Niedziela, 27 listopada 2016, godz. 15:15
AFC BournemouthAFC Bournemouth
17:11

Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

17:11

Bournemouth postawiło niełatwe warunki Arsenalowi, ale ostatecznie gospodarze wykazali się większą dojrzałością gry i skutecznością, dzięki czemu osiągnęli satysfakcjonujący ich rezultat. "Kanonierzy" umacniają się na czwartym miejscu i nie tracą kontaktu z czołową trójką, "Wisienki" zaś nadal plasują się w środku tabeli.

95'

Koniec. Arsenal 3:1 Bournemouth.

94'

Akcja Arsenalu zakończona nieudaną próbą Elneny'ego.

93'

Kartkę za przerwanie akcji gości dostał Paulista.

90'

3:1, pozamiatane! Szybka kontra gospodarzy, Giroud doskonale dograł do Alexisa, a ten niepilnowany z bliska trafił do siatki.

90'

Mike Jones doliczył pięć minut.

90'

Wilson doszedł do strzału głową, ale na nieszczęście dla "Wisienek" przestrzelił.

89'

Koscielny zatrzymał Mousseta i długim podaniem próbował uruchomić Girouda, który był jednak skutecznie pilnowany przez rywali.

88'

Znów górą w powietrzu piłkarze gości.

88'

Rzut rożny nieudany, ale po chwili Gosling przewinił i teraz będzie okazja na centrę z wolnego.

87'

Składna akcja gospodarzy, finalnie do strzału doszedł Ramsey, ale został zablokowany. Korner.

86'

Kolejna nieudana próba Girouda, któremu tym razem mocno przeszkadzał Cook.

85'

Faulowany Giroud. "Kanonierzy" wydaja się kontrolować spotkanie, do końca pięć minut plus to, co doliczy arbiter.

84'

Teraz kapitalnym odbiorem popisał się doskonale dysponowany Ake.

84'

Mustafi świetnie zatrzymał Mousseta. Ruszają z kontrą gospodarze.

82'

Giroud doszedł do strzału głową po wrzutce z lewej strony, ale pilnujący go Ake nie dopuścił, by francuski snajper oddał soczyste uderzenie.

81'

Smith po wyłapaniu kartki został zmieniony przez Mousseta.

80'

Kolejne dziś "żółtko". Ukarany Brad Smith.

79'

Goście za wszelką cenę chcą doprowadzić do wyrównania. Czy zdołają pokonać dobrze dysponowanego Cecha? Arsenal musi szukać swojej szansy na podwyższenie rezultatu w kontrach. Do końca niewiele ponad dziesięć minut.

77'

W międzyczasie Arter otrzymał kartkę za dyskusję z arbitrem.

76'

Było blisko! Cech popisał się fenomenalną interwencją po strzale Benika Afobe.

75'

I od razu kolejna roszada. Giroud za Walcotta.

75'

Za Chamberlaina na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

71'

Doskonały wślizg wracającego Oxlade' a.

70'

Zmiana numer dwa w Bournemouth. Ibe w miejsce Stanislasa , który doznał jakiegoś urazu.

69'

Alexis wycofał piłkę do Xhaki, ten bardzo mocno uderzył, jednak absolutnie przesadził z siłą.

68'

Ake naprawił błąd Goslinga.

67'

Arter dośrodkował z lewej strony, ale Koscielny uprzedził Afobe.

65'

Oezil próbował oszukać Artera, ten wprawdzie położył się, ale zdołał wygarnąć piłkę spod nóg Niemca.

64'

Kolejny raz dobra postawa Cecha, który przewidział podanie z głębi pola i złapał futbolówkę na końcu pola karnego.

63'

Pierwsza zmiana w szeregach "The Cherries". Afobe w miejsce Wilsona.

62'

Alexis brutalnie sfaulował Artera. Dostał żółtą, równie dobrze mogła być czerwona.

61'

Czujny Ake zatrzymał akcję gospodarzy.

60'

Alexis sprytnie chciał podać do Oezila, niemieckiemu rozgrywającemu zabrakło kilku centymetrów, by "dziubnąć" piłkę w kierunku bramki.

58'

Po kornerze nie było żadnego zagrożenia, Arsenal ruszył z kontrą, ale źle to rozegrali podopieczni Wengera.

57'

Gosling walczył na skraju pola karnego, ostatecznie wywalczył rzut rożny.

56'

Goście próbowali się odgryźć atakując prawą flanką, ale nic z tego nie wynikło.

53'

GOOOL! 2:1! Bardzo składna akcja gospodarzy, piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Monreal, który popisał się fenomenalną centrą wprost na głowę Walcotta. Angielski skrzydłowy bez problemu skierował piłkę do siatki! Arsenal na prowadzeniu.

52'

Próbowali goście, ale ostatecznie piłkę złapał Cech.

49'

Po rzucie rożnym doszło do zamieszania w polu karnym Arsenalu, ale wszystko wyjaśnił Elneny. Kontra "Kanonierów" nie była udana.

47'

Wrzutka gospodarzy z rzutu wolnego, na piłkę czaili się Alexis i Gabriel, ale zostali skutecznie przyblokowani.

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

16:05

Oglądaliśmy całkiem przyzwoite 45 minut. Decyzja o "jedenastce" dla Bournemouth była kontrowersyjna, ale goście na pewno nie byli drużyną słabszą - prezentowali się bardzo solidnie. Druga połowa zapowiada się interesująco. Jej początek za około kwadrans.

45'

Przerwa. 1:1.

45'

POPRZECZKA! Alexis oddał potężny strzał, piłka prześlizgnęła się po ręce Federiciego i uderzyła w poprzeczkę.

45'

Arter stratował Monreala, jednak Mike Jones nie wyciągnał kartki z kieszeni. Doliczone trzy minuty.

44'

Krótko i źle to rozegrali podopieczni Wengera.

43'

Ake zatrzymał szarżującego Walcotta. Korner.

43'

Kontra gości, ale nie zrozumieli się King z Wilsonem.

42'

Ciekawa akcja gospodarzy, Paulista dograł do Walcotta, ale ten zagubił się w dryblingu i oddał strzał w obrońcę.

39'

Bournemouth gra bardzo konsekwentnie i twardo w defensywie. Teraz prawie całą ekipą wypchnęli rywali z pola karnego.

38'

Świetna kombinacyjna akcja Alexisa i Oezila, chilijski gwiazdor oddał strzał, ale ponad bramką.

37'

Elneny dobrze odebrał piłkę i od razu walnął w kierunku bramki, minimalnie przesadził z siłą.

33'

Okres słabszej gry z obu stron, niewiele się dzieje.

30'

Arsenal wygląda, jakby zupełnie nie spodziewał się jakiegokolwiek oporu ze strony Bournemouth. Tymczasem goście prezentują się bardzo solidnie.

29'

Wcześniej "żółtko" za dyskusję z arbitrem po podyktowaniu rzutu karnego dostał Mustafi.

28'

Bradley Smith doszedł do doskonałej sytuacji, ale zamiast dograć do Wilsona, połakomił się na gola. Przeszkodził mu w tym dobrze interweniujący Cech.

27'

Przyzwoita wrzutka Oezila, ale jego koledzy przegrali walkę w powietrzu.

27'

Będzie dobra okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z boku, tuż za linią pola karnego.

25'

Co tu się dzieje! Po wrzutce z rzutu wolnego Ake podał do Adama Smitha, który z kilku metrów posłał piłkę ponad bramką!

24'

Jak pokazały powtórki, arbiter podjął mocno dyskusyjną decyzję z podyktowaniem rzutu karnego.

23'

Pewnie Wilson. 1:1!

22'

Rzut karny dla Bournemouth! Monreal faulował Wilsona. Kontrowersyjna decyzja arbitra, wściekli piłkarze Arsenalu protestowali, ale nic nie wskórali.

21'

W odwecie próbowali gospodarze, lecz Walcott został złapany na spalonym.

20'

Z rzutu rożnego nic nie wynikło. Piłkę w rękach ma Cech.

19'

Rykoszet i korner dla Bournemouth.

18'

Ruszyli goście, ale wracający Walcott zatrzymał akcję rywali.

17'

Oezil nie dogadał się z Chamberlainem i za mocno mu podał. Od bramki Federici.

15'

Debuchy, dla którego to pierwszy mecz od ponad roku, właśnie doznał kontuzji. Załamany Francuz schodzi żegnany brawami, w jego miejsce Paulista.

14'

Alexis padł w polu karnym, ale sędzia Mike Jones nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Wściekły Chilijczyk próbował protestować, jednak nic to nie dało.

12'

GOOL! 1:0! Koszmarny błąd Cooka, który za krótko podał do Federiciego. Alexis bez problemu przejął piłkę i pokonał zdezorientowanego bramkarza.

11'

Rozjuszony Walcott szalał na prawej flance, lecz dwukrotnie został zablokowany.

9'

Próba uruchomienia na skrzydle Debuchy'ego - francuski defensor był o włos od przejęcia piłki.

8'

Arsenal bardzo sprytnie rozegrał ten rzut wolny, piłkę na linii pola karnego dostał Elneny, bez zastanowienia uderzył, ale znów ofiarnie interweniował Ake!

7'

Francis brutalnie zatrzymał pędzącego Oxlade'a i dostał żółtą kartkę. Obaj stoperzy gości mają już na koncie po kartce.

6'

Spokojne tempo, nikt nie spieszy się z przeprowadzaniem ofensywnych akcji.

4'

Pomysł był niezły, ale gospodarze wykonali ten rzut wolny niedokładnie.

3'

Cook bardzo ostro potraktował Alexisa i otrzymał zasłużone "żółtko".

2'

Błyskawiczna odpowiedź gości, Adam Smith obok bramki.

2'

Ajajaj! Oezil dostał dobre podanie i gdyby nie kapitalna interwencja Ake'a mogłoby być 1:0!

1'

Zaczynamy!

15:12

Ławka Arsenalu: David Ospina, Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Francis Coquelin, Aaron Ramsey, Alex Iwobi, Olivier Giroud

Ławka Bournemouth: Ryan Allsopp, Tyrone Mings, Jordon Ibe, Ryan Fraser, Marc Pugh, Lys Mousset, Benik Afobe

15:07

Arsene Wenger tradycyjnie dokonał roszad w porównaniu z Ligą Mistrzów. Na skrzydłach będą biegać Chamberlain i Walcott, na szpicę wraca Alexis, a w środku pola tym razem zagra dwójka Elneny-Xhaka. Po raz pierwszy w tym sezonie szansę dostaje Mathieu Debuchy. W zespole gości do składu wraca Adam Smith, za to Artur Boruc nadal zmaga się z urazem pleców i nie jest gotowy do gry. Z powodów formalnych zabraknie Jacka Wilshere'a.

15:05

Relację ze spotkania Arsenal - Bournemouth poprowadzi Mateusz Hawrot. Początek za dziesięć minut.