15:32

Za poświęcony czas dziękuje Mateusz Hawrot.

15:29

15:26

Podział punktów z pewnością nie jest tym, czego spodziewał się Jose Mourinho oglądając to spotkanie. Zawodnicy Arsenalu nie istnieli w ofensywie, aż do 89 minuty nie byli w stanie zagrozić Davidowi de Gei, ale dzięki akcji rezerwowych Chamberlaina i Girouda, udało im się zdobyć punkt. Trudno powiedzieć, że zasłużony, aczkolwiek na koniec sezonu styl, w jakim "Kanonierzy" wywalczyli jedno "oczko", nie będzie istotny.

95'

Koniec! Manchester remisuje 1:1 z Arsenalem, pomimo tego, że goście stworzyli sobie zaledwie jedną groźniejszą sytuację, którą na bramkę zamienił Giroud.

94'

Rooney ukarany za dyskusję z arbitrem.

93'

Gospodarze przekombinowali z wykonaniem rzutu wolnego i piłkę złapał czujny Cech.

92'

Żółtko dla Xhaki, który pomagał sobie ręką.

90'

Sędzia Marriner doliczył cztery minuty.

89'

GOL! ARSENAL! Prawym skrzydłem popędził Chamberlain, wrzucił w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Giroud i nie dał szans De Gei. Pierwsza groźna sytuacja dla Arsenalu i od razu bramka! 1:1.

88'

Arsenal nie jest w stanie stworzyć sobie ani jednej groźnej okazji. Fatalny mecz "Kanonierów".

86'

Żółta kartka dla Ramseya za faul na Pogbie.

85'

I ostatnia zmiana także w zespole gospodarzy. Schodzi strzelec gola - Juan Mata, w jego miejsce Schneiderlin.

84'

Ofensywna zmiana Wengera. Chamberlain za Jenkinsona.

83'

Logika podpowiada, że Arsenal powinien za wszelką cenę próbować zdobyć wyrównującą bramką. Obraz meczu jest jednak zupełnie inny, gospodarze kontrolują przebieg meczu.

82'

Zapomniałem wspomnieć, że Mata po zdobyciu gola dostał żółtą kartkę za zbyt ekspresyjną radość.

80'

Xhaka za Coquelina.

80'

Dobra centra Blinda, niespodziewanie Herrera doszedł do strzału głową, ale uderzył źle.

79'

Arsenal jest dziś zdecydowanie lepszy w jednym aspekcie. Wykopywaniu piłki na rzut rożny.

77'

Jakby na potwierdzenie moich słów, słabiutko dośrodkował Alexis.

77'

Liczba celnych strzałów po stronie gości nadal wynosi zero. Katastrofalnie grają podopieczni Wengera.

76'

Rooney nie odczytał intencji Pogby. Mogło być groźnie.

74'

Kapitalny odbiór Coquelina, gdyby nie ta interwencja, Rashford mógłby znaleźć się w doskonałej sytuacji bramkowej.

73'

Giroud za Elneny'ego.

72'

Zaskakująco słabo grają piłkarze Arsenalu. Dziwi więc, że dopiero teraz przygotowany do wejścia jest Giroud.

70'

Manchester za wszelką cenę chce zdobyć drugą bramkę. Goście są bezsilni.

68'

GOOOL! Juan Mata! Pogba na skrzydle uruchomił Herrere, ten od razu posłał piłkę w pole karne, a tam czekał już Mata, który bez problemu pokonał bezradnego Cecha.

65'

Od kilku minut nic specjalnego się nie dzieje. Grę gospodarzy ciągnie dziś doskonale dysponowany Valencia, który sieje duży popłoch wśród defensywy Arsenalu.

64'

Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Za Darmiana pojawił się Blind.

63'

I jest już na placu gry awizowany Rooney. Schodzi Martial.

62'

Oglądamy dziś bardzo dużo wrzutek w pole karne z obu stron. Większość z nich jest jednak zupełnie nieudana.

60'

Po początkowym chaosie, uspokoili się już piłkarze Arsenalu. Pół godziny do końca.

58'

Kamera skupiła się na intensywnie rozgrzewającym się Rooneyu. Bohater ostatniej afery alkoholowej niedługo powinien pojawić się na boisku.

57'

W odpowiedzi Valencia wrzucił w pole karne, jednak czujność zachował Petr Cech.

56'

Fatalna centra Elneny'ego. Od bramki de Gea.

56'

Koscielny sięgnął piłki, ale do końca był powstrzymywany przed Jonesa i będzie kolejny rzut rożny.

55'

Obudzili się "Kanonierzy", Walcott szukał płaskim podaniem Alexisa, ale został zablokowany. Korner.

52'

Tak jak w ostatnich minutach pierwszej połowy, gospodarze wyglądają na dużo lepiej zorganizowanych od gości. Teraz próba Carricka z dystansu, lecz nieudana.

50'

Piłka przeszła całe pole karne Arsenalu, dopadł do niej Rashford i mocno uderzył. Strzał doskonale zablokował Mustafi.

49'

Elneny bezpardonowo potraktował Pogbe, sędzia oszczędził Egipcjanina i nie dał mu żółtka.

46'

Od razu szybko ruszyli goście, wrzutka w pole karne i interwencja Valencii. Korner.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

14:21

Oprócz ostatnich dziesięciu minut, gdy Manchester miał zdecydowaną przewagę, ale świetnie dysponowany Petr Cech nie dopuścił, by piłka wpadła do siatki, mecz był wyrównany. W pierwszej połowie mieliśmy dwie kontrowersyjne decyzje arbitra. Po pierwsze, Matteo Darmian mógł, a chyba nawet powinien zostać ukarany czerwoną kartką. Po drugie, na pierwszy rzut oka wydawało się, że Monreal faulował Valencie w polu karnym. Zapewne dopiero dokładne powtórki rozstrzygną, czy było tam przewinienie. Za niecały kwadrans druga część spotkania!

45'

Przerwa. Bez goli na Old Trafford.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Arsenal próbuje się odgryźć, ale - delikatnie mówiąc - niezbyt im to wychodzi.

41'

Znów Cech na posterunku. Z dystansu strzelał Pogba.

41'

Ależ interwencja Cecha! Martial próbował pokonać go sprytnym lobem, czeski bramkarz zachował jednak czujność i sparował piłkę ponad poprzeczkę!

38'

Elneny z dystansu próbował zaskoczyć De Gee, ale piłka przeleciała nad bramką.

37'

"Czerwone Diabły" na fali, zamieszanie w polu karnym Arsenalu, ale goście oddalili zagrożenie.

36'

Cech! Znakomita interwencja golkipera gości po uderzeniu Maty. Było blisko!

35'

Kontrowersyjna decyzja Marrinera. Valencia ograł Monreala i padł na ziemię, wydawało się, że Ekwadorczyk był faulowany, ale sędzia pozostał niewzruszony. Wściekły Mourinho nie może uwierzyć w niepodyktowanie jedenastki.

33'

Darmian sfaulował Jenkinsona. Włoski defensor ma duże szczęście, że sędzia nie ukarał go drugą żółtą kartką.

32'

Aktywny Jenkinson po raz kolejny próbował znaleźć swoich kolegów w polu karnym i po raz kolejny został zablokowany.

31'

Strzały celne: Manchester 0, Arsenal 0. Nie tego się spodziewaliśmy.

30'

Herrera sążnie kropnął z dystansu, ale zdecydowanie przesadził z siłą.

29'

Bardzo dobra interwencja Koscielny'ego, który przeszkadzał Rashfordowi w dojściu do sytuacji strzeleckiej.

27'

Nie mają na razie nic do roboty Cech i de Gea. Zdążyliby w tym czasie odpalić grilla i pewnie jeszcze zjeść kiełbaskę.

26'

Teraz okres lepszej gry Arsenalu, jednak nie wydaje się, że ciągłe wrzutki są dobrym pomysłem. Zagrożenia z tego nie ma żadnego.

25'

Żółtko dla Darmiana.

23'

Tym razem z prawej strony, dwie nienajlepsze wrzutki Alexisa i Jenkinsona, po chwili do piłki dopadł Coquelin, ale jego strzał z dystansu był kiepski.

22'

Próbowali lewym skrzydlem "Kanonierzy", lecz nieskutecznie.

20'

Manchester w ostatnich kilku minutach ma przewagę, ale niewiele z tego wynika. Tempo spotkania spadło.

17'

Niezmordowany Valencia znów popędził prawym skrzydłem, ale Monreal po raz kolejny popisał się dobrą interwencją.

16'

Alexis dość ostro potraktował Herrere i został ukarany żółtą kartką.

15'

Pogba bardzo dobrze podał piłkę wzdłuż linii piątego metra, na jego nieszczęście Rashford i Mata wyglądali na zaskoczonych tym podaniem i do niego nie doszli.

13'

W odpowiedzi dwójkowa akcja Alexisa z Walcottem, ten drugi płasko dośrodkował w pole karne, jednak czujny był Rojo.

12'

Świetna szarża Valencii na skrzydle, centra w pole karne, ale tam górą defensorzy Arsenalu.

9'

Indywidualnie próbował Alexis, minął dwóch przeciwników, ale przedobrzył i stracił piłkę.

7'

Sprytne rozegranie rzutu rożnego, ostatecznie dośrodkował Monreal, Walcott przedłużył piłkę, na czwartym metrze samotnie stał Alexis, który jednak fatalnie uderzył futbolówkę głową. To była stuprocentowa okazja!

6'

Próbował z dystansu Walcott, będzie korner dla gości.

5'

Fantastyczna interwencja Monreala, w ostatniej chwili ubiegł czyhającego na piłkę Rashforda.

5'

Ajajaj! Juan Mata świetnie podkręcił piłkę, ta jednak przeleciała minimalnie obok prawego słupka.

4'

Może być groźnie. Rzut wolny dla Manchesteru z około dwudziestu metrów.

3'

Dużo niedokładnych podań, chaos na boisku, aczkolwiek trochę lepiej wyglądają gospodarze.

2'

Pierwsza próba gości, Mustafi długą piłką szukał Alexisa, ale zagrał bardzo niedokładnie.

1'

Rozpoczęli gospodarze!

13:27

Kapitanowie Laurent Koscielny i Michael Carrick wyprowadzają już swoje zespoły na boisko. Za chwilę zaczynamy!

13:25

Oba zespoły rywalizowały ze sobą już 182 razy. Gospodarze wygrali 78 z tych spotkań, Kanonierzy z kolei zwyciężali w 62 pojedynkach oraz 42 razy padał remis.

13:20

Mecz będzie sędziował dobrze znany Andre Marriner.

13:19

W lutowym starciu na Old Trafford padł wynik 3:2 dla gospodarzy, zaś w październiku ubiegłego roku Arsenal wygrał u siebie 3:0. Dziś na pewno oba zespoły mają ochotę na trzy punkty. "Czerwone diabły" są na 6 miejscu w tabeli, ze stratą 8 punktów do prowadzącego Liverpoolu i 6 pkt do swojego dzisiejszego rywala.

13:14

Rezerwowi Manchesteru: Romero, Blind, Young, Schneiderlin, Lingard, Depay, Rooney

Rezerwowi Arsenalu: Cech, Paulista, Gibbs, Xhaka, Iwobi, Oxlade-Chamberlain, Giroud

13:10

Jose Mourinho dokonał aż czterech zmian w podstawowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Younga, Fellainiego, Rooneya i zawieszonego Zlatana zastąpią dziś Valencia, Herrera, Martial i Rashford. Fani gospodarzy na pewno obawiają się, jak poradzi sobie nadal dość eksperymentalna czwórka defensorów Darmian-Rojo-Jones-Valencia. Jeśli chodzi o gości, w miejsce kontuzjowanego Hectora Bellerina do jedenastki wskoczył Jenkinson. Poza tym, na ławce Xhaka i Iwobi, a od początku Elneny i Ramsey.

12:54

Mateusz Hawrot zaprasza na relację ze spotkania Manchester United - Arsenal. Pierwszy gwizdek arbitra za niewiele ponad pół godziny!