Sobota, 22 października 2016, godz. 16:00
Wikimedia CommonsMiddlesbrough
18:02

Za poświęcony czas dziękuje państwu Mateusz Hawrot, zapraszając na jutrzejszą relację live ze spotkania Lechia Gdańsk - Piast Gliwice.

18:00

Warte odnotowania są statystyki strzałów w dzisiejszym spotkaniu. Middlesbrough oddało ich jedenaście, przy dziewięciu uderzeniach gospodarzy. Z kolei 75% posiadania piłki na korzyść Arsenalu nie wpłynęło na końcowy rezultat meczu.

17:59

Arsenal awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale już jutro z fotelu lidera zepchnąć ich może Manchester City. Z pewnością nie takiego prezentu urodzinowego oczekiwał od swoich podopiecznych Arsene Wenger, który tuż po ostatnim gwizdku od razu udał się do szatni. Kompletnie dziś niewidoczny był Mesut Oezil, co miało z pewnością spory wpływ na poczynania ofensywne Kanonierów.

17:56

Wynik jest oczywiście bardzo dużą niespodzianką, aczkolwiek z przebiegu gry można powiedzieć, że jest to zdecydowanie zasłużony rezultat. Obie drużyny stworzyły sobie groźne okazje do strzelenia bramki, ale znakomicie dysponowani byli Petr Cech i Victor Valdes. Duże pochwały należą się całej formacji defensywnej gości, dzięki której wielokrotnie zawodnicy Arsenalu byli zatrzymywani, zanim pokusili się o jakiekolwiek uderzenie.

95'

Koniec! Sensacja na Emirates Stadium, Arsenal bezbramkowo remisuje z Middlesbrough!

93'

Piłka w siatce po strzale Oezila, ale został odgwizdany spalony. Jak pokazały powtórki - absolutnie słuszna decyzja arbitra, Niemiec był na ewidentnym ofsajdzie

92'

Taktyczna zmiana w zespole gości. Stuani za Negredo.

90'

Mike Dean dolicza aż pięć minut do regulaminowego czasu gry!

89'

Kolejna znakomita akcja Traore, podanie do Negredo, ten próbował "nawinąć" Koscielny'ego, Francuz popisał się jednak fantastyczną interwencją i prawdopodobnie uratował swoją drużynę przed utratą gola!

88'

Arsenal bez pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika, Wenger chyba musi liczyć na indywidualny kunszt któregoś ze swoich podopiecznych.

85'

Przypomniał o sobie Adama Traore. Dobry drybling, celne dośrodkowanie do Downinga, ten wycofał piłkę Forshawowi, który to jednak przesadził z siłą uderzenia i futbolówka po jego strzale przeleciała ponad bramką.

84'

Pierwsza zmiana w szeregach gości. Stewart Downing w miejsce Gastona Ramireza.

83'

"Obrona Częstochowy" w wykonaniu Middlesbrough, raz po raz Arsenal próbuje zaskoczyć ich defensywę wrzutkami, na szczęście dla Boro nie zawodzą Ayala i Gibson.

82'

Składna, szybka akcja gospodarzy, ale blokowany Perez uderzył zbyt lekko i Valdes nie miał problemów ze złapaniem piłki.

80'

Arsenal gra dziś zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Centrował Bellerin, ale dobrze ustawiony Ayala wybił piłkę poza pole karne.

77'

Na trybunach Emirates Stadium mamy dziś 59962 osób.

76'

Sprytna centra Alexisa, Walcottowi niewiele zabrakło, by dojść do piłki. Middlesbrough broni się dziewięcioma zawodnikami we własnym polu karnym.

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy Arsenalowi uda się uniknąć niespodzianki i zdobyć upragnioną bramkę? Goście nadal są bardzo czujni w defensywie.

73'

Ofensywna zmiana Wengera: Oxlade-Chamberlain za Elneny'ego.

72'

Mocno ryzykował teraz Valdes, wybijając piłkę głową z okolic osiemnastego metra.

71'

Niezła akcja gospodarzy, dośrodkowanie Monreala zablokowane przez Barragana i kolejny już dziś korner dla Arsenalu.

69'

Poddenerwowany Wenger ciągle przekazuje wskazówki swoim piłkarzom, do końca niewiele ponad dwadzieścia minut.

67'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Bezproduktywnego Iwobiego zastępuje Lucas Perez.

66'

Walcott wypuścił "w uliczkę" Alexisa, Chilijczyk uderzył z pierwszej piłki, ale znów świetnie zaprezentował się Valdes. Znakomita dziś dyspozycja obu golkiperów!

65'

Rzut wolny dla Middlesbrough z około dwudziestu metrów, ale nienajlepsze wykonanie Ramireza i piłkę mają gospodarze.

65'

Żółta kartka dla Mustafiego, który katastrofalnie wyprowadził piłkę i musiał ratować się faulem na Ramirezie.

63'

Rzadko spotykana sytuacja na takim poziomie gry. Antonio Barragan źle wykonał aut.

60'

Goście obudzili się po niemrawym początku drugiej części spotkania, dzięki czemu znów oglądamy szybki, żwawy mecz.

58'

Kapitalna akcja Traore, który przebiegł z piłką przy nodze prawie pół boiska - gubiąc po drodze kolejnych rywali - i oddał groźny strzał w długi róg bramki Cecha. Golkiper Kanonierów udowodnił jednak, że jest dzisiaj doskonale dysponowany.

56'

Pierwsza akcja Boro w drugiej połowie, dobra dwójkowa akcja duetu Barragan-Traore, dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu tego pierwszego, ale na posterunku był Laurent Koscielny.

54'

Valdes! Rewelacyjna parada doświadczonego Hiszpana po indywidualnej akcji i strzale Alexisa, będzie korner dla gospodarzy. Kanonierzy w natarciu.

52'

Alexis! Mocne uderzenie w prawy róg bramki Valdesa, futbolówka minęła słupek o milimetry!

51'

Arsenal zdecydowanie ruszył do przodu, przed chwilą bliski oddania groźnego uderzenia był Iwobi, a teraz będzie kolejny niebezpieczny rzut wolny po faulu Claytona.

48'

Blisko było! Dośrodkowywał Alexis, duży błąd popełnił Valdes, któremu futbolówka wyślizgnęła się z rąk i centymetrów zabrakło Koscielny'emu, by skierować piłkę do pustej bramki.

47'

Alexis faulowany przez Ayale, piłkarze Arsenalu domagali się kartki, ale arbiter postanowił oszczędzić stopera Boro. Rzut wolny dla Kanonierów z dwudziestego metra.

46'

Gwizdek Mike'a Deana i goście rozpoczynają grę.

17:00

Za chwilę rozpoczęcie drugiej połowy, przed przerwą na rozgrzewkę intensywnie ruszyli Perez i Oxlade-Chamberlain, ale trudno się spodziewać, by ci zawodnicy pojawili się na placu gry już teraz.

16:52

Arsenal miał w pierwszej połowie 71% posiadania piłki, ale to Middlesbrough było zdecydowanie bliżej zdobycia bramki. Na szczęście dla gospodarzy, kapitalnie dysponowany jest Petr Cech, który szczególnie znakomitą paradą wykazał się po uderzeniu głową Gastona Ramireza. Taki przebieg meczu jest zaskakujący, patrząc na możliwości obu zespołów. Druga część spotkania zapowiada się emocjonująco!

45'

Nieudolnie próbował przepchnąć się Walcott, następnie Mike Dean zakończył pierwszą połowę. Do przerwy: 0:0!

45'

Minuta doliczona przez sędziego.

44'

Koronkowa akcja gospodarzy, podanie Walcotta wzdłuż linii piątego metra i niewiele brakowało, by Oezilowi udało się dosięgnąć futbolówki i zapewne zmusić Valdesa do interwencji.

43'

Ponad 70 procent posiadania piłki na korzyść gospodarzy i zaledwie jeden strzał w światło bramki. Arsene Wenger nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, na co może wskazywać zasępiona mina doświadczonego szkoleniowca.

41'

Arsenal od trzech minut próbuje zaskoczyć rywala atakiem pozycyjnym, ale goście są nadal znakomicie zorganizowani w defensywie.

37'

Na rozgrzewkę ruszył Gabriel Paulista, ale uraz Mustafiego nie wydaje się poważny i Niemiec za chwilę powinien wrócić na plac gry.

36'

Z bólu zwija się Shkodran Mustafi, na boisku pojawił się sztab medyczny.

35'

Middlesbrough prezentuje się od kilkunastu minut naprawdę bardzo solidnie i to oni są bliżsi zdobycia bramki. Gospodarze wyglądają na zaskoczonych dobrą grą przeciwnika.

33'

Petr Cech! Kolejna już dziś fantastyczna interwencja czeskiego golkipera po uderzeniu głową Ramireza z bliskiej odległości!

32'

Znów rzut wolny, tym razem dla Arsenalu. Niezłe dośrodkowanie Oezila, niestety dla gospodarzy Koscielny złapany na spalonym.

29'

Zagranie ręką Walcotta umknęło uwadze arbitra, skrzydłowy pociągnął kilka metrów do przodu i uderzył, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

27'

Kolejny raz niezła sytuacja po rzucie wolnym, tym razem w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Negredo, ale został zablokowany przez Elneny'ego.

26'

Zwolnili piłkarze obu drużyn, wydaje się, że zawodnicy Arsenalu doszli już do siebie i znów kontrolują przebieg spotkania.

23'

Cóż za mecz nam się zrobił na Emirates! Tym razem rzut wolny dla gospodarzy, piłka po strzale Alexisa leciała w "okienko" i tylko doskonała interwencja Valdesa uchroniła Boro przed utratą bramki!

20'

Rzut wolny dla gości z osiemnastu metrów, do piłki podszedł Gaston Ramirez i popisał się świetnym uderzeniem, które zatrzymało się na poprzeczce! Dwie bardzo groźne okazje dla Boro w bardzo krótkim odstępie czasu!

19'

Ależ akcja gości! Długi cross Ayali, świetne wyjście na pozycję Traore i rajd zakończony strzałem, który znakomicie broni Petr Cech, po chwili zatrzymując dobitkę Negredo!

16'

Przewaga podopiecznych Wengera jest ogromna, ale goście na razie są dobrze zorganizowani w defensywie i nie pozwalają rywalom na wiele.

14'

Składna akcja Kanonierów zakończona dobrym podaniem Walcotta w pole karne, przewrócił się Oezil, ale pomimo protestów jego kolegów, Mike Dean pozostał niewzruszony.

10'

Bardzo mocne uderzenie Elneny'ego z około dwudziestu metrów, piłka przeleciała minimalnie obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Valdesa! Arsenal w ciągłym ataku.

8'

Uderzał Oezil, jednak za wysoko, Victor Valdes nie został zmuszony do interwencji.

7'

Będzie dobra okazja dla gospodarzy, rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego po faulu Ayali.

4'

Dobra centra, ale żaden z piłkarzy Arsenalu nie dopadł do futbolówki, która spadła na dziesiąty metr.

3'

Arsenal od początku szuka swojej szansy, Friend blokuje Bellerina i rzut rożny dla gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, Sanchez do Walcotta i zaczynamy!

15:56

Arsene Wenger obchodzi dziś 67 urodziny. Jego podopieczni z pewnością będą chcieli umilić mu ten wyjątkowy dzień.

15:54

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mike Dean

15:52

Trójka środkowych pomocników wystawionych przez Aitora Karanke może świadczyć, że goście będą chcieli przejąć drugą linię, korzystając z nieobecności duetu Cazorla-Xhaka. Middlesbrough jest drużyną, która w obecnym sezonie ma na swoim koncie najwięcej odbiorów pośród wszystkich zespołów w lidze.

15:48

Rezerwowi Arsenalu: David Ospina, Kieran Gibbs, Gabriel Paulista, Jeff Reine-Adelaide, Alex Oxlade-Chamberlain, Ainsley Maitland-Niles, Lucas Perez

Rezerwowi Middlesbrough: Brad Guzan, Bernardo Espinosa, Fabio, Julien de Sart, David Nugent, Stewart Downing, Christian Stuani

15:46

Arsene Wenger nie zaskoczył wyjściowym zestawieniem - skład dokładnie taki, jak awizowaliśmy. Z kolei Aitor Karanka wychodzi teoretycznie ofensywnym 4-3-3, choć trudno wskazać, jak to faktycznie będzie wyglądało w praktyce.

15:40

Mateusz Hawrot serdecznie zaprasza na relację z meczu Arsenal - Middlesbrough. Początek spotkania o godzinie 16:00.