tylko korner dla Chelsea!

46'

Diego Costa zaczyna ze środka!

22:00

Wracamy na White Hart Lane na drugie trzy kwadranse meczu Tottehnam - Chelsea. Do przerwy prowadzą gospodarze po trafieniu do Dele Alliego.

21:57

Jeden celny strzał w pierwszych trzech kwadransach. I to jaki - dający bezcenne prowadzenie tuż przed przerwą. Imponująca forma Dele Alliego może poprowadzić Tottenham do triumfu nad Chelsea i przerwać jej serię zwycięstw w Premier League? Czy tak się stanie?

21:55

Garść statystyk z pierwszej połowy

21:53

W poprzednim sezonie Dele Alli strzelił 4 bramki w 26 meczach. Teraz w czterech ostatnich spotkaniach... sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców!

45'

Michael Atkinson kończy pierwszą połowę. W hicie 20. kolejki Premier League Tottenham prowadzi z Chelsea!

45'

Jeszcze żółta kartka dla Dele Alliego za niesportową "cieszynkę".

45'

Atak pozycyjny Tottenhamu prawą stroną i piłkę dostaje Christian Eriksen. Ten kątem oka wypatrzył Anglika i idealnie dośrodkował w pole karne, a Dele Alli uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

45'

GOL DO SZATNI DLA TOTTENHAMU! DELE ALLI!!!

44'

Diego Costa znowu na spalonym.

21:44

43'

... krótko rozgrywa z Edenem Hazardem, którego dośrodkowanie pewnie chwyta Hugo Lloris.

42'

Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Piłkę ustawia Pedro...

41'

Diego Costa ruszył do prostopadłego zagrania, ale nie zauważył, że był na dwumetrowym spalonym.

40'

Victor Wanyama również upomniany "żółtkiem" za przewinienie.

39'

Mocne dośrodkowanie dalszy słupek, skąd na strzał głową zdecydował się Eric Dier! Thibaut Courtlis broni z najwyższym trudem!

38'

Błąd Gary'ego Cahilla, który podaje piłkę pod nogi Christiana Eriksena. Chcąc naprawić swój błąd powali Duńczyka na murawę. Sędzia bez wahania upomina go żółtą kartką.

36'

Diego Costa huknął jak z armaty zza pola karnego. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

33'

Po interwencji sztabu medycznego wydaje się, że Danny Rose może grać dalej.

32'

Harry Kane na spalonym. A Danny Rose nabawił się urazu. Siedzi od kilkunastu sekund na murawie.

31'

Strata Chelsea ok. 30 metrów od własnej bramki. Dele Alli zagrywa za plecy do Harry'ego Kane'a, ale ten wywalczył aut na wysokości pola karnego gości. Przed wyrzutem Danny Rose uciął krótką rozmowę z arbitrem głównym.

28'

Nemanja Matić traci piłkę w kole środkowym, ale zdaniem sędziego Martina Atkinsona niezgodnie z przepisami. Serb jeszcze stracił buta w ferworze walki. Krótka przerwa w grze.

21:28

26'

Harry Kane w roli lewoskrzydłowego traci piłkę na rzecz N'Golo Kante. Został za to nagrodzony brawami od całkiem licznej grupy kibiców "The Blues".

25'

Ciężar gry szybko przeniósł się na drugą połowę. Diego Costa został zahaczony przez Toby'ego Alderweirelda. "Spadający liść" Davida Luiza wylądował na trybunie za bramką Hugo Llorisa.

23'

Christian Eriksen przejął bezpańską piłkę. Przymierzył z ok. 25 metrów, ale minimalnie chybił, obok lewego słupka!

22'

Słabo rozegrany stały fragment gry pozwala zapoczątkować kontrę "The Blues", która skończyła się tuż za linią środkową.

21'

Kolejna akcja Danny'ego Rose'a lewą stroną. Zablokował go Victor Moses, ale gospodarze mają rzut rożny.

19'

Płaskie zagranie Christiana Eriksena do Danny'ego Rose'a, który został jednak w ostatniej chwili zablokowany. Zdołał szybko odzyskać piłkę i wycofał do Duńczyka. Jego centra nie znajduje adresata przed bramką gości.

18'

Pedro Rodriguez upomniany żółtą kartką za faul na Dannym Rose'ie.

16'

Rzut wolny dla gospodarzy. Obrona Chelsea radzi sobie w opresji.

10'

Moussa Dembele przebił się lewą stroną, mijając 2-3 rywali jak slalomowe tyczki. Chciał lekko trącić piłkę w "szesnastkę" do Harry'ego Kane'a, ale włożył jednak ciut za dużo siły. Futbolówkę przejmuje Thibaut Courtois.

7'

Victor Moses podaje w "uliczkę"... do nikogo. Hugo Lloris przejmuje piłkę.

6'

Przepychanka Pedro z Janem Vertonghenem w środku pola. Wmieszał się w to Cesar Azpilicueta, który odepchnął Belga. Ten padł na murawę jak rażony piorunem. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać do kieszonki.

5'

Eden Hazard dostaje świetne podanie od Nemanji Maticia! Strzela z lewej strony pola karnego tuż obok prawego słupka bramki Hugo Llorisa!

3'

Udało się odzyskać piłkę gospodarzom i lewą stroną ruszył Danny Rose. Jego dośrodkowania nikt nie zamknął.

2'

Przyjezdni spokojnie rozgrywają piłkę na 25-30. metrze od własnej bramki. "Pressing Iwańskiego" w wykonaniu Tottenhamu nie przeszkadza Chelsea.

1'

Na gwizdek Martina Atkinsona ze środka zaczyna Harry Kane!

20:58

Ustawienie gospodarzy to 3-4-2-1. Z kolei Chelsea zagra w niezmienionym 3-4-3.

20:57

Ścieżka dźwiękowa z "Gwiezdnych Wojen" towarzyszyła zawodnikom wychodzących na plac gry. Przypadek? :)

20:56

Przenosimy się na White Hart Lane! Na murawę wychodzą już obie strony! Kapitanami są Hugo Lloris i Gary Cahill.

20:53

W rundzie jesiennej Tottenham przegrał na wyjeździe 1:2 (gole: Christian Eriksen - Pedro, Victor Moses).

Ostatni triumf Tottenhamu przed własną publicznością miał miejsce blisko 2 lata temu. 1 stycznia 2015 r. kibice obejrzeli aż 8 goli, z których pięć było po stronie "Kogutów" (Harry Kane x2, Danny Rose, Andros Townsend i Nacer Chadli). Dla Chelsea trafiali Diego Costa, Eden Hazard oraz John Terry.
Jak będzie dzisiaj?

20:49

Chelsea nie było w stanie wygrać na White Hart Lane od trzech spotkań, czyli od 20 października 2012 r. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla "The Blues". Bramki zdobyli: William Gallas, Jermain Defoe - Gary Cahill, Juan Mata (dwie) i Daniel Sturridge.

20:45

Obsada sędziowska

• Sędzia główny: Martin Atkinson
  • Asystenci: Stephen Child, Gary Beswick
  • Sędzia techniczny: Mike Dean
20:43

W ekipie gości nie zagra kontuzjowany od dłuższego czasu John Terry. Z kolei w kadrze meczowej Tottenhamu nie ma Erika Lameli, którego zmogła choroba.

20:41

Jak już wspomniałem, gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. pozycji z dorobkiem 39 punktów. Do "The Blues" tracą 10 "oczek". Jednak w przypadku zdobycia dzisiaj kompletu punktów nie tylko przerwą fantastyczną serię piłkarzy Antonio Conte, lecz także wskoczą na najniższy stopień podium, spychając Manchester City (42 punkty) i Arsenal (41).

20:35

Rezerwowi Chelsea: Asmir Begović - Branislav Ivanović, Cesc Fabregas, Kurt Zouma, William, Michy Batshuayi, Nathaniel Chalobah.

20:33

W 17 derbowych meczach z innymi londyńskimi drużynami, Harry Kane zdobył 17 bramek!

20:30

Rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm - Son Heung-Min, Kieran Tripper, Moussa Sissoko, Kevin Wimmer, Harry Winks, Ben Davies.

20:28

Chelsea zdobyła 49 punktów w 19 meczach Premier League. To o... 29 więcej niż w poprzednim sezonie po tylu spotkaniach

20:25

Przed rozpoczęciem meczu warto zapoznać się z artykułem, który napisał Filip Bares:

20:22

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia!

20:20

Niewątpliwie hitem 20. kolejki Premier League są derby Londynu, w których piąty w tabeli Tottenham - który odniósł cztery zwycięstwa z rzędu - zmierzy się z rewelacyjnie spisującą się Chelsea! Za 40 minut rozpoczęcie meczu!