dogrywka 1. połowa0 : 0
dogrywka 2. połowa0 : 0
karne3 : 5
20:45

Lechia Gdańsk pokonuje Piasta Gliwice 5:3 po rzutach karnych. Gdańszczanie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

20:43

Wawrzyniak wpakował piłkę do bramki i tym samym zapewnił swojej drużynie awans do 1/8 finału Pucharu Polski!

20:41

Korun również się nie myli!

20:40

Maloca pewnie pokonuje Szmatułę!

20:39

Podleśny wyczuł intencje Mraza i rzucił się w lewą stronę odbijając piłkę!

20:39

Kovacević również się nie myli!

20:38

Podleśny poczekał do końca, ale Badia pewnie go pokonał!

20:37

Marco Paixao uderzył wysoko, Szmatuła bez szans!

20:37

Kapitan Piasta, Radosław Murawski pewnie umieścił piłkę przy prawym słupku!

20:36

Flavio Paixao pakuje piłkę w sam środek bramki!

20:34

Jako pierwszy w stronę bramki kieruje się Szmatuła.

121'

Sędzia Tomasz Wajda kończy dogrywkę! Zwycięzcę wyłonią rzuty karne.

120'

Jiri Necek zdecydował się na zmianę bramkarza z myślą o konkursie jedenastek. Szmatuła zastąpił Rusova.

119'

Mraz zacentrował w pole karne z lewej strony. Podleśny z małymi problemami wybił piłkę z piątego metra.

118'

Lechia rozegrała swój stały fragment gry bez pomysłu i ostatecznie rywale przejęli futbolówkę.

118'

Kilka minut do końca dogrywki. Goście będą mieli rzut wolny.

115'

Jakub Szmatuła właśnie udał się na rozgrzewkę. Prawdopodobnie doświadczony golkiper Piasta zmieni Rusova, jeśli dojdzie do rzutów karnych.

110'

Gerson zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Goście będą grali w dziewiątkę.

110'

Badia ruszył do przodu i przedarł się w pole karne, ale po chwili stracił futbolówkę na rzecz rywali.

108'

Gospodarze ruszyli z kolejnym atakiem. Pietrowski zatrzymał się na chwilę, poszukał kolegów i ostatecznie zagrał do... Wojtkowiaka.

107'

Badia zdecydował się na kolejne uderzenie z dystansu. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

106'

Arbiter rozpoczyna drugą połowę dogrywki.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki. W Gliwicach nadal bez goli.

104'

Maloca uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka trafiła prosto w poprzeczkę!

102'

Zivec pognał lewym skrzydłem, zszedł do środka, wykonał zwód... i na tym się skończyło, bo piłkę przejęli rywale.

100'

Gliwiczanie wykonywali teraz swój stały fragment gry. Najpierw uderzał Korun, który trafił prosto w obrońców, a następnie poprawił Badia. Podleśny popisał się ładną interwencją i odbił futbolówkę.

99'

Gerson ukarany żółtym kartonikiem. Gospodarze będą mieli rzut wolny blisko prawego narożnika.

98'

Zivec ładnie wbiegł w pole karne, jednak defensorzy Lechii przytomnie zainterweniowali i wybili piłkę na rzut rożny.

96'

Marco Paixao odegrał na prawą stronę do Kovacevicia, ale obrońcy Piasta zareagowali w porę i sprzątnęli mu piłkę spod nóg.

95'

Bukata zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony i na tym się skończyło. Piłka opuściła plac gry.

93'

Bukata odegrał piłkę do Szeligi, ale nic z tego nie wyszło i rywale przejęli piłkę.

91'

Szkoleniowiec Lechii zdecydował się na ostatnią zmianę. Wolskiego zmienił Janicki.

91'

Czas na pierwszą połowę dogrywki! Od środka rozpoczęli gospodarze.

95'

Sędzia kończy drugą połowę. Na tablicy wyników wciąż widnieje bezbramkowy rezultat, co oznacza, że czeka nas dogrywka.

94'

Korun ostro powstrzymał Wolskiego, za co został ukarany żółtą kartką.

91'

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Zivec zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Szeligę, więc zagrał do niego piłkę. Zawodnik Piasta nie wykorzystał znakomitej okazji i posłał piłkę daleko obok lewego słupka!

89'

Zivec szukał kolegów w polu karnym. Ostatecznie nikogo nie znalazł i zdecydował się na strzał z dystansu. Nie był to najlepszy pomysł.

88'

Badia ładnie wypuścił Szeligę... który znajdował się na pozycji spalonej.

86'

Badia zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka odbiła się od nóg rywali i minimalnie minęła prawy słupek.

84'

...a Chrapek zobaczył czerwoną kartkę.

84'

Doszło teraz do mocnego spięcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn i musiał interweniować arbiter. W wyniku tego żółtą kartką ukarany został Badia...

82'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku pojawił się Zivec, a w stronę ławki rezerwowych kieruje się Masłowski.

81'

Kovacević uderzył obok muru i piłka minimalnie minęła lewy słupek!

80'

Murawski sfaulował Wolskiego, za co został ukarany żółtą kartką. Goście będą mieli rzut wolny z dogodnej odległości.

79'

Wolski wbiegł w pole karne z lewej strony i posłał piłkę na piąty metr, jednak nie zdołał do niej doskoczyć Marco Paixao.

78'

Żółtą kartką ukarany Wawrzyniak.

77'

Gliwiczanie wyszli z szybkim kontratakiem, który skończył się na tym, że Szeliga przegrał pojedynek biegowy z Gersonem.

75'

Na pierwszą roszadę zdecydował się Jiri Necek. Szeliga zastępuje na placu gry Jankowskiego.

74'

Goście wyszli z kolejnym atakiem. Piłka powędrowała w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się Sedlar.

72'

Kolejna zmiana w zespole Lechii. Schodzi Pawłowski, wchodzi Chrapek.

71'

Flavio Paixao rozejrzał się i posłał mocną piłkę w kierunku Pawłowskiego. Zawodnik Lechii zdołał opanować futbolówkę, jednak goście byli zmuszeni się wycofać i nic z tego nie wyszło.

68'

Gliwiczanie wyszli z szybkim kontratakiem. Masłowski wbiegł w pole karne i był zmuszony wycofać do Mraza. Ostatecznie na uderzenie z dystansu zdecydował się Hebert. Bramkarz Lechii miał małe problemy z interwencją.

66'

Pawłowski pognał lewym skrzydłem i na końcu został sfaulowany. Goście będą mieli rzut wolny.

64'

Wawrzyniak uruchomił Pawłowskiego z prawej strony. Zawodnik Lechii próbował wbiegać w pole karne, ale ostatecznie stracił piłkę na rzecz rywali.

62'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Wiśniewskiego zastępuje Stolarski.

59'

Badia wystawił piłkę Bukacie, a ten wbiegł z nią w pole karne, popatrzał, zastanowił się i uderzył. Futbolówka zmierzała prosto w kierunku bramki, gdzie był jeszcze Jankowski. Ostatecznie piłka cudem nie przekroczyła linii bramkowej i opuściła plac gry przy pomocy jednego z defensorów Lechii!

58'

Mraz ładnie dograł do Jankowskiego, ale golkiper Lechii wyjął mu piłkę prosto spod nóg. Ostatecznie futbolówka trafiła do Badii, a ten zagrał ją w stronę Pietrowskiego, który jednak nie zdołał dopaść do piłki.

56'

Akcja gliwiczan zapowiadała się naprawdę obiecująco. Bukata zszedł do środka z prawej strony, ale ostatecznie zgubił futbolówkę.

54'

Wolski uderzył na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego! Rusov z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

52'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie sprawiło problemów defensorom Lechii. Ostatecznie na zamknięcie akcji uderzeniem z dystansu zdecydował się Bukata. Piłka minęła prawy słupek.

51'

Mraz dograł w pole karne, ale obrońcy Lechii przytomnie wybili futbolówkę na rzut rożny.

49'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska i nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

47'

Masłowski nie podnosi się z murawy. Sędzia przerwał grę, a na boisku pojawił się zespół medyczny.

46'

Arbiter rozpoczyna drugą połowę. Tym razem od środka goście.

45'

Sędzia Tomasz Wajda kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

45'

Wolski zszedł do środka i zagrał płasko w pole karne, gdzie byli Pawłowski i Marco Paixao. Żaden z nich nie przeciął jednak tego zagrania. Gdyby tak się stało, piłka wylądowałaby w bramce.

44'

Goście wyszli teraz z szybkim kontratakiem. Ostatecznie Flavio Paixao przegrał pojedynek biegowy z Hebertem.

41'

Futbolówka odbiła się od nogi Masłowskiego i trafiła prosto do Jankowskiego. Zawodnik Piasta miał dużo czasu na opanowanie futbolówki, ale jego strzał nie sprawił problemów Podleśnemu.

40'

Piłka została posłana w stronę wbiegającego w pole karne Jankowskiego. Gerson nerwowo kopnął futbolówkę i po chwili ta znalazła się w rękach Podleśnego.

38'

Tym razem z prawego sektora boiska próbował centrować Pietrowski. Piłkarz Piasta mocno przesadził i piłka opuściła plac gry.

36'

Badia zacentrował w pole karne z lewej strony boiska. Bez problemów wybijają rywale.

34'

Badia zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu, ale piłka trafiła prosto w obrońców Lechii.

32'

Wolski dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Mraza.

30'

Mraz ładnie minął obrońców i wbiegł w pole karne z lewej strony. Na tym jednak się skończyło, bo jego końcowe podanie pozostawiało wiele do życzenia.

27'

Goście mieli teraz rzut rożny, ale dobrym piąstkowaniem popisał się Rusov.

25'

Mraz zagrał przed pole karne do Jankowskiego. Ten miał czas na opanowanie futbolówki, jednak postanowił wystawić ją Pietrowskiemu, który uderzył na bramkę. Rzut rożny dla gospodarzy.

24'

Wiśniewski ukarany żółtym kartonikiem za faul na Murawskim w środkowej strefie boiska.

22'

Kolejna próba w wykonaniu gospodarzy. Mraz dograł na piąty metr z lewej strony, a tam piłkę musnął Jankowski. Nie sprawiło to jednak problemów Podleśnemu.

21'

Mraz dograł piłkę do Badii na lewym skrzydle, a ten posłał ją w pole karne. Futbolówka przeleciała tuż przed nogami Jankowskiego i na tym atak gliwiczan się skończył.

20'

Wolski wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Pewna interwencja Rusova.

18'

Ładną akcję skonstruowali teraz gospodarze. Ostatecznie Badia wrzucił piłkę w pole karne, gdzie złożył się do niej Jankowski. Piłkarz Piasta lekko musnął futbolówkę głowę, z czym od razu poradzili sobie defensorzy Lechii.

15'

Korun został sfaulowany w środkowej strefie boiska. Grę wznowią gliwiczanie.

13'

Ależ błąd popełnił teraz Podleśny! Futbolówkę natychmiast przejął Badia, któremu jednak nie udało się posłać jej do bramki.

12'

Jankowski zagrał krótko z Pietrowskim i spróbował wbiec w pole karne, ale ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszli obrońcy Lechii.

9'

Bracia Paixao zagrali teraz klepkę przed polem karnym. Ostatecznie Flavio zdecydował się na uderzenie. Futbolówka minęła lewy słupek.

7'

Wiśniewski zdecydował się zakończyć akcję swojego zespołu uderzeniem z dystansu. Pewnie łapie piłkę Rusov.

6'

Bukata zauważył z lewej strony Mraza i zagrał do niego piłkę. Ten popatrzył i na ślepo posłał wysoką piłkę w pole karne.

4'

Jankowski próbował zagrywać płasko na piąty metr. Piłka trafiła jednak prosto pod nogi jednego z defensorów Lechii.

4'

Badia zacentrował w pole karne z rzutu wolnego. Damian Podleśny był na miejscu i wybił piłkę z piątego metra.

3'

Masłowski dostał piłkę na lewe skrzydło, a następnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie był Jankowski. Goście wybijają na rzut rożny.

2'

Gospodarze próbowali wyprowadzić pierwszy atak, ale Pietrowski zbyt mocno zagrał do przodu i w posiadaniu piłki są teraz rywale.

1'

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gliwiczanie.

17:56

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę.

17:54

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Wajda. Na liniach asystować będą mu Krzysztof Myrmus i Krzysztof Stępień.

17:50

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Budziłek, Stolarski, Janicki, Gamakov, Haraslin, Kuświk, Chrapek

17:48

Rezerwowi Piasta Gliwice: Szmatuła, Barisić, Flis, Girdvainis, Szeliga, Zivec, Mokwa

17:45

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie już za 15 minut Piast podejmie Lechię Gdańsk w ramach 1/16 Pucharu Polski.