Chelsea LondynChelsea Londyn
15:35

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

15:33

City przegrywa pierwszy mecz na własnym obiekcie w tym sezonie. Chelsea wygrywa natomiast 8. mecz z rzędu.

15:32

Chelsea przeprowadziła 3 zabójcze kontry i zdobyła 3 bramki. Inicjatywa przez większość meczu należała do gospodarzy, ale kapitalnie dysponowany dziś David Luiz skutecznie uniemożliwiał podopiecznym Pepa Guardioli zdobycie bramki. Bardzo dobre interwencje zanotował Thibaut Courtois. Fatalny mecz zagrał natomiast Nicolas Otamendi, który miał udział przy wszystkich bramkach strzelonych przez Chelsea.

15:27

Co to się działo w tej końcówce.. Bardzo brzydkie zachowanie piłkarzy City. Ewidentnie puściły nerwy, a takiego faulu, jak ten Aguero na Luizie, z pewnością można było uniknąć. Wpływ na to miał z pewnością fakt, że sędzia Anthony Taylor pomylił się dziś kilkukrotnie, w tym kilka razy na korzyść Chelsea (chwilę przed jedną z bramek należał się rzut karny dla gospodarzy po faulu Alonso na Navasie).

99'

Koniec meczu!! Chelsea odnosi 8. zwycięstwo z rzędu w lidze!!

98'

Czerwona kartka też dla Fernandinho! I wyjaśniła się sytuacja z Fabregasem na trybunach! Znalazł się tam właśnie przez Brazylijczyka, który wepchnął go wśród kibiców City!

97'

Czerwona kartka Aguero!! Cóż za ostre wejście, to mogła być bardzo poważna kontuzja! I niewykluczone, że jest!!

96'

Ojoj, bójka! Jakieś ostre wejście w nogi Luiza! Gorąco, nawet kibice próbują wziąć udział w tej bójce! Fabregas jakimś cudem znalazł się...na trybunach!

95'

Kontra Chelsea, ale niedokładne zagranie Mosesa do Williana, co zaowocowało stratą.

95'

Trybuny Etihad pustoszeją z każdą sekundą.

94'

Jeszcze zmiana w Chelsea, za Edena Hazarda na boisko wchodzi Michy Batshuayi.

93'

Willian! Hazard zagrał na prawo do Brazylijczyka, ten oddał strzał, który Bravo wypluł przed siebie. Tam czyhał już Fabregas, ale nie sięgnął piłki!

93'

Zabawne jest to, że tuż przed bramką Hazarda chciałem napisać, że gospodarze zepchnęli Chelsea do głębokiej defensywy i zdominowali rywala w ostatnich minutach..

92'

Arbiter doliczył 6 minut!

91'

KOLEJNA GENIALNA KONTRA CHELSEA!! Długa piłka do Hazarda, ten nie miał żadnych problemów z minięciem Otamendiego, który chyba na długo zapamięta dzisiejszy mecz, stanął oko w oko z Bravo i pewnie skierował piłkę przy krótkim słupku!!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! HAZARD!! JEST PO MECZU!!!

88'

Iheanacho! Napastnik City "zebrał" piłkę wybitą przez Luiza i uderzył z powietrza, ale bardzo niecelnie!

87'

Azpilicueta blokuje wrzutkę Silvy, rzut rożny.

86'

Kolarov fauluje Hazarda przy linii bocznej. Umykają kolejne sekundy.

85'

Costa opuszcza plac gry, a w jego miejsce Nathaniel Chalobah.

85'

Leży na murawie Diego Costa, wygląda to na jakiś uraz Brazylijczyka z Hiszpańskim paszportem. Pokazuje, że chce zmianę.

83'

Toure miał dużo miejsca na strzał, ale zagrał do Silvy, którego wrzutka zablokowana.

82'

BLISKO!! Dośrodkowanie Luiza, skakał tam Cahill i minimalnie nie sięgnął piłki! A ta i tak nieomal zaskoczyła Bravo!

82'

Navas w głupi sposób fauluje Hazarda, ciągnąc go za koszulkę. Kartka.

81'

Jak zwykle żywiołowo przy linii reaguje Antonio Conte, ale Pep Guariola w niczym mu nie ustępuje! W takim meczu nie da się siedzieć!

80'

Hazard i De Bruyne na prawej stronie, korner dla City! Dośrodkowanie na głowę Otamendiego, ale ten uderza nad bramką!

79'

Kolejna zmiana w City, John Stones schodzi, Kelechi Iheanacho wchodzi.

77'

Wcześniej nieporozumienie Fabregasa i Hazarda, zakończone niedokładnym zagraniem Hiszpana. Piłka jednak znalazła się na aucie.

77'

Ilkay Gundogan opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Yaya Toure.

75'

Ogromna wrzawa na Etihad, niekoniecznie z powodu dobrej gry gospodarzy.. Moses w walce z Silvą wyłuskał piłkę, choć fani The Citizens uznali, że zrobił to nieprzepisowo.

73'

Uraz Williana, który zderzył się z Kolarovem. Ucierpiało kolano strzelca drugiej bramki dla Chelsea.

72'

ALEŻ MECZ!! Najpierw kapitalna szansa City, Gundogan wpadł w pole karne Chelsea jak do siebie, odegrał na środek a tam szczęśliwie defensorzy Chelsea wybili piłkę, wyprowadzając tym samym zabójczą kontrę - Costa świetnie wypuścił Williana, ten popędził prawą stroną i pewnym strzałem dał prowadzenie Chelsea!!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!! WILLIAN!!! 2:1 CHELSEA!!!

69'

Leroy Sane opuszcza plac gry, w jego miejsce Gael Clichy.

69'

Dośrodkowanie De Bruyne, a w zasadzie...centrostrzał. Courtois łapie piłkę i rusza do przodu.

66'

Indywidualna akcja Costy, ale przytomnie interweniuje Kolarov, zabierając piłkę zawodnikowi Chelsea.

64'

Tempo meczu wraca na obroty z pierwszej połowy! Kapitalny mecz!

63'

Sane z łatwością ograł Mosesa, ale zagrał bardzo źle.

62'

AGUERO!!! COURTOIS BRONI! Argentyńczyk miał fantastyczną okazję, choć trochę zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Ostatecznie jego strzał odbił bramkarz Chelsea!

61'

Fantastyczne podanie Fabregasa do Costy, ten pięknie przyjął na klatkę, powalczył bark w bark z Otamendim, ostatecznie udało mu się minąć Argentyńczyka, a później pewnym strzałem wyrównał! A dopiero co pisałem o dominacji City!

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!! DIEGO COSTA!!!!

59'

Dynamiczna kontra Chelsea, Willian, Hazard i Costa, ale ten ostatni się pogubił i stracił!

59'

Gospodarze zdominowali Chelsea w tej drugiej połowie.

58'

POPRZECZKA!! JAK DE BRUYNE TEGO NIE TRAFIŁ?! Navas kapitalnie zagrał wzdłuż bramki Courtois, a De Bruyne z dwóch metrów TRAFIA W POPRZECZKĘ!

54'

CÓŻ ZA BŁĄD CHELSEA!! JAK DO TEGO DOSZŁO?! Fatalny błąd Alonso i Courtois! Hiszpan odegrał do bramkarza Chelsea, ten czekał na piłkę, wtem zza jego pleców wyskoczył Aguero, który miał pustą bramkę, ale ofiarnym wślizgiem piłkę zablokował Cahill!!

52'

Ładna akcja Williana, ale Brazylijczyk zbyt szybko chciał kończyć tę akcję, w efekcie czego oddał bardzo niedokładny strzał.

51'

Ryzykowna, długa i wysoka piłka do Bravo, ale golkiper City wytrzymał presję i dobrze wybił.

50'

Zmiana w Chelsea, Willian zmienia Pedro.

49'

COURTOIS!! Kapitalna akcja CIty! Sane świetnie popędził środkiem boiska, odegrał na prawo do dobrze ustawionego De Bruyne, ale reprezentacyjny kolega zawodnika City ładnie skrócił kąt, nie dając szans na bramkę!

47'

Navas wrzuca z prawej strony, ale na środku Luiz wybija na korner.

47'

Costa fauluje Otamendiego przy próbie przyjęcia piłki.

46'

Gwizdek arbitra, druga połowa czas, start! Od środka The Blues!

14:32

Wracamy do Manchesteru, piłkarze wracają już na murawę. Co przyniesie nam druga połowa? OBY EMOCJE!

14:20

Świetny mecz na Etihad! Kosmiczne tempo, wiele sytuacji i wiele kontrowersji! W ostatnich minutach lepiej zaprezentowali się gospodarze i zasłużenie prowadzą w tym meczu! Pechowcem okazał się być Gary Cahill, który skierował piłkę do własnej siatki. Jeśli chodzi o statystyki, to tyle samo strzałów (4), więcej podań po stronie gospodarzy, większe posiadanie piłki także. Mecz jednak wyrównany, z lekkim wskazaniem na Obywateli. Druga połowa powinna być bardzo ciekawa!

45'

Koniec pierwszej połowy! City po samobóju Cahilla prowadzi z Chelsea 1:0!

45'

Dośrodkowanie Navasa z prawej strony, Cahill chciał wybić piłkę, ale nieszczęśliwie skierował ją do własnej siatki! Courtois bez szans, prowadzenie gospodarzy!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!! PECH CAHILLA, CITY PROWADZI!!

44'

CITY MA SWÓJ CZAS! Teraz tylko dzięki ofiarnej interwencji Kante, Gundogan nie zdołał zdobyć bramki! Nacisk Obywateli!

43'

AGUERO!! ALE BYŁO BLISKO! De Bruyne ze stojącej piłki wrzuca wprost na głowę Argentyńczyka, a ten główkuje obok słupka!!

41'

Bardzo dobra akcja Sane, ale Niemiec za daleko wypuścił sobie piłkę i wybił mu ją Cahill!

40'

Stones dobrze zagrał głową do Bravo, choć naciskał tam Costa.

38'

Luiz kapitalnie blokuje Aguero, przy okazji rugając Mosesa, który zupełnie zapomniał o obronie.

37'

Centra Alonso, główkuje Pedro... a w zasadzie to nabity Pedro.. Od bramki Bravo.

36'

Moses z łatwością ograł Sane, zagrał do środka do Costy, ale Stones dobrze wybija futbolówkę.

35'

AGUEROOOOO!!! NIE MA GOLA!! Cóż za akcja! Silva do wychodzącego Sane, ten pięknie odegrał do Aguero, który znalazł się na 7,8 metrze od bramki Chelsea, uderzył, ale kapitalny blok Azpilicuety!

33'

Mocne dośrodkowanie do Aguero, ale pierwszy przy piłce Courtois i futbolówka w rękawicach Belga.

32'

Kapitalne tempo tego meczu!

31'

Ojoj, co to się wydarzyło?! Błąd Azpilicuety, piłkę przejął Aguero, który upada po kontakcie z Luizem.. Kartka? ABSOLUTNIE! Nie ma nawet faulu! Walka bark w bark - tak uznał arbiter!

29'

Kombinacyjne wykonanie tego stałego fragmentu gry, Luiz miał piłkę przy nodze na 12. metrze, ale nie zdołał oddać strzału.

28'

Korner dla Chelsea, wywalczył go Moses.

27'

Luiz bardzo dobrze blokuje Aguero. Dobry mecz na Etihad!

26'

CÓŻ ZA SZANSA CHELSEA!! Hazard wykorzystał błąd Otamendiego, minął Bravo i mając pustą bramkę zdecydował się na...zagranie do środka!! Nieprawdopodobne!!

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Ale jednak nie, spalony!! Na ofsajdzie Fernandinho, słuszna decyzja!

25'

Fernandinho faulowany przez Kante, będzie okazja do wrzutki dla gospodarzy.

23'

Rozgrzewa się Willian, chyba konieczna będzie zmiana.

23'

Jakiś uraz Pedro, Hiszpan potrzebuje pomocy medyków. Coś ze ścięgnem Achillesa.

21'

AGUERO!! Piękne uderzenie zza szesnastki, ale też dobra interwencja Courtois!

20'

Kapitalny powrót Pedro za Aguero, Hiszpan szybszy!

19'

Krótkie rozegranie Bravo i dobry pressing gości, w efekcie czego piłkę przejęli podopieczni Conte.

17'

Niebezpieczne wejście Otamendiego w nogi Costy, pierwsza kartka w tym meczu.

17'

Błąd Kante, szybkie przejęcie piłki, ale świetne ustawienie Luiza, który przechwycił piłkę, która zmierzała już do Aguero!

15'

HAZARD!! BLISKO!! Pedro zgrał piłkę do Costy, ten zostawił ją Belgowi, który chciał technicznie uderzyć przy słupku, ale nieznacznie się pomylił!

13'

Błąd Navasa, który nie przeciął podania Fabregasa do Alonso. Zawodnik Chelsea zdołał dośrodkować, ale piłka wybita przez Otamendiego.

11'

Dobry pressing w wykonaniu City, ale Moses zdołał zagrać w kierunku Pedro, a ten wywalczył aut.

10'

Kolejny korner dla City! Szybki wyrzut z autu, ale Cahill dobrze wyperswadował piłkę za linię po akcji Silvy.

10'

Ależ ryzykowne zachowanie Stonesa! Chronił piłki przed Costą, we własnym polu karnym, kiwał, kiwał i...stracił! Ale koledzy dobrze zaasekurowali piłkarzy Chelsea i Costa nie miał komu zagrać.

6'

Była szansa dla City! De Bruyne wychodził na czystą pozycję, czekał tylko na podanie Silvy, który istotnie - chciał zagrać do Belga, ale kapitalnie zastopował go wślizgiem Azpilicueta! Teraz korner dla gospodarzy.

5'

Świetna akcja Chelsea. Moses przerzucił piłkę na lewą stronę do Hazarda, ten "sklepał" piłkę z Costą i oddał strzał, ale dobry blok Stonesa!

4'

De Bruyne ładnie zakręcił Cahillem na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie wybite przez Luiza.

3'

Zagranie De Bruyne w kierunku Aguero, ale pierwszy przy piłce Courtois.

3'

Hazard poza boiskiem, ale wydaje się, że będzie grał dalej.

2'

Leży na murawie Eden Hazard, arbiter przerywa grę. Belg ucierpiał w starciu z Fernandinho.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, ruszają gospodarze!

13:27

Minuta ciszy na Etihad Stadium.

13:25

Piłkarze już na murawie, początek spotkania już za chwilę!

13:22

Kilka minut do rozpoczęcia meczu. Piłkarze Manchesteru City na rozgrzewce założyli koszulki ku upamiętnieniu ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęli piłkarze brazylijskiego Chapecoense.

13:09

Ciekawostka: drużyny pod wodzą Pepa Guardioli nie wygrały nigdy z Chelsea w 90 minutach (Bayern wygrał po rzutach karnych w Superpucharze Europy).

13:00

12:58

12:56

Co ciekawe, Pep Guardiola postanowił dziś wystawić 3 obrońców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właśnie trzema defensorami od 7 meczów gra...Chelsea. Rezultaty widać gołym okiem, pytanie tylko jak w takiej formacji zaprezentuje się Manchester City. Z pewnością kluczową rolę będą odgrywały skrzydła obu ekip. David Silva i Leroy Sane kontra Victor Moses i Marcos Alonso. Będzie ciekawie!

12:50

Oczy kibiców będą zwrócone dziś w dużej mierze na dwie postacie, a mianowicie na Sergio Aguero i Diego Costę. Dlaczego? Obaj panowie zanotowali już w tym sezonie po 10 trafień w lidze i przewodzą w klasyfikacji na najlepszego strzelca.

12:46

Korzystając z chwili, zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, która jest dostępna TUTAJ.

12:46

Ze składu The Blues wypadł Nemanja Matić. Serb najwidoczniej doznał jakiegoś urazu, gdyż nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

12:39

Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Trzecia drużyna w tabeli podejmuje bowiem lidera. Różnica punktowa? Zaledwie 1 punkcik. Chelsea wygrała 7 meczów z rzędu w lidze, strzeliła w nich 19 bramek i straciła zaledwie jedną. Z kolei Obywatele nie przegrali z The Blues na własnym obiekcie od blisko 3 lat. Zacieramy ręce przed tym pojedynkiem!

12:36

Dzień dobry! Witam gorąco i zapraszam wszystkich na relację live z niezwykle ciekawie zapowiadającego się meczu 14. kolejki angielskiej Premier League! Już na niespełna godzinę, na Etihad Stadium, miejscowy Manchester City podejmie lidera rozgrywek - Chelsea.