LiverpoolLiverpool
1 : 0
Manchester CityManchester City
95'

Koniec ostatniego w tym roku meczu na boiskach Premier League! Liverpool w (lekko rozczarowującym) hicie 19. kolejki pokonuje Manchester po golu Georginio Wijnalduma!

94'

Craig Pawson wstrzymuje grę. Raca pojawiła się w polu karnym Simona Mignoleta. Stewardzi debatowali co zrobić z tym fantem.

Po blisko minucie jeden z nich wziął sprawę w swoje ręce.

93'

Belg wywalczył jeszcze rzut rożny. Trzymał piłkę w narożniku jak śp. Włodzimierz Smolarek. Z tą różnicą, że szybko ją stracił.

93'

Starcie w narożniku Nicolasa Otamendiego z Divockiem Origim. Argentyńczyk przewinił, za co został upomniany żółtą kartką.

92'

Kevin De Bruyne ruszył prawą stroną, ale umiejętnie powstrzymał go Georginio Wijnaldum, pozwalając piłce wyjść poza linię końcową. Simon Mignolet od bramki.

91'

Dejan Lovren poskrobany przez Kelechiego Iheanacho. Nigeryjczyk od razu przeprosił rywala. Starcie bez konsekwencji kartkowej.

90'

Craig Pawson dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

89'

A w ekipie gości Lucas Leiva zmienia żegnanego brawami Sadio Mane.

88'

Za Yayę Toure pojawia się Kelechi Iheanacho.

87'

Aleksandar Kolarov zgrywa piłkę do własnego bramkarza. Na jego błąd czyhał Roberto Firmino. Nie doczekał się.

20:14

53 120 widzów przyszło na Anfield Road na hit 19. kolejki Premier League.

85'

Jesus Navas zastępuje Pablo Zabaletę.

82'

3 Rzuty rożne 6 Bez zagrożenia pod bramką Claudio Bravo.

82'

Zablokowany strzał Divocka Origiego. Korner dla "The Reds".

81'

Mamy 81. minutę meczu i tylko jedną zmianę! To świadczy o intensywności.

80'

James Mlilner faulowany na lewej stronie przez Pablo Zabaletę.

80'

Simon MIgnolet nie zdołał złapać piłkę przed linią końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

78'

Kevin De Bruyne zagrywa mocno po linii do Aleksandara Kolarova. Nie dość, że przegrał pojedynek z Nathanielem Clyne'em, to jeszcze go zahaczył.

76'

Raheem Sterling poradził sobie na lewej stronie z Nathanielem Clyne'em, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

75'

Spóźniony wślizg Emre Cana w nogi Raheema Sterlinga. Żółta kartka.

73'

Divock Origi przerzucił sobie piłkę nad Nicolasem Otamendim, ale stracił ją na rzecz Johna Stonesa. Po chwili James Milner nie zdołał wyłuskać piłkę spod nóg Yayi Toure. Claudio Bravo od bramki.

72'

Korner gości po akcji Kevina De Bruyne. Jego dośrodkowanie nie sprawiło kłopotów Dejanowi Lovrenowi, który wybija na uwolnienie.

71'

"Obywatele" wychodzą z opresji. Dodatkowo Raheem Sterling został sfaulowany przez Adama Lallanę.

70'

Divock Origi dostaje piłkę po prostopadłym zagraniu z głębi pola. Wywalczył "tylko" rzut rożny.

68'

Starcie "siódemek" na prawej stronie. Raheem Sterling znowu wyszedł z piłką poza linię końcową, chcąc uniknąć zderzenia z Jamesem Milnerem.

67'

Rzut wolny dla MC z ok. 30 metrów. Simon Mignolet łapie wrzutkę Pablo Zabalety.

66'

Kontra Liverpoolu, w której piłkarze Jürgena Kloppa wychodzili trzech na dwóch. Roberto Firmino przegrywa jednak pojedynek z Johnem Stonesem.

64'

Anglik nie wróci na plac gry. Jordana Hendersona zastępuje Divock Origi.

63'

Przerwa w grze. Urazu doznał Jordan Henderson. W asyście medyka opuszcza plac gry.

62'

Zepchnięci do defensywy gospodarze dwoją się i troją przed własnym polem karnym. Złe wybicie Georginio Wijnalduma pod nogi Kevina De Bruyne, który został zablokowany.

19:48

"Manchester City oddał w 12 minut tyle samo strzałów, co w całej pierwszej połowie (4)"

59'

Piłka wycofana na 18. metr do Aleksandara Kolarova, skąd kapitan gości strzela z woleja. Serb skupił się by trafić w piłkę, przez co anemiczne uderzenie broni spokojnie Simon Mignolet.

58'

Ragnar Klavan blokuje strzał Raheema Sterlinga. Rzut rożny dla gości.

57'

Yaya Toure posyła crossowe podanie w pole karne do Raheema Sterlinga. Ten strzela na wślizgu w boczną siatkę! Coraz śmielej atakują "Obywatele".

56'

Po chwili solową akcję przeprowadził David Silva. Ciut za słabo podkręcił piłkę, która minęła o centymetry lewy słupek!

54'

Płaski strzał Sergio Aguero zza pola karnego broni Simon MIgnolet. Piłka leciała w sam środek bramki, przez co Belg miał znacznie ułatwione zadanie.

53'

Raheem Sterling urwał się prawą flanką. Nie zauważył, że w pewnym momencie piłka wyszła poza linię boczną. Czujny liniowy zasygnalizował to Craigowi Pawsonowi.

54'

Nathaniel Clyne zagrywa płasko w centralną część pola karnego... do nikogo. Po chwili Roberto Firmino nie przejmuje pikę w "szesnastce". W przeciwieństwie do Claudio Bravo.

51'

John Stone radzi sobie na prawej stornie z Roberto Firmino. Brazylijczyk nie mógł się z tym pogodzić i postanowił powalczyć o piłkę. Bezskutecznie.

50'

Yaya Toure przerywa atak gospodarzy wybiciem na aut tuż przy prawym narożniku.

49'

Przechwyt Roberto Firmino w środku pola. Szybko przenosi ciężar gry na lewą stronę, gdzie Adam Lallana przegrywa pojedynek z Pablo Zabaletą, ale zyskał aut.

47'

Raheem Sterling powstrzymany przez Jamesa Milnera przed polem karnym gospodarzy. Po chwili zrobiło się groźnie w "szesnastce" gości, gdzie pogubił Nathaniel Clyne.

46'

Liverpool zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

19:21

Jeżeli ktoś tęskni za Ekstraklasą, to pierwsze trzy kwadranse dorównywały poziomem do polskiej ligi. 1:0 w strzałach celnych i golach, niewiele składnych akcji... Liczmy, że druga połowa będzie na znacznie wyższym poziomie, do czego przyzwyczaiła nas Premier League.

45'

Ostre starcie Jamesa MIlnera z wygwizdywanym Raheemem Sterlingiem. Po wykopie Claudio Bravo z rzutu wolnego Craig Pawson kończy pierwszą połowę na Anfield Road. Hit 19. kolejki Premier League między Liverpoolem a Manchesterem City rozczarowuje, ale gospodarze prowadzą po golu Giorginio Wijnalduma

44'

Fatalny błąd Yayi Toure, który podaje zbyt anemicznie do Johna Stonesa! Piłkę przechwycił Robert Firmino, który podaje na wolne pole do Adama Lallany. Ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Claudio Bravo, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

42'

Piłka po centrze Belga z prawego narożnika opuściła pole karne Liverpoolu. "Obywatele" budują atak pozycyjny od własnej połowy..

42'

Kevin De Bruyne szczęśliwie przedarł się środkiem. Jego strzał zablokował wślizgiem Emre Can. Piłka wychodzi na rzut rożny.

41'

The Fields of Anfield Road niesie się po trybunach.

40'

Aleksandar Kolarov podłączył się do akcji ofensywnej. Zdecydował się na strzał z woleja, ale piłka poszła po cięciwie, a nie po łuku. Piłka przeszła przez całe pole karne.

19:09

37'

Po chwili Ragnar Klavan radzi sobie po profesorsku z Sergio Aguero. Pomógł mu jeszcze James Milner, ale Sadio Mane wywalczył rzut wolny w środku pola.

36'

Raheem Sterling w roli prawoskrzydłowego centruje na piąty metr wprost do rękawic Simona MIgnoleta.

34'

Giorgino Wijnaldum przerywa atak MC tak, jakby to był trening. Został nagrodzony brawami przez kibiców LFC.

32'

Simon Mignoler na 25. metrze. Przeciął podanie kierowane do Sergio Aguero, podbijając sobie piłkę nad snajperem MC.

30'

Źle ustawił się Dejan Lovren do podania kierowanego w stronę Sergio Aguero. Na jego szczęście Argentyńczyk był na spalonym.

30'

Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Piłkę na 18. metrze dostał Emre Can, który strzela jednak technicznie wysoko nad bramką gości.

28'

Roberto Firmino nie zdołał opanować piłki w polu karnym "Obywateli". A miał przed sobą jedynie Claudio Bravo.

25'

Rzut wolny wykonywany przez Jamesa Milnera pozostawiał wiele do życzenia. Ostatecznie Claudio Bravo wznawia grę od bramki.

18:53

22'

Sergio Aguero na spalonym.

20'

Euforia radości fanów "The Reds" po zupełnie nieudanym dośrodkowaniu Raheema Sterlinga. Simon Mignolet z "piątki".

19'

John Stones posyła dalekie podanie... do nikogo. Liverpool wznawia grę od autu na wysokości własnej "szesnastki".

18'

Po chwili Serb wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Jamesa Milnera. Anglik "wkręcił w ziemię" Pablo Zabaletę.

17'

Sadio Mane został zablokowany na prawej stronie przez Aleksandara Kolarova, ale wywalczył rzut rożny. Stały fragment nie sprawił problemów "Obywatelom".

15'

Dla Jürgena Kloppa i Josepa Guardioli to dziewiąte bezpośrednie starcie na ławkach. W Niemczech, licząc Bundesligę i DFB Pokal, odnieśli po 4 zwycięstwa.

18:46

12'

Teraz próba Sergio Aguero. Piłka po uderzeniu fałszem z ok. 20 metrów mija bramkę LFC w bezpiecznej odległości.

9'

Z odpowiedzią ruszył Kevin De Bruyne, ale jego anemiczny strzał nie sprawił problemu Simonowi Mignoletowi.

8'

Adam Lallana ruszył lewą flanką i z ok. linii pola karnego posyła bardzo dobre dośrodkowanie w centralną część "szesnastki" MC. Tam znienacka, jak czołg, pojawił się Holender, który uderzeniem głową pokonuje Claudio Bravo!

8'

GOL DLA LIVERPOOLU! GEORGINIO WIJNALDUM!!!

7'

Piłka minęła Estończyka po zagraniu Sergio Aguero, ale ten został powalony. Żółta kartka dla Ragnara Klavana.

5'

Chaotyczna gra w środku pola. Sytuację wyjaśnia Ragnar Klavan, który notuje dobry początek meczu. Jego występ był wielką niewiadomą.

2'

Odbitą piłkę na 30. metrze przejmuje Sergio Aguero. Ruszył w stronę bramki Simona Mignoleta, ale po profesorsku radzi sobie z nim Ragnar Klavan.

2'

Aleksandar Kolarov trafia w mur.

1'

Raheem Sterling faulowany ok. 20 metrów od bramki Liverpoolu. Przewinił James Milner.

1'

Gwizdek sędziego i ostatni mecz Premier League w tym roku zaczynają goście!

18:24

Arbitrem głównym dzisiejszego hitu jest Craig Pawson. Na liniach będą mu pomagać Peter James Kirkup oraz Marc Perry. Sędzią technicznym jest za to dobrze znany Martin Atkinson.

18:22

Trzy ostatnie mecze obie strony kończyły z kompletem zwycięstw. Jak będzie dzisiaj?

18:19

Po przerwie spowodowanej zawieszeniem wraca do skład MC Sergio Aguero

18:16

Rezerwowi Liverpoolu: Loris Karius - Trent Alexander-Arnold, Ovie Ejaria, Alberto Moreno, Divock Origi, Lucas Leiva, Daniel Sturridge.

18:13

Stroje Liverpoolu

18:11

Rezerwowi Manchesteru City: Wilfredo Caballero - Gael Glichy, Aleix Garcia, Kelechi Iheanacho, Jsus Navas, Fernando, Bacary Sagna.

18:09

Obie drużyny dzieli zaledwie punkt w tabeli i jedno miejsce. Piłkarze z miasta Beatlesów są wiceliderem z dorobkiem 40 "oczek" (do Chelsea traci 9 punktów). Na najniższym stopniu podium są "Obywatele", którzy zgromadzili 39 punktów.

18:07

Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

18:05

Zanim poniesie nas sylwestrowa zabawa, warto prześledzić piłkarskie wydarzenia w Premier League. Niewątpliwym hitem 19. kolejki jest starcie Liverpoolu z Manchesterem City, który rozpocznie się za 25 minut!