Poniedziałek, 19 grudnia 2016, godz. 21:00
LiverpoolLiverpool
23:02

Z przytupem zakończyliśmy tą kolejkę Premier League. Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej dzisiejszej relacji. Dobranoc!

101'

Koniec spotkania na Goodison Park! Liverpool rzutem na taśmę wygrywa z Evertonem i tym samym awansuje na drugą pozycję w ligowej tabeli!

99'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, z boiska schodzi strzelec bramki, Sadio Mane, a na nim pojawia się Lucas Leiva.

98'

Ależ niesamowita końcówka! Teraz Roberto Firmino uderza na pustą bramkę, ale Seamus Coleman ratuje swój zespół przed stratą drugiej bramki!

96'

Daniel Sturridge popędził sam na bramkę Evertonu, oddał bardzo precyzyjny strzał, który dotarł do słupka bramki gości, a najszybciej do dobitki doszedł Sadio Mane i wpakował piłkę do pustej bramki!

95'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Liverpool obejmuje prowadzenie po bramce Sadio Mane!!!

95'

Romelu Lukaku popędził na bramkę Liverpoolu, ale ułamek zawahania spowodował, że snajper gospodarzy stracił piłkę i cała akcja spaliła na panewce.

91'

Sędzia dolicza co najmniej osiem do podstawowego czasu drugiej części spotkania na Goodison Park!

88'

Ależ kocioł w tych ostatnich minutach, Teraz żółtą kartką ukarany Idrissa Gueye.

84'

...oraz boisko opuścił Adam Lallana, a w jego miejsce pojawia się Emre Can.

84'

Mamy od razu dwie zmiany w zespole Liverpoolu. Divock Origi opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Daniel Sturridge...

81'

Fenomenalna interwencja Joela Roblesa! Po dośrodkowaniu z boiku boiska jeden z zawodników Liverpoolu oddał celny strzał na bramkę rywala, ale świetnym instynktem popisał się Robles i uratował swój zespół przed stratą bramki!

78'

Na kwadrans przed końcem wciąż spotkanie jest niesamowicie wyrównane, oba zespoły oddały po sześć strzałów, a wynik wciąż mamy bezbramkowy.

76'

Kolejny raz mogło podnieść się ciśnienie kibicom Liverpoolu. Po dośrodkowanie piłki w pole karne gości Rossa Barkleya do strzału głową doszedł Ashley Williams, ale trafił wprost w Simona Mignoleta.

73'

No i już ostatnia zmiana w barwach Evertonu. Boisko opuszcza Enner Valencia, a w jego miejsce pojawia się młody Dominic Calvert-Lewis.

72'

Kartką ukarany także Ross Barkley że brutalny faul w nogi jednego z graczy Liverpoolu. Przewinienie ewidentnie na czerwoną kartkę!

70'

Coraz bardziej zaostrza nam się gra na Goodison Park. Zaczynają się coraz większe sprzeczki i nieczyste gierki. Żółtą kartką ukarany Seamus Coleman.

64'

Zmiana dochodzi do skutku. Dramat holenderskiego bramkarza Evertonu. Joel Robles zastępuje Maartena Stekelenburga.

63'

Stekelenburg podniósł się z murawy, ale za moment będzie chyba potrzebna zmiana.

59'

Stykowa piłka w polu karnym Evertonu spowodowała zderzenie Bainesa z Stekelenburgiem. Bardziej ucierpiał bramkarz gospodarzy, który nie podnosi się z murawy.

56'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią za faul taktyczny w środku pola Dejan Lovren.

54'

W odpowiedz Gareth Barry wrzucił piłkę z głębi pole w pole karne Liverpoolu, gdzie był Romelu Lukaku, ten uderzył głową, ale będąc tyłem do bramki nie udało mu się skierować piłki w jej światło.

51'

Ależ teraz Liverpool miał "setkę"! Roberto Firmino wyszedł sam na sam ze Stekelenburgiem, ale ten stał nieugięty do końca, wyczekał rywala i zdołał wybronić tę znakomitą okazje! Powinno być już 1:0 dla "The Reds"!

50'

Drugą część spotkania z dużym impetem rozpoczęli zawodnicy Liverpoolu, teraz Everton nie może wyjść z własnej połowy.

46'

W zespole Evertonu Gareth Barry pojawia się w miejsce Jamesa McCarthyego.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Jedna zmiana w zespole Evertonu.

45'

Koniec pierwszej części spotkania na Goodison Park! Mimo wysokiego tempa spotkania niestety nie oglądaliśmy bramek. Na więcej liczymy w drugiej części meczu!

44'

Rzut rożny dla Evertonu, ogromny kocioł w polu karnym Liverpoolu, ale niewiele z tego wynikło, Ramiro Funes Mori uderzał niecelnie.

39'

Wreszcie cudowna, koronkowa akcja Liverpoolu, Nathaniel Clyne wyłożył piłkę jak na tacy Origiemu, ale ten przestrzelił w znakomitej sytuacji!

34'

Świetnie zapowiadała się kontra Liverpoolu, ale w ostatniej chwili skuteczna interwencja Ramiro Funes Moriego wyjaśniła całą sytuację na korzyść Evertonu.

28'

Odpowiedzieć próbował Liverpool, ale na niewiele się to zdało, bo z dystansu Georginio Wijnaldum uderzył bardzo niecelnie.

24'

I po raz kolejny zagotowało się w polu karnym gości! Aaron Lennon wpadł z lewej strony w pole karne Liverpoolu i dograł do Romelu Lukaku, a tego w ostatniej chwili uprzedził jeden z graczy "The Reds".

19'

Mogło być teraz bardzo groźnie pod bramką Liverpoolu, Seamus Coleman po raz kolejny z impetem ruszył prawą stroną boiska i mocno dograł w pole karne do Rossa Barkleya, ale ten nie zdołał przyjąć piłki.

15'

Kwadrans derbowej rywalizacji za Nami, spotkanie bardzo wyrównane z małą przewagą jednak Evertonu, który oddał już dwa strzały na bramkę Liverpoolu, oba jednak zablokowane.

11'

Aaron Lennon ruszył z indywidualną akcją i oddał pierwszy strzał na bramkę Liverpoolu, ale został on zablokowany przez jednego z zawodników "The Reds".

10'

Fantastycznie teraz Everton wyszedł z pod pressingu "The Reds", co rozjuszyło kibiców zgromadzonych na Goodison Park.

6'

Szybkie tempo spotkania w pierwszych minutach! To bardzo cieszy, na razie żadna z defensyw nie popełnia błędów, ale przy takim tempie wydaje się to być jedynie kwestią czasu.

4'

W odpowiedz Everton, Seamus Coleman popędził prawą stroną boiska, mocno wrzucił w pole karne "The Reds", ale defensorzy Liverpoolu byli na miejscu.

3'

Pierwsze minuty należą do zespołu z czerwonej części Liverpoolu, powoli, spokojnie konstruują akcje, jednak jak na razie rywale prezentują bardzo szczelny szyk obronny.

21:00

No to rozpoczynamy zabawę na Goodison Park! Sędzia Mike Dean rozpoczyna mecz!

20:55

Gorąca atmosfera na Goodison Park, zawodnicy obu zespołów już wychodzą na murawę i miejmy nadzieję, że zaprezentują nam niezapomniane widowisko!

20:46

Ławka rezerwowych Evertonu: Joel Robles (Br.), Jonjoe Kenny, Mason Holgate, Gareth Barry, Tom Cleverley, Kevin Mirallas, Dominic Calvert-Lewis.

20:45

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Loris Karius (Br.), Alberto Moreno, Trent Alexander-Arnold, Lucas Leiva, Emre Can, Ben Woodburn, Daniel Sturridge.

20:36

Do dzisiejszego spotkania Liverpool przestępuje z trzeciej pozycji w tabeli. W przypadku zwycięstwa może przemieścić się na drugą pozycję wyprzedzając tym samym Manchester City, który aktualnie okupuje tę pozycję. Everton natomiast w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w lidze ze stratą dziesięciu punktów do piątego miejsca dającego grę w Lidze Europejskiego.

20:33

W poprzedniej kolejce Premier League oba zespoły wychodziły zwycięsko ze swoich starć. Liverpool rozbił na wyjeździe Middlesbrough 3:0, natomiast Everton pokonał u siebie Arsenal 2:1.

20:32

W poprzednim sezonie w październiku zeszłego roku na Goodison Park padł remis 1:1, natomiast w kwietniu tego roku na Anfield Road Liverpool rozbił swoich odwiecznych rywali zza miedzy aż 4:0.

20:29

Witamy serdecznie! To jest jeden z tych nielicznych dni w roku, w którym ciężko jest powiedzieć "Nie lubię poniedziałku", Anglicy zafundowali nam znakomitą rozgrywkę w formie 227. Derbów Merseyside, czyli spotkaniu pomiędzy Evertonem, a Liverpoolem, którym to zostaniemy uradzeni dzisiaj od godziny 21:00!