AFC BournemouthAFC Bournemouth
3 : 3
Arsenal LondynArsenal Londyn
96'

Ostatni gwizdek na Vitality Stadium! AFC Bournemouth nie zdołał dowieźć trzybramkowego prowadzenia do końca i dzieli się punktem z Arsenalem!

22:41

Olivier Giroud - do dwóch asyst dołożył bramkę na wagę remisu

94'

To była piłka meczowa dla gospodarzy! Harry Arter przejął piłkę w "szesnastce" gości i uderzył w stronę prawego słupka! Petr Cech zdołał obronić ten strzał!

92'

Ależ pościg "Kanonierów"! Francuz wyskakuje najwyżej do wrzutki Granita Xhaki i uderzeniem głową tuż przy lewym słupku doprowadza Arsenal do radości! Artur Boruc, który wyciągnął się jak struna, nie zdołał sięgnąć futbolówki!

92'

OLIVIER GIROUD WYRÓWNUJE!!!

90'

Michael Olivier dolicza aż 6 minut do drugiej odsłony.

89'

Bradley Smith melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Callum Wilson.

88'

Nerwowa gra obrony gospodarzy daje "Kanonierom" rzut rożny. Piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika łapie Artur Boruc. Przytulił ją do klatki piersiowej jak największy skarb. Zebrał gromkie brawa od kibiców gospodarzy.

87'

11 202 widzów przyszło na Vitality Stadium. Emocji na pewno nie brakuje.

86'

Żółta kartka dla Artura Boruca za grę na czas.

85'

Aaron Ramsey był sam w lewym narożniku pola bramkowego! Nieczysto trafia z woleja i piłka przechodzi obok bramki.

83'

Arsenal poczuł krew. Rzucił się na rywala jak lew na ranną antylopę. Zyskał jedynie rzut rożny, po nim jeszcze jeden.

82'

CZERWONA KARTKA DLA SIMONA FRANCISA!!! Jego brutalny faul nie mógł zostać potraktowany inaczej! Bournemouth będzie grać bez swojego kapitana!

81'

Mogło być 3:3, a po chwili... 4:2! Ryan Gosling zgubił na zamach Shkodrana Mustafiego i huknął nad bramką!

22:25

79'

Shkodran Mustagi upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

77'

To mógł być remis! W ostatniej chwili Olivier Giroud został zablokowany przez obronę "Wisienek".

75'

Premierowe trafienie Hiszpana na angielskiej ziemi. Huknął z woleja "tam, skąd przyszła", w stronę dalszego rogu. Artur Boruc był bez szans

75'

"KANONIERZY" ŁAPIĄ KONTAKT! LUCAS PEREZ!!!

73'

Artur Boruc wygrywa pojedynek sam na sam z Alexisem Sanchezem "Pajacykiem" broni strzał Chilijczyka!

70'

Alex Oxlade-Chamberlain posyła piłkę z prawego skrzydła na bliższy słupek na Oliviera Giroud. Ten zgrywa plecami do tyłu do nadbiegającego Chilijczyka, który z bliska "szczupakiem" pokonuje Artura Boruca

70'

GOL DLA ARSENALU! ALEXIS SANCHEZ!!!

67'

Adam Smith zastępuje Ryana Frasera.

67'

Atak Ryana Frasera zostaje zablokowany przez obronę Arsenalu.

64'

i Gabriel Paulista zastępuje kontuzjowanego Laurenta Koscielny'ego.

64'

... a w Arsenalu podwójna: za Alexa Iwobiego pojawia się Lucas Perez...

63'

Zmiany, zmiany, zmiany. Andrew Surman zastępuje Joshuę Kinga...

59'

W odpowiedzi "Kanonierów" uderzenie Alexisa Sancheza zostaje zablokowane. Korner nie przynosi zagrożenia.

58'

Skrzydłowy AFCB przedarł się prawą stroną, zabierając piłkę Hectorowi Bellerinowi. Wpadł z nią w pole karne i strzela obok bezradnego Petra Cecha!

58'

CO SIĘ ODWLECZE... RYAN FRASER PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

57'

Radość Calluma Wilsona ze strzelonej bramki zostaje przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego. GOL NIEUZNANY

55'

Francuski napastnik znowu w roli głównej. Szkoda, że w negatywnym tego słowa znaczeniu - w prosty sposób dał sobie zabrać piłkę Nathanowi Ake'owi.

21:57

52'

Hector Bellerin wywalczył rzut rożny. Obrona gospodarzy radzi sobie z dośrodkowaniem Granita Xhaki z narożnika.

50'

Alex Oxlade-Chamberlain urwał się prawą stroną i zdołał dośrodkować niemal z linii końcowej. Olivier Giroud nie sięgnął jednak piłki.

49'

"Wisienki" zostały zepchnięte do głębokiej defensywy. Jednak "Kanonierzy" nie potrafią przedostać się w okolice pola karnego Artura Boruca. Skrupulatnie budują atak pozycyjny.

47'

Nacho Monreal podłączył się do akcji gości, ale nie zauważył, że był na spalonym.

46'

Arsenal zaczyna drugą połowę.

21:42

Powracamy na Vitality Stadium na drugie trzy kwadranse meczu AFC Bournemouth - Arsenal. Do przerwy prowadzą gospodarze po trafieniach Charlie'ego Danielsa i Calluma Wilsona z rzutu karnego.

21:39

Statystyki po pierwszej połowie

Gospodarze zasłużenie prowadzą. Artur Boruc trochę zmarzł w pierwszych trzech kwadransach.

45'

Koniec pierwszej połowy. AFC Bournemouth prowadzi z Arsenalem 2:0

45'

"Żółtko" na koncie Aarona Ramseya za faul.

45'

Juniorowi Stanislasowi brakowało ok. pół metra, by zatrzymała się w siatce! Nieznacznie minęła prawy słupek!

45'

Nathan Ake bez trudu przedarł się środkiem w stronę pola karnego Arsenalu. Niepotrzebnie podał na lewą stronę, skąd dośrodkowanie Joshuy Kinga było zupełnie nieudane.

43'

Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił

Spóźnione wejście Steve'a Cooka spowodowało bolesny upadek Alexisa Sancheza. Na jego koncie wędruje żółta kartka.

41'

Piłka po uderzeniu Alexa Oxlade'a-Chamberlaina mija bramkę Artura Boruca w bezpiecznej odległości.

38'

Nieudane dośrodkowanie Simona Francisa z prawej strony. Atak spalił na panewce, a kapitan gospodarzy ma co poprawić na treningach.

35'

Harry Arter strzela z zza pola karnego obok bramki gości.

21:18

Tak z "jedenastki" trafia Callum Wilson

32'

Nieudane dośrodkowanie Ryana Frasera z rzutu wolnego. Piłkę łapie Petr Cech.

31'

Zdaniem sędziego wślizg Hectora Bellerina wybijający piłkę spod nóg Ryana Frasera był zbyt agresywny. Sędzia upomina Hiszpana żółtą kartką.

29'

Nieudane dośrodkowanie Alexisa Sancheza z lewej flanki. Szybko odzyskał piłkę, ale zagrał niedokładnie do Oliviera GIroud.

28'

Alex Oxlade-Chamberlain wchodzi za Francisa Coquelina.

26'

Intensywną rozgrzewkę prowadzi Alex Oxlade-Chamberlain. Francuz w asyście medyków opuszcza murawę.

24'

Przerwa w grze. Francis Coquelin doznał urazu mięśniowego. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

21'

Arsenal próbuje szybko strzelić gola kontaktowego. Alexis Sanchez huknął zza pola karnego nad poprzeczką.

20'

CALLUM WILSON NIE MYLI SIĘ!!!
Posyła piłkę w środek bramki, Petr Cech rzucił się w stronę prawego słupka

19'

Simon Francis fauluje na prawej stronie. Słabe dośrodkowanie Francisa Coquelina zapoczątkowało kontrę, którą faulem we własnym polu karnym przerwał Granit Xhaka. Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

16'

Fantastycznym crossowym podaniem popisał się Junior Stanislas, który wypatrzył na lewej stronie niepilnowanego Charliego Danielsa. Ten wpadł z piłką w pole karne i uderzył nie do obrony!

16'

GOL DLA GOSPODARZY!!! CHARLIE DANIELS!!!

13'

Gwizdy kibiców gospodarzy, którzy domagali się rzutu karnego po starciu Petra Cecha z Callumem Wilsonem. Czeski bramkarz najpierw wybił piłkę przed kontaktem z napastnikiem gospodarzy.

11'

Kolejna oskrzydlająca akcja Simona Francisa. Do jego dośrodkowania nie wyskoczył jednak Callum Wilson.

10'

W odpowiedzi atak "Kanonierów" prawą flanką nie przynosi powodzenia.

8'

Atomowe uderzenie Juniora Stanislasa z dystansu nie sprawiło problemów Petrowi Cechowi.

7'

Dwójkowa akcja Calluma Wilsona z Simomem Francisem na prawej stronie. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych po podaniu zwrotnym zostało zablokowany. Po chwili udało się wywalczyć rzut rożny.

6'

Olivier Giroud faulowany w kole środkowym. Po szybkim przechwycie na spalonym został złapany Callum Wilson.

5'

Płaskie uderzenie Joshuy Kinga z dystansu mija bramkę Arsenalu w bezpiecznej odległości.

4'

Aaron Ramsey nie zdołał opanować piłki na lewej stronie. Kontra gospodarzy została zastopowana za linią środkową.

3'

Alexis Sanchez podaje na prawą stronę pola karnego gospodarzy do Hectora Bellerina. Hiszpan został jednak zablokowany przez Nathana Ake'a.

2'

Petr Cech pewnie chwyta piłkę po centrze Nathana Ake'a.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

20:38

Steve Cook popełnił tylko 5 fauli w Premier League. Zagrał we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym

20:35

"Kanonierzy" obecnie plasują się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. W przypadku zdobycia dzisiaj kompletu "oczek" wyprzedzą Manchester City (43). Wiceliderem jest Liverpool (44), a na czele jest Chelsea (49). Co ciekawe, obie drużyny zmierzą się 15 stycznia.

Artur Boruc i spółka zgromadzili do tej pory 24 punkty. Obecnie daje to dziewiątą lokatę. Do ósmego West Brom tracą 5 punktów.

20:32

Jednak patrząc na bilans bezpośrednich spotkań, to już nie jest tak różowo. Trzy mecze ligowe kończyły się porażkami "Wisienek". Straciły 7 bramek, a po stronie zysków jest zaledwie jedna.

20:30

W ekipie gospodarzy są 3 zmiany w porównaniu z ostatnim meczem przeciwko Swansea (3:0)

W bramce pozostał Artur Boruc, który został wybrany do "jedenastki" kolejki wg serwisu whoscored.com

20:27

Rezerwowi Bournemouth: Adam Federici - Andrew Surman, Bradley Smith, Adam Smith, Tyrone Mings, Lys Mousset, Jordon Ibe.

20:24

Alexis Sanchez imponuje formą

20:21

Rezerwowi Arsenalu: David Ospina - Gabriel Paulista, Lucas Perez, Alex Oxlade-Chamberlain, Rob Holding, Jeff Reine-Adelaide, Ashley Maitland-Niles.

20:19

Piłkarze Gospodarze wygrali 5 z 8 domowych spotkań

20:17

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:15

Chociaż polscy piłkarze odpoczywają, to Premier League nie zwalnia tempa. Za pół godziny mecz 20. kolejki, w której Artur Boruc spróbuje powstrzymać rozpędzony Arsenal z francuskim skorpionem, czyli Olivierem Giroud!