Niedziela, 23 października 2016, godz. 17:00
Chelsea LondynChelsea Londyn
4 : 0
manchester unitedManchester United
93'

Koniec meczu! Chelsea gromi Manchester United aż 4:0 w hicie 9. kolejki Premier League!!!

92'

Fantastyczne i pewne interwencje belgijskiego bramkarza! Najpierw paruje atomowe uderzenie Marcosa Rojo na rzut rożny, a po chwili pewnie chwyta ją po dośrodkowaniu z narożnika!

91'

Zlatan Ibrahimović uruchomił na lewej stronie "szesnastki" Anthony'ego Martiala. Ten wycofuje piłkę na 10. metr do Szweda, który został zablokowany przez Davida Luiza. Wolno tocząca się piłka pada łupek Thibaut Courtois.

90'

David de Gea broni płaskie uderzenie Nathaniela Chalobaha z ok. 20 metrów. A Michael Atkinson dolicza trzy minuty do drugiej odsłony.

88'

Michy Batshuayi na spalonym.

87'

Gospodarze nie kwapią się do kolejnych ataków. Spokojnie rozgrywają piłkę. Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego, ale z odmiennych powodów...

84'

Bierna postawa zawodników gości "z przodu" niejako zmusiła Anthony'ego Martiala do strzału z dystansu. Trafia w stojącego przed linią 16. metra Davida Luiza.

83'

Ole! Ole! Ole!

- niesie się po Stamford Bridge przy każdym celnym podaniu zawodników "The Blues". To musi boleć MU i przede wszystkim Jose Mourinho.

82'

Kolejna akcja Szweda o mały włos nie przyniosła honorowego gola! Co prawa huknął zza pola karnego w sam środek, ale piłkę zdołał zbić na poprzeczkę bramkarz Chelsea!

80'

Zlatan Ibrahimović nie może zrozumieć, jak sędzia mógł odgwizdać jego pozycję spaloną. Przyjął to z ironicznym uśmiechem.

78'

... a za Diego Costę na murawie melduje się Michy Batshuayi.

78'

Podwójna zmiana w Chelsea. William za Edena Hazarda...

75'

"Żółtko" na koncie Paula Pogby.

73'

Ostatni raz N'Golo Kante wpisał się na listę strzelców... 7 listopada 2015 r. Wówczas w barwach Leicester zdobył bramkę w meczu z Watfordem, wygranym 2:1

71'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Nathaniel Chalobah zastępuje Pedro Rodrigueza.

70'

Ależ Francuz ośmieszył defensywę Manchesteru United! Na 30. metrze zagrał "klepkę" z Pedro Rodrigueza i wjechał w pole karne! Objechał obrońcę i uderzył obok bezradnego Davida de Gei!!!

70'

U LA LA!!! N'GOLO KANTE!!!

67'

41 424 widzów przyszło Stamford Bridge na szlagier 9. kolejki Premier League.

66'

Pojedynek Paula Pogby z Marcosem Alonso na prawej stronie boiska. Hiszpan nie mógł zdzierżyć, że rywal mu uciekł i w zapaśniczym stylu powalił go na murawę. Chwilę poleżał, zanim otrzymał żółtą kartkę.

65'

Jose Mourinho jeszcze wierzy i wzmacnia atak. Anthony Martial za Jesse'a Lingarda.

64'

Zlatan Ibrahimović na spalonym.

62'

Wzorowo wykończony atak przez gospodarzy. Będący z piłką w lewym narożniku pola karnego zagrał do N'Golo Kante, ten szybko do Nemanji Maticia, który podaje prostopadle do Belga. Po ograniu "na zamach" jednego z obrońców MU uderzył płasko tuż przy prawym słupku!

62'

GOL! EDEN HAZARD!!!

60'

29% Posiadanie piłki 71%

60'

Juan Mata odbiera prostopadłe podanie Zlatana Ibrahimovicia w polu karnym Chelsea. Nie miał miejsca na oddanie strzału i cała akcja została zduszona przez "The Blues".

58'

Thibaut Courtois odbija strzał Jesse'a Lingarda przed siebie. Żaden z "Czerwonych Diabłów" nie zdążył z dobitką.

56'

Dośrodkowanie Antonio Valencii zablokował... Diego Costa. Aut dla MU na wysokości pola karnego Chelsea.

54'

Widząc bezradność swoich kolegów w środku pola, Zlatan Ibrahimović cofnął się, by pomóc w rozegraniu. Jego podanie przecina dobrze ustawiony David Luiz.

52'

Marcos Rojo na murawie. Zmienia Erica Bailly'ego.

52'

Przerwa w grze. Urazu nabawił się Eric Bailly, który nie podnosi się z murawy.

51'

Będący na pozycji lewoskrzydłowego Juan Mata dał się złapać w pułapkę ofsajdową. David Luiz zagrywa dalekie podanie... poza linię końcową na połowie rywala.

50'

Próba dwójkowej akcji Edena Hazarda z Diego Costą. Pierwszy z wymienionych pada w "szesnastce" po odbiciu się od Erica Bailly'ego, więc sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Odbita futbolówka trafiła do Pedro Rodrigueza, który strzela wysoko nad bramką

48'

Diego Costa pokonuje Davida de Geę uderzeniem w stronę prawego okienka! Jego radość została brutalnie przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego! Nie ma trzeciego gola dla "The Blues"!

47'

Akcja Victora Mosesa została przerwana przez defensywę MU. Rzut rożny.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

46'

Zmiana w ekipie goście na drugą połowę - Juan Mata za bezbarwnego Marouane'a Felleiniego.

17:56

Powracamy na Stamford Bridge na drugie trzy kwadranse meczu Chelsea - Manchester United. Do przerwy prowadzą gospodarze 2:0, więc można być pewnym jednego: nie takiego powrotu do niebieskiej części Londynu oczekiwał Jose Mourinho...

45'

Koniec pierwszej części hitu 9. kolejki Premier League. Na Stamford Bridge Chelsea prowadzi z Manchesterem United 2:0!. Gole strzelili Pedro Rodriguez w 30. sekundzie (!) i Gary Cahill w 21. minucie!

45'

Po solowej akcji Eden Hazard podaje do Diego Costy, który jednak nie miał z "czego" uderzyć. Lekko pogubił się w tej sytuacji. Po chwil ciężar gry przeniósł się w okolice drugiego pola karnego, skąd strzelał Marcus Rashford... nad poprzeczką.

45'

Michael Atkinson dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

43'

Thibaut Courtois spokojnie łapie piłkę po zagraniu Jesse'a Lingarda. Goście próbują atakować, ale na niewiele się to zdaje.

41'

Żółta kartka dla Davida Luiza za ostry faul.

38'

Marouame Fellaini na spalonym.

37'

Marcus Rashford chciał prostopadłym podaniem uruchomić Zlatana Ibrahimovicia. Obrona Chelsea połapała się w sytuacji, przecinając zagranie.

35'

Michael Atkinson mógł, a właściwie powinien, upomnieć Daleya Blinda za brzydki faul. Zdecydował się oszczędzić Holendra, ale na pewno będzie to pamiętał przy kolejnych przewinieniach.

34'

Obrona Manchesteru radzi sobie z dośrodkowaniem Edena Hazarda.

33'

Zdaniem sędziego Paul Pogda fauluje rywala w środku pola. Francuz nie może pogodzić się z tą decyzją.

31'

Piłka po dośrodkowaniu Marcosa Alonso z lewego skrzydła nie znajduje adresata w niebieskiej koszulce. Atak Chelsea spalił na panewce.

29'

Żółta kartka dla Erica Bailly'ego za przetrzymywanie rywala.

28'

Thibaut Courtois z trudem paruje kąśliwy strzał Jessego Lingarda. Tylko rzut rożny dla MU!

26'

W odpowiedzi do ofensywy podłączył się Nemanja Matić. W tej akcji wycisnął ile się dało, czyli korner. Bez zagrożenia.

23'

Zamroczony Manchester próbuje zdobyć bramkę kontaktową. Strzał Marcusa Rashforda został jednak zablokowany.

21'

Świetne dośrodkowanie z narożnika boiska i Gary Cahill wywalczył sobie idealną pozycję do strzału. Chelsea 2, Manchester United 0!

21'

GOL! GARY CAHILL!!!

20'

N'Golo Kante wywalczył rzut rożny po podaniu Victora Mosesa.

18'

Kolejny korner MU. Paul Pogba nawet nie musiał skakać do piłki. Zgrywa ją jednak do nikogo. Ostatecznie chwyta ją Thibaut Courtois.

16'

Groźna kontra Chelsea, w której brakowało finalizacji. Diego Costa ruszył na bramkę Davida de Gei i zagrywa piętką do Pedro Rodrigueza. Uczynił to jednak nie w tempo.

13'

Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry w postaci zagranie przed pole karne do niepilnowanego Edena Hazarda. Ten huknął z woleja tuż obok prawego słupka!

12'

Eric Bailly wybija piłkę na rzut rożny przez szarżującym Diego Costą. Sędzia powinien wcześniej przerwać tę akcję, bowiem Eden Hazard był na spalonym.

11'

Atak Chelsea lewą flanką przynosi rzut rożny. Diego Costa został zablokowany po centrze z narożnika.

10'

Atak pozycyjny Chelsea ok 30 metrów od bramki MU. Cezar Azpilicueta wrzuca do Edena Hazarda, którego trafiła piłka, a potem poleciała wysoko nad bramką.

8'

Zlatan Ibrahimović wyskakuje najwyżej do centry Antonio Valencii z prawego skrzydła. Niestety, strzela ciut nad poprzeczką!

6'

Piłkarze Jose Mourinho zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy. Ci odpierają kolejny atak.

4'

Teraz Hiszpan udanie popracował w defensywie. Przerwał atak "Czerwonych Diabłów" wybiciem piłki na rzut rożny. Ostra wrzutka Daleya Blinda nie sprawiła problemów.

3'

Gospodarze idą za ciosem. Eric Bailly źle odbija piłkę po dośrodkowaniu Cezara Azpilicuety, lecz jego błąd naprawia David de Gea.

1'

Szalona radość Hiszpana została upomniana żółtą kartką.

1'

Ależ piorunujący początek "The Blues"! Pierwsza akcja przynosi gola. Marcus Alonso posyła dalekie crossowe podanie, gdzie źle jej lot obliczył Chris Smalling. Ta skozłowała tak, że na bramkę ruszył Pedro i po "objechaniu Davida de Gei poza polem karnym strzela do pustej bramki!

1'

PEDRO STRZELA GOLA W 30. SEKUNDZIE!!!

1'

Chelsea zaczyna ze środka!

16:53

Do rozpoczęcia meczu niespełna 10 minut, więc przenosimy się na Stamford Bridge! Kto dzisiaj wygra? "Czerwone Diabły" będą chciały wywieźć komplet punktów pierwszy raz od niespełna 4 lat. 28 października 2012 r. wygrały tutaj aż 4:1.

16:50

Dzisiaj w Premier League odbyło się jedno spotkanie. Manchester City stracił punkty z Southampton, remisując 1:1.

Gospodarze dzisiejszego szlagieru 9. kolejki Premier League są na siódmy miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Chelsea zaś, gromadząc o 2 "oczka" więcej, jest piąta.

16:47

Rezerwowi Chelsea: Armir Begović - Ola Aina, Michy Batschuayi, William, Nataniel Chalobach, Oscar, John Terry.

16:41

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero - Michael Carrick, Matteo Darmian, Anthony Martial, Juan Mata, Marcos Rojo, Ashley Young.

16:38

16:36

Przed pierwszym gwizdkiem Michaela Atkinsona warto zapoznać się z zapowiedzią:

16:33

Na relację z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

16:30

Ten weekend obfituje w hity, na które większość kibiców czeka(ło) z wypiekami na twarzy. Wczoraj m.in. Legia grała z Lechem, a dzisiaj mamy też ciekawe pary. Pierwsza ma miejsce w Premier League, gdzie za pół godziny Chelsea zmierzy się z Manchesterem United!