Niedziela, 30 października 2016, godz. 17:00
Southamptonsouthampton
0 : 2
Chelsea LondynChelsea Londyn
93'

Ostatni gwizdek na St. Mary's Stadium. Southampton przegrywa z Chelsea 0:2, gdzie wisienką na torcie był piękny gol Diego Costy.

92'

Zawodnicy Chelsea wycofali piłkę do bramkarza.

92'

N'Golo Kante faulowany przy lewej stronie pola karnego. Może być groźnie.

91'

Atak pozycyjny gości przed bramką Southampton. Nemanja Matić dostaje piłkę w "szesnastce" i piętką wycofuje do Williama. Ten nieco zaskoczony strzela obok bramki.

90'

Trzy minuty doliczone.

88'

Michy Batshuayi na ostatnie minuty w miejsce Diego Costy.

87'

Ole! Ole! Ole!

- skandują fani "The Blues" przy każdym celnym podaniu.

87'

Victor Moses kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się Branislav Ivanović.

85'

Piłka w siatce Chelsea po uderzeniu Charliego Austina! Zdaniem liniowego napastnik "Świętych" był na minimalnym spalonym! NIE MA GOLA!

84'

Świetna indywidualna akcja Victora Mosesa, który huknął jak z armaty z ok. 20 metrów! Fraser Forster paruje z najwyższym trudem!

79'

Coraz mniej czasu mają gospodarze, by odwrócić losy spotkania. Chelsea skutecznie radzi sobie z atakami Southampton.

76'

... a za Dusana Tadić pojawia się Pierre-Emile Hojbjerg.

76'

I podwójna roszada u gospodarzy: Sam McQueen zmienia Ryana Bertranda...

76'

William za Pedro.

75'

Steven Davis uderza głową, ale piłka jeszcze musnęła bujną czuprynę Davida Luiza i lobem odbija się od poprzeczki bramki gości! "Tylko" rzut rożny!

75'

Steven Davis poturbował Cezara Azpilicuetę. Sędzia tylko podyktował rzut wolny, co niezbyt spodobało się Antonio Conte - ten domagał się kartki dla zawodnika Southampton. Bezskutecznie.

73'

Virgil van Dijk nie miał innej możliwości na powstrzymanie Pedro jak sfaulować go na prawej stronie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

70'

Próba dwójkowej akcji Edena Hazarda z Diego Costą. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych okazało się za mocne.

18:26

31 827 widzów przyszło na St. Mary's Stadium.

67'

Atak pozycyjny gospodarzy w okolicach lewego narożnika pola karnego rywala. Podanie Stevena Davisa okazało się za mocne oraz nie w tempo do Nathana Redmonda.

65'

Nathan Redmond nie zdołał opanować piłki w polu karnym Chelsea. Thibaut Courtois z "piątki".

18:21

62'

Zakotłowało się przed bramką Frasera Forstera. Pedro nie miał jak uderzyć i stracił piłkę na rzecz "Świętych".

61'

Sofiane Boufal zastępuje Jordy'ego Clasiego.

60'

Rzut wolny dla Southampton. Z dośrodkowaniem Dusana Tadicia radzi sobie David Luiz.

58'

Diego Costa uderza nieczysto po ostrym wstrzeleniu Edena Hazarda. Piłka poleciała wyżej niż bliżej w stosunku do bramki gospodarzy.

56'

Goście idą za ciosem. Jednak podanie w "szesnastkę" do Pedro okazało się za mocne.

55'

Krótkie i szybkie rozegranie, po którym Diego Costa dostał piłkę ok. 20 metrów od bramki. Zdecydował się uderzyć "rogalem" i piłka wpada do siatki tuż przy prawym słupku!

55'

CO ZA GOL DIEGO COSTY!!!

54'

Diego Costa cofnął się na 30. metr, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować Oriolowi Romeu.

52'

Marcos Alonso zdecydował się egoistyczną finalizację akcji poprzez strzał z dystansu. Piłka przeleciała daleko od bramki Frasera Forstera.

51'

Gwizdy kibiców gospodarzy gospodarzy, gdy zobaczyli "padolino" Davida Luiza. Sędzia powinien upomnieć Brazylijczyka żółtą kartką. Nie zrobi tego...

49'

Jose Fonte ratuje swój zespół przed utratą drugiego gola, strącając piłkę na rzut rożny przed nabiegającym Diego Costą!

48'

Victor Moses zagrywa po (prawej) linii do rozpędzonego Pedro. Podanie przeciął Ryan Bertrand.

47'

Kontratak "The Blues" przynosi rzut rożny. Nie ma zagrożenia pod bramką Frasera Forstera.

46'

Mocne dośrodkowanie Jordy'ego Clasie'ego z lewej strony. Charliego Austina uprzedził w ostatniej chwili David Luiz.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach

17:55

Powracamy do Southampton na drugie trzy kwadranse meczu z Chelsea. Do przerwy prowadzą goście po golu Edena Hazarda.

17:49

Mecze Premier League przyzwyczaiły nas do wysokiego tempa i poziomu. NIe inaczej jest teraz, gdzie obie strony stworzyły ciekawe widowisko w pierwszych trzech kwadransach. Szybko strzelony gol "ustawił" Chelsea w komfortowej sytuacji, lecz w miarę upływu czasu znaczną przewagę mieli "Święci". Nie zdołali jednak poważnie zagrozić Thibaut Courtois.

My czekamy na więcej, a czy doczekamy się, przekonamy się niebawem. Szy

45'

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Dusana Tadicia, który zgrywa na wprost bramki do Charliego Austina. Ten po oddanym (nieudanym) strzale głową padł na murawę. Nie ma rzutu karnego, a gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę. Chelsea prowadzi z Southampton po trafieniu Edena Hazarda w 6. minucie.

45'

Zdaniem sędziego Cezar Azpilicueta faulował Ryana Bertranda. Ten nie może pogodzić się z tą decyzją. Ale nic nie wskórał.

44'

Dusan Tadić fauluje w walce o pozycję. Jeszcze przewinił Virgil van Dijk.

43'

Atak gospodarzy przed przerwą. Nathan Remond powstrzymany przez Marcosa Alonso, ale wywalczył rzut rożny.

41'

Goście mogli podwoić prowadzenie! Nemanja Matić przejął piłkę w środku pola, po czym zagrał na wolne pole do Diego Costy. Jego płaskie uderzenie broni nogami Fraser Forster!

40'

N'Golo Kante wywalczył piłkę w środku pola, by prostopadłym podaniem uruchomić Pedro. Ten został powstrzymany przed linią 16. metra przez Jose Fonte.

38'

Fraser Forster broni atomowe uderzenie Edena Hazarda z 18 metrów!

36'

Charlie Austin zahacza Edena Hazarda ok. 30 metrów od bramki Southampton. Nie mył dośrodkowania, a rozegranie "dołem" z lewej strony na prawą.

35'

Virgil van Dijk wybija piłkę poza linię boczną przed czyhającym Victorem Mosesem. Ciężar gry przeniósł się w okolice pola karnego gospodarzy.

33'

Bez zagrożenia.

33'

Steven Davis w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne Chelsea. Górą David Luiz, który wybiciem głową zapoczątkował kontrę. Niecelnym strzałem z pola karnego zakończył Victor Moses. Po rykoszecie jest jednak korner dla gości.

17:31

29'

Diego Costa został we własnym polu karnym na rzut rożny. I słusznie - wybija piłkę na uwolnienie.

28'

Bramkarz Chelsea paruje uderzenie Serba na rzut rożny!

28'

Dusan Tadić faulowany przez Marcosa Alonso ok. 25 metrów od bramki Thibaut Courtois. Może być groźnie.

26'

"The Blues" mają problem, by wyjść z piłką poza linię środkową! Wysoki pressing gospodarzy stwarza dużo problemów. Jednak nic z tego nie wynika.

23'

Charlie Austin ruszył do dalekiego podania, ale był na spalonym.

21'

Pierwsze dośrodkowanie z narożnika było wybite, a powtórka zamieniła się w "świecę", z którą nie poradził sobie Jose Fonte.

20'

Ryan Bertrand popędził lewą stroną, chcąc dośrodkować w pole karne. Zablokował go Cezar Azpilicueta, ale gospodarze mają rzut rożny.

17'

N'Golo Kante fauluje w ofensywie. A zapowiadała się ciekawa akcja "The Blues"...

14'

Faul w ofensywie zawodników Claude'a Puela. David Luiz zwlekał z wykonaniem rzutu wolnego, co nie podobało się kibicom gospodarzy.

14'

Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów. Dobre dośrodkowanie Stevena Davisa, po którym Dusan Tadić strzela głową obok bramki Thibaut Courtlis.

17:11

11'

Charlie Austin powstrzymany przez lewym narożniku boiska przez Cezara Azpilicuetę. Gospodarze przeważają, ale nie są w stanie przebić się w okolice "szesnastki" Chelsea.

10'

Diego Costa chciał wyjść z kontrą. Został skutecznie powstrzymany w środku pola przez 2 zawodników "Świętych"

8'

Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Nathan Redmoned został powstrzymany przez Cezara Azpilicuetę w polu karnym gości.

6'

Eden Hazard dostaje podanie od Victora Mosesa na prawej stronie pola karnego, "nawinął" Stevena Davisa, po czym uderzył z ostrego kąta między nogami Frasera Forstera!

6'

GOL! EDEN HAZARD!!!

5'

Piłka trafia przypadkiem na 20. metr do Oriola Romeu. Ten włożył za dużo siły, a zero precyzji w uderzenie.

4'

Strzał Dusana Tadicia zablokowany przez Nemanję Maticia.

2'

Cuco Martina nie pozwolił Diego Coście na strzał z "szesnastki". Piłka w posiadaniu Frasera Forstera.