EvertonEverton FC
1 : 1
manchester unitedManchester United
95'

Michael Oliver patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Everton w końcówce remisuje z Manchesterem United!

93'

Szturm Evertonu na bramkę MU jak klientów w Brack Friday. "Czerwone Diabły" szczęśliwie wychodzą z opresji.

91'

Korner dla Evertonu nie przynosi zagrożenia.

90'

Michael Oliver dolicza aż 5 minut do drugiej połowy. To efekt kontuzji zawodników gospodarzy.

90'

Jeszcze żółta kartka dla Romelu Lukaku.

88'

LEIGHTON BAINES NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył tuż przy lewym słupku. Rzucił się tam David de Gea, ale nie siągnął piłki

88'

I kartka dla Davida de Gei za dyskusje.

88'

Żółta kartka dla dla Marouane Fellainiego!

87'

Fatalna interwencja Belga! Fauluje rywala we własnej "szesnastce". Sędzia bez wahania dyktuje rzut karny!

85'

Były piłkarz Evertonu, Marouane Fellaini, melduje się na boisku, notując100. występ w barwach "Czerwonych Diabłów". Na ławkę kieruje się Henrik Mkhitaryan.

84'

Antonio Valencia przecina podanie we własnym polu karnym adresowane do rozpędzonego Gerarda Deulofeu.

82'

Marcus Rashford zastępuje Anthony'ego Martiala.

81'

Enner Valencia wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Gerarda Deulofeu. Anemiczna główka nie zaskoczyła Davida de Gei.

81'

Ander Herrera znalazł się na pozycji prawoskrzydłowego. Widział to Paul Pogba, który decyduje się na podanie. Zagrał bardzo niedokładnie.

79'

Gareth Barr fauluje w ofensywie. Zepsuł groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

77'

David de Gea piąstkuje na rzut rożny po uderzeniu głową Masona Holgate'a!

76'

Zdaniem sędziego Matteo Darmian zahaczył rozpędzonego Gerarda Deulofeu. Włoch nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który dyktuje rzut wolny.

75'

David de Gea efektownie paruje strzał Idrissy Gueye zza pola karnego!

73'

Leighton Baines centruje w "szesnastkę" "Czerwonych Diabłów"... do nikogo.

72'

39 550 kibiców przybyło na Goodison Park w Liverpoolu.

70'

Anthony Martial powstrzymany skutecznie w polu karnym Evertonu. Na dodatek przekroczył przepisy.

69'

Nie jest dobrze - kolejna wymuszona zmiana w Evertonie. Enner Valencia za kontuzjowanego Yannicka Bolassie.

67'

Seamus Coleman nie dogra tego meczu do końca. Uraz okazał się poważniejszy, więc Maison Holgate wchodzi w jego miejsce.

66'

Piłka po uderzeniu Paula Pogby głową przelatuje nad bramką gospodarzy.

65'

Gerard Deulofeu na murawie za Toma Clereverly'ego.

63'

I znowu przerwa. Tym razem powalony został Yannick Bolassie.

62'

Wydaje się, że z obrońcą Evertonu jest wszystko w porządku. Wraca do gry.

61'

Przerwa w grze. Z pomocy medycznej musi skorzystać Seamus Coleman.

60'

Ander Herrera bliski podwyższenia prowadzenia! Z sześciu metrów kieruje piłkę w prawy słupek!

18:16

Sześć goli Zlatana w pięciu meczach

58'

Anthony Martial strzela wysoko nad poprzeczką bramki Maartena Stekelemburga.

56'

Tom Cleverley nie widział innej możliwości na powstrzymanie Henrika Mkhitaryana, jak sfaulować go w środku pola. Sędzia tylko pogroził palcem.

55'

Mogły być 1:1 lub... 0:2! Zabójcza kontra MU, w finalizacji której podbita piłka po strzale Antony'ego Martiala wychodzi poza linię końcową tuż obok prawego słupka!

53'

To mógł być remis! Gareth Barry zagrywa w pole karne do Kevina Mirallasa, którego atomowe uderzenie nogą broni David de Gea! Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

51'

Seamus Coleman wychodził z kontrą, ale został powalony przez Zlatana. Jeszcze Irlandczyk został poturbowany w tej sytuacji.

49'

Dośrodkowanie Matteo Darmiana nie znalazło właściwego adresata w "szesnastce" gospodarzy.

47'

Idrissa Gueye powstrzymał Paula Pogbę na lewej stronie, ale piłka wyszła - po interwencji Senegalczyka - na aut. Pomocnik Evertonu był niepocieszony tym faktem.

46'

Everton zaczyna drugą część spotkania! Obie strony przystępują bez zmian w "jedenastkach".

17:50

Dosłownie kilkunastu centymetrów brakowało, by do przerwy był bezbramkowy remis. Jednak nonszalanckie zachowanie bramkarza gospodarzy dało Zlatanowi możliwość wpisania się na listę strzelców. Piłka szczęśliwie przekroczyła linię bramkową, zza której wybił Ramiro Funes Mori...

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem

17:48

Koniec pierwszej połowy. "Czerwone Diabły" prowadzą z Evertonem po golu Zlatana Ibrahimovicia!

43'

GOL DLA MU! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!!!

40'

Yannick Bolasie trochę przesadził z agresją w walce o piłkę. Ma szczęście, że Michael Oliver nie upomniał go żółtą kartką.

38'

Ashley Williams przecina prostopadłe podanie Henrika Mkhitaryana kierowane do Zlatana. Gdyby nie ta interwencja Walijczyka, to prawdopodobnie goście wyszliby na prowadzenie.

43'

Nieudany "Neuer" w wykonaniu Maartena Stekelenburga. Piłka spadła pod nogi Zlatana, który zdecydował się na strzał. Ta po koźle odbiła się od poprzeczki i słupka, a potem zza linii bramkowej wybił ją wślizgiem Ramiro Funes Mori!

17:37

32'

Żółta kartka dla Garetha Barry'ego za przewinienie w środku pola.

30'

Rzut wolny dla MU z ok. 25 metrów. Na strzał zdecydował się Zlatan, ale trafił w mur.

28'

Yannick Bolasie powinien lepiej wykończyć tę akcję. Z kilkunastu metrów uderzył obok lewego słupka.

27'

Antony Martial przeprowadza solową akcję, łamiąc ją z lewego skrzydła do środka. Jego dośrodkowanie wybija Ramiro Funes Mori.

23'

A drugiej stronie za wcześnie ruszył do podania Henrik Mkhitaryan.

21'

Ashley Williams dał się złapać w pułapkę ofsajdową przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

18'

Obrona Evertonu radzi sobie z dośrodkowaniem Paula Pogby, ale goście zaczną od rzutu rożnego.

16'

Żółta kartka dla Marcosa Rojo za faul.

15'

Po akcji Francuza MU ma korner z lewego narożnika. Krótkie rozegranie nieco zaskoczyło... gości.

13'

Próba dwójkowej akcji Zlatana z Antonym Martialem na wysokości lewego narożnika pola karnego bramki gospodarzy. Wmieszał się w to Seamus Coleman.

17:13

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego

12'

Dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Romelu Lukaku. Belg przejął piłkę, ale wygarnął mu Phil Jones, który spokojnie wycofuje do własnego bramkarza.

10'

W odpowiedzi Ramiro Funes Mori uderza z dystansu na wiwat.

9'

Antony Martial wychodził sam na sam z Maartenem Stekelemburgiem! Podniesiona chorągiewka - spalony.

8'

Paul Pogba decyduje się na pierwsze uderzenie z dystansu. Brakowało sporo, by piłka poleciała w stronę bramki.

5'

Ciekawie zapowiadała się kontra przyjezdnych, ale podanie na wolne pole do Zlatana Ibrahimovicia okazało się nie w tempo i za mocne. Marten Stekelenburg od bramki.

2'

I jeszcze jeden. Obrona MU wybija piłkę na uwolnienie.

2'

Gospodarze szybko przechwycili piłkę i ruszyli na bramkę Davida de Gei. W narożniku pola bramkowego Kevina Mirallasa powstrzymał w ostatniej chwili Michael Carrick. Korner dla gospodarzy.

1'

Pierwszą połowę zaczynają "Czerwone Diabły"!

16:58

Pierwszy gwizdek sędziego poprzedza minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłym w katastrofie samolotu piłkarzom brazylijskiego Chapecoense.

16:55

Powoli przenosimy się na Goodison Park na mecz Everton - Manchester United! Gospodarze, którzy z dorobkiem 19 punktów są na ósmym miejscu, a do "oczko" wyżej "Czerwonych Diabłów" traci zaledwie punkt. Obie strony wygrały zaledwie raz wygrały w ostatnich siemiu meczach ligowych. Dzisiaj czas na przełamanie. Dla kogo?

16:45

Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Michael Oliver.

Kapitanami zaś Gareth Barry i Michael Carrick.

16:42

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero - Eric Bailly, Daley Blind, Marouane Fellaini, Jesse Lingard, Juan Mata, Marcus Rashford.

16:38

Rezerwowi Evertonu: Joel Robles - Ross Bartkley, Gerard Deulofeu, Mason Holgate, Phil Jagielka, James McCarthy, Enner Valencia.

16:35

16:33

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

16:30

Niedzielne popołudnie "spędzimy" w niebieskiej części Liverpoolu, gdzie Everton zmierzy się z Manchesterem United. Pierwszy gwizdek sędziego już za 30 minut!