Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 0
Crystal PalaceCrystal Palace
93'

Andre Marriner patrzy na zegarek i kończy mecz! W 200. spotkaniu na Emirates Stadium Arsenal pokonuje Crystal Palace 2:0 po golach Oliviera Giroud i Alexa Iwobiego!

Jeszcze raz scorpion-kick Francuza

92'

Wayne Hennessey z najwyższym trudem broni strzał Alexa Oxlade'a-Chamberlaina z bliskiej odległości! To powinna być trzecia bramka dla "Kanonierów"!

90'

Granit Xhaka wywalczył (siódmy) rzut rożny dla Arsenalu. A Andre Marriner dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Żółta kartka dla Jamesa Tomkinsa za faul.

88'

Aaron Ramsey był bliski "dobicia" "Orłów"! Strzela jednak z pola karnego tuż obok prawego słupka!

87'

59 975 widzów przyszło na 200. w historii mecz na Emirates Stadium, który piękną bramką uświetnił Olivier Giroud.

86'

Alex Oxlade-Chamberlain znowu podaje nie w tempo do kolegi z drużyny. Nie potrafi dobrze "wejść" w mecz w ostatnich minutach.

84'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Jordona Mutcha z rzutu wolnego. Petr Cech wznawia grę z "piątki".

83'

Wydawało się, że Andre Marriner nie wziął z szatni kartek. W sumie do tej pory nie miał większych podstaw do upomnienia któregoś z zawodników. Do tej akcji, gdzie Nacho Monreal przesadził z agresją w walce o piłkę. Żółta kartka dla Hiszpana.

82'

Podanie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina nie znajduje adresata. Zmarnowana szansa na "dobicie" "Orłów".

79'

Wayne Hennessey pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Alexisa Sancheza. Olivier Giroud nie zdążył do piłki przed bramkarzem gości.

77'

I limit zmian po stronie gości również zostaje wykorzystany. Za Christiana Benteke na ostatnie minuty pojawia się Fraizer Campbell.

77'

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Alex Oxlade-Chamberlain zastępuje imiennika i strzelca drugiego gola, Alexa Iwobiego.

74'

Faul Joela Warda. Sędzia nie decyduje się sięgać do kieszonki, a powinien. Alexis Sanchez trafia w mur.

72'

... i Aaron Ramsey pojawia się na placu gry. W stronę ławki udaje się przeciętnie grający Lucas Perez.

72'

72'

A w Arsenalu podwójna roszada: za Mohameda Elneny'ego wchodzi Francis Coquelin...

71'

Zmiany w obu ekipach. U gości Chung-Yong Lee wchodzi za Androsa Townsenda...

68'

Olivier Giroud zablokowany w polu karnym gości po zagraniu Nacho Monreala. Francuz zarzekał się, że powinien być rzut rożny dla Arsenalu. Sędzia nakazał Wayne'owi Hennesseyowi wznawiać grę od bramki.

65'

Jordon Mutch zmienia Yohana Cabaye'a.

64'

Centrostrzał Androsa Townsenda z problemami odbija Petr Cech. Jednak centra z lewej strony Wilfreda Zahy nie sprawiła kłopotu golkiperowi gospodarzy.

18:19

Kontuzjowany bramkarz Crystal Palace, Steve Mandanda, wierzy w swoich kolegów

60'

Petr Cech broni na noty! Najpierw niepewnie wypiąstkował piłkę na 30. metr, skąd na uderzenie z woleja zdecydował się Yohan Cabaye. Strzał Francuza broni jednak bramkarz Arsenalu! Po chwili paruje piłkę tuż sprzed linii bramkowej po próbie Androsa Townsenda!

58'

Petr Cech nie zdołał uratować Arsenalu przed rzutem rożnym dla Crystal Palace.

56'

Po mocnym wstrzeleniu piłki z lewego skrzydła przez Nacho Monreala piłkę podbił wślizgiem Scott Dann. Dopadł do niej Alex Iwobi, który główką przelobował Wayne'a Hennesseya.

56'

GOL! ALEX IWOBI!!!

51'

Alexis Sanchez urwał się efektownie pilnującemu go Jasonowi Pucheonowi. Chciał zagrać w "uliczkę" do rozpędzonego Nacho Monreala, ale Anglik przeciął podanie.

50'

Po chwili Scott Dann blokuje centrę Nacho Monreala.

48'

Bez zagrożenia po wrzutce z prawego narożnika.

48'

W odpowiedzi atak pozycyjny Arsenalu, gdzie z narożnika pola bramkowego próbował szczęścia Lucas Perez. Został zablokowany - rzut rożny.

47'

Chrsitian Benteke strzela głową tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Petra Cecha!

46'

Jason Pucheon przecina dośrodkowanie Hectora Bellerina z prawej strony. Kilka sekund wcześniej bardzo dobrym i dokładnym dośrodkowaniem popisał się Alex Iwobi.

46'

Arsenal zaczyna ze środka.

17:57

W lekkim szoku po trafieniu Oliviera Giroud wracamy na drugie trzy kwadranse meczu Arsenal - Crystal Palace. Kto spodziewał się takiego gola w wykonaniu Francuza?

45'

Koniec pierwszej połowy. Po pięknym trafieniu Oliviera Giroud, Arsenal prowadzi z Crystal Palace na Emirates Stadium

45'

Ależ "wielbłąd" w polu karnym gości! Scott Dann poślizgnął się i przypadkiem zagrał do Alexisa Sancheza. Ten ustawił sobie piłkę i jego strzał blokuje wślizgiem Martin Kelly!

44'

Po chwili strzał Alexisa Sancheza nie mógł zaskoczyć bramkarza Crystal Palace - piłka leciała w sam środek.

44'

Olivier Giroud nie zdążył do prostopadłego podania. Wayne Hennessey chwyta piłkę.

42'

Christian Benteke miał być odbiorcą kilkudziesięciometrowego podania. Belg nie miał szans, by przejąć piłkę po zagraniu Mathieu Flaminiego.

17:40

A oto magiczne dotknięcie Oliviera Giroud

37'

Było grożźnie pod bramką Arsenalu! Po wrzutce Androsa Townsenda mocny strzał Yohana Cabaye'a broni Petr Cech!

34'

Alexis Sanhez strzela zza pola karnego daleko od bramki gości.

32'

Po chwili w pułapkę ofsajdową złapany został Nacho Monreal.

31'

Christian Benteke na spalonym. Przez pół godziny był "wyłączony" z gry.

29'

Joel Ward centruje z rzutu wolnego idealnie na głowę... Laurenta Koscielny'ego. Ten pewnie wybija piłkę.

27'

Lucas Perez nie zdołał opanować piłki po zagraniu Alexisa Sancheza. Futbolówka znalazła się w rękawicach Wayne'a Hennesseya.

26'

Mohamed Elneny huknął z dystansu ok. 2 metry obok lewego słupka.

23'

Wilfred Zaha zyskuje rzut rożny dla Crystal Palace z lewego narożnika.

19'

Goście próbują szybko odpowiedzieć. Atak "Orłów" został szybko przerwany.

17'

Chapeau bas dla Francuza za finalizację kontry Arsenalu! Gospodarze przechwycili piłkę przed własnym polem karnym i po szybkich podaniach piłkę przejął, na wysokości lewego narożnika "szesnastki" Crystal Palace, Alexis Sanchez. Ten miękko wrzucił za plecy Oliviera Giroud, który zdołał uderzyć tak, że piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki!

17'

U LA LA! SCORPION-KICH OLIVIERA GIROUD!!!

15'

Anemiczny strzał Alexa Iwobiego nie sprawił problemu bramkarzowi.

13'

Atak pozyyjny Arsenalu na 25-30. metrze od bramki Crystal Palace. Ci wyszli z opresji i ruszyli z kontrą prawą stroną. Ta została przerwana tuż za linią środkową.

11'

Rzut rożny dla Arsenalu. Wayne Hennessey pewnie chwyta piłkę. Po chwili broni groźny strzał Aleixa Sancheza zza pola karnego!

9'

Wydaje się, że z Hiszpanem jest wszystko w porządku. Petr Cech wznawia grę od rzutu wolnego.

8'

Przerwa w grze. Nacho Monreal ucierpiał w starciu z Androsem Townsendem.

6'

To mógł być gol Arsenalu! Świetne crossowe podanie na lewej stornie przejmuje Nacho Monreal, który zagrywa płasko na 5. metr przed bramkę gości. Oliver Giroud i Lucas Perez nie zamknęli akcji.

5'

Wayne Hennessey uprzedza poza polem karnym Lucasa Pereza, który ruszył do prostopadłego podania z drugiej linii.

4'

Uspokoiła się gra w środku pola. Arsenal spokojnie rozgrywa, szukając dalekimi podaniami Alexisa Sancheza.

3'

Górne podanie Granita Xhaki z głębi pola pada łupem Wayne'a Hennesseya.

2'

Kolejna akcja Anglika nie przyniosła powodzenia. Petr Cech wybija daleko z "piątki", gdzie Alexis Sanchez został zablokowany w "szesnastce" gości. Rzut rożny.

1'

Od razu ruszył lewą stroną Wilfred Zaha, ale przegrał pojedynek z Hectorem Bellerinem i Lucasem Perezem.

1'

Andre Marriner gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

16:58

Losowanie stron. Kapitanami są Laurent Koscielny i Scott Dann.

16:56

Przy dźwiękach utworu Lux Aeterna, znanego z filmu Requiem dla Snu, obie strony wychodzą na murawę!

16:54

Przenosimy się na Emirates Stadium, gdzie za kilka minut rozpocznie się mecz Arsenal - Crystal Palace!

16:52

Obecnie Arsenal jest na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Z kolei Crystal Palace balansuje na cienkiej czerwonej linii. Zaledwie 16 "oczek" daje 17. pozycję w lidze z dwupunktową przewagą na otwierającym strefę spadkową Sunderlandem.

16:50

Tym samym gościom nie udało się wywieźć kompletu punktów z Londynu. Czy dzisiaj im się uda?

16:48

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Andre Marriner. Na liniach będą mu pomagali Simon Beck oraz Scott Ledger. Sędzią technicznym jest za to Stuart Attwell.

16:46

Obie drużyny zagrają ze sobą dziewiąty raz. Bilans jest miażdżący: 8 zwycięstw "Kanonierów" i jeden remis (1:1), w kwietniu zeszłego roku. Wówczas na listę strzelców wpisali się Alexis Sanchez i Yannick Bolasie (obecnie zawodnik Evertonu).

16:43

16:40

Rezerwowi Arsenalu: David Ospina - Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain, Shkodran Mustafi, Jeff Reine-Adelaide, Francis Coquelin, Ashley Maitland-Niles.

16:36

Rezerwowi Crystal Palace: Julian Speroni - Fraizer Campbell, Chung-Yong Lee, Jrdon Mutch, Bakary Sako, Noor Husin i Michael Phillips, który zastąpił w ostatniej chwili kontuzjowanego na rozgrzewce Zekiego Fryersa.

16:34

Na tekstowe sprawozdanie z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski.

16:32

200. mecz Arsenalu na Emirates

16:30

"Jak po Sylwestrze?" - to chyba najczęściej zadawane dzisiaj pytanie. Podobnie jest też m.in. w Anglii, ale tam nie próżnują. Za pół godziny już drugi w tym nowym roku mecz w 20. kolejce Premier League, ale pierwszy relacjonowany w GOL24, w którym Arsenal zmierzy się z Crystal Palace